Skocz do zawartości
stranger

Nagrywarka DVD na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=95861

 

Troche do poczytania na ten temat. Po angielsku.

chlopcy jakos strasznie tam zamieszali z EEPROMami

 

z tego co wywnioskowalem to progs do flashowania ,ktorego wczesniej linkowalem,wgrywa "na beszczela" bios ktory mu sie wskazuje i nie trzeba podmieniac EEPROMu z 700A

 

no ale orlem nie jestem w tej dziedzinie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, baaardzo zamieszali. W każdym razie poczekam, aż sobie załatwisz tą wypalarke i sam spróbujesz :) Jak to będzie już pewne i sprawdzone to materiał nadaje się na FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytalem to wgrywaja przerobiony bios od 700A i maja jazdy z DVD-R :lol:

 

Ja bacznie obserwuje dyskusje na cdrinfo.pl i jak beda jakies fakty to sie podziele :D

 

UPDATE :

 

LiteOn 812S@Sony 700A :twisted:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem u nich 812S, musialem czekac jeden dzien na dostawe.

niestety nie mieli OEM wiec musialem doplacic za BOX

nagrywarka dziala, narazie nie wypalilem zbyt duzo plyt zeby

moc ja ocenic, czas pokaze co jest warta.

co do reklamacji to wiem tylko ze mam 24miesiace gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj!  Cos czuje ze AleX69 pojdzie z kontra i zapoda linka softu NECa 2500A@DL!  :wink:  

 

P.S.

AleX69 Czekamy!  8)

na co mam uwazac :D

 

mam ten soft pod jednym kliknieciem myszy 8)

 

gdyby mnie interesowal NEC to bym zapodal linka,ale jakos nikt sie nie prosi.Dzieju pytal o 812s i ma :wink:

 

ale jak chcesz czekac to czekaj :D

 

UPDATE:

 

zeby nie bylo ze jestem stronniczy :D

 

wszystko o 2500A@2510A : http://www.cdrinfo.com/forum/tm.asp?m=66772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy trwaja :D

 

812S@700A vs 812S@832S

 

Dołączona grafika

 

Sa to testy w kprobe wykonane przez user'a Turboni.nagrywany byl ten sam plik .iso z filmem

 

jak widac na biosie od 700A wypala minimalnie lepiej (mniej bledow PO i PI.Normy mowie ze max PO powinno wynosic 280,a max PI =8.IMHO jednak niewarto z tego robic nagrywarkowego 3dsmarka,a raczej traktowac jako zrodlo informacji ,ciekawostke.)

 

a tu tescik 812S@700A z plytami DL : http://www.cdrinfo.com/forum/tm.asp?m=67600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i mysle, ze moze dacie komentarze za roczek, jak wam ta nagrywary troche pochodza i zobaczymy :P

Na poczatku to zawsze jest cacy a testu nagrywary po pol roku to juz nikt nie robi ;P Wyszlo by szydlo z worka co sa warte.

Czasem warto wziazc pod uwage, ze nie wszystko zloto co sie swieci - co z tego, ze mi taki Liteon pochodzi na poczatku swietnie jak za 6 miechow bedzie ledwo zipal czytajac plytke :P

Takze kto wie, moze madrzej dolozyc do Toshiby albo NECa, ktore moim zdaniem to przezyja pewnie n Liteonow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i mysle, ze moze dacie komentarze za roczek, jak wam ta nagrywary troche pochodza i zobaczymy :P

Na poczatku to zawsze jest cacy a testu nagrywary po pol roku to juz nikt nie robi ;P Wyszlo by szydlo z worka co sa warte.  

Czasem warto wziazc pod uwage, ze nie wszystko zloto co sie swieci - co z tego, ze mi taki Liteon pochodzi na poczatku swietnie jak za 6 miechow bedzie ledwo zipal czytajac plytke :P

Takze kto wie, moze madrzej dolozyc do Toshiby albo NECa, ktore moim zdaniem to przezyja pewnie n Liteonow :P

Proszę bardzo niech się psuje za 6 miechów albo 18. 2-letnia gwarancja i jak padnie całkowicie to dostanę nową. Podobnie było ostatnio z nagrywarką cd Lite-On - padła po niecałym roku (padła=co jakiś czas psuła płyty podczas nagrywania, reszta chodziła normalnie) i na gwarancji dali nowiutki i lepszy model. Z drugiej strony można też poprostu dbać o napęd: czysto w komputerze, używać regularnie płyty czyszczącej, oraz nie wsadzać zakurzonych płyt. IMHO jest troche sposobów na oszczędzenie kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys tak bylo faktycznie,ze np.byl podzial rynku na lepsze i sporo gorsze napedy.Teraz np.LiteON ma w srodku bebechy od Sony lub na odwrot :D .Zreszta NEC tez nie jest znowu taki bezawaryjny,chyba nic nie jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodowalem swoja nagrywarke teraz jest 812S@832S.

