Skocz do zawartości
stranger

Nagrywarka DVD na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na 100% nie jest to jeszcze pewne - dlatego na razie wstrzymalem sie zakupem i czekam na potwierdzenie tej nowiny  :wink: 

 

BTW Litek juz sprzedaje nagryware DL

turzol: hamuj pieta ... chyba nie wiesz 'o czym' piszesz :twisted:

pozdr

Chodzi ci o Litka czy o NEC-a :?: Bo jezeli o to pierwsze to :arrow: http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=7198 :wink:

Co do NEC-a to wiem tylko tyle co wyczytalem na cdrinfo.pl :wink:

Litek w sprzedazy? No, masz racje, ale nie bierzesz pod uwage ze chodzi o Japonie, do Europy trafi za miesiac, a do Polski dadza kilka sztuk tak na koniec czerwca... Zreszta po kiego narazie kupowac taka nowosc skoro płytki sa po... ups! No własnie gdzie sa plytki??? :lol:

Liteon jest juz w sprzedazy w UE :arrow: http://www.diskontcomputer.com/shop/detail...e_from=geizhals

 

Oprocz NEC-a 2500A rozwazam jeszcze zakup Pioneer-a DVR-A07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD- sa troszke wieksze od dvd+

ale sam polecam DVD+ (mozna zmienic booktype na DVD-ROM) i sa pewniejsze wedlog mnie .

 

Ja uzywam ich do nagrywania filmow dla dvd stacjonarnych.

DVD-RW zauwazylem ze przy kazdym nowym zapisie musze czyscic plyte jak przy cdrw, a dvd+RW nie tylko mowi ze nadpisze istniejace pliki . POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma to byc nagrywarka pomocnicza to tak. Jezeli glowna to nie ...

 

Ja sobie kupilem niedawno 411 zeby miec mozliwosc testowania plyt nagranych na NECu2500. A jak juz chcesz litka to lepiej 451s - bardzo dobry uniwersalny sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma to byc nagrywarka pomocnicza to tak. Jezeli glowna to nie ...

 

Ja sobie kupilem niedawno 411 zeby miec mozliwosc testowania plyt nagranych na NECu2500. A jak juz chcesz litka to lepiej 451s - bardzo dobry uniwersalny sprzet.

hmm....a mozesz powiedziec co jest "nietegez" z tym modelem,bo wlasnie zlookalem recka na cdrinfo.pl i jest niezle :arrow: http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LDW-811S/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Jezeli ma to byc nagrywarka pomocnicza to tak. Jezeli glowna to nie ...

 

Ja sobie kupilem niedawno 411 zeby miec mozliwosc testowania plyt nagranych na NECu2500. A jak juz chcesz litka to lepiej 451s - bardzo dobry uniwersalny sprzet.

hmm....a mozesz powiedziec co jest "nietegez" z tym modelem,bo wlasnie zlookalem recka na cdrinfo.pl i jest niezle :arrow:http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LDW-811S/index.php

nic nie jest nie teges....imho b. dobra nagrywarka...po prostu z tego co widze (na forum cdrinfo np.) troche osob ma jakies "ale" do liteona....ze ponoc na ich sprzecie (nec, pioneer itd.) plytki nawet za 3 zeta nagrywaja sie dobbrze a na litku nie...i to prawda ze na litku esperanzy np. dobrze nie nagrasz (ale imho na zadnej nagrywarce, bo Esperanzy JAKO PLYTY sa do [gluteus maximus])...ja mam 451S i nagrywam na TDK i VERBATIMACH...i jest super...a przynajmniej mam pewnosc ze plyta bedzie mi takiej firmy dluuugggooo dzialac

 

za 300zeta kupuj ZARAZ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie troszke wstrzymam,gadalem z kolesiem i powiedzial ze ma "troche" tych nagrywareczek :lol: ,wiec jesli za 2-3 tygodnie nie urodzi sie jakas konkurencja w przedziale ok300zl to ja zassam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze wnioski co do nagrywarki nasowaja sie juz same... Panowie jak brac to na tą chwile tylko NEC ND-2500A lub AOpen DRW8800 (praktycznie to samo, tylko inne logo). Teraz pozostaje tylko czekac na nowy firmware od wersji DL (przynajmniej jesli chodzi o NECa) i juz bedzie total GIT! Mysle ze ten firmware bedzie na 95% bo laser jest ten sam (Sanyo - wieksza moc!) co w modelu DL, a praktycznie o to tylko sie balem, bo jak juz wiadomo wszystko inne elementy sa w 100% takie same ja w modelu DL! Czekamy! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodajac do tego co napisal Boxster ... na ta chwile NEC-2500A ma najlepszy poziom zapisu na nosnikach (porownanie odbywalo sie z/na Lite-On'em programem K-Probe) ... i jeszcze jedno dobrze radzi sobie z tanimi nosnikami jesli chodzi o predkosc zapisu (Esperanza, MediaStore, Princo etc...) LG-4040B niestety tego potrafila (deklarowane przez producenata plyty x4 nagrywala x2)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu sie musze wtracic bo mam 812s i nie wiem w czym ta roznica skoro pali wszystko ok

Wypalam DVD+R Esperanze i Vakoss z book typem -ROM .

Wypalam okolo 20-25 dvd tygodniowo i zadnej nie uwalila wszystkie chodza.

 

Nie nazekam i dalem za nia 465zl. z sklepu internetowego brutto (nie allegro)

 

Wszystkie x4 juz nie wspomne o ciaglym nagrywaniu na dvd+rw i -rw w celu testu filmu.

 

Jak najbardziej polecam , uzywam ja dopiero 2,5 miesiace ale przy tylu plytkach to by juz cos wyszlo jak by byla felerna.

