Skocz do zawartości
darek128

Jaki program do mierzenia temp. proca??

Rekomendowane odpowiedzi

mam Celerona 1.7GHz i stopni na nim ok. 60* C tak pokazuje mi SPEEDFAN, Cooler jest BOXowy na nim, ostatnio zdjalem to cos czarnego spod radiatora i dalem paste, myslelem ze temp. zejdzie na dol ale nic :(

bo wydaje mi sie ona za duuuuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na tym procku mialem srednio jakies 35 stopni i to na zwyklym wentylatorze. Nie znam Speedfana, ale nie jest przypadkiem tak, że masz źle poustawiane sensory i pisze temperatura procesora a pokazuje temperature np. dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na tym procku mialem srednio jakies 35 stopni i to na zwyklym wentylatorze. Nie znam Speedfana, ale nie jest przypadkiem tak, że masz źle poustawiane sensory i pisze temperatura procesora a pokazuje temperature np. dysku?

Jasne, 60 stopni to typowa temperatura przeciętnego dysku. :lol:

 

darek128 - popatrz na temperatury z sensorów w speedfanie (configure - zakładka 'temperatures'), potem szybki restart i sprawdzasz w biosie ile jest na procu - wybierasz najbardziej zbliżoną z tych podanych przez speedfana (podczas restartu schlodzi sie najwyzej o 2-3 stopnie w porównaniu z idle w windzie) i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power/Aux to pewnie temp. w zasilaczu

Hmm... w zasilaczu... a moglbys podac przyklad takiego zasilacza? Bo owszem mozna mierzyc temp. w zasilce ale malo ktora ma wyprowadzone na zewnatrz podlaczenie czujnika temp.

 

"Power/AUX" to wyjscie na plycie pod ktore mozna podpiac zewnetrzy czujnik temp. Najczesciej jak nie jest nic podpiete to pokazuje rozne glupoty. U mnie na Asusie pokazuje temp. 15*, gdzie temp. otoczenie to 20* :wink: a u kumpla na solteku 144* :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie tak jest ze pokazuje glupoty poniewaz mi caly czas pokazuje cos w granicach 59* C, gdy np. wlacze kompa co jest caly "zimny" bo niechodzil 12h i po minucie jest juz 59*C to chyba badziew a nie wskaznik temp. :D

To nie badziew... jak nie podlaczysz pod plyte zadnej czujki temp. to bedzie pokazywac glupoty bo nie bedzie mozliwy jakikolwiek pomiar. Musisz podpiac jakis czujnik temp. zeby moc otrzymac normalne wartosci reagujace na zmiany otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to dlaczego nie bylo nic w instrukcji?? :P a jak cos to gdzie to sie podlacza??

A jaka masz plyte??

Jakas wzmianka w instrukcji powinna byc, choc niekiedy jak producent nie dolacza do plyty czujki to nie zawsze jest to dobrze opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie Ci pomoc... przeszukalem cala instrukcje i nie znalazlem nic o podlaczeniu zewnetrznego czujnika. Jedyne wyjscie to jest jeszcze poszukac po plycie... moze na laminacie jest cos opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie we wszystkich przypadkach, z ktorymi sie spotkalem opis AUX odnosnie temperatur tyczyl sie wyjscia na plycie, pod ktore mozna bylo podpiac zewnetrzny czujnik. Sprawdz co wypisuje Ci program Aida32 (z jakich czujnikow jest odczyt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn CPU COOL pokazuje: TEMP1: 22* C, TEMP2: 28* C,  TEMP3: 60* C

SPEEDFAN: TEMP1 22* C, TEMP2 28* C, TEMP3 60* C, czyli oba tak samo a jedynie sisoft sandra pokazuje ktore sa od czego, a w biosie sa tylko 2 temperatury pokazane ;-)

Temp1 -> to temperatura wewnatrz obudowy badz chipset'u,

Temp2 -> to temperatura procka,

Temp3 -> sprawdzales jaki Aida podaje opis tego wskazania? Poza tym w biosie nie masz wogole pomiaru, czy np. masz opis: "Power temp. : N/A"?

 

Tak czy inaczej temp. na procku masz dobre wiec nie masz sie co przejmowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak te temp ktore podalem wam o SPEEDFANIE to na odwrot mialy byc czyli np.TEMP1=TEMP3 itd :P ale to nie robi roznicy ;p

a w AIDA32 pokazuje cos takiego mniej wiecej:

 

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83627HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

 

Temperatury

Płyta główna 31 °C (88 °F)

Procesor 37 °C (99 °F)

Aux 56 °C (133 °F)

 

Wentylatory

Procesor 3375 RPM

Wartości napięć..................

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeci miernik to temp z okolicy MOFSETow jezeli to jest ten AUX to temp. calkiem przyzwoity . Co do wypowiedzi o dyskach to na moich maxtorach (before WC) 60*C bylo norma po 4 h pracy :?

Co do progamow nie ma na to reguly na poprzedniej plycie abita MBM byl dla mnie najleprzym progzem jaki moze byc (+ history graph plug in ) teraz nowe MOBO i co przez 3 sek mam normalnie tem pokazane potem wskakuje mi -30 i doopa , speedfan z koli pokazuje noramlnie (ale jest cholernie nieczytelny) Winbond po zainstalowaniu MBM'a tez sie zwalil . Tkaze IMHO nie ma czegos takiego jak najlepszy progz bo nie zawsze wszystko chodzi co nie zmiania faktu ze gdybym mogl to bym uzywal MBM :?

Jezeli chodzi o zew miernik to (speed fan by jakas kosmiczna temp typu -42*c jezeli byl nie podlaczony albo wcale ) co do oznacznei to spotkalem sie tylko z : Tsys2 wiec nie mam pojecia od czego skrotem jest AUX

 

[update]: Juz wiem co to AUX :P AUX=Auxiliary=pomocniczy czyli ten dodatkowy jak nie jest podlaczany to faktycznie bedzie glupoty pokazywal :wink: aczkolwiek pomocniczy mozna rozumiec dwojako :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały problem z Motherboard Monitorem, gdyż pokazuje mi jakieś głupie temperatury. Całkiem inne niż w biose :(. Robie tak patrze jakie są w MBM potem reset i do biose i temperatura proca się nikiedy różni o 12*C i reszta też się nie zgadza. Dodam że mam dodatkowy czujnik temp. Ale dobra wartość jego temp jest pokazywana tylko w BIOSIE. A w MBM jak bym nie ustawiał to nie moge ustawić przynajmniej podobnych temperatur. 3 dni się z nim męczyłem i ciach!a to dało. Pomóżcie mi to skonfigurować. Moja mobo to ABIT BX133-RAID, aha dodam że jak kiedyś miałem MSI BX-Master (MSI 6163 v3.0) wszytko lux chodziło. Wersja MBM ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem dopisać że jak wgram Hardware Monitor z CD od mobo to on mi nie chce chodzić (próbowałem uruchamiać nawet w trybie kompatybilności i nic). Wyskakuje komunikat "Device Init Failed" i tyle. Powiedzcie skąd można sciągnąc jakąś nowszą wersje, bo widziałem jak kolesiom chodził pod XP. Dodam że pod Win98 chodzi lux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...