Skocz do zawartości
Dares

-----====== Katalog INF w WinXP Prof ======------

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Qrde dziś wyskoczył mi komunikat, ze mam za mało miejsca na dysku C. Zdziczałem bo jeszcze dwa dni temu miałem wolnego miejsca ponad 1,5 GB. Przejrzałem dysk i co podejrzany wydaje mi się katalog INF, w którym znajduje się pełno plików o rozszerzeniu ".pnf".

 

Dołączona grafika

 

 

Wyjebutałbym je wszystkie tylko nie chcę ryzykować;).

Podpowiedzcie do czego służy ten katalog. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten katalog zawiera całą baze danych sterowników i składników systemu. Bez niego system nie będzie instalowal własnych sterów do nowego sprzętu i może nie działać częsc funkcji np. dodaj/usun składniki systemu. Nie powinien on zajmować więcej niż 100 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten katalog zawiera całą baze danych sterowników i składników systemu. Bez niego system nie będzie instalowal własnych sterów do nowego sprzętu i może nie działać częsc funkcji np. dodaj/usun składniki systemu. Nie powinien on zajmować więcej niż 100 MB.

oki rozumiem, że mówisz o plikach ".inf". A u mnie w tym katalogu znajdują się pliki ".pnf", które zajmują blisko 1.35 GB :!: :!: . I to dla mnie max podejrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Zobacz, czyprzypadkiem za rozmiar katalogu nie odpowiada tylko jeden plik.

Oki, a jak to zrobic ? W katalogu mam okolo 100 plikow "*.pnf", z ktorych kazdy liczy ponad 10 mega. Rekordzista ma ponad 16 mega :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to bywa z rodzenstwem... u mnie bywa to samo... wygodnie jest stworzyc 2 oddzielne systemy na roznich partycjach jeden twoj drugi brata, bo zakladajac mu inne konto to doprowadzic moze ze bedziesz mial jedno konto swoje, jedno brata ... i klika kont padnietych z ktorych wczesniej korzystal brat :) a to przed reinstalka i tak cie nieuchroni jak braciszek cos spsuje

 

ps u mnie katalog ma 67mb i 1385 plikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda się dzieją :lol: - co wy instalowaliście?

Qrde najgorsze jest to, ze do kompa dostep ma moj brat i co chwile cos przynosi. I mamy potem nieszczescia :D

W katalogu INF są tylko infy dla sprzętu (nie ma tam nic od software'u) - obejżyj od czego są te największe i zwyczajnie je wywal jeśli sprzętu od nich już nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu INF są tylko infy dla sprzętu (nie ma tam nic od software'u) - obejżyj od czego są te największe i zwyczajnie je wywal jeśli sprzętu od nich już nie masz.

Po co wypisujesz takie głupoty. Nie wiesz to nie pisz. Nic od softwaru??

To do czego jest chociażby plik wmp.inf, swflash.inf, sysoc.inf, syssetup.inf, shl_img.inf, shell.inf, accessor.inf, ie.inf.

Jest tego znacznie więcej ale nie ma sensu żebym wymienił tu wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]

obejżyj od czego są te największe i zwyczajnie je wywal jeśli sprzętu od nich już nie masz.

Wczoraj z katalogu inf przezucilem na inny dysk wszystkie pliki "*.pnf" powyzej 1,5 mega. Jest ich w sumie 155, zajmuja 1,33 GB na dysku. W katalogu "inf" pozostalo jedynie 887 plikow i zajmuja ledwie 60 mega. Z pewna niepewnoscia zresetowalem kompa, ale odpalił i na razie chodzi. :D. Mimo to wole byc w pelni swiadomy. Oto list plikow, ktore wyrzucilem z katalogu inf (sorry za dlugi listing):

 