 

A z tego co tu gdzies czytalem tez mozna ja przerobic na DL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze prosciej bedzie poprostu kupowac dobre plyty DVD-R/RW :wink:

 

poprostu jakos nie dostrzegam tej super extra cudowmosci tego NEC'a.dla mnie rownie wazna jest cena nagrywarki a na tym polu litek (300zl za 811s) wygrywa,warunkiem pelnego zadowolenia sa dobre nosniki i wsio :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze prosciej bedzie poprostu kupowac dobre plyty DVD-R/RW  :wink:

 

poprostu jakos nie dostrzegam tej super extra cudowmosci tego NEC'a.dla mnie rownie wazna jest cena nagrywarki a na tym polu litek (300zl za 811s) wygrywa,warunkiem pelnego zadowolenia sa dobre nosniki i wsio  :wink:

nie gadaj glupot, tyle to kosztuje uzywany na allegro.pl z 1 miesieczna gwarancja ... widze ze masz podstawowa wiedze na ten temat ...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja postawiłem na Toshibę SD-R5272 i jak na razie jestem bardzo zadowolony  

 

DVD+/-R  :arrow: 8x

 

DVD+/-RW  :arrow: 4x

 

Idealna korekcja danych, bardzo cicha, nagrywa bez problemów.

... no to masz fajnie, ale o DL mozesz zapomniec! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja postawiłem na Toshibę SD-R5272 i jak na razie jestem bardzo zadowolony  

 

DVD+/-R  :arrow: 8x

 

DVD+/-RW  :arrow: 4x

 

Idealna korekcja danych, bardzo cicha, nagrywa bez problemów.

... no to masz fajnie, ale o DL mozesz zapomniec! :twisted:

Bo ja wiem czy to mi się przyda :?:

 

Najpierw zastanawiałem czy kupić DVD-RW a może DVD+RW albo DVD-RAM. Gdybym tak jeszcze się zastanawiał to nic bym nie kupił. Zresztą nie tylko NEC robi i będzie robić DL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

A ja postawiłem na Toshibę SD-R5272 i jak na razie jestem bardzo zadowolony  

 

DVD+/-R  :arrow: 8x

 

DVD+/-RW  :arrow: 4x

 

Idealna korekcja danych, bardzo cicha, nagrywa bez problemów.

... no to masz fajnie, ale o DL mozesz zapomniec! :twisted:

Bo ja wiem czy to mi się przyda :?:

 

Najpierw zastanawiałem czy kupić DVD-RW a może DVD+RW albo DVD-RAM. Gdybym tak jeszcze się zastanawiał to nic bym nie kupił. Zresztą nie tylko NEC robi i będzie robić DL.

jemu chodzi o to we w Necu bedzie mozna (PONOC) wgrac firmware od DL do SL...ale jak to bedzie to zobaczymy...a po drugie juz pisalem...plytka DL kosztuje 50$ na zachodzie, czyli nie oplaca sie narazie wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze prosciej bedzie poprostu kupowac dobre plyty DVD-R/RW  :wink:

 

poprostu jakos nie dostrzegam tej super extra cudowmosci tego NEC'a.dla mnie rownie wazna jest cena nagrywarki a na tym polu litek (300zl za 811s) wygrywa,warunkiem pelnego zadowolenia sa dobre nosniki i wsio  :wink:

nie gadaj glupot, tyle to kosztuje uzywany na allegro.pl z 1 miesieczna gwarancja ... widze ze masz podstawowa wiedze na ten temat ...

pozdr

no pewnie ze mam podstawowa wiedze w tym temacie,tlatego pytam.Tak czy siak 300zybli za litka a ponad 450 za Nec'a to jest roznica,a przeciez obydwie nagrywaja wiec niewidze gdzie "gadam glupoty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ,ze bede nagrywal TYLKO na markowych nosnikach.Zarowno Nec 2500A jak i litek 811s (ten z allegro za 300zl) nagrywaja z tymi samymi predkosciami.Wiec niech ktos laskawy wyjasni mi uzywajac sensownych argumentow ,dlaczego warto dokladac ponad 150zl do NEC'a

 

ngrywarka ma byc zarowno do filmow (docelowo odtwarzanych na stacjonarnym DVD),jak i do archiwizacji

 

tylko darujcie sobie komentarze typu "gadasz glupoty" :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy NEC zmienia Book typa na DVD-ROM ?

Litek zmienia :)

NEC2500 z biosem 1.08 tez zmienia.

Litek ma lepszy odczyt. mozliwosc uzywania Kprobe. NEC ma lepsza jakoc zapisu, choc to zalezy. Czasem jest to zauwazalne, a czesem nie.

451s to bardzo dobry model litka.

Mialem 451s i na niego nie narzekalem - wrecz przeciwnie, uwazam ze to niezly model. Teraz mam 411s oraz NECa 2500 i wlasnie sobie testuje roznice miedzy litkiem a NECiem ... W kazdym razie przepasci miedzy litkiem 451s a NECiem 2500 nie ma, choc NEC 2500 srednio prezentuje lepsza jakosc zapisu.

 

A co do pytania czy warto dokladac. WARTO jezeli za 150 masz NECa 2500 z GWARANCJA na 2 lata a nie litka z gwarancja na np. miesiac.

A jezeli chodzi o nowe, to litek staje sie atrakcyjny w momencie kiedy model 451s jest tanszy o ok. 100 zl. od NECa 2500A (z gwarancja itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,a co z cena nosnikow DL :?: ,dalej kwestia jak takie nagrywane plyty beda (i czy beda) sie daly odtworzyc w stacjonarnych odtwarzaczach DVD ,ktore to czasami maja problem nawet z jednowarstwowymi plytami,to samo sie dotyczy komputerowych czytnikow dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...