Skocz do zawartości
Testus

arctic cooling cooper silent 2L - warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauwazyłem, ze niedawno pojawił sie taki coolerek

w niezbyt wysokiej cenie. (ok 80pln)

http://www.arctic-cooling.com/en/products/copper_silent2l/index.php ://http://www.arctic-cooling.com/en/pr...nt2l/index.php

polski dystrybutor

http://www.aab.com.pl

Może ktoś z was już ma ten coolerek i podzieliłby sie opinią.

Szukam cichego coolera do XP2400@2600

Myslałem nad Silent Boostem (moja płyta nie ma dziur wokół socketa)

ale ten jest o połowe tańszy a może niewiele gorszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz czym obecnie chłodzisz to łatwiej będzie o opinie czy warto zmieniać.

Co do tych 2 co wymieniłeś:

http://www.pclab.pl/art7972.html

http://www.pclab.pl/art7523.html

 

Silent Boost - w miare wydajny, w miarę cichy, ale rewelacją nie jest.

Arctic Cooling Copper Silent 2L - w miare cichy, w miare wydajny. (jest b.podobny do Arctic Cooling Copper Silent 2 rev.2 - ten sam radiator, trochę mocniejszy wentyl z reg. obrotów i innym plastikiem). Tylko UWAGA - raczej z tym coolerem nie założysz coopershima ze wzgl. na spód radiatora.

 

Patrząc na cenę to wybrałbym raczej Arcica, jeżeli droższy - to poczekałbym na gigabyte. A jeżeli upchniesz na płycie i w obudowie to zalman 7000 AlCu - cooler o chyba najlepszym stosunku koszt/wydajność no i b.cichy. Ja niestety :cry: go nie moge zamontować - brak otworów.

 

Wieszam psy na engeeeenirach z zalmana :evil: - przecie są cięższe coolery niż ten 7000 AlCu (waży coś koło 450g) a mogą być montowane do podstawki. a tu [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Vulcano 7 z wentylatorem na 1700obr i coopershima od TT

Co takiego jest z podstawa Arctic'ow ze nie mozna stosowac shima ?

Płyte mam bez dziur (inaczej nie pytałbym tylko kupił Z7000AlCu)

Myślałem cały czas o Silent Boost'cie ale cena arctica bardzo zachęca.

Juz raz wtopiłem kase w Vulcano a ten jest dobry dopiero po przeróbkach (wymiana wentyla i famate).

Myslałem o Zalmanie 6000 lub czyms podobnym ale postraszyli mnie na forum, ze moze wymieknac przy moim procku 2400@2600 1.725V :(

Sam już nie wiem co kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby radiator "dobrze" oparł się o coopershima musi mieć podstawę o wymiarach min. 5x5 cm - (tak jak płytka procesora).

Arctic chwali się, że miedziana podstawa ma 44 x 44 x 5 mm, nie byłoby to problemem gdyby nie 1 b. cienka krawędź coopershima. Ale MOGĘ się MYLIĆ.

 

Co do wymiany coolera - na Twoim miejscu zrobiłbym przejściówkę na wentyl 80x80 albo 92x92 a nie szukał nowego. Masz b. dobry radiator, a wentyl można zmienić.

Co do przejściówki - poszukaj na forum, w ciągu ostatniego tygodnia był o tym temat z linkiem do dokładnej instrukcji i wymiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje z tym coopershimem i arcticem. Wychodzi na to, ze razem nie zagraja.

Co do wentyla to mam Vulcano 7 (non plus) i chyba przestaje wystarczac.

Zapodałem teraz na niego Papsta 8412N/2GL i kicha, w prime 55C

Ty myślałeś pewnie o V7+. Ja niestety mam starszy model

 

Co ja mam kupić za wentyla na płyte bez dziurek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niestety wybór jest dość ograniczony.

Zostaje Silent Boost, ewentualnie poczekać na gigabyte - ale on bedzie droższy - pewnie koło 180 - 200zł.

