Skocz do zawartości
masin

ASUS A7V8X-X zlote rady, codzienne bolaczki ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam tą płytę i po jej wymianie gdy gram w GTA:SA lub cs 1.6 wywala do windowsa albo ścina całkowita :/ . Poprzednio miałem gorszą płytę (asrock k7vt4a+) i wszytko ładnie chodziło. Ale teraz nie wiem config jak w podpisie.HELP!!

 

O sorry prosze modów o usunięcie tego posta . Nie tu napisałem sorry

Edytowane przez 4liant_weteran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resetem na tej płycie po podkręceniu proca ma kilka osób problem i nikt dotąd tego nie rozwiązał, a moja płytka to REV 1, i nie jest to żadne dziwadło bo u mnie wszystko gra, a uciebie jakieś dziwne rzczy w biosie sie dzieja z tymi na pięciami. Jeden kolo ma idnetyczną jak ja płykte z REV 1, okazało sie że miał coś walnięte właśnie z napięciami (to samo co ty masz), dał ją do serwisu i zrobili, tak on mi powiedział a czy to prawda to h.. wie, bo koleś lubi se pościemniać ;) pozdro

 

HELPPPPPPPP Z RESTEM, NIECH KTOS COS NAPISZE SENSOWNEGO

Edytowane przez Gasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem, chciałem sobie wykręcić proca na więcej, niż 2200 Mhz, więc przestawiłem ta zworkę i nic, u mnie zakres jest od 1.6 do 1.8 v, to po co jest ta zworka?? Nawet ma opis w książce dołączonej do płyty, tylko co z tego:)?? A co do tych restartów, mój komp potrafił się zrestartować w trakcie pracy, tak po prostu, nieważne co robiłem, aż któregos pieknego dnia coś tam rozbierałem i zapomniałem podłączyc stacji dyskietek, jak ręką odjął (prawdopodobnie zwarcia cholera robiła:) ). Może spróbuj odłączyć stację dyskietek :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze to raczej mowa o O/C.

mam innego rodzaju problem z ta plytka asusa . otoz po podlaczeniu wszystkiego chcialem zainstalowac system win98 z plytki cd(boot).

zamiast czytac plyte komp startuje hdd.

w biose dalem "load system defaults"

urzadzenia sa podpiete na dwoch osobnych tasmach.

 

@St.Anger

ok wlasnie tak zrobilem. troszke mnie to zylilo, bo tam byly tylko 2 opcje:

diable albo dysk.

skoro disable to nie ruszalem :( jakos tak dziwnie inaczen niz w innych plytach

tak czy siak na disablu poszlo z CD. thx

Edytowane przez maxvonsopop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest zakładka boot, czy jakoś tak, na czas startu z płytki windowsa włącz tylko bootowanie z CD, powyłączaj bootowanie z dysku i flopa. Powinno pomóc. A jesli nie pomaga, to może płytka z Win98 nie jest bootowalna?

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, ta płyta mnie zaskakuje, wczoraj udało mi się ją odpalić na FSB 185 (procek przy mnożniku x10 i napięciu zwiększonym do 1,65 volta) i to stabilnie, nawet nie narzekała jak grałem w demko NFSMW :) , pod koniec tygodnia powinienem mieć Modecoma MC 350, wtedy pójdzie pewnie jeszcze wyżej, bo ten mój Aton mnie czasem przeraża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. ja tez mam problem z tymi napięciami na procku. Ustawiam w biosie na 1.60v a przy odczycie w przeruznych programach pokazuje mi 1,71v. Zworke mam na OVERVOLT DISABLE. Może ktoś skumał juz o co biega z tym shitem !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.kolego ja mam to samo:)Jak walne więcej niż 167 albo coś koło to już ma problemy, albo sie nie włacza albo wiesza go jak cholera.Ale kiedyś mi sie udało odpalic na 175 ale nie wiem jak mi to wyszło:)

 

Siema Gasto.Ja po części może wiem dlaczego się resetuje po podkręceniu.Przy instalacji sterów nie instaluj tych dodatkowych sterów do dysku czy do czego to tam jest.Mi to prawdopodobnie pomogło,nie sprawdzałem dokładnie ale zauwazyłem że sie nie resetuje.Być może to jakiś przypadek ale należy próbować:D:D:D

 

Troche tu poczytałem i widze same Asusy KT 400 czy ktoś mu na na NForcie 2?Może o niej sie ktos wypowie?Bo widze różnice między kt400 między nforca2 choćby w napięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował odpalić na tej płycie pamięci DDR400? Teoretycznie da sie taką jedną kość odpalić, ale jak to jest w praktyce? A może jednak jakimś cudem da się dwie odpalić :) ?

