Skocz do zawartości
GibONik

Płyty Główne firmy GIGABYTE

Rekomendowane odpowiedzi

Eh ja mam taki sam sprzecika jak HeatFighter ale u mnie sie nie kreci wcale ten procek a tem to juz wole nie mowiec bo nikt nie uwierzy w stresie 63 czy to jest normalne mam coolerka spire WhisperRock IV czy to moze przez niego a moze przes to malutkie ukruszenie rdzenia sam juz nie wiem ale procek wjecej jak 1900 nie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam GA-7N400 Pro i nie mam żadnych zastrzeżeń co do płyty. Jedyne co mnie wkurzało to ten wiatraczek na NB - wymieniłem na złotego zalmana i jest ok. Poza tym Mostek południowy jakoś tak (w/g mnie) niepokojąco ciepły był - przykleiłem radiatorek i też jest ok. Proca podkręciłem tak jak w podpisie i wszystko chodzi bez jednej zwiechy. Stabilna jak skała. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja mam taki wynalazek: Ga-7n400e(-l) - i jak dla mnie to wyniki z czujników temperatur można sobie o kant d**py ....

Aktualnie mój T-bred 2400XP chodzi jako 12,5 x 180 (chyba mam mnożnik zablokowany bo większe wartości obniżają mi ilość Mhz 8O) i jest bardzo stabilnie.

 

Wogóle powiedzcie jak jest u was z programami typu MBM5, speedfan - u mnie wszystkie te programy zaniżają temp. procka o 23`C w stosunku do EasyTune 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle powiedzcie jak jest u was z programami typu MBM5, speedfan - u mnie wszystkie te programy zaniżają temp. procka o 23`C w stosunku do EasyTune 4.

Wykluczam że przy konfiguracji Speedfan wziąłeś temp np. systemu jako CPU, czyli wystęują przekłamania.

Co do porównania ET4 z SF to fakt, ten pierwszy trochę wszystko zawyża nawet CPU MHz. Może chce być lepszy i do wszystkiego +1!!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam żadnych problemów z tym et4 spoko pokazuje to samo co bios no może czasem jest 1 stopień różnicy ale to chyba jakaś tolerancja błędu powinna być. Nie mojej płycie nie ma wiatraczka tylko radiator na północnym mostku więc przykleiłem spore bydle :wink: i teraz nawet procek mi się ładniej kreci i się tak nie grzeje wcześniej miałem 63 C a teraz 51 to chyba duża różnica co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykluczam że przy konfiguracji Speedfan wziąłeś temp np. systemu jako CPU, czyli wystęują przekłamania.

Co do porównania ET4 z SF to fakt, ten pierwszy trochę wszystko zawyża nawet CPU MHz. Może chce być lepszy i do wszystkiego +1!!!! ;)

U mnie to tak wygląda że odpalam EasyTune i speedFana jednocześnie i np: Prime TortureTest i temperatury rosną o jeden idealnie w tym samym momencie, spadają też idealnie :-)

 

Jeżeli EasyTune mówiłby prawdę to mój Antek działał by stabilnie nawet przy 59`C więc mu nie wierzę :-)

 

ja nie mam żadnych problemów z tym et4 spoko pokazuje to samo co bios no może czasem jest 1 stopień różnicy ale to chyba jakaś tolerancja błędu powinna być. Nie mojej płycie nie ma wiatraczka tylko radiator na północnym mostku więc przykleiłem spore bydle i teraz nawet procek mi się ładniej kreci i się tak nie grzeje wcześniej miałem 63 C a teraz 51 to chyba duża różnica co wy na to

Mi easy tune też pokazuje to co w biosie - ja mówiłem o różnicach SpeedFan, MBM5, AIDA32 kontra EasyTune4, bios

