Skocz do zawartości
aberos2

Problem z HDD, dlaczego sie wolno uruchamia?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

Mam dwa dyski 40GB i 80GB na 40 jest system a na 80 różne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły.

Gdy podłącze oba na jednej taśmie to komp się wolniej uruchamia. Na początku auto-detect szuka dłużej (czegoś - bo nie wiem o co mu chodzi) a potem się ładuje czarny ekran i jest 15 sekund a potem win xp sie ładuje. To tak 4 razy dłużej niż jakbym dał ten inny hdd na druga taśme.

 

:arrow: lecz na drugiej taśmie jest DVD i CDRW. No i jak będzie HDD z DVD i CDRW z HDD2 to też klapa. Działą jak jest np. HDD sam , i DVD lub CDRW z HDD2. To jest dla mnie zafadka dlaczego sie tak dzieje? Prosze o POMOC !!

 

Pri.Master HDD1 czyli 40GB z systemem zworka na master

Sec.Master HDD2 czyli ta 80 zworka na slave

Pri.SLave DVD zworka na master

Sec.Slave CDRW zworka na slave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał tez przy złym ozworkowaniu. O ile w dvd,rw,cd itp. sprawa jest prosta, bo master lub slave, to w przypadku dysków nie jest to takie oczywiste. Dle przykładu jesli masz WD to dwa dyski muszą mieć ustawienie: 1. "Master w/ slave present" i 2. slave. A Ty jak masz na master to Ci na pewno nie zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...