Skocz do zawartości
Sid

Partycje-jeszcze gorzej [PILNE!!!]

Rekomendowane odpowiedzi

Boże, a miałem mały problem!

 

A więc teraz się wyspowiadam jak robiłem:

1.Mam 2 dyski (10GB i 80GB, 10 podzielona na C: i Linuxowe partycje, 80 podzielone na 4 partycje po ~20GB). Miałem WindowsaXP Pro, chciałem zainstalować XP Home, ale że CD z home nie jest bootowalna to najpierw sformatowałem dyski C i D i zainstalowałem Win98SE.

2. W win98 nie widac bylo dysków d,e,f,g (choć są FAT32), ale to się już zdarzało, tym razem chciałem zostać przy win98 (!!), wiec odpalam PM zeby zobaczyc jaka sytuacja.

3. Nawet PM nie wykrył partycji!!! Tzn tylko 2: jedną 7,8MB a drugą 74GB(Extended).

4. Pomyślałem że: zainstaluje winXP (i wszystko wróci do normy), a następnie odepne dysk, zainstaluje win98se i podepne ponownie.

5. Zainstalowałem winXP Home i <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nie mam dalej dysków d,e,f,g. O ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le, <span style="color:red;">[ciach!]</span> by to wszystko strzelił :evil:

 

Błagam Was, pomórzcie zwłaszcza że na tym dysku miałem fotki, a jak fotek nie bedzie to mnie mama chyba zabije[ :wink: ]. Jakiś program, jakieś coś?? Tu macie linka do obrazka z PM(w win98, teraz jest tak samo na pewno|przepraszam ze BMP, ale to win98) http://priv.twoje-sudety.pl/~files/screen.bmp Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mialem podobny wałek z dyskiem - z tym że na szczęście nie miałem tam żadnych bardzo potrzebnych danych ;) u mnie to był dysk 6.4GB - ze screena, którym zarzuciłeś nie wygląda to najlepiej..... Jak zainstalowałęś XP to pojawił Ci się ten dysk chociaż raz??? Bo ja miałem dokładnie tak samo - z tym że u mnie dysk się pojawiał a jak chciałem na niego wejść to znikał - problem tkwił w z-ebanej taśmie... kupiłem nową taśme i problem się rozwiązał.

 

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mialem ostatnio identyczny przypadek, tylko ze poginely wazne dokumenty i to nie moje :P

Polecam "Get Data Back NTFS lub FAT32" wszystki pliki udalo mi sie odzyskac :)

Pozniej usun wszystkie partycje z dysku 80GB i pozakladaj od nowa (po odzyskaniu danych).

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...