Nie znam się jeszcze dość dobrze ale wydaje mi się, że 63`C a nawet 51`C to dość sporo i też kiedyś wierzyłem jak miałem takei temperatury i przeczytałem że radiator powinien parzyć przy takich temperaturach a mój był całkiem chłodny i przestałem ufać w te temp. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez mi sie procek (duron morgan 1300) mocno grzal, ale posiedzialem troche i dopracowalem chlodzenie. Po 1 docisnalem (z sercem wgardle) radiator, oczyscilem powierzchnie styku z rdzeniem. Po 2 zmontowalem tunel (dzisiaj rano zmodyfikowalem jeszcze go jest super!) doprowdzajacy zimne powietrze do obudowy (bez dodatkowych wiatrakow). Po tym wszystkim temp gdy kiedys osiagala 68°C (13x100) teraz ma 56°C (13x107) w stresie <stabilitytest> (przy otwartym oknie bo tak jest tunel zopytmalizowny mam nawet 42°C przy podejrzewam -10 na dworze - odczyt ze SpeedFan 4.09 sprzed kilku minut, ale czas okno zamknac :? ). ....no i wracając do roznic miedzy ET4 a SF to nie ma strasznie wielkich roznic jak juz pisalem ok 1° ale duze przeklamania na napieciach rzedu 0,05 czyli sporo a to nie swiadczy dobrze o programie. Wniosek: docisnij raditor + pasta! tunel tez wskazany POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to zauwazylem, ze schodzimy troche z tematu. Wracajac wiec wnioskuje: czujniki GB sa spoko tylko rozne programy roznie interpretuja z nich dane. Plyty stabilne, ale bez fajerwerkow (szkoda). A info o Ctrl+F1 przydalo sie dziex!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam plytke ga-7vaxp, i jestem z niej naprawde bardzo zadowolony, nie mam z nia zadnych problemow, procek ustawiony lightowo 11x185mhz, (drut mod na fsb166) zmienilem wentylatorek na chipsecie, na cichrzy, dalbym tej plytce 6/6 gdyby miala pasywne chlodzenie chipsetu :). Dual bios, swietna sprawa, sieciowka dziala swietnie, usb2.0 tez.

Komp do niedawna smigal na starym codegenie 300w, tam 12v dochodzilo do 13v, 3,3 do 3,17, 5v- 4,7, i komp sie jeszcze nie wieszal, dopiero czasem w grach po dluzszym czasie cos zaczynalo sie zdiac :P. na tym codegenie, windows potrafil mi chodzic ponad tydzien bez resetu( win 2000), bardzo stabilna plyta, teraz na nowym zasilaczu, nie ma juz zadnych problemow w grach.

Jak jade na wakacje, to wlazcam emule, kupe softu do sciagania, wylaczam monitorek i po 2 tygodniach wracam i wysztko jest, komp dalej smiga :).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze jestem pod dużym wrażenie ta płytka śmiga jak mały saochodzik żeby takie napięcia były na takim prymitywie jestem ciekawy na ile jeszcze mi sie uda go podkrecic jak zoloze naprawde profesjonalne chlodzenie i zasilacz a i musze powiedziec ze zajebiscie sie zmieia l2 w tych athlonkach uzywając jedynie supe ołówka 5b !!! i kawałk taśmy bezbarwnej i nie ma znaczeia jaki jest kolor laminatu na zielonych wystaczy dobrze zdrapac lamint a brazowe to wogóle bezproblemowe jkaby ktos chcial to moge takich pare miec (sory za reklame) ale warto sie tym podzielić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam płytę GA-7VT600 1394 i jestem zadowolony, bardzo stabilna i żadnych problemów nie mam oprócz zbyt wysokiej temperatury, chociaż że nic jeszcze nie podkręcałem .

W Aida 32 czy w biosie temperatura w stresie dochodzi do 69 stopni, a bez obciązenia procka do 64 . I to przy otwarej budzie. Tak samo temp. chipsetu płyty głównej jak na 52 stopnie to trochę za duża, a na pewno nie jest to odczyt z diody czy jakiś błąd czujnika bo jak dotkne radiator chipsetu płyty czy od spodu od procka to poparzyć się można tak jest gorący. Dlatego niestety czeka mnie wymiana wentyla z miedzianym radiatorem, bo te boxowe coolermaster to straszna lipa mimo że prędkość obrotowa dochodzi do 5000 r.p.m to mało co chłodzą i to do tego aluminium. I posmarować musze pastą termoprzewodzącą bo tego wcześniej nie robiłem . Ale na razie wszystko działa OK, nawet w przy długim graniu :D , bez żadnych resetów czy zwisów

