Skocz do zawartości
HAIC

Ktorą z tych kart preferujecie, karty do 750zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzylem, przegladalem, porownywalem, ale co inna strona testujaca to inne wyniki, tak wiec pragnalbym zaczerpnac opini forumowiczow twak'a.

Na oku mam nastepujace modele wszystkie 128bit:

 

Radeon 9500 Herculesa 64mb.---520zł.

Radeon 9600 Szafir(czy cos takiego) 128mb.---505zł.

GF4Ti4800SE Gainward 128mb. 3,3ns :D ---750zł.

GF FX 5600 Gainward 256mb.---699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było 10000 razy 

modowalne 9500 albo 4tixxx

tylko nie te se bo to jest jak 4400 

ja bym kupił 4 i zainwestował w chłodzenie

4800 se ma wydajność GF4Ti4400-4600 więc jest spoko ale najlepszy pewnie będzie radek ze względu na DX9 lub ti4800se dla gier dx8.x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było 10000 razy 

modowalne 9500 albo 4tixxx

tylko nie te se bo to jest jak 4400 

ja bym kupił 4 i zainwestował w chłodzenie

4800 se ma wydajność GF4Ti4400-4600 więc jest spoko ale najlepszy pewnie będzie radek ze względu na DX9 lub ti4800se dla gier dx8.x.

4800 = 4600 ale z agp x8

4800se=4400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie przekonałem na włąsnej skórze że ten nowy radek 9600Xt jest na prawde mocney......

nieco gorszy na pewno bedzie pro no ale i tak karta godna uwagi.. polecam 9600pro a jak poszukasz dobrze to znajdziesz gigabyte`a z taktowaniem takim jak w XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Radeon 9600Pro?

Przypominam soebie twoje posty Fallout z zamiarem zakupu Herculesa9500 :) Mam taki sam dylemat jak Ty, mysle nad zakupem Radeona9500 Herculesa 64mb 128bit za 520zł. no ale co poczne jezeli mod sie nie uda, mysle takze nad Radeonem9500 PowerColora 128mb 128bit za 650zł. ale ten sam problem co w przypadku Herculesa; obawa przed nieudanym modem. Widzialem jeszcze Radeona 9600pro PowerColora za 650zł. jest gorszy od 9500pro. ale niema zadznego ryzyka ze beda jakies problemy. Fallout powiedz mi jeszcze jak sie kreca 9600pro. Bo masz podobna karte do tej ktora mam na oku. Aha jeszcze jedno czy duza jest roznica w wydajnosci pomiedzi Radkiem 9500 64mb a 128mb.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Radeon 9600Pro?

Przypominam soebie twoje posty Fallout z zamiarem zakupu Herculesa9500 :) Mam taki sam dylemat jak Ty, mysle nad zakupem Radeona9500 Herculesa 64mb 128bit za 520zł. no ale co poczne jezeli mod sie nie uda, mysle takze nad Radeonem9500 PowerColora 128mb 128bit za 650zł. ale ten sam problem co w przypadku Herculesa; obawa przed nieudanym modem. Widzialem jeszcze Radeona 9600pro PowerColora za 650zł. jest gorszy od 9500pro. ale niema zadznego ryzyka ze beda jakies problemy. Fallout powiedz mi jeszcze jak sie kreca 9600pro. Bo masz podobna karte do tej ktora mam na oku. Aha jeszcze jedno czy duza jest roznica w wydajnosci pomiedzi Radkiem 9500 64mb a 128mb.???

Ile tych kart dziennie zamierzasz kupować? Bo dziś o 8.44 napisałeś:

Kupilem sobie dzisiaj Herca 64mb. 128bit. 3,0ns zainstalowalem stery omegi i 8 potokow odblokowanych bez najmniejszego problemu, jeszcze troszku pokrecimy i bedzie good.

(źródło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tych kart dziennie zamierzasz kupować? Bo dziś o 8.44 napisałeś:

Kupilem sobie dzisiaj Herca 64mb. 128bit. 3,0ns zainstalowalem stery omegi i 8 potokow odblokowanych bez najmniejszego problemu, jeszcze troszku pokrecimy i bedzie good.

(źródło)

pernamentna inwigilacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Radeon 9600Pro?

Przypominam soebie twoje posty Fallout z zamiarem zakupu Herculesa9500 :) Mam taki sam dylemat jak Ty, mysle nad zakupem Radeona9500 Herculesa 64mb 128bit za 520zł. no ale co poczne jezeli mod sie nie uda, mysle takze nad Radeonem9500 PowerColora 128mb 128bit za 650zł. ale ten sam problem co w przypadku Herculesa; obawa przed nieudanym modem. Widzialem jeszcze Radeona 9600pro PowerColora za 650zł. jest gorszy od 9500pro. ale niema zadznego ryzyka ze beda jakies problemy. Fallout powiedz mi jeszcze jak sie kreca 9600pro. Bo masz podobna karte do tej ktora mam na oku. Aha jeszcze jedno czy duza jest roznica w wydajnosci pomiedzi Radkiem 9500 64mb a 128mb.???

Ja szczerze bałem się nieudanego moda i to bardzo... to jest dla ludzi którzy mają niesamowite szczęście... Można było trafić często na modowalne Radki 9500 ale wtedy kiedy były normalnie produkowane, a przypominam że są już tylko same resztki w hurtowniach i wszystkie modowalne no a na pewno duża ich część idzie dla znajomych znajomych :D Słyszałem natomiast że większe prawdopodobieństwo zmodowania radka jest wówczas, kiedy pamięci mają 3,3ns a nie 3,0.

Jeżeli chodzi o firmę to myślęże Hercules bo słyszałem o nim wiele dobrego no ale nigdy nie byłem jego posiadaczem. Powercolor to według mnie firma niezbyt znana i renomowana no ale może się mylę. Jeżeli chodzi o wersję 64 i 128 mb to znowu słyszałem że 128 częściej się modują ale w wydajności to bardzo mała różnica... Chyba tylko zauważalna w wysokich rozdzielczościach.

Jeżeli chodzi o Radeony 9600 no to ja ze swojego XT jestem baaardzo zadowolony :)

R9600 Pro kręcą się ponąć wyśmienicie tylko że tutaj też dużą rolę odgrywa firma. JA bym Ci polecił kupić może Giagabyte`a z zwiększonym taktowaniem dokłądnie takiego: http://www.gigabyte.pl/VGA/Products/Produc...-R96P128DU.htm#

Tylko że ciężko go znaleźć najlepiej gdzieś na Allegro poszukać bo były niedawnoio za 666 zł. Sapphire zapewne też ma porządne te 9600 pro.

Ogólnie r9500 wydaje mi się że nie warto teraz braćbez gwarancji odblokowania potoków które sa w pełni sprawne. Po modzie otrymasz karte podobną wydajnościowo do 9600 Xt chociaż wydaje mi się że 9600 XT jest i tak bardziej zaawansowany technologicznie no i może troszke wydajniejszy... nie wiem ile chcesz poświęcić na karte graficzną ale ja bym Ci polecił Radeona 9600 Pro (albo XT ale juz troche więcej$:) albo r9500 z

gwarancją modowalności poprawnej bo w loteryjke bym się nie bawił .

uuu no to się napisałem :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...