Skocz do zawartości
mikolajek

Radeon i smuzenie na TV :-(( - HELP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z Radkiem i wyswietlaniem na TV - objawia sie tym, ze przy bardziej dynamicznych scenach filmow na TV nie ma plynnego obrazu, tylko smuzenie jego niektorych elementow. Dotyczy to zwlaszcza pionowych krawedzi, np. sciany, meble, ale nie tylko. Nie jest to wina filmow, bo na monitorze wszystko jest w porzadku.

 

W sterownikach mam ustawiona opcje klonowania - te same ustawienia dla monitora i TV - zatem chcac ogladac film na TV, zmniejszam rozdzielczosc na monitorze. Ten sam problem wystepuje jednak tez przy innych ustawieniach.

 

Karta jest podlaczona do TV przez przejsciowke Radeona i kabelkiem chinch-chinch dlugosci ok 10m. Dodam, ze tym samym kablem mialem podlaczona wczesniej karte nVidii i nie bylo najmniejszych problemow z wyswietlaniem. Nie chodzi zatem chyba o dlugosc kabla.

 

Aha - problem ten wystepuje zarowno przy karcie podkreconej, jak i przy ustawieniach nominalnych.

 

Moze ktos wie o co tutaj chodzi? Czyzby Radki byly az tak czule na dlugosc kabla? Czy moze karta jest felerna? A moze to cos jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe - sam sobie ciagle odpowiadam :lol:

 

Dodam jeszcze jeden szczegol, ktory wlasnie zaobserwowalem - po wlaczeniu trybu teatralnego smuzenie znika :!: Tylko ze pupa - bo wtedy sa bardzo ograniczone mozliwosci sterowania obrazem. Np. w SubEdicie moge sobie powiekszyc nieco panoramiczne filmy aby byly "wyzsze" (bez uzycia panascana), a w tym trybie sie tego nie da :cry: . Napisy oczywiscie - DivXG400 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci odpowiem, co reszta by napisała "NIE WIEM :)"

 

Długość kabla raczej odpada. Mój ma ok. 8m i jest dobrze. Poruszaj końcówkami może coś nie łączy albo coś w końcwkach się zwaliło. Spróbuj odłączyć antene, u mnie bez wyjęcia anteny (kablówka) nic nie było widać. I tyle... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...