Skocz do zawartości
stranger

Nagrywarka DVD na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

mam spory problem gdyż przymierzam się do zakupu a nie wiem na co zwrocic uwage przy doborze?

mam nadzieje uzyskac pare informacji od was na temat oprogramowania do tego, rodzaju plytek do wypalania jakie bede musial uzywac itd.

gdzies czytalem ze niektore nagrywarki nie obsluguja jakichs tam formatow plyt dvd

czy ktos mi moze to sprecyzowac wszystko i powiedziec z jakimi niegodnosciami sie spotkam chcac nagrywac plyty dvd?

jak wogole sie robi obraz plyty dvd na komputerze?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie dopisuje, bo nie chce zasmiecac nowym tematem forum.

 

Do rzeczy:

 

Planuje kupic nagrywarke DVD do kompa i DVD +/- RW Lite-ON LDW-811S mnie interesuje. Cena calkiem przyzwoita, zwlaszcza w porownaniu z Plextorem. No i wlasnie... Czy to jest tansze od np. tego, bo jest gorsze? Czy moze jest tansze i tyle.

 

A moze jakas inna nagrywarke polecacie, tak do ok. 600 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

no moj stary mial podobny problem miedzy liteonem a plextorem, zdecydowal sie na plextora ale moze w sumie dla tego ze mam nagrywarke cd-rw z tej samej firmy juz 2 lata i ani jednej plyty nie zepsula pomijajac zwiechy i inne duperele zwiazane przy narywaniu przezemnie. kupilem tego plextota tydzien temu ale moge tylko jedno powiedziec jest to super nagrywarka, ale nie mam porownania do reszty :(

jak nie zal ci kasy na dobry sprzet to bierz bo naprade mercedes wsrod nagrywek jak to w jakiejs gazecie opisywali

ja jestem zadowolony i polecam

ale wybor nalezy do ciebie

pozdro evemaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Niby moge sie troche napiac i kupic tego Plextora, ale serio sie zastanawiam, czy roznica w cenie miedzy podanymi przeze mnie modelami odzwierciedla roznice w jakosci produktow. W koncu po co przeplacac, jesli nie trzeba.

 

Moze pamietasz, co to za gazeta? Poczytalbym cos chetnie na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bedzie wiec poszukac tego numeru... Bo chyba nie ma zadnego platnego dostepu do archiwum KŚ? Patrzylem na ich stronie ale nic nie znalazlem, archwium ogranicza sie do spisu tresci numeru :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupilem LiteONa 451S...narazie go nie przerabiam na 812S no bo po co?? nosnikow nie ma(o ile wiem), a po drugie nagrac raz na dzien np. 1 plytke dvd to az tak duzo czasu nie strace...POLECAM!! mimo ze nagralem dopiero 2 plyty , to jestem bardzo zadowlony z niej...+ na to ze jest cicha..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tą 451 li-teona i na razie jeszcze sie nie moge wypowiedziec bo czekam na dysk z servisu z obecnym 4gb seagetem kiepsko sie spisuje...

dosc długo wyszukuje płyty przez siebie nagrane i jest dość łośna.

yahve-zapomnij o tych testach bo są sponsorowane!

a powiedzcie mi jeszcze co daje zmiana firmware oprócz szybkosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj Liteon LDW851S... troche go przetestowalem, narazie DVD+R, DVD+RW, CDR, CDRW... jak narazie wszystko oki.

do odtwarzania filmow DVD tez nie mam zastrzezen.

 

bardzo ladnie pracuje, cichutki, ladnie zgrywa na HD skopiowane pliki.

plytki nagrywalem dolaczonym RecordNow DX... swietny program, kiedys uzywalem wersji RecordNowMAX.

 

teraz jestem zadowolony... mam nadzieje, ze z czasem sie to nie zmieni. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwa miesiace? To chyba do pierwszych modeli wprowadzajacych ulepszona technologie, na pewno kolejne kilka miesiecy uplynie, zanim cena spadnie do akceptowalnego poziomu. Ja staje obecnie przed alternatywa - drugi twardziel albo wypalarka DVD... Za pare miesiecy bedzie po ptakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwa miesiace? To chyba do pierwszych modeli wprowadzajacych ulepszona technologie, na pewno kolejne kilka miesiecy uplynie, zanim cena spadnie do akceptowalnego poziomu. Ja staje obecnie przed alternatywa - drugi twardziel albo wypalarka DVD... Za pare miesiecy bedzie po ptakach.

Wszystko co nowe, kosztuje niestety...Zawsze tak bylo, jest i bedzie...

Ja wole dokupic 2-gi dysk (mysle nad jakims PATA 160GB bo za niedlugo zapcham sie na swoim dysku....) i poczekac cierpliwie...Po wakacjach na pewno kupie wypalare DVD Dual Layer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wkoncu co myslicie o modelach LG 4040B 4020B

nie wiem jak naped DVDRW... ale mialem stycznosc z wieloma napedami LG (i nie tylko napedy) i nigdy nie biore pod uwage tej firmy przy zakupach.

