Skocz do zawartości
Slayer

"Oczyszczanie dysku",a partycje niesystemowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa- na dużej, bo 130 GB partycji NTFS(niesystemowej) już któryś raz z rzędu program wynajduje jakieś "niepotrzebne" pliki, kompresuje i kasuje oddzyskując dosyć pokaźną ( od 13:00 do teraz-właśnie skończył ;)) , bo już 6 GB miejsca i ciagle rośnie 8O Nie zauważyłem znikania plików ani przedtem ani teraz z folderów ani problemu z ich odtworzeniem ( trochę muli się, ale to przez ten program-100% urzywania proca).

 

Pytanie- co tak zawala mi co jakiś czas dysk?!!! 8O Mowa oczywiście o partycjach niesystemowych.

Zaznaczam, że to chyba nie jest System Recovery, bo mam to wyłączone na stałe na wszystkich partycjach. :roll:

 

Inne pytanie- czemu do ****** nędzy system nie trzyma ustawień np. wyglądu zawartości folderów, chociaż w opcjach zaznaczam, żeby stosował wskazane do wszystkich pozostałych???? :|

 

Update- skubany znowu mi znalazł jakieś pliki do skompresowania i wywalenia- prawdopodobnie następne 5 GB 8O 8O Nie łapię, skad on to wszystko bierze?!!!!! 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi na mysl to kompresja plików z których dawno nie korzystałes. Przy tak dużej partycji napewnoi zawsze jakieś się znajdą. Przy kompresji plików mozna ustawić po jakim czasie ma to robić, ustaw na 500 dni jak nie chcesz zeby to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale czy to gra, czy film wszystko działa jak trzeba. Żadnych problemów nie widze, bo mam spis i wyrywkowo co odpalam i zero problemu!!!

A co do tych 5GB- cos mu sie pop...., bo doszło jakieś za 2 razem 120 MB :?

 

Kolejny Upate- znalazłem winowajcę-NTFS :!: Nie usuwa on żadnych zbędnych plików, ale je KOMPRESUJE!!!! Nie wiem, czy to dobrze, pewnie powoduje to jakieś spowolnienie dostepu zapisu/odczytu :roll:

 

I teraz pytanie- warto to wyłączyć, czy moze zostawić jak jest. Czy jak zacznę używać czegoś, co zostało skompresowane, czy nastąpi jego ...dekopresja?!!! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj po plikach/folderach, czy niektóre nie maja nazw w kolorze niebieskim(tak są oznaczane pliki skompresowane). Nawet jak są skompresowane to nie ma to wpływu na ich działanie, po prostu zajmują mniej miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zauważyłem ten niebieski kolorek już dawno, ale nie wiedziałem co to jest ;) No w sumie pożyteczna sprawa- zawsze to trochę więcej miejsca ( a ostatnio mi go brakuje :P)

No i wkońcu się wyjaśniło, czemu gra na dysku zajmuje (np. Tiberian Sun- ale zaraz, ja w niego dosyć często pogrywam np. dzisiaj 8O ) 137 MB, a w rzeczywistości 160 MB hmmm...dziwne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...