Skocz do zawartości
PEPCIO

ATHLON XP 1800+ - ILE DA SIĘ WYKRĘCIĆ BEZ DESTRUKCJI? - :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum i w dziedzinie podkrecania niewiele wiem.W sumie to wnic nie wiem :) ale chce się dowiedzieć i licze na to ,że pomożecie mi w tym:) Posiadam procesor Athlon XP 1800+ i płyte główną firmy SHUTTLE AK31 - CPU SUPPORT SOCKET 462 PACGATE CPU WITH 200/266MHZ FSB CHIPSET VIA KT266A,VT8366A/VT8233 CHIPSET VT8366A DDR DRAM Pisze tam jeszcze coś takiego - SOFT-CONFIGURATION FSB (THE FSB SPEED IS SOFTWARE CONFIGURABLE FROM 100MHZ TO 166MHZ BY 1 MHZ STEP IN TEH FREGUENCY/VOLTAGE CONTROL OF BIOS. Wiem ,że pewnie nudzi was pisanie wiecznie o tym samym i moje zagadnienie jest jednym z wielu ,ale może ktoś podpowie od czego zacząc ,,tuning'' mojego komputera?Dodam ,że chodzi mi przynajmniej o lekką poprawe w stosunku do obecnego stanu .Z góry serdecznie dziękuje za wszelkie podpowiedzi. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj FAQ regulamin forum itp przejzyj podstawowe zagadnienia a potem  nie tworz takich durnych topicoow

Jeśli tylko tyle masz do powiedzenia to lepiej nic nie mów - jestem tu nowy ale to nie oznacza ,że będziecie jeździć po mnie jak po psie burku.Myślałem ,że na forum na którym znajduje się tak wielu uczestników ktoś bez zbędnych dyrdymałów będzie w stanie wykrzesać troche dobrej woli i napisać kilka mądrych słów - NO CÓŻ MYLIŁEM SIĘ.Nie wiem jakie panują tu klimaty ale niektórzy powitali mnie ,,REWELACYJNIE'' :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zmienić nazwę topicu. Ten nie mówi nic o co chodzi w pytaniu. Nawet nie określa dziedziny...

 

Dziękuje chociaż za taką odpowiedź , jest przynajmniej niepozbawiona kultury osobistej jak coniektóre - fakt nie zatytułowałem mojego postu może zbyt fachowo , ale czy po treści napewno nie można nic zrozumieć i odpowiedzieć na podstawowe pytanie - czy moja płyta główna i procesor są dobre do podkręcania czy też lepiej nie kombinować?Wybaczcie ale chyba stary się robie i zaczynam nierozumieć świata wokół - wszystkim jest ciężko pomóc drugiej osobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie zmieniłeś tematu więc jak mamy cię dobrze traktować :?:[/quot

Zmienie temat i każecie mi na głowie stanąć i uszami zaklaskać?Czy nie prościej w tylu niczego nie mówiących postach napisać poprostu porade dla mnie ?cZY TO RODZAJ JAKIEGOŚ UDOWADNIANIA KTO TU JEST PANEM LUB PRZYSŁOWIOWYM TATUSIEM Z TWARDĄ RĘKĄ? Sądze ,że przynajmniej na pierwszy rzut oka to forum zaczyna zatracać podstawową forme (pierwotną) czyli dzielenia się wiedzą i pomocy innym uczestniką .Zaczyna się pisanie wielu porad o niczym.Sory ale to nie dlamnie - na moim forum www.centomania.pl (w temacie samochodów) zwykle pomaga się innym choć zadają czasami takie pytania ,że człowiek nie wie czy się śmiać czy płakać - ŻAL MI WAS NAPRAWDE:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Tym razem tu :wink:

 

Tak jak mowilem poczytaj tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=29395

i tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=26983

a na pewno duzo Ci sie wyjasni 8)

 

Nie przejmuj sie tym, za przeproszeniem, pieprzeniem niektorych, ale tak sie tu ostatnio porobilo :evil:

 

fipa15, LPC nie chcecie pomoc to nie nie odzywajcie :idea:

Czlowiek poleca forum innym a wy tak ich qfa przyjmujecie :evil:

 

Pozdro :!:

 