 

Niezłe:

Arctic Cooling Copper Silent 2(L)

GlacialTech Igloo 2510

GlacialTech Silent Breeze II

Spire WhisperRock IV / FalconRock 2

W zasadzie te coolery są wydajnościowo podobne - różnica 1-2 stopni, ale Thermaltake Silent Boost jest od nich wydajniejszy, no a przede wszystkim ma najlepszy radiator (przy wentylu zawsze można podłubać)

 

Ja mam Spire FR2 i jestem dość zadowolony, bartona da się puścić na 10 - 10,5x200, ale przy 11x214 robi się już niewesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mysłałem nad Arctic Cooling Copper Silent 2L.

Silent Boost fajny tylko chyba troszke za drogi.

Poczytam jeszcze i posłucham opinii. Niestety nie trafilem jeszcze na posiadacza Cooper Silent 2L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby radiator "dobrze" oparł się o coopershima musi mieć podstawę o wymiarach min. 5x5 cm - (tak jak płytka procesora).

Arctic chwali się, że miedziana podstawa ma 44 x 44 x 5 mm, nie byłoby to problemem gdyby nie 1 b. cienka krawędź coopershima. Ale MOGĘ się MYLIĆ.

hmmm

powiedzmy ze mam inne zdanie

CShima zastosowałem z dobrym skutkiem na AthXP+ z radiatorem o podstawie okrągłej, o średnicy nie większej niż 40mm

przy zapinaniu radiator opierał się tylko po jednej stronie CSa, potem łagodnie opadająć na wszystkie cztery - wszystko kwestia łagodnego podejścia

radiator był tam wielokrotnie zakładany i zdejmowany (strasznie eksperymentowałem na tym kompie) a proc żyje do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CShima zastosowałem z dobrym skutkiem na AthXP+ z radiatorem o podstawie okrągłej, o średnicy nie większej niż 40mm

przy zapinaniu radiator opierał się tylko po jednej stronie CSa, potem łagodnie opadająć na wszystkie cztery - wszystko kwestia łagodnego podejścia

radiator był tam wielokrotnie zakładany i zdejmowany (strasznie eksperymentowałem na tym kompie) a proc żyje do dziś

Najpierw miałem durona, potem celka, potem athlona, teraz kolejnego od października. Pierwszego coopershima założyłem w grudniu i nawet zastanawiam się czy się go nie pozbyć (bo temp z diody w sockecie spadła o 2 stopnie, ale temp diody w rdzeniu -abs soltka wzrosła o 2 stopnie). Jeszcze nigdy nie uszkodziłem rdzenia a dość często zdejmuje / zakładam coolera. Chce powiedzieć, że nie jest kwestią czy da się założyć - bo da, to nie ulega wątpliwości; ALE czy w tym przypadku, bez oparcia ze wszystkich stron, rdzeń jest zabezpieczony ?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj dostałem ten coolerek, zamontowałem i jest nieźle. Dużo cichszy niż Spire którego miałem wcześniej. U mnie pracuje na najwolniejszych obrotach i temp. procka przy starcie wynosi 38 stopni a po paru godzinach nie przekracza 47 stopni. Dobrze wykonany posiada rdzeń miedziany dobrze wypolerowany. Na podkładkę coopershim wlazł mi bez żadnych problemów. Ma mocowanie 3 punktowe to mocno się trzyma. Myślę, że za taką cenę ciężko by było wyrwać coś niezłego. Jak się ustawi na max obroty temperatura u trzymuje sie ok 39 stopni. Wartości z programu Motherboard monitor.

Mam nadzieje, że coś pomogłem w decyzji jak coś to wal na gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Artctic Cooling w wersji slim i też Cooper Shima TT do Duronów. Zapina sie normalnie. Problemem był atekko wklęsła podstawa - ta miedziana płytka pod radiatorem jest frezowana w tkie prążki i na srodku minimalnie wklesła, więc po zapięciu brzegi oparły się na Shimie a przewodzenie ciepła z rdzenia było tylko dzieki grubej warstwie pasty co niestety jest fatalnym rozwiązaniem. Wyszlifowałem tę podstawę na płasko i wypolerowałem. I jest bardzo dobrze. Tylko przy zakładaniu nadal trzeba uważać, bo czasem Shim sie przesuwa i wtedy temperatura rośnie. Najlepiej po prostu nie uzywać tej podkładki. Bez niej dawał się tak precyzyjnie zapiąc, że literki z rdzenia procesora były odcisnięte w cienkiej warstwie pasty na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...