Skocz do zawartości
stranger

Nagrywarka DVD na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

kupujac nagrywarke kierowac trzeba sie 3 zasadami:

1] nie czytac komputer swiata

2] nie kupowac LG

3] zastanowic sie czy bedzie nam potrzebny zapis DVD-

- dlaczego pytam?

 

to jest opis z cdrinfo nowego biosu do liteona 8XX

"(dzięki zmianie bitsetingu nośniki DVD+R/RW (po nagraniu) podczas odczytu są widziane jako płyty DVD-ROM, czyli jak standardowe tłoczone płyty DVD. Rezultatem tego jest możliwość odczytu takich krążków przez starsze napędy DVD (w szczególności stacjonarne) "

 

wiec po kiego dokladac kase do modelu 811s jesli zapis dvd-r przyspieszy sie, ale rownie dobrze mozna palic przeciez DVD+

bo plytki beda widziane na starych czytnikach dvd

 

jaka jest jeszcze roznica miedzy 851s<=> 811s?

czas dostepu do plyty- jest to jednak nieznaczna roznica a zaoszczedzony czas przez te... 3lata uzytkowania napedu chyba nie sa warte dodatkowej inwestycji ok 60zl

 

aha, 811s czyta dvd 16x a 851s 12x

- czy uzytkownik patrzy na cyferki kupujac nagrywarke ?

- niestety tak, a szkoda bo wiekszosc uzytkownikow nie zauwazy roznicy, a kasa zostaje w kieszeni.

Podsumowujac, jak nie widac roznicy ani praktycznie wiekszych nie ma, to po co przelacac?

 

stawiam na 851s, na allegro mozna spokojnie za 410zl kupic z f.VAT i 2lata gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, 811s czyta dvd 16x a 851s 12x

oba napedy czytaja DVD x12

http://www.liteonit.com/ODD/English/e_prod...t/e_ldw811s.asp

http://www.liteonit.com/ODD/English/e_prod...t/e_ldw851s.asp

 

 

Podsumowujac, jak nie widac roznicy ani praktycznie wiekszych nie ma, to po co przelacac?

przeplacac za co? bo jakos nie kminie... oba sa w tej samej cenie

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10880

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10881

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest ze zgodnością nagranego materiału ze stacjonarnymi odtwarzaczami DVD? Testował ktoś?

 

Chodzi mi o to, czy film nagrany na nagrywarce będzie odtwarzany przez stacjonarne odtwarzacze.

 

Które modele nagrywarek DVD nie mają z tym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej stacjonarne odtwarzacze DVD nie maja miec problemow. nagrywalem plytki +R (ze zmienionym BookType na DVDrom) z predkoscia x8 i nie mialem problemow z odtwarzaniem na stacjonarnym DVD panasonic.

A jaką nagrywarkę DVD polecasz? Oczywiście z warunkiem powyższym (czyli odtwarzanie na stacjonarnych DVD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto zassac : LiteOn SOHW-812S BOX ??

A moze cos lepszego w tej cenie ?

Heh ja dalej uparcie twierdze ze lepiej lyknac NEC-a 2500A :arrow: komputronik, info, fotki, mod Dual Layer- Dodam ze mozna ja dostac przy odrobinie szczescia za 490zl - czytalem testy i opinie i wypada zdecydowanie lepiej od Litka, ktory miewa czasami problemy wlasnie z nagrywaniem na DVD+-R i pozniejszym odczytem ich w stacjonarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uzywasz chociaz jakiegos napedu tego typu?

czy tylko opierasz sie na opiniach innych?

bo jak czytalem sporo opinii o liteon to podobno nie potrafi w ogole nagrywac plyt DVD, a CD to juz calkiem.

nie potrafi odczytywac nagranych CD, DVD... a to wszystko opinie zaslyszane od kolegi albo z netu.

 

kupilem liteon i naped dziala swietnie... nie ma problemow ani z nagrywaniem, ani z odczytem danych, na stacjonarnych napedach tez.

 

naped dziala cichutko, ma dobra korekcje bledow... jedynym minusem jest dlugi czas dostepu do nosnika, ale to raczej we wszystkich napedach tego typu... znaczy czas dostepu jest dluzszy niz w normalnym napedzie CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lite-ona 812s i chce teraz go ograc biosikiem .