 

powod? hmm... np. duzo czytnikow DVD od samego poczatku nie czyta plyt DVD :-) albo CD... albo jest to w znacznym stopniu utrudnione

 

nagrywarki tez nie sa najlepsze... slaba korekcja bledow... a to moim zdniaem jest bardzo wazne w takim napedzie... i trzeba trafic na egzemplarz, jak nie to sa problemy.

 

 

[info]

nie interesuja mnie opinie tzw. "LG_fighters"... ktorzy zachwalaja npedy tej marki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem w wolnej chwili troche testow w sieci i sklaniam sie do zakupu Sony DRU-530A. Wypada podobno niewiele gorzej od Plextora za prawie 1100 zl, a w niektorych testach nawet go bije. Ma tez dolaczone nienajgorsze oprogramowanie.

 

Ma ktos moze doswiadczenia z ta nagrywarka lub jej poprzedniczkami, np. DRU-510A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem w wolnej chwili troche testow w sieci i sklaniam sie do zakupu Sony DRU-530A. Wypada podobno niewiele gorzej od Plextora za prawie 1100 zl, a w niektorych testach nawet go bije. Ma tez dolaczone nienajgorsze oprogramowanie.

 

Ma ktos moze doswiadczenia z ta nagrywarka lub jej poprzedniczkami, np. DRU-510A?

Dobra wypalara ale nie za taka kase..."-" pali x4 wiec lepiej IMO zaopatrzyc sie w TDK 880N :arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10530. Recka :arrow: tutaj

 

Dobrym wyborem jest tez NEC ND-2500A :arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10230 - naped na bebechach TDK 880N tylko ze za mniejsza kase :wink: - wlasnie sie zastanawiam czy go nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>...

 

BTW Sony juz zapowiedzialo naped DVD-R oblsugujacy technologie podwojnej gestosci zapisu tzw. Dual Layer :arrow: http://www.cdfreaks.com/news/9177

 

Dołączona grafika

 

Warto poczekac ten 1,2 miesiace - zapowiadana cena w UE ma byc na poziomie 200euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wypalara ale nie za taka kase..."-" pali x4 wiec lepiej IMO zaopatrzyc sie w TDK 880N  :arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10530. Recka  :arrow: tutaj

Akurat ta wypalara kosztuje tyle, co to moje upatrzone Sony.

 

Dobrym wyborem jest tez NEC ND-2500A  :arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10230 - naped na bebechach TDK 880N tylko ze za mniejsza kase  :wink: - wlasnie sie zastanawiam czy go nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>...

Poszukam jutro jakiejs recki tego, jak bedzie chwila wytchnienia w pracy :cry: . Dzieki za wskazowke :).

 

BTW Sony juz zapowiedzialo naped DVD-R oblsugujacy technologie podwojnej gestosci zapisu tzw. Dual Layer  :arrow: http://www.cdfreaks.com/news/9177

Warto poczekac ten 1,2 miesiace -  zapowiadana cena w UE ma byc na poziomie 200euro

Hmmm czyli w Europie 950-1000 zl, u nas pewnie wiecej. I nie do konca wiadomo, kiedy. Kurcze, gdyby nie to, ze miejsce na HDD mi sie konczy, moze bym i poczekal. Ale niestety... :(

 

EDIT

Poczytalem wiecej testow, zwlaszcza na cdrinfo.com

Wynika z nich, ze generalnie wszystkie nagrywarki sa do d..., co przeciez nie moze byc prawda. I badz tu czlowieku madry. Moze po prostu kupie jakiegos taniego liteona, np. 811S i go uzywajac poczekam na nagrywarki dwuwarstwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DVD REC. SONY DW-U18A R/RW +/- BOX SOFT " 440,96

"DVD REC. SONY DW-U18A R/RW +/- OEM " 408,45

"DVD REC. LG GSA-4081B BOX " 443,99

"DVD REC. LITEON R/RW+/- SOHW812S OEM " 395,52

"DVD REC. LITEON R/RW+/- SOHW812S BOX " 420,4

"DVD REC. LITE-ON +/- LDW 811S02C BOX " 369,99

"DVD REC. PIONEER DVR-107 bulk " 499

"DVD REC. PLEXTOR PX-708A/T3 Kit " 774,99

"DVD REC. TDK 880N KIT " 599,99

"DVD RECORD.TEAC DV-W58D-002 +8X/-8XDVD-R" 519,9

"DVD RECORDER TEAC DV-W58G-095 +8XDVD OEM" 409,9

"DVD RECORDER TEAC DV-W58GK +8XDVD BOX " 459,9

 

Pomozcie jaka nagrywarke kupic mam okolo 600zl. (czy bufor jest az tak wazny ? SONY maja po 8mb a Teac tylko 2mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...