 

EDIT: Na stonie Asusa jest napisane, że płyta obsługuje pamięci DDR400 w dwóch bankach. Czy ktoś może potwierdzić, że tak jest w praktyce??

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich...

 

potrzebuje biosa do takiej płytki... no moz enei do takiej bo to jest bez X...A7V8X rev 1.02

 

do tego jakieś dziwaczny biosy targa kte ważą o połowe mniej niż te które wy macie w A7V8X-X

 

nie spotkał sie gdzieś ktoś kiedyś z takim biosem...pozdrawiam i prosze o jakegoś helpa

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Na stonie Asusa jest napisane, że płyta obsługuje pamięci DDR400 w dwóch bankach. Czy ktoś może potwierdzić, że tak jest w praktyce??

 

 

ODP:

owszem płyta obsługuje pamięć ddr 400 mhz ale fsb jest do 333 , asynchroniczna praca pamięci i fsb szyny procesora nie ma sensu w socket A bo zwalnia kompa , za to czas dostępu do pamięci można zmniejszyć ...a to z kolei przyspiesza system...

 

 

 

a7v8x-x thorton2000+@2.15ghz/ fsb 344/ mnożnik12.5/ 2x512kingston400mhz(3.3.3.7)@344mhz (2.2.2.6) / geforce6600GT 570mhz- 1140mhz

Edytowane przez alien44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam wspomnianą w temacie płytę głowną i chciałbym zmienić dysk twardy na większy (200-250 GB). Czy ktoś wie czy płyta szarpnie taki dysk? Czy jest jakiś nowszy BIOS, który może pomóc? Koleś w sklepie mówił że raczej nie, ale ja wątpię w jego wiedzę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam wspomnianą w temacie płytę głowną i chciałbym zmienić dysk twardy na większy (200-250 GB). Czy ktoś wie czy płyta szarpnie taki dysk? Czy jest jakiś nowszy BIOS, który może pomóc? Koleś w sklepie mówił że raczej nie, ale ja wątpię w jego wiedzę.

 

Pozdrawiam.

mam dysk 200 gb samsunga i płyta wykrywa mi go bez problemu( bios v1012), a jedynie stary partition magic v 7.0 sformatowal mi go nie wiem czemu na 135 gb ale poprawiłem to i jest narazie ok, z tym że jeszcze nie wykorzystałem całej powierzchni ale mam nadzieję że nie utnie mi znowu 70 mb :lol:

Edytowane przez alien44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś bawiłem sie troche tą płytka i doszedłem do ciekawego wniosku, otóż defauldowo mam durona 1.6 12x133 ram twinmosa cl 2.5 512mb ram ustawiony na 400MHz zrobiłem sobie test pamieci w sisofsandrze i wyszło mi prędkośc odczytu(czy tam czegoś takiego) 1285 MB/s. Doszedłem do wnisku ze strasznie malo i cos jest nie tak. Podkreciłem proca na 11x166 v1,65 pamie sie pamiec się przestawila na 333Mhz i test i wyszło 2100MB/s co przy 333 jest wynikiem dobrym tzn tyle powinno byc.

 

Z tego co kiedyś czytałem ta płyta nie ma problemów z synchro czy asynchro a z tego testu wynika ze ma.

 

I teraz moje pytanie czy da sie przy FSB 133 puscic ram na prawdziwe 400MHZ(bo nawet jak pusciłem ram na 266 czyli synchro do 133 działał szybciej niz ten na psełdo 400 Mhz)?