Data produkcji z programu Nero info tool to

date: 2004-01-16

Prosze o info jak moge to bespiecznie ograc.Poleccie jakies program czy pod winda jest bespiecznie ?

Jaki bios ograc jest kilka a z roznymi datami

-SOHW-812S (8X(+R) 4X(+RW) & 8X(-R)4X(-RW) & 40/24/40/12) Bin Win DOS

- US01 - Dated "2004/01/16 16:38"

- US03 - Dated "2004/02/04 21:32"

- US05 - Dated "2004/02/12 08:34"

- US0A - Dated "2004/02/26 17:33"

- US0F - Dated "2004/03/12 18:38"

- US0G - Dated "2004/03/22 16:31"

 

http://dhc014.rpc1.org/indexOEM.htm#SOHW-812S

 

Co to jest USOF i USOG

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=1792

 

Jak mozecie to pomozcie a nie niszczcie tego postu to jest moja pierwsza dvdrw i jak zaczolem czytac to szczenka mi opadla za duzo informacji naraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam goraco nec'a 2500A

mam ja od 2 miesiecy wypalilem ze 100 plytek (esperanza, speear ... i inne tanie >printable<)

super sprzet zastanawialem sie nad pionierem 107 i TDK 880N ale za ich cene ... mam neca i obudowe zew USB2.0

(560+200) ... cicha, fajna i tania x8 (!!!) gwarancja 24 miechy

LG4040B odradzam ... nie porafi "tanich" nosnikow nagrywac DVD-/+R za deklarowana przez producenta (plytek) predkoscia x4

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poczekac na BENQ DW822A , podobno to jekas rewelacja... :?

Tak, mysle i mysle i chyba sie skusze na tego NECa 2500a, ale widze ze na Komputroniku maja tylko "2500" bez "A", czy to jest ta nagrywarka i tylko zapomnieli "dostukac" literke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poczekac na BENQ DW822A , podobno to jekas rewelacja...  :?  

Tak, mysle i mysle i chyba sie skusze na tego NECa 2500a, ale widze ze na Komputroniku maja tylko "2500" bez "A", czy to jest ta nagrywarka i tylko zapomnieli "dostukac" literke?

odpowiadalem ci juz na priv'ie <- ktos sie w koputroniku walnal ... nie bylo modelu nec'a (2500) bez >A< ... jak ci nie wstarczy to sobie po'googlaj

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostalem, jakby w prezencie nagrywarke DVD Ricoh MP5240A DVD+RW/+R, przywieziona z niemiec i tak sobie mysle, czy nie wymienic jej na jakas +/- ma to jakies znaczenie, musialbym dolozyc jakies 100zl... do takiego NEC, albo LITE-On... ale gwarancja byla by w kraju no i 8x, warto sie bawic?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostalem, jakby w prezencie nagrywarke DVD Ricoh MP5240A DVD+RW/+R, przywieziona z niemiec i tak sobie mysle, czy nie wymienic jej na jakas +/- ma to jakies znaczenie, musialbym dolozyc jakies 100zl... do takiego NEC, albo LITE-On... ale gwarancja byla by w kraju no i 8x, warto sie bawic??

nie warto...+ ci starcza....no chyba ze masz stacjonarne DVD i bedziesz nagrywal filmy, a ono robi ci "jazdy" z plusami i akceptuje tylko -...a tak do uzytku "komputerowego" to nie ma roznicy + a -...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto...+ ci starcza....no chyba ze masz stacjonarne DVD i bedziesz nagrywal filmy, a ono robi ci "jazdy" z plusami i akceptuje tylko -...a tak do uzytku "komputerowego" to nie ma roznicy + a -...

no prawde mowiac do miesiaca czasu, bede mial odtwarzacz DVD, wiec filmy tez zaczne nagrywac i caly czas wydawalo mi sie ze wlasnei + wspieraja najwieksze koncerny i to z nim nie ma problemow z odtwarzaniem kopii filmow w napedach stacjonarnych 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucze sie jakis czas juz obrobki dvd to dvd (oryg na kopie)

i powiem ze ja stawiam na dvd+ poniewaz jako jedyne moge w swoim liteonie zmienic na booktyp dvd-rom sa wtdy widzialn jako tloczone czyli oryginaly i kazdy sprzet je czyta !!!