Uzylem 832S.VS01.patched-812S@832S-burnadj_r2-autobs.exe, szkoda ze nie moge przetestowac DL.

Przed modem nagralem 15 plyt DVD-R Vobis z czego 7 wyladowalo w koszu, 17 DVD-R MediaStore z czego 1 poszla do kosza, 12 DVD-R Intenso z czego 5 bylo do dup.y, no i po jednej Liteona DVD-R i DVD+R, ktore nagraly sie bez zarzutu. DVD+RW VAKOSS nagrywalem kilka razy tez bez problemu. Rezultat testu 1/3 plyt DVD-R z<span style="color:red;">[ciach!]</span>a.

Natomiast po wgraniu firmware od 832S narazie nagralem 8 DVD-R Intenso i wszystkie sa ok i w kprobe wypadaja znacznie lepiej niz te dobre sprzed moda. Mam nadzieje ze tak bedzie dalej bo mam ich jeszcze troche.

Kurcze jak mi sie skoncza to sie przesiadam na DVD+R mniej z nimi problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny napęd Lite-On'a i kolejny minus dla tych napędów. Jak dotąd spotkałem się z wieloma CD-RW Lite-On'a i wszystkie nie chodziły tak jak powinny. Teraz na kilka dni dostałem DVD 851s. Płytke DVD nagrał bez problemu, płytki cd nagrywane 24x tez nagrane bez problemu, na płytce nagranej 32x juz pod koniec posypał błedami. Chciałem na tym wypalić Cd-RW 80mm płytke odczytał, chociaz cos dzwinie pracował, ale skasowac zawartosci juz się nie da. Zaczyna skrzeczeć, brzęczeć i nic. Włozyłem zwykłą płyte cd-rw, tej to juz nawet przeczytać nie potrafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny napęd Lite-On'a i kolejny minus dla tych napędów. Jak dotąd spotkałem się z wieloma CD-RW Lite-On'a i wszystkie nie chodziły tak jak powinny. Teraz na kilka dni dostałem DVD 851s. Płytke DVD nagrał bez problemu, płytki cd nagrywane 24x tez nagrane bez problemu, na płytce nagranej 32x juz pod koniec posypał błedami. Chciałem na tym wypalić Cd-RW 80mm płytke odczytał, chociaz cos dzwinie pracował, ale skasowac zawartosci juz się nie da.  Zaczyna skrzeczeć, brzęczeć i nic. Włozyłem zwykłą płyte cd-rw, tej to juz nawet przeczytać nie potrafił.

do wiekszosci litkow mozesz wgrac firmwere z analogicznych modeli SONY co poprawia takie krzaczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie coś się da: 451S@812S@832S ???

Albo takie coś 451S@812S@700A ???

 

:)

 

No, bo skoro da się 451S@812S (sam mam) to wynika teoretycznie z tego, że w/w mod też wyjdzie! :)

nie da sie narazie :cry: :cry: :cry: sam o to pytalem na cdrinfo.pl i niektorzy zaryzykowali i wgrali tak, ale potem w najlepszym przypadku musieli wrocic do poprzedniego biosa(a innnym wogole nie wstala nagrywara)....poczekamy na inne biosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje wlasnie nagrywarki tajiej zeby dobrze wypalala i obsluga DL i z dobra korekcja bledow.

NIe zalezy mi za bardzo na predkosci odczytu ani nagrywania.

Myslicie ze ten NEC sie nada???

Z tego co wiem to ona ma bufor 2MB. To nie za malo???

Update:

Jesli macie na mysli inne nagrywarki lepsze (i z obsloga DL) od w/w to piszcie.

Z gory wielkie dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje wlasnie nagrywarki tajiej zeby dobrze wypalala i obsluga DL i z dobra korekcja bledow.

NIe zalezy mi za bardzo na predkosci odczytu ani nagrywania.

Myslicie ze ten NEC sie nada???

Z tego co wiem to ona ma bufor 2MB. To nie za malo??? 

Update:

Jesli macie na mysli inne nagrywarki lepsze (i z obsloga DL) od w/w to piszcie.

Z gory wielkie dzieki 

Pozdrawiam

Jesli odczyt Cie nieinteresuje zabardzo to mysle ze aktualnie nic lepszego nie kupisz

 

Moze jeszce zadam pytanie z innej beczki. Czy odtwarzacz DVD z mozliwoscia odczytu filmow w divix i Xvid potrafi odczytac kilka filmow na jednej plytce DVD?

Jest to wykonalne,ale IMHO odtwarzacze divx to jednak kiszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Vip :D :arrow: Przecież kolega wyrażnie mówi o dobrej korekcji błędów. Czyli jak najbardziej odczyt potrzebny ...

 

_Borys :arrow:

jako palnik - naprawde super

jako naped - sredni

czyli dobrze nagrywa a kiepsko odtwarza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...