Skocz do zawartości
rajder

Jaki procek i na jakiej plycie za 700 zl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienic pare rzeczy w swoim kompie. Chodzi o procek + wiatrak, plyte glowna i ddram. Niestety mam tylko 700 zl. Dodam, ze mam herculesa 9000pro/AGPx4, wiec AGPx8 mi niepotrzebne. Czy kupic plyte ze zintegrowanym dzwiekiem (jak jest tu z jego jakoscia ?obecnie mam SB 128, wiec moze z jakims 6 kanalowym?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo kasy jak na taka gruntowna przebudowe. Jakas plyte glowna do 300zl, 256 ramow (200zl) i proca jakiego znajdziesz za 200zl. : ) Chodzi mi o cos innego niz Barton, moze Thortona znajdziesz w takiej cenie, albo ktoregos z innych slabszych modeli Athlona. Ale powiem szczerze ze watpie w to. Jakbys mial jeszcze 300zl to mozna pokombinowac z tym nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje propozycje:

-płyta główna:

asrock k7s8xe rev.3 . sis748, fsb 400, blokada PCI/AGP, płytka ma wszystko co trzeba-cena ok 200zł (koniecznie rev.3 - bo dopiero ta rewizja ma możliwosć overclockingu...i troche lepsze rozplanowanie elementów). Ewentualnie starszy model na sisie 746: asrock k7s8x rev.3 - oficjalne fsb 333 -cena ok. 150zl

-RAM:

niezłe 256MB 400Mhz kupisz spokojnie za 180-200zł...unikaj elixirów CL3@400MHz ...weź np. TwinMosy cl2,5@400

-procek:

wg. zasobów finansowych: można durona 1400-1600MHz i kręcić...koszt do 200zł, może thortona 2000+...ok 300zł

-cooler:

spire Whisper Rock IV ok 50zl.

Podsumowując:

w najlepszej wersji wychodzi 750zł...i masz całkiem przyzwoity sprzęcik!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...