Skocz do zawartości
petrumi

[newbee] co mogÄ™ wycisnÄ…c z: 3RDAEI, AXP2500+, 2x256 HyperX

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jeśli może ktoś zbiżony zestaw do mojego i da kilka rad.

Dziś kupiłem Epoxa 3RDAEI , Bartona 2500+ BOX i 2 x HyperX DDR 256MB PC-400 (KHX3200A/256) CL2. Do tego Radek 9700 z komputronika (jeszcze nie kręcony) i Chieftec 360W DF.

 

1. Jakie ustawić bezpieczne FSB i mnożnik (chyba mam odblokowany)

2. Jakie ustawienie pamici?

3. Jakieś rady dotyczące zmiany chłodzenia. Czy wymienić boxowy wiatrak na inny? jaki?

4. Czy muszę montować dodatkowe wentyle w obudowie. Jeśli tak to przy jakiej temperaturze?

 

Proszę się nie złościć tylko podać orientacyjną granicę dla pkt pierwszego. Wiem, że i tak na moim egzemplarzu może działać troche inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tego powiedziec.

Jak bedziesz mial pecha to i o 10MHz nie podkrecisz, albo i o 1GHz Ci pojdzie.

O wszystkim co pytasz mozesz poczytac w odpowiednich do tego dzialach forum oraz uzywajac wyszukiwarki :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za offtop....

 

>>> REED 8O

kaj zes tela czasu byl? we faterlandzie abo co?

i zwykly user? 8O

 

a w temacie :

fsb 200

mnoznik 11

pamieci synchro

 

na 99,9 powinno chodzic

moze zajdzie potrzeba zwiekszenia napiecia na procku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. 

jeśli może ktoś zbiżony zestaw do mojego i da kilka rad. 

Dziś kupiłem Epoxa 3RDAEI , Bartona 2500+ BOX  i 2 x HyperX DDR 256MB PC-400 (KHX3200A/256) CL2. Do tego Radek 9700 z komputronika (jeszcze nie kręcony) i Chieftec 360W DF. 

 

1. Jakie ustawić bezpieczne FSB i mnożnik (chyba mam odblokowany)

2. Jakie ustawienie pamici?

3. Jakieś rady dotyczące zmiany chłodzenia. Czy wymienić boxowy wiatrak na inny? jaki? 

4. Czy muszę montować dodatkowe wentyle w obudowie. Jeśli tak to przy jakiej temperaturze?

 

Proszę się nie złościć tylko podać orientacyjną granicę dla pkt pierwszego. Wiem, że i tak na moim egzemplarzu może działać troche inaczej.

jaki masz wentyl ? (choć nie koniecznie musi być super wypasiony - zwykły FalconRock II wystarczy, boxowy na bank należy wymienić)

 

Sądzę że bezpiecznie dla procka i pamięci ustawić synchro FSB 210/210 przy mnożniku 11 - powinno działać

 

(zwiększ napięcie na procku i memorkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wentyl mam boxowy. siedze pare godzin przy nowym kompie i dostaje nerwicy od tego hałasu. ten wentyl chodzi jak odkurzacz dlatego zmienie go na 100%. mam temperature 55 st. wiec chyba sporo (windows). z tyłu mam miejsce na dodatkowy wentylator wiec chyba też go założe.

 

mam pytanie, co polecacie na wentyl cpu i pudło? grunt ,żeby był cichszy i można było dojechać do ~3000+ max 200 za oba.

 

tia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wentyl mam boxowy. siedze pare godzin przy nowym kompie i dostaje nerwicy od tego hałasu. ten wentyl chodzi jak odkurzacz dlatego zmienie go na 100%. mam temperature 55 st. wiec chyba sporo (windows). z tyłu mam miejsce na dodatkowy wentylator wiec chyba też go założe. 

 

mam pytanie, co polecacie na wentyl cpu i pudło? grunt ,żeby był cichszy i można było dojechać do ~3000+ max 200 za oba.

 

tia.

Jeśli masz 300 zł to bez zastanowienia kupuj Zalmana ZM7000Cu - za resztę kup do odbudowy Arctic cooling TC (około 30 zł) + 5 zł za potencjometr 15 KOm (ucinasz rezystor i lutujesz tam potencjometr - i masz pełną i płynną regulację obrotów).

 

Jeśli nie stać cię na ZM7000 (lub jeśli ci się do obudowy nie zmieści) to polecam Spire Falcon Rock II - bardzo dobry i nie drogi (około 60-70 zł). 2500 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ZM7000AlCu ze względu na mniejszą wagę niż Cu. I tak jest cięzszy niż maksymalne obciążenie. teraz go tylko diaxem lekko przygotuje do montazu (obetne część jednego wąsa) i jutro montuje. Na obudowe z tyłu kupiłem też zalmana ZM-F1. Razem wydałem 170 zeta (WGK Warszawa GUS). Myśle, że będe zadowolony.

 

Teraz problem jeśli chodzi o głośność jest seryjny wiatrak na R9700. Myślałem o Heatpipe Zalmana ale spadam do innego wątku z moimi rozważaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...