Skocz do zawartości
stranger

Nagrywarka DVD na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

dobra,a co z cena nosnikow DL  :?: ,dalej kwestia jak takie nagrywane plyty beda (i czy beda) sie daly odtworzyc w stacjonarnych odtwarzaczach DVD ,ktore to czasami maja problem nawet z jednowarstwowymi plytami,to samo sie dotyczy komputerowych czytnikow dvd

jesli masz problemy z odtwarzaniem nagranych plytek DVD bitsetting jest tu rozwiazaniem ...

a jesli chodzi o plytki o wiekszej pojemnosci Verbatim zapewnil ze 8.5 GB DVD+R9 media powinny pojawic sie na wiosne (predkosci 2.4x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie kupienie nagrywarki za 500zl to jest powazny zakup,jak ktos spi na kasie to oczywiscie taka sumeke moze uznac za drobne

Ja na kasie nie spie, ale tez mysle ze 500 zł to nie az taki wydatek. Jak kupowałem samochod to owszem, ale 500 zł, przestań... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim koputerze moge miec tylko jeden naped. Czy ktos moglby napisac jak sprawuje sie ten NEC i Liteon jako odtwarzacz nagrywanych CD, CDRW oraz orginalnych DVD (z filmami). Jak wyglada sprawa wytwarzanego halasu przez te nagrywarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim koputerze moge miec tylko jeden naped. Czy ktos moglby napisac jak sprawuje sie ten NEC i Liteon jako odtwarzacz nagrywanych CD, CDRW oraz orginalnych DVD (z filmami). Jak wyglada sprawa wytwarzanego halasu przez te nagrywarki?

ja jestem o tyle w konfortowej sytuacji ze mam dwa napedy NEC'a 2500A (zew USB2.0) i LG GCE-8481B (wew) ...

nec jest cichy, wysuwanie tacki czy kopiowanie na dysk (zwichrowanych plyt na nim nie sprawdzalem ;))

gorzej sprawa wyglada z nagrywaniem zwyklych CD-R ... kilka razy Alcohol nie ukonczyl nagrywania obrazu ISO (jakes gierki), probowalem kilka razy bez skutku ... LG wypalilo ten obraz bez jakiego kolwiek problemu ... nie wiem czemu, moze plama na sloncu czy co

z nagrywaniem DVD+/-RW nie doswiadczylem na NEC'u zadnego problemu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu przesiaduje u kumpla w sklepie i wlasnie dokladnie lookalem nec'a 2500A, liteon'a 811S i 851S (litki chodza identycznie)

 

Obydwa napedy sa ciche,ale IMHO liteON minimalnie ciszej chodzi.Jesli chodzi o nagrywanie plyt dvd+ - R/RW to NEC radzi sobie lepiej.Nagrywa na najtanszych nosnikach i pozniej niema problemow z odtwarzaniem na stacjonarnych dvd.LiteON tu niestety juz ma problemy,ale mozna sobie z nimi poradzic.Pierwsza rzecz to dobre nosniki (TDK,Verbatim),a druga to aplikacja booktype,w ktorej mozemy zmienic zgodnosc plyty np.DVD+R na DVD-ROM co bardzo poprawia kompatybilnosc plytek z odtwarzaczami i nawet stare badziewia niepowinny miec problemow z odczytem takich plyt.

 

Jesli chodzi o nagrywanie zwyklych plytek (CD-R,CD-RW) i prace jako normalny cd-rom to NEC daje doopy niestety.Problemy z zapisem,ciezko mu idzie rozpoznawanie badziewnych albo podrapanych cd'kow itd.itp.W tej dziedzinie LiteON radzi sobie znacznie lepiej.

