Skocz do zawartości
masin

ASUS A7V8X-X zlote rady, codzienne bolaczki ...

Rekomendowane odpowiedzi

pochwalcie sie jakie fsb max mieliscie na kt400 :D ja kiedys na swojej zapodalem 200fsb ale memorki mi sie wykrzaczaly.... na codzien mam ustawione 185x12 i chipset ma max temp. 36C po graniu 3h w csa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli do monitoringu używasz ASUS PC PROBE to te skoki napięć są ok dlatego że program niekiedy podaje dziwne wartości tak jak umnie po 2 godzinach grania temperatura spadła do 12 C a nawet do - 4 C a napięcia  do dopiero horror dochodzi do 1.86

ale w biosie są te same wartości w aida32 zresztą też-i ta dodatkowo nie pokazuje temp.CPU,why?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi max idzie fsb 171 pozniej zwiechy sa mnoznik moge zapodac 16 i fs 133 wtedy --ale wogle jakim cudem na kt 400 fsb dales 200 ?? a nawet te 180 pci agp wytrzymuje ?? myslalem ze takie cos mozna osognac tylko na nforcie ceiakwe ,wogle nie wiem co mam moze cos zle slabo ustawione bo w ustawieniu jak ponizej mam okolo 13000 tys w marku 2001 dziwna sprawa natomiast w marku 03 wszystko ok wynik 5500 inni kolesie w podobnej konfiguracji maja po 16 tysiecy wiec nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę już kilka miesięcy, ale zastanawia mnie jeszcze kilka rzeczy:

 

1. Czy komuś udało się w jakiejkolwiek sprawie skontaktować e-mailem z Asusem? Dostać odpowiedź od nich? Jeśli tak (bo mi nie) to na jaki adres pisaliście? Mi się wydaje, że olewają klientów! :evil:

 

2. Jak maksymalnie udało się wam podkręcić fsb?

 

3. Czy chodzi komuś na mnożniku powyżej 15x? (Bo mi nie chodzi.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah panowie - rekord! 180x9.5 ale na 1,75V (realnie 1,744V), niestety niestabilnie :D Spróbuję może zwiększyć jeszcze, zmniejszyć mnożnik i dać 1,8V  :lol:

180 fsb - nieźle by to było!

 

Ale czy tak mało ludzi ma tą płytę, że mało kto pisze w tym topiku? Szit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos moze z ta plyta taki problem, ze po zainstalowaniu przyspieszenia sprzetowego AGP z VIA Servicepack, przestaje dzialac tryb DX 3D w systemie. OS to W_XP_SP1. A grafike testowalem na innym kompie (na swoim, co w podpisie) i dziala OK. Grafa to GF FX 5200 (jakis noname X-power). Pozatym gryzie sie chyba ta plyta z karta wireless Planeta WL-8305. System sie przycina. Wyczynialem rozne cuda na kiju zeby to wszystko jakos dzialao. Bez wsparcia dla AGP i najstarsze sterowniki do WL-8305. Czy ktos mial rowniez podobne przezycia. A moze zna jakises triki jak to wszystko pogodzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi procek chodzi stabilnie tylko tak jak w podpisie, na 166 nie chodzi nawet na max napieciu (zasilacz niewyrabia :? ) no a z zablokowanym mnoznikiem 13,5 to ja wiele nie zdziałam :cry:

no ale tak to jest... jak kupowałem te czesci to bylem jeszcze głupi wiec teraz jest jak jest :D

 

a tak ogolnie to na plytke nie narzekam. mialem z nia male problemy ale od dluzszego czasu wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekładał ktoś zworkę od napięcia?wczoraj z ciekawości zmieniłem i nic....dalej jest od 1,5-1,7v  :?  co robię źle?

overvoltage dodaje do napiecia iles tam procent :P np. jak masz 1.7 to masz 1.75 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: jak ustawiac timingi pamiatek :?: Na forum podaja ze najlepiej 2-2-2-6 ,a na tej plytce w BIOSIE nie da sie tak ustawic :twisted:

 

CAS Latancy mam na 2.5T

 

RAS to CAS Delay na 4T

 

RAS Precharge Delay na 4T

 

Active Precharge Delay 10T

 

To jest Default oczywiscie :D Na ile zmienic :?:

 

 

 

Sorry ale jestem mocno poczatkujacy :lol: Juz wiem na ile timingi maja byc ustawione ,ale nie wiem jak je zmienic na A7v8x-x

 

Prosze o wszelkie porady. Zgory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozed by tak zalozyc jeden topic VIA KT400 Motherboards? codzienne rady,itp. itd. Bo jeszcze dosc sporo uzytkownikow posiada kt400....np. epoxy z serii 8K9Axx :D :D albo asusy, solteki itp. itd. ... co o tym myslicie?

Pomysł dobry VIA RULEZ ~~ ! To by sie przydało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zminic napiecie pamiatek na tej plycie???

poprostu ustaw jak najniższe wartości z tym że ostania wartość (APD)powinna się równać sumie pozostałych

przy okazji jakich biosów używacie i jakie zauważyliżcie różnice?

ja jade na 1008 ,w stosunku do 1006 nic nie zauważyłem ,a wczoraj wgrałem 1011 i załamka -żeby wyjść do biosu musiałem trzymać DEL ze 30s , w 2001se gorzej o 200 3dmarków-dla mnie porażka,wróciłem do 1008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na niej bez problemu osigam fsb 200 i poand,z tym ze grafa nie wyrabia :)pozyczylem radka 9600 pro od kumpla ijest neistabilny,moj 9100 chodzil:Dale teraz mianiam plyte albo na kt 600 albo nf 2 ASUSA co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zminic napiecie pamiatek na tej plycie???

poprostu ustaw jak najniższe wartości z tym że ostania wartość (APD)powinna się równać sumie pozostałych

przy okazji jakich biosów używacie i jakie zauważyliżcie różnice?

ja jade na 1008 ,w stosunku do 1006 nic nie zauważyłem ,a wczoraj wgrałem 1011 i załamka -żeby wyjść do biosu musiałem trzymać DEL ze 30s , w 2001se gorzej o 200 3dmarków-dla mnie porażka,wróciłem do 1008

no 1011 to syf jakich malo , tez to miauem , ale juz jest 1012 i naprawili ten bajzel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko o zintegrowana karte sieciową! Niby piszą że w A7V8x-x LAN jest na 100Mb/s a mi system (XP) pokazuje ją jako 10Mb/s. Inna karta Realteka, która mialem wczesniej jest jako 100Mb/s i tak ją system widzi(menedżer zadań->sieć-->szybkosc lacza). Zastanawiam sieteraz czemu tak jest! Czy ta zintegrowana jest

na 100 tylko źle ja pokazuje czy jak??? Czyba bede ja reklamował jak nie wyciagnie 100Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytke. Jest wypasiona jak dla mnie. Mam tylko jeden problem: w najmniej oczekiwanym momencie zawiesza mi się klawiatura i mysz. Upgradowałem już biosa (na stronie była wersja która miała poprawić ten błąd) i nic. Na szczęście nie dzieje się to często. Jest to o tyle dzi3wne że zawiesza się tylko klaw. i mysz winamp idzie dalej i wszystko inne też. Nie wiem czy mam to reklamować. Płyte mam już rok. Jeśli mam oddać na gware, żeby przysłali tą samą i powiedzieli że u nich działa to dziękuje bardzo. Co radziicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...