Skocz do zawartości
Popixs

milion spraw w jednym tyglu :)

Rekomendowane odpowiedzi

ouuuu fuck 8O 8O 8O

 

nie no czytam i mnie az dreszcze przechodza hehe :D

 

nadziwic sie nie moge jakie to cuda sie w polsce dzieja, nasz cudowny kraj bedzie swiatowym eksporterem wb :D

 

nie no elegancko panowie, i fajnei ze sie z matem zgadaliscie.

 

piknie!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ouuuu fuck  8O  8O  8O 

 

nie no czytam i mnie az dreszcze przechodza hehe  :D 

 

nadziwic sie nie moge jakie to cuda sie w polsce dzieja, nasz cudowny kraj bedzie swiatowym eksporterem wb  :D 

 

nie no elegancko panowie, i fajnei ze sie z matem zgadaliscie.

 

piknie!!!  :twisted:  :twisted:  :twisted:

No coz chcialbym ostudzic troche atmosfere.

 

Faktycznie nasze produkty trafia do Danii (i tym samym w koncu do UE). Z Holandia i Francja jestesmy w trakcie rozmow i nie wiadomo co z tego bedzie.

 

Jesli tylko bedziemy gotowi z formalnego punktu widzenia to bedziemy chcieli rowniez zaprezentowac proudkty Copperfield przede wszystkim w Niemczech, ale tez i w kazdym innym sklepie i kraju, ktory bedzie chcial to sprzedawac.

 

Poniewaz to poczatek jest masa problemow i na pewno minie jeszcze sporo czasu do momentu, w ktorym bedzie mozna powiedziec, ze Copperfield jest obecny takze na Zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmz.

Monopol nigdy nie wychodzi nikomu na dobre, choć zawsze jest ogłaszany w glorii i atmosferze podniecenia oraz z odwiecznym "dzięki temu będzie można obniżyć ceny". Ja się zastanawiam, czemu rezygnujecie całkowicie z marki, ona naprawdę zła nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Titus Fox

 

Monopol nam nie grozi. Nadal jest kilku polskich producentów. To, że "przeciwnicy" CPC, który ma jednak dominującą pozycję na rynku (i reputację podobną do dominującego operatora telefonicznego na rynku ;)) jest IMO baaardzo dobrym rozwiązaniem.

Dzięki połączeniu sił CFD zyska sprawną dystrybucję (co było, sądzą z opinii na forum, ich największą słabością). Chłopaki mogą się teraz skupić na tym, co najlepiej im wychodzi. Ja jestem za tym, żeby pozostało na polskim rynku z 2-3 silnych graczy (w sumie dotyczy to wszelkich branż). Do tego konkurencja firm zagranicznych.

Efekt skali jest znaczący - jak serie bloków będą duże, to machiny można uruchomić inne, kupić taniej materiału itd. itp.

 

Jedyne, czego można by się obawiać, to działania takie jak kreatury, która wykupiła aureala tylko po to, by nie było konkurencji (a patenty i technologie schowała do sejfu, zamiast rozwijać i udoskonalać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy nie wyjdzie na dobre, bedzie jeden pozadny sklep ze wszystkim, co do cen to tak jak mowil wawelski, napewno nie wzrosna dzieki efektowi skali. mate ma o wiele lepsza dystrybucje, wiec nie bedzie problemow z realizacja i wyzwisk w naszym kierunku.

 

z marki nie rezygnujemy, na zachod jada bloki CFD, jak to wszystko wyjdzie zobaczymy, napewno bedzie to ciekawe doswiadczenie, postaramy sie aby wyszlo jak najlepiej, napewno pomoc lukasa i xrsx'a zrobila z nas w pelni profesjonalnego partnera.

 

jak zlapiemy jakis kontakt to moze i DDEN'a w jego wlasnym kraju pomeczyc by mozna, a nie tylko ze my kupujemy MADE IN USA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zmodyfikowana pompka = brak gwarancji = tańsza niż z :?:

:lol: :lol: :lol:

Jasne. Ktos Ci kupi pompke, przerobi ja i wstawi szybkozlaczki i jeszcze sprzeda po nizszej cenie od nowki :wink:

 

Co do UV to beda to opakowania 5ml (20l wody), ale za to w normalnej cenie ~ 15-20 PLN (to akurat nie tylko ode mnie zalezy, bo nasze Panstwo okazalo sie nadzwyczaj pazerne).

Jak na razie kolory zielony i niebieski.

P.S. towar nie tylko dla "wtajemniczonych".