 

Za NECiem przemawia mozliwosc wgrania softu z modelu 2510A jak juz wczesniej chlopaki pisali,ale ja jednak podziekuje ze wzgledu na cene nosnikow (ok.60zl za plyte)

 

ja jednak postanowilem ze kupie sobie LiteON'a

 

BTW nie bawilem sie w jakies progsy testujace,poprostu siedzialem na zapleczu sklepu przez bite cztery dni przy trzech kompach,odtwarzaczu stacjonarnym dvd AIWA XD-DV370 i nagrywalem plyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... aplikacja booktype,w ktorej mozemy zmienic zgodnosc plyty ...

male sprostowanie na temat BookType

(nazwa niech nie wprowadza w blad ... jest tez taki program zmieniajacy bitsetting na Lite-On'ie)

 

zeby bylo jasne chodzi tu o >Book Type Field< czyli miejsce (w lead-in) na plycie ktore zawiera informacje dla napedu DVD z jakim nosinikiem ma do czynienia. Jesli twoje DVD pod telewizor lub pod komputer robi ci jazdy ... nie chce czytac nosnikow wypalonych u kolegi nawet na DVD-R, bedzie to chyba rozwiazanie (mi pomoglo:))

Cala wolta polega na oszukaniu napedu, (z ktorym mamy problem) ze plyta do niego wsadzona jest plyta tloczona a nie nagrana ...

Jak to zrobic ano prosto ... przed nagraniem ustawiajac bit jaki posiadaja plyty DVD-ROM(czyli jak standardowe tloczone płyty DVD) na plytach DVD+R/RW(tylko!)

 

na ten czas modyfikacja (na plytach) bitsetting'u mozliwa jest za pomoca napedow takich firm jak Richo, Lite-On, BenQ, HP, Nu i NEC

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jako jedyny naped w systemie jednal lepiej wybrac Liteona? Jest bardziej uniwersalny?

bierz co chcesz ... wszystko jeden wal ... tylko później nie narzekaj

 

to tak jak z samochodem kupisz sobie wymazony taki jaki ci sie bardzo podobal, chodz bys byl co tydzien w warsztacie (bo sie cos popsulo) jak ktos zapyta "Jak samochod?" odpowiesz "Bez problemu, czasem naprawiam w warsztacie jakies pierd**y" ... nie daj boze, ze kupisz/dostaniesz/polecone auto ktore nie zabardzo ci pasuje i ktos zapyta ... "Jak samochod?", "Stary, ... dramat, wrak ruina nie potrzebnie je wzialem..."

 

i tak samo jest z hardware'm ...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :wink:

 

Ja sie zdecydowalem na LiteON'a 811S : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25303610

 

gadalem z ludzmi ktorzy juz maja w domku te nagrywary od tego klesia i jest wszystko z nimi OK.Palniki sa nowe,wyciagene z kompow zza naszej zachodniej granicy (podobno :wink: ) ,gwarancja rozruchowa 1 miesiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z dualem na litku 812s ?!

bedzie czy nie !!!!

Jak nie to ja mam do sprzedania Litka 812S uzywany okolo 2miesiecy :) I kupie chetnie Nec2500A.

 

Jezeli sie da to czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkurzę trochę ten wątek bo też muszę się zdecydować na zakup nagrywarki dvd. wiem, jakie warunki musi spełnić:

 

1. chce nagrywać na płytach z możliwością nadruku na drukarce (czyli pewnie tych droższych, widziałem takie od Verbatima)

2. nagrywarka powinna mi zastąpic czytnik cd-rw liteon, który chce przełożyć do innego kompa. poza tym boje się ,że zabraknie mi prądu na zasilaczu (o/c). Czyli musi być uniwersalna - czytać i nagrywać wszyskie formaty bez zarzutu na dobrych płytach. jeśli może nagrywać na tańszych , bedzie dobrze ale nie na tym się skupiam.

3. zastosowanie - po pierwsze archiwizacja danych (sezony friends :)) i od czasu do czasu możliwość nagranie materiału video i odtworzenie go na stacjonarnym dvd (Yamaha)

 

 

myślałem o iliteonie lub necu (po przeczytaniu tego posta). moje warunki spełni chyba liteon a jego można kupić za ok 350-400zł.

nec odpada jako pojedynczy napęd.

DL mnie nie kręci w tmy momencie. zdecydowałe sie na zakup spawary teraz i najwyżej wymienie ją za pół roku jeśli bedzie trzeba.

 

który model liteona wybrac i gdzie go tanio kupić? ;)

dzieki za pomoc.