Update

Poczytaj jeszcze to, zeby nie bylo :wink: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50522

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Tym razem tu  :wink:  

 

Tak jak mowilem poczytaj tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=29395

i tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=26983

a na pewno duzo Ci sie wyjasni  8)  

 

Nie przejmuj sie tym, za przeproszeniem, pieprzeniem niektorych, ale tak sie tu ostatnio porobilo  :evil:  

 

fipa15, LPC nie chcecie pomoc to nie nie odzywajcie  :idea:  

Czlowiek poleca forum innym a wy tak ich qfa przyjmujecie  :evil:  

 

Pozdro :!:

 

Update

Poczytaj jeszcze to, zeby nie bylo  :wink:  http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50522

 

 

Witam i pozdrawiam !!! Dziękuje za namiary na to forum (niestety niezbyt towarzysko tu jest) ale przynajmniej zobaczyłem ,że temat ,,tunningu'' procka to nie taka prosta sprawa :( - Dziękuje za wstawienie sie za mną przynajmniej nie czuje się już tak ,,źle'' - WOJNA Z CAŁYM ŚWIATEM TO NIESYMPATYCZNA SPRAWA. Pozdrawiam raz jeszcze gorąco!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki pepcio ze tak cie zbluzgali ale jak ktos na dzindobry zadaje pytanie na kture mozna by odpisac ze 100 stron,ktore mozna znalezc bez problemu na stronach forum (szukaj),to naprawde juz niewiele sie chce.

ja jezeli mam pomuc to moge tylko odeslac do szukania poniewaz twoje pytanie jest za malo precyzyjne.pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na którymś z odłamów forum ,że bardzo ważną sprawą jest jaką płyte główną i procesor się posiada dlatego też automatycznie zapytałem (dołączyłem dane ) o to jak to się sprawa ma z takim ustrojstwem jakie posiadam.W sumie napisałem dość ,,lamersko'' dane płyty za co się troche wstydze ale na to jedynie mnie stać (jestem średniozawansowany jeśli chodzi o budowe pceta) .Liczyłem ,że ktoś zechce zerknąć okiem i napisać dwa , trzy zdania na TEN TEMAT , a tu zonk.Kilka odpowiedzi , żadna na temat - szukałem w archiwum ale nie znalazłem niczego (byćmoże nie potrafie szukać) na temat Athlona xp 1800+ .Byćmoże nie różni się on zbytnio od 1700 + na którego temat wiele piszecie ale ja o tym nie wiem.Raz jeszcze prosze aby ktoś napisał trzy zdania na temat mojej możliwości podkręcenia procesora (z moją płytą) dodam ,że w tym przypadku kolejne odsyłanie mnie do ARCHIWUM'' prawdopodobnie niewiele da.Prosze raz jeszcze Wszystkich o pomocną dłoń!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jesteś nowy, to zupełnie nie rozumiem, dlaczego się tak złościsz? ;) Przecież aby znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie naprawdę wystarczy użyć opcji "szukaj" i wpisać choćby nazwę Twojego MoBo, Chipsetu lub procka i gwarantuję Ci, że odpowiedź znajdziesz szybciej niż czekając na odpowiedzi w poście. Ten temat był wiele razy wałkowany przez wielu użytkowników, więc odpowiedzi będzie sporo. Napewno znajdziesz to co Cię interesuje, bo to dosyć popularna konfiguracja :). A to że jesteś nowym userem wcale Cię nie usprawiedliwia przed tym, że najpierw należy zapoznać się z regulaminem forum i poszukać przed założeniem nowego topic'a.

Spróbuj sobie wyobrazić, co bybyło gdyby każdy zakładał nowy topic z powodu jakiegokolwiek problemu na jaki się natknął. Wiesz ile by ich było? Tyle że nikomu by się nie chciało czytać ani odpowiadać, a znalezienie odpowiedzi na już poruszane zagadnienia zajmowało by 100 razy więcej czasu niż teraz. I bałagan byłby nieprzeciętny.

 

PS.