Razem z tym powinny sie ukazac tez inhibitory w opakowaniach o pojemnosci znosnej dla WC (tzn. na 10-20l wody).

to dobra informacja z UV :D

bo nie cieszy mnie wydanie 49zł na plyn do wc :D

Wiesz ja też mogę go rozlać do 12ml buteleczek :lol: i przedać 3 x taniej to nie jest problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam skromne pytanko

 

jak do jasnej holery zamierzacie konkurować z zachodem jak ceny macie takie same ?? oni może chcą to poznać itd. ale jeśli ja miałbym do wyboru bloczek DD za 50 $ i wasz za 50 $ to wybrałbym DD nie tylko ze względu na renomę ale i ze względu na gwarancję (której wasz bloczek nie ma ;p )myśle że aby to wszytko wyszło trza naprawde duzo pracy i tańszej produkcji (jakieś odlewy - na to was raczej nie stać, albo masówka na CNC(lub czym innym) - kilkaset sztuk na partię - przy dobrym planowaniu da radę)

 

to tyle odemine

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do jasnej holery zamierzacie konkurować z zachodem jak ceny macie takie same ?? oni może chcą to poznać itd. ale jeśli ja miałbym do wyboru bloczek DD za 50 $ i wasz za 50 $ to wybrałbym DD nie tylko ze względu na renomę ale i ze względu na gwarancję (której wasz bloczek nie ma ;p )myśle że aby to wszytko wyszło trza naprawde duzo pracy i tańszej produkcji (jakieś odlewy - na to was raczej nie stać, albo masówka na CNC(lub czym innym) - kilkaset sztuk na partię - przy dobrym planowaniu da radę)

piotr

Czlowieku malej wiary! W angielskim jest takie powiedzenie "entrepreneur is what you are, manager is what you become". Z takim mysleniem ciagle bedziemy biednym krajem na koncu Europy.

 

Tak sie sklada, ze pare osob ma owy "entrepreneur's spirit" i stwierdzilo, ze moze jednak uda sie zrobic bloki dobre jakosciowo i w dodatku jeszcze na tym troche zarobic. W przypadku blokow wodnych na marce jechac mozna bardzo krotko. Tutaj najwiekszym czynnikiem jest wydajnosc, a pod tym wzgledem wypadamy dobrze.

 

Pamietaj, ze ceny na stronie sa detaliczne. Z resellerami negocjujemy indywidualne warunki. Co do gwarancji to wszystko bylo juz wyjasniane, wiec nie pisz takich bzdur! Nie mozemy udzielic gwarancji formalnej (ze wzgledow prawnych i finansowych), dodatkowo oznaczaloby to koniecznosc pombowania bloku, co pogarsza walory estetyczne jak i uniemozliwa jego rozebranie w celu okresowego oczyszczenia finow.

 

Nawet DD nie odlewa swoich blokow, wiec nie wiem skad masz takie informacje. Dodatkowo pamietaj, ze uzywamy miedzi elektrolitycznej, ktora zostalalby natychmiast zanieczyszczona przy odelwaniu. CNC jest w tej chwili jedynym sposobem produkcji na jaki mozemy sobie pozwolic. Dzieki temu, ze od stycznia handlujemy tylko z wiekszymi odbiorcami mozemy sobie pozwalac na zamawianie wiekszych ilosci.

 

Co do konkurowania to w ciagu 2 miesiecy zglosilo sie do nas bez zadnej reklamy kilka firm z Europy Zachodniej. Nie moge zdradzic na jaka sume opiewaja zamowienia, ale jak na razie na brak zamowien nie narzekamy. Jesli tylko sytuacja sie troche uspokoi, a my zdobedziemy stabilna pozycje sami zaczniemy kampanie reklamowa w krajach UE.

 

Ja osobiscie jestem najbardziej dumny z tekstu na pudelku "MADE IN POLAND". Moze jednak Polacy nie sa tak do bani i ja doloze wszystkich staran, zeby to innym udowodnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20: No i bardzo dobrze myślicie. Nie jesteśmy w niczym gorsi od innych narodów, więc dlaczego bloki z Polski miały by być tańsze, skoro są równie dobre o ile nie lepsze i lepiej wyglądają. Oby w poszerzającej się Uni Europejskiej przyświecało wam hasło "teraz k..wa MY".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie OT: Czy mi sie wydaje czy nagrzewnica łada w sklepie overcooled podrozala?? Dawno nie sprawdzalem jej ceny... ale wydawalo mi sie ze byla tansza...