 

ps. czy może Toshiba SD-R5272B ?? budżet do 500zł w tym pare płytek na testy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede ssal 851s ale tylko dlatego ze 811s niewystepuje w wersji z czarnym panelem :D

 

myslalem o 812s ale nie bede raczej potrzebowal DVD-R x8 :wink: (811 i 851 maja x4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie kupuję nagrywarkę DVD, ponieważ to ma być jedyny napęd w kompie (staruśki cd-rom asusa już się sypie) więc wybrałem Lite-On'a teraz pozostaje wybór modelu który ma spełniać poniższe warunki:

 

1) możliwie najlepsza jakość nagranych DVD (do odtwarzacza stacjonarnego - Pioneer)

2) dobra jakość nagranych CD

3) NIE musi być najszybszy :P

4) ekhmmm tani :wink:

 

Proszę o wasze typy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to niema wiekszych roznic miedzy litkami :wink:

 

kazdy z nich nagrywa dvd'ki tak samo ...czyli srednio :lol: ,ale juz wczesniej pisalem co i jak

 

 

BTW wczesniej Dzieju sie pytal czy mozna przerobic 812s na model z DL,odpisalem ze raczej nie.Naszczescie glownie dla niego sie mylilem :wink:

 

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=34907

 

Gdyby 812s byl dostepny z czarnym panelem to bym sie nie zastanawial i rowniez Tobie polecam ten model.Ja jednak ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> starszy model 851s i miec 2lata gwary :wink: (gdybym przemalowal 812s ta watpie czy by mi uznali gwarancje w razie czego :? )

 

Jak nie interesuje Cie DL to spokojnie lykaj 851s (jest tanszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja se robią czy co ?!?!?! W sklepach w wawie widzę 812s OEM za 530zł :!: A na proline box jest za 430zł :!: Na WGK 851s OEM za 400 a na proline za 360 ... KTOŚ TU SE W KULKI LECI !!!

 

Zna ktoś pewny sklep w wawie gdzie znajdę 812s za rozsądną cenę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami fajnie jest mieszkac 100m od Proline :lol:

 

_Vip_ olej gware bierz 812s przerabiaj na DL i zapodaj jak to wyszlo :wink:

A tak na serio to ktos juz probowal tego :?: bo na cdrinfo cos na razie niezbyt .. wiem ze nie ma nosnikow na razie ale ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje kupić 812s pocieszyć się, dopóki DL nie będzie rozpowszechniony i wtedy flashować na 700A, lub 832s (jak się ukaże bios)? To chyba najtańsze rozwiązanie i przyszłościowe. Szkoda, że nie ma 812s BLACK :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma 812s BLACK  :wink:

no,to mnie wkurza makabrycznie :evil:

 

chyba zaczne szukac jakis nakladek na frontowe panele i zassam tego 812s

 

UPDATE :

 

Dla wszystkich szczesliwych posiadaczy LiteON'a 812s :D

 

Progs do flashowania : LtnFlash124

 

Zmodyfikowany bios od Sony 700A z DL : patched-812S@700A

 

Gdyby byly jakies problemy z flashowaniem pod windowsem to proponuje uzyc dosowego mtkflash

 

Zanim bedzie flashowali zrobcie sobie kopie orginalnego bioska (gdyby sie cos kopalo po flashu)

 

 

UPDATE 2 :

 

 

:banan: :banan: :banan:

 

mod dziala :twisted: :twisted: :twisted:

 

cytat z cdrinfo.pl

 

Wczoraj wgrałem firmware od Sony i moja 812s identyfikuje się w systemie jako Sony DRU-700A. Wypaliem Esperanzę -R 4x z prędkością 2x - dziala, podobnie jak jakiś tam Creation 4x +R. Bezproblemowo nagrywa też na Ricoh +RW z prędkościami x2 i x4.

 

Wydaje mi się też że jakość nagranych płytek jet nieznacznie lepsza niż na U0J - ale to może być subiektywne odczucie.

 

Polecam tą przeróbkę dla ludzi którzy chcą móc nagrywać bez problemu + i - (a z czasem Dual layer). Ja jestem zadowolony.

 

P.S. mbar - dzięki za info o tej przeróbce  :spoko: 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...