Skocz do zawartości
Timm

Mam zamiar kupic dysk 80GB.

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec jak w temacie. W zasadzie jestem niemal zdecydowany na samsunga 7200 8MB cache. Dysk ma pracowac non stop. Wymieniam go ze wzgledu na halas... Tym razem nie zadam pytania co polecacie a jedynie prosze o ewentualne posty dlaczego go nie kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy awaryjne, ale na pewno są głośne, słychać taki świst jak silniczek pracuje.

 

Weź coś sprawdzonego: cichutki Seagate ATA 100 lub szybszy, ale nieznacznie głośniejszy (i tak prawie niesłyszalny) Maxtor ATA 133.

 

Tego nie pożałujesz.

 

P.S. Jaki to ma być dysk? ATA czy Serial ATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu wszystko co SAMSUNG to wielkie G...  :lol:

wyjdz!!!

 

 

dyski i cdromy tak ale juz np monitory , czy pamieci to inna bajka. jakosc dyskow zreszta tez sie poprawia.

 

ja polecam barakude :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy awaryjne, ale na pewno są głośne, słychać taki świst jak silniczek pracuje.

 

Weź coś sprawdzonego: cichutki Seagate ATA 100 lub szybszy, ale nieznacznie głośniejszy (i tak prawie niesłyszalny) Maxtor ATA 133.

 

Tego nie pożałujesz.

 

P.S. Jaki to ma być dysk? ATA czy Serial ATA?

Dysk ATA.

 

Glosne hmm glosna to jest barracuda 7 przy moim samsungu 160GB... (o ile nic nie slychac w spoczynku to barracude da sie uslyszec jak np robisz pozadek na dysku a u samsunga nic...) Podkreslam jesli kupie samsunga to tylko 7200, 8MB cache czyli nanowsze a nie poprzednie modele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź coś sprawdzonego: cichutki Seagate ATA 100 lub szybszy, ale nieznacznie głośniejszy (i tak prawie niesłyszalny) Maxtor ATA 133.

ciekawe od kiedy maxtor jest cichy, moj terkocze przynajmniej jak jakies TDI!!!

i zeby byl jakos szybszy od baracud to tez nie slyszalem...

 

Do tego sie juz x razy zjebal!! WOgole porazka dysk!!!

Tylko baracude kupuj!!! Ile osob ja ma to od zadnej nie slyszalem narzekan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade po dysk bo mam troche czasu. Mam nadzieje ktos cos jeszcze napisze... A samsunga chce kupic poniewaz mam jednego i znacznie szybszy od barracudy oraz cichszy o czym juz pisalem. Jednak od dysku bede mial tez inne wymagania bo ma ciagle pracowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_____________________________

..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:

:::::::S:Z:U:K:A:J::::::S:Z:U:K:A:J

..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:..:

_____________________________

 

 

a takze szukaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem dla znajomych 2 samsungi 80GB 7200rpm 2MB cache-model sp0802N. Oba są cichutkie!! W jednym było troszke słychać zapis i odczyt, ale po położeniu dysku na czymś miękkim na dnie budy nie słychać praktycznie nic. Mam u siebie samsunga 80GB 5400rpm i jest bezgłośny..za to caviar 80GB SE, który mam już od roku zaczął irytująco "świszczeć"...no i zdecydowanie słychać odczyt/zapis...

Moim zdaniem samsung wcale nie jest zły...kiedyś miałem 30GB...sprzedałem kumplowi...chodzi bez żadnych wad już 4 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dysku nie kupilem bo niema w zadnym znanym mi mijescu w krakowie modelu 80GB 7200 8MB cache samsung ata.:( Mam nadzieje do hurtowni jeszcze dowiaza jak nie to bede musial ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> barracude :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam baracude IV 7200 40 gb od ok 1,5 roku i na początku była niesłyszalna a teraz głośno słychać zapis i odczyt, takie terkotanie, szczególnie za niedawno założyłem zalmana 7000a, co do szybkości hwinfo pokazuje random aces 14,8 ms natomiast read burst rate 62 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem jakosc dyskow samsunga bardzo sie poprawila.wiec moglbys go ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>,ale wydaje mi sie ze lepiej odrazu strzelic sobie 120G.

niewiele drozej a o polowe wiekszy,tymbardziej ze jak wspomniales tego 80G nie ma.pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAXTOR to jest odpowiedz mam takiego z 8mb cache, jest dzisiaj w promocji w komputroniku za 330 zł. zobacz na stronie, komp chodzi prawie nonstop zero awarii bardzo szybki polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam kupic samsunga to tylko z najnowsze seri wchodza w gre. 80 chce kupic bo dokladnie takiego potrzebuje. Mam juz 160 z tej lini i wiem jak bardzo sa ciche po prostu czy pracuje czy nie zadnej roznicy a na barracudzie jednak da sie uslyszec a o np wd to juz nawet nie wspomne bo tego to nie slychac jak chyba odkurzacz wlaczysz i to jakis glosny model ;D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...