1394vdbg.PNF | 61883.PNF | atiixpaa.PNF | avc.PNF | battery.PNF | defltwk.PNF | display.PNF | dot4.PNF | dot4prt.PNF | enum1394.PNF |

flash.PNF | input.PNF | intl.PNF | irbus.PNF | js56npl.PNF | legcydrv.PNF |

mchgr.PNF | mwtpdsp.PNF | net650d.PNF | net713.PNF | net83820.PNF |

net8511.PNF | netac300.PNF | netali.PNF | netambi.PNF | netamd.PNF |

netamd2.PNF | netamdhl.PNF | netan983.PNF | netasp2k.PNF | netb57xp.PNF | netbcm4e.PNF | netbcm4p.PNF | netbcm4u.PNF | netbrzw.PNF | netcb102.PNF | netcb325.PNF | netcbe.PNF | netce2.PNF |

netce3.PNF | netcem28.PNF | netcem33.PNF | netcem56.PNF | netcicap.PNF | netcpqc.PNF | netcpqg.PNF | netcpqi.PNF | netcpqmt.PNF |

netctmrk.PNF | netdf650.PNF | netdlh5x.PNF | netdm.PNF | nete1000.PNF |

nete100i.PNF | netejxmp.PNF | netel515.PNF | netel574.PNF |

netel5x9.PNF | netel980.PNF | netel99x.PNF | netepicn.PNF | netepro.PNF

netex10.PNF | netf56n5.PNF | netfa312.PNF | netfa410.PNF | netfjvi.PNF |

netfjvj.PNF | netforeh.PNF | netibm.PNF | netibm2.PNF | netirsir.PNF |

netklsi.PNF | netktc.PNF | netlm.PNF | netlm56.PNF | netlnev2.PNF | netmhzn5.PNF | netnf3.PNF | netngr.PNF | netosi2c.PNF | netosi5.PNF |

netpc100.PNF | netpnic.PNF | netpwr2.PNF | netrlw2k.PNF | netrtpnt.PNF |

netrtsnt.PNF | netsk_fp.PNF | netsk98.PNF | netsla30.PNF | netsmc.PNF |

netsnip.PNF | nettb155.PNF | nettdkb.PNF | nettiger.PNF | nettpro.PNF |

nettun.PNF | netvt86.PNF | netw840.PNF | netw926.PNF | netw940.PNF |

netwlan.PNF | netwlan2.PNF | netx500.PNF | netx56n5.PNF | netxcpq.PNF |

ntapm.PNF | nv3.PNF | nv4.PNF | nv4_disp.PNF | nvct.PNF | nvdm.PNF |

nvts.PNF | oem14.PNF | pcmcia.PNF | pnpscsi.PNF | ppa.PNF | ppa3.PNF |

q318203_win2k.PNF | q330994.PNF | ramdisk.PNF s3nb.PNF |

s3sav3d.PNF | s3sav4.PNF | s3savmx.PNF | s3trio3d.PNF | sbp2.PNF |

scsi.PNF | sgiu.PNF | sis300i.PNF | sis6306.PNF | sisgr.PNF | sisv6326.PNF | smartcrd.PNF | smi.PNF | spx.PNF | spxports.PNF | stalport.PNF | sti.PNF | SVCPACK.PNF | swnt.PNF | tape.PNF | tgiu.PNF | trid3d.PNF | tridkb.PNF

tridxp.PNF | vbs56npl.PNF | viafir2k.PNF | volsnap.PNF | wbfirdma.PNF |

wceusbsh.PNF | wdma_aur.PNF | wmad.PNF | xscan_xp.PNF |

 

Ktores z nich sa jakos szczegolnie wazne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ograniczenie do 1.5 MB było zbyt drastyczne (u mnie największy z czystego systemu ma 2.9MB).

Parę z nich odnosi się do urządzeń, które masz pewnie w kompie, ale być może zastąpione zostały przez nowsze (są to wszystkie OEMx.INF) poza tym to pliki *.pnf a nie *.inf, więc nie powinno być z nimi problemów. Przechowaj je jakiś czas - potem do widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zrobiłem z INF porządek w inny sposób. Z pomocą przyszedł NTFS i możliwość kompresji folderów. Pod XP  INF  bez kompresji 67 MB, po kompresji 24 MB.

czyli kompresja o 2/3. Tyle, ze moj inf jeszcze wczoraj "wazyl" prawie 1,5 GB i to mnie niepokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...