 

A dvd- mimo ze sa nieznaczni pojemniejsze to zawsze tylko dvd-

 

Stare dvd i slab sprzety z typu Samsung nie zawsze sobie radza z dvd- a na 100% czytaja dvd+ czy dvd-rom

 

 

ps. pracuje w serwisie rtv autoryzowanym kilku wiekszych firm i mam mozliwosc przetestowania najgorsze jest samsung potem thomson potem daewoo i najleszy jest philips (wers. oryginalna nie chinskia). Nie mam Sonego ani panasonica nie przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też dziwny problem z NECiem 2500A w kieszeni zawnetrznej USB2. Normalnie nagrywa CD, CDRW, DVDRW (+/-), ale nie nagrywa mi zwykłych DVD!!! Nagrywarka miel, mieli a za chwile wywala blad, jak ja wkrecilem do budy to nagrywa bez problemu. Co to moze byc? Czy nagrywajac przez "kieszeń" trzeba cos specjalnie ustawic, moze jakies sterownik?

W Nero mam cos takiego:

 

"Przerwano polecenie SCSI!

_NEC DVD_RW ND-2500AH1 T0"

 

Ustawiałem w Biosie rozne opcje i zawsze to samo, płytki "Msonic" i "Datawrite".

Czy NEC nie radzi sobie z "taniochami" :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o nagrywanie to rozpatrywałbym litka i plextora....  

do nich jest najwięcej biosów, testów i innch bzdetów... najlepiej litka 4x bioskik wgrac i leci 8x o ile je jeszcze można takowe kupić

a najlepiej NECa 2500A wgrywasz BIOSa (za jakis czas) i lecisz na dwoch warstawch za ok 500 zł, o ile mozna je jeszcze kupic, bo ida jak cholera! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o nagrywanie to rozpatrywałbym litka i plextora....  

do nich jest najwięcej biosów, testów i innch bzdetów... najlepiej litka 4x bioskik wgrac i leci 8x o ile je jeszcze można takowe kupić

a najlepiej NECa 2500A wgrywasz BIOSa (za jakis czas) i lecisz na dwoch warstawch za ok 500 zł, o ile mozna je jeszcze kupic, bo ida jak cholera! 8)

Tak na 100% nie jest to jeszcze pewne - dlatego na razie wstrzymalem sie zakupem i czekam na potwierdzenie tej nowiny :wink:

 

BTW Litek juz sprzedaje nagryware DL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% nie jest to jeszcze pewne - dlatego na razie wstrzymalem sie zakupem i czekam na potwierdzenie tej nowiny  :wink: 

 

BTW Litek juz sprzedaje nagryware DL

turzol: hamuj pieta ... chyba nie wiesz 'o czym' piszesz :twisted:

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% nie jest to jeszcze pewne - dlatego na razie wstrzymalem sie zakupem i czekam na potwierdzenie tej nowiny  :wink: 

 

BTW Litek juz sprzedaje nagryware DL

turzol: hamuj pieta ... chyba nie wiesz 'o czym' piszesz :twisted:

pozdr

Chodzi ci o Litka czy o NEC-a :?: Bo jezeli o to pierwsze to :arrow: http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=7198 :wink:

Co do NEC-a to wiem tylko tyle co wyczytalem na cdrinfo.pl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol: "BTW Litek juz sprzedaje nagryware DL" ... sony bylo first

tuz za nia nec ze wzgledu na produkowane uklady/modele

a reszta dlaeeeeeeko

Nec akurat duzo w modelu 2500A nie musial przerabiac do DL'a

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% nie jest to jeszcze pewne - dlatego na razie wstrzymalem sie zakupem i czekam na potwierdzenie tej nowiny  :wink: 

 

BTW Litek juz sprzedaje nagryware DL

turzol: hamuj pieta ... chyba nie wiesz 'o czym' piszesz :twisted:

pozdr

Chodzi ci o Litka czy o NEC-a :?: Bo jezeli o to pierwsze to :arrow: http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=7198 :wink:

Co do NEC-a to wiem tylko tyle co wyczytalem na cdrinfo.pl :wink:

Litek w sprzedazy? No, masz racje, ale nie bierzesz pod uwage ze chodzi o Japonie, do Europy trafi za miesiac, a do Polski dadza kilka sztuk tak na koniec czerwca... Zreszta po kiego narazie kupowac taka nowosc skoro płytki sa po... ups! No własnie gdzie sa plytki??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...