 

Witaj na Forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z punktów regulaminu mówi:

3. Tytuł nowego tematu powinien konkretnie obwieszczać poruszany problem.

My prosimy Cię o zmianę tematu kilka razy, a Ty nie reagujesz i mówisz, że każymy Ci na głowie stawać (a przecież wystarczy kliknąć przycisk ZMIEŃ i wpisać nowy). A po to prosimy o zmianę tematu, bo potem nie można nic znaleźć przez wyszukiwarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po koleji:

-podnieś FSB o okilka megacherców

-jak nie będzie Ci się ładował Win to podnieś trochę napięcia procka i (lub) ramu

-podnieś trochę taktowanie grafiki (ram i chipset)

-pamięci ustaw synchronicznie z prockiem

Jak by coś nie wyszło to reset biosu (podukaj w instrukcji płyty głównej gdzie jest zworka od tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po koleji:

-podnieś FSB o okilka megacherców

-jak nie będzie Ci się ładował Win to podnieś trochę napięcia procka i (lub) ramu

-podnieś trochę taktowanie grafiki (ram i chipset)

-pamięci ustaw synchronicznie z prockiem

Jak by coś nie wyszło to reset biosu (podukaj w instrukcji płyty głównej gdzie jest zworka od tego)

 

Po co mu to piszesz :?: :?: :?: - przeiesz wystarczy poszukac jest FAQ i tam pare tematów o podkręcaniu. Jezeli nie potrafi znalesc to niech nie podkreca -- a na prośbe o o zmiane tematu sie burzy za kazemy mu stawac na głowie???? i powołuje sie na centoamnie ??? Moze u was na forum Centomani piszecie kolesowi jak zmienic koło po 1000 razy itp ale na tym forum wymaga sie odrobiny samodzelnosci. Tak mi sie przynajmniej wydaje . Troche dobrej woli - pocztaj forum . poczytaj FAQ i sam zaczniesz sie orientowac w tej tematyce ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zauważyłem, że nowi forumowicze uważają, że jak zadadzą pytanie, to wszyscy powinni im natychmiast odpowiadać. A często odpowiedź jest w FAQ lub wystarczy poszukać, przeczytać instrukcję danego urządzenia lub poprostu się dobrze zastanowić. Jeszcze dobrze sie PEPCIO nie zadomowił na forum, a już pokazał kim jest. Więcej nie będę tego komentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zobaczyc jak z wielka radoscia odpowaidasz na centomani na pytanie:

 

jaka pojemnos maja silniki w sc, albo, ktore cc jest szybsze sporting czy 700..;) zreszta na centomani nie ma faq w ktorym wszytko jest;)

 

przyklad

tytul:

czesc jestesm tu nowy

mam cc ale nie wiem jakie, co mam zrobic zeby jezdzilo szybciej???? ;)

 

nie wazne zreszta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zauważyłem, że nowi forumowicze uważają, że jak zadadzą pytanie, to wszyscy powinni im natychmiast odpowiadać. A często odpowiedź jest w FAQ lub wystarczy poszukać, przeczytać instrukcję danego urządzenia lub poprostu się dobrze zastanowić. Jeszcze dobrze sie PEPCIO nie zadomowił na forum, a już pokazał kim jest. Więcej nie będę tego komentował.

 