 

Co do tematu... Jestem kompletnie ZA sprzedaza za granica... Kurka... skoro CPC sie wywala zagranice... Wlasnie CPC powoduje ze potem mowia... "eee... kupilem to ... polskie to... dlatego taki shit"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzidzia > FORUM nie jest od tego! Swoje prywatne sprawy zalatwiaj z Nimi (zaznaczam, ze ja nie mam nic wspolnego z polskimi klientami), a nie publicznie w dziale Chlodzenie. Juz reed ostrzegal!

 

CthulpiSS > okresl bardzo dokladnie co wedlug Ciebie oznacza gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CthulpiSS > okresl bardzo dokladnie co wedlug Ciebie oznacza gwarancja.

bardzo dokladnie ? w tym musi być jakiś haczyk :D

cóż ... miałem na myśli odpowiedzialność za szkody wynikłe z powodu awarii bloku - i pytam z czystej ciekawości bo przecież forum NIE przeżywa zalewu postów typu "Uriel wybuchł mi w rękach" :P

Jak bys przeczytal co wyrzej napisano to bys sie glupio nie pytal.

drogi viod - muszę przyznać że z powodu Twojej odpowiedzi z ogromną ciekawością przeczytałem raz jeszcze cały wątek, i ... nie znalazłem odpowiedzi na owe pytanie.

Możesz przybliżyć nam zainteresowanym znaczenie Twoich słów, proszę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi viod - muszę przyznać że z powodu Twojej odpowiedzi z ogromną ciekawością przeczytałem raz jeszcze cały wątek, i ... nie znalazłem odpowiedzi na owe pytanie.

Możesz przybliżyć nam zainteresowanym znaczenie Twoich słów, proszę?

Co do gwarancji to wszystko bylo juz wyjasniane, wiec nie pisz takich bzdur! Nie mozemy udzielic gwarancji formalnej (ze wzgledow prawnych i finansowych), dodatkowo oznaczaloby to koniecznosc pombowania bloku, co pogarsza walory estetyczne jak i uniemozliwa jego rozebranie w celu okresowego oczyszczenia finow.

grrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa gwarancji byla dokladnie wyjasniana juz jakis czas temu.

 

Zacznijmy od poczatku. To chyba zaczelo sie ode mnie, bo pisalem tekst na strone i tam zaznaczylem, ze nie udzielamy gwarancji (w znaczeniu czysto prawnym).

 

Do tej pory bylo tak, ze nikt tego po prostu nie pisal, ale o niczym 100% formalnym nie bylo mowy. Wszelkie naprawy odbywaly sie na zasadzie normalnego kontaktu poszkodowanego z producentem bloku i prawie zawsze mozna bylo dojsc do jakiegos porozumienia (o ile szkoda nie byla spowodowana zlym uzywaniem).

 

Tak tez jest i w przypadku Copperfield. Jesli cos jest nie tak z blokiem to jak najszybciej trzeba powiadomic o tym kogo trzeba i wtedy wysylamy nowa czesc lub tez dokonujemy naprawy na nasz koszt (bo wtedy trzeba blok odeslac z powrotem).

Wszystko jest tak ja do tej pory na tym rynku.

 

Udzielenie formalnej gwarancji pociaga za soba konsekwencje m.in. w rachunkowosci (trzeba na nie tworzyc rezerwy co i dodatkowo uszczupla zasoby kapitalowe). Dodatkowo my sami musielibysmy sie zabezpieczac przed ewentualnymi oszustwami. Mi osobiscie nie podoba sie pomysl plombowania bloku ani tez klejenia kroccow na amen, zeby zabezpieczyc sie przed ryzykiem tego, ze ktos rozkreci blok albo zacznie majdrowac przy zlaczkach, a potem mu cos zaleje i powie, ze to nasza wina.

 

W praktyce jest tak, ze jesli blok nie jest uszkodzony i nie cieknie na samym poczatku to potem juz musialby sie zdarzyc cud, zeby sie rozwalil. Uszczelki sa na tyle dobrej jakosci, ze powinny wytrzymywac kilka lat (warunki w WC sa dosyc lagodne dla gumy). Jesli komus blok upadnie, rozwali plekse przy odkrecaniu zlaczek, rozbierze go i potem zle skreci to juz jest jego problem. Za to juz nie mozemy brac jakiejkolwiek odpowiedzialnosci.