 

I czy istnieje jakas możliwośc puszczenia tego ramu na 400 inna niz FSB 200 co jest raczej nie mozliwe do osiagniecia na tej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płyty na chipsetach VIA z DDR mają najlepszą wydajność przy symchronicznej pracy RAM z procesorem. Asynchroniczne ustawienie jest możliwe i działa stabilnie, jednak pogarsza wydajność. Ustwianie DDR400 na płycie z VIA KT400 nie ma sensu (twoja płyta i tak raczej nie pociągnie FSB200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm synchronicznej, czyli gdy fsb wynosi 166 to taktowanie DDR ma wynosić tyle samo tak?? (czy w przypadku DDR "synchronicznie" oznacza 2x szybciej, czyli 333??) bo już się w tym gubię..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Florek_szef, synchronicznie oznacza, że zarówno fsb jak i pamięć działają z tą samą prędkością. Na tej płycie jest tak, że można ustawić taktowanie pamięci wyżej niż fsb, ale odwrotnie się nie da, kiedy taktowania się ze sobą zrównają, wtedy idą synchronicznie w górę. Mam bios 1013 i nigdzie nie znalazłem jakiejś oddzielnej opcji do ustawiania dzielnika fsb:dram. Za to jest mnożnik :) , bo można mieć magistralę 133, a pamięci na 166. Na stronie asusa jest napisane, że ta płyta powinna obsługiwać 2 moduły na DDR400, wcześniej miałem jeden moduł pamięci no name DDR333 512MB i była możliwość ustawienia im 400, fakt, że nie wyrabiały, ale dało się :) . Teraz mam Supertalenty 2x512 DDR400 i zniknęła mi opcja 400, zostały tylko 333 lub 266, ktoś czai czemu? Może trzeba włożyć kości w inne sloty, ale wtedy to powinno być napisane na stronce asusa lub w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, no to ja mam tak:

2 kingstony 512MB: pierwszy 333MHz CL 2.5, drugi 400MHz CL 2.5

leca sobie oba na 333MHz tyle ze w CL 2.0

 

jednak dostepne opcje w biosie to 266/333/400 wiec nie wiem.

Jak mialem sama ta 333 to tez te opcje mialem.

 

Drazni mnie jej overvolt, po przestawieniu zworki mam nadal te same napiecia do wyboru ;/

 

Poza tym swietna plyta jesli sie nie bawimy w krecenie jakies.

Chociaz obecnie sie kupuje juz cos na 64Bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie bardzo prosze o pomoc. Pamiatki mam kingstona 400Mhz

 

U kolesia od ktorego kupywalem wszystko bylo ok chodzi jako 3200+ (2200Mhz)

U mnie wykrywa go jako 3200+ ale nie moge wycisnac wiecej nic 2.07 czyli FSB 189Mhz

 

Jesli wie cos na ten temat to prosze o podpowiedzi z goey dzieki.

Barton ma nominalne napiecie 1.65 podwyzszylem je do 1.73 ale nic sie nie zmienilo,może trzeba dac mu wiecej mocy. Teraz jak smiga na 2.07 to ma 1.65 i jest elegancko. Ale chcialbym wiecej z niego wycisnac (mam tego z zielonym laminatem mowia ze jest lepszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam płytkę A7V8X-X... jako ze na ukłądzie VIA to nie mam w biosie Q-Fan'a. Szukałem, ale znalesć nie mogę: jak wyłaczyć kontrolę obrotów wiatraczka cpu żeby kręcił się cały czas na max obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kto odpowie,warto zapytnąć. mam plytke starą, asus a7v8x-x, chodzi oten ram nieszczęsny, jaki ona cholera potrzebuje , miałem 2x 256 godram 400mhz,sprzedałem jedną kosc kupiłem 512 goodrama 400mhz.odpalam i jest 512. wyjąłem to 256, i tak jak by nie widział pół ramu na płycie. czy musze kupić też ram jednostrony czy z dwustronnym powinien dzialać. jakieś propozycje jakiej firmy ram kupić.i czy ktos miał to badziewie z działającym dwustronnym ramem.

prosze o pomoc , może jeszcze coś pamietacie odnosnie tej płyty(bios ostatni jaki był, hyperiony jakieś cudowne,tasowanie slotami też robiłem)

Edytowane przez elfuego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...