ODPOWIEM WSZYSTKIM MOIM ,,PRZECIWNIKOM'' W TYM JEDNYM KRÓTKIM ZDANIU - WYLEWACIE FLUSTRACJE ŻYCIA CODZIENNEGO NA LUDZI BOGU DUCHA WINNYCH - WIĘKSZOŚC Z WAS JEST TAK ZADUFANA W SOBIE ,ŻE CIĘŻAREM JEST PROSTA ODPOWIEDŹ NA PROSTE PYTANIA - OWSZEM SKORZYSTAŁEM Z DZIAŁU FAQ I ARCHIWUM I WIELE PRZYDATNYCH RZECZY SIĘ DOWIEDZIAŁEM.JEDNAK DLA LAIKA ,,BO NIM JESTEM'' NIE WSZYSTKO JEST TAKIE PROSTE JAK WAM SIĘ WYDAJE.TRZEBA BYŁO NAPISAĆ ODRAZU ,ŻE FORUM JEST TYLKO DLA LUDZI BIEGŁYCH W TEMACIE PC - TÓW I LAICY NIE POWINNI TU NICZEGO SZUKAĆ - TO ZAOSZCZĘDZIŁO BY DUŻO MOJEGO CZASU I NERWÓW A WIELU Z WAS POZWOLIŁO BY ZWYCZAJNIE ZACHOWAC TWARZ!!! MIMO WSZYSTKO POZDRAWIAM WSZYSTKICH RAZ JESZCZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEM WSZYSTKIM MOIM ,,PRZECIWNIKOM'' W TYM JEDNYM KRÓTKIM ZDANIU - WYLEWACIE FLUSTRACJE ŻYCIA CODZIENNEGO NA LUDZI BOGU DUCHA WINNYCH - WIĘKSZOŚC Z WAS JEST TAK ZADUFANA W SOBIE ,ŻE CIĘŻAREM JEST PROSTA ODPOWIEDŹ NA PROSTE PYTANIA - OWSZEM SKORZYSTAŁEM Z DZIAŁU FAQ I ARCHIWUM I WIELE PRZYDATNYCH RZECZY SIĘ DOWIEDZIAŁEM.JEDNAK DLA LAIKA ,,BO NIM JESTEM'' NIE WSZYSTKO JEST TAKIE PROSTE JAK WAM SIĘ WYDAJE.TRZEBA BYŁO NAPISAĆ ODRAZU ,ŻE FORUM JEST TYLKO DLA LUDZI BIEGŁYCH W TEMACIE PC - TÓW I LAICY NIE POWINNI TU NICZEGO SZUKAĆ  - TO ZAOSZCZĘDZIŁO BY DUŻO MOJEGO CZASU I NERWÓW A WIELU Z WAS POZWOLIŁO BY ZWYCZAJNIE ZACHOWAC TWARZ!!!  MIMO WSZYSTKO POZDRAWIAM WSZYSTKICH RAZ JESZCZE.

W zasadzie masz rację, ale spróbuj spojrzeć na to ze strony stałego użytkownika. Pomijąc fakt, iż podobne tematy pojawiają się kilka razy w tygodniu i poprostu mogą męczyć - to jak wyobrażasz sobie satysfakcjonującą odpowiedź na swoje pytania? Żeby w marę jasno odpowiedzieć, trzeba by mały elaborat napisać. Gdybyś przynajmniej spróbował zastosować w praktyce teoretyczne wskazówki, jakie wyczytałeś na forum i przedstawił konkretne problemy, z jakimi się zetknąłeś. A tak? Nie da się każdemu po kolei tłumaczyć od podstaw co i jak...

Na teraz:

1. Nie wiemy nawet, czy pojęcia mnożnik, magistrala FSB, Vcore coś Ci mówią.

2. Nie podałes, jaki masz procesor; rdzeń palomino, thoroughbred A, B? To robi różnicę. Sprawdzisz to programem CPUZ, znajdziesz w googlach.

3. Nie wiemy, jakie masz chłodzenie i temperatury, acz powedzmy, że w tym momencie to mało istotne.

 

Jeżeli podasz choćby najdrobniejszą informację, która powie nam, co wiesz, a czego jeszcze nie, to na pewno ktoś Ci pomoże.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dalej temat zwie sie inaczej niz powinien :P

 

PEPCIO - zmien go i wszyscy beda szczesliwi ... chodzi tu mniej wiecej o to ze jak ktos szuka jakiegos zagadnienia powiedzmy o proecsorku - jest temat ktory wyczerpuje doglebnie calosc tego o co chcial spytac i czego chcial sie dowiedziec lecz nazwywa sie "czesc - mam na imie felek" ... gwarantuje ci ze nikt nie wejdzie do takiego tematu ...

 

po to sa tytuly zeby odzwierciedlaly srodek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa lektura dla nowych użytkowników: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50517. :evil:

Odpowiednie tytułowanie wątków jest rzeczą ważną i należy go przestrzegać, a nie dostawać apopleksji, że ktoś zwraca uwagę. Jak potem będziesz chciał znaleźć jakąś informację, a wyszukiwarka poda Ci kilkadziesiąt wyników, wśród których 1/3 topików będzie miała tytuły nic niemówiące o treści, to zrozumiesz, dlaczego tytuły są takie istotne.

Przeczytałeś w FAQ opracowanie Dijkstry o podstawach podkręcania? Zapoznałeś się z manualem własnej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...