 

Mam nadzieje, ze juz teraz wszystko jest jasne w kwestii gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze juz teraz wszystko jest jasne w kwestii gwarancji.

jasne ? - tak

miodne ? - dla mnie tak.

pytałem bo ciekaw jestem jakie warunki będą mieli zagramaniczni użytkownicy wedle zasad ich sklepów, i ich "standardów"

 

jak dla mnie - wiem wszystko co potrzebuje,

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jesli jestes w stanie wiarygodnie oszacowac (zasada wirnego i rzetelnego obrazu!) odsetek produktow, ktore beda podlegac gwarancji to masz obowiazek tworzenia rezerw. W wielkim uproszczeniu jesli sprzedales produkty za 100.000 PLN i szacujesz, ze 5% bedzie zlych to musisz ciagle utrzymywac rezerwe 5.000 PLN na ich pokrycie.

 

2. Hehehe, zaloz wlasna firme to pogadamy. Pamietajcie, ze Copperfield to nie jest wielka super firma jak Zalman. Z kasa roznie bywa, a jesli nawet bylby jej nadmiar to lepiej zainwestowac je w duze zamowienie blokow, zeby troche uciac koszty.

 

Co do gwarancji to w naszym przypadku najlepiej jest miec maly nadmiar szczegolnie topow, bo wlasciwie tylko one moga sie rozwalic. W ten sposob staramy sie zabezpieczac przed ewentualnymi problemami, a jednoczesnie nie musimy zamrazac kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukas20

1. Robi się ładny offtopic, ale zadziwiasz mnie swoim podejściem do rezerw. Przecież to jest zapis księgowy i nie wpływa w żaden sposób ani na cash flow, ani na wielkość kapitału. Zmienia tylko rachunek wyników (a i to nie podatkowo). Wcale nie oznacza to, że w kasie musi leżeć 5K PLN.

2. Skąd wiesz, że nie mam własnej firmy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rezerwa bedzie oznaczala koniecznosc utrzymywania takich srodkow pienieznych przez... i tu dokladnie nie wiem czy kazdego dnia czy tez zawsze pod koniec okresu rozrachunkowego. Czyli tak czy siak trzeba miec odlozona jakas sume na pokrycie kosztow gwarancji.

W sprawie wyniku finansowego to rezerwa nie powinna na niego wplywac z racji tego, ze jest to po prostu kwestia przeksiegowania (tak samo jak do wynku nie wliczasz konta KASA lub RACHUNEK BANKOWY). Nie powinno zmienic sie tez nic po stronie aktywow (gotowka tylko zmienia swoje miejsce na kontach). Dopoki nie bedzie zgloszenia reklamacji, a Ty nie bedziesz musial naruszyc tej rezerwy to nie ma dla Ciebie zadnego kosztu w sensie rachunkowym.

 

2. A moze potrzebujesz kilku blokow do swojej oferty? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No to Lukas20 musisz wracać do nauki rachunkowości. Rezerwy na koszty przesądzone to tylko zapis księgowy na dzień bilansowy i księguje się z jednej strony w koszty, a z drugiej na rezerwy. Nie ma żadnego ruchu na środkach pieniężnych.

 

Jak to Ty porowadzisz księgowość CFD, to będą mieli duuuże problemy z US ;)

 

Z mojej strony EOT togo offtopicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie bylo wlasnie trudnie sie przyklejaniem naklejek na uv dye (r3sp3ct4MichałP :) ), tak wiec po weekendzie to swiństewko wyruszy do waszych ulubionych sklepów, gdzie wasi ulubieni sprzedawcy z usmiechem wam go oddadza.

 

co do zaleglych zamowien to dzisiaj do nich przysiade, nie dziala nam baza zamowien od jakiegos czasu w zwiazku z przenosinami na szybszy serwer, wiec prosze o kontakt wszystkich ktorzy maja jakis niedokonczony deal z nami, w razie klopotow poprostu oddamy pieniazki.

 

co do nagrzewnic to niestety wszystkie lady zaginely w transporcie, w lutym duza dostawa fiatow (50+?), ktore ostatnio staly sie bardzo popluarne, beda one dostepne odrazu z kroccami/gwintem pod nie, ladne, kolorowe i jeszcze niedrogie (mrożą mnie ceny black ice'ów)

 

jest juz zatwierdzony plan na nowe bloki, projekty u wykonawców, mam nadzieje ze wszystko szybko sie potoczy, bo podejzewam ze na widok jednego z nich moga występowac zejscia (bardzo nowatorski projekt naszego autorstwa (witch n' me :D ), do tego bedzie wygladal lepiej od dotychczasowych blokow, a przeciez nie sa brzydkie, hee??)

pozostaje tylko jedno pytanie

ma byc czarny czy srebrny? jak sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...