 

 

Odczyt z Aidy32: (bez żadnego OC )

 

Gigabyte 7VT600 Series

 

Temperatury:

Płyta główna 52 °C (126 °F)

Procesor 64 °C (147 °F)

Aux 47 °C (117 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 5114 RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieniłem płytę Gigabyte 7VT600-L na Epox 8RDA3I i jestem zadowolony. Chociaż jak byłem posiadaczem Gigabyte też nie narzekałem, lecz nie miałem takich możliwości o/c jak na Epoxie. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z płytą na pewno jest wszystko Ok. Pożycz od jakiegoś kumpla inny procek np duron 1300 i spróbuj odpalić, jeśli to nie zadziała to rzeczywiście moze być wina zasiłki. Ja mam 300 watt codegena i na Gigabyte 7vt600-l śmigało wszystko. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle powiedzcie jak jest u was z programami typu MBM5, speedfan - u mnie wszystkie te programy zaniżają temp. procka o 23`C w stosunku do EasyTune 4.

to raczej ET4 zawyża... mi pokazuje(na bartku)50-60*C, nawet przy 64 chodzi stabilnie, wiec temp na pewno jest o jakies 10* za wysoka...

 

a po za tym plyta spox... bardzo stabilna, trzymam na niej serwer(na win xp). potrafi chodzic 2-3tyg bez zwiechy(a i tak najczesciej sie nie zawiesza, tylko ja restartuje dla świętego spokoju)

i pomyslec ze kupilem ja 'przez przypadek' :lol:

GIGABYTE rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bananowy: 64*C nie oznaczaja jeszcze niestabilnosci. dla jednego procesora to juz za duzo, inny dopiero sie rozgrzewa... jesli masz boxowego coolerka to 50-60*C dla Bartona to w zasadzie standard.

 

btw. fajnie podkreciles tego bartona - @200MHz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka jak w opisie i teraz pytanie : piszcza wam te plyty bo mi cewka daje do wiwatu szczegolnie gdy mam wc.

co do stabilnosci to jest super

tylko te napiecia mogli by sensownie zmieniac a nie w % i co do radiatora na mostku polnocnym to by mogli sie lepiej postarac , i jeszce jedno pytanie bawil ktos sie drut modem z npieciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bananowy: 64*C nie oznaczaja jeszcze niestabilnosci. dla jednego procesora to juz za duzo, inny dopiero sie rozgrzewa... jesli masz boxowego coolerka to 50-60*C dla Bartona to w zasadzie standard.

mam areo7 i otwarta obudowe :D

 

btw. fajnie podkreciles tego bartona - @200MHz

teraz lepiej :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie ma co sie przejmowac temperaturka. Powszechnie wiadomo, ze Giagbyte zawyza odczyty temperatur. Ja mam na swoim (niekreconym) atonie xp 2000+ 59©, co chyba jest niemozliwe, prawda? Sugerujcie sie odczytami programikow pod windoze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bananowy... no tak... hieh... :)

kendzior a co jesli przypadkiem, bedac nie_wiem_jak_dobrym_znawca_pc niedokladnie zalozysz cooler lub zapinka na nim slabo dociska radiator do procesora lub cokolwiek... jak sie o tym przekonasz? jak Ci sie procesor spali?? powiedz mi jak Ty zmierzylbys ta temperaturke??

 

btw. Gigabyte'y glownie mierza temp za pomoca zewn diody termicznej a nie z diody we wnetrzu procesora... stad moze wynikac niedokladnosc. polecam Solteka SL-75FRN2(pomiar z jadra procesora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wyczuwam jakas ironie? Temperaturke mierze softem takim jak np. CPU Cool, pokazuje 40 © Nie uwazam sie za jakiegos nie_wiesz_jak_dobrego_znawce_pc. Oczywiscie moze byc sytuacja taka jak opisales, ale zalozylem, ze ktos kto na tej plycie ma taka temperature i sie tym przejmuje sprawdzil wczesniej czy wszystko jest w porzadku jesli chodzi o cooler etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a na moim ga7vt600 mam w biosie 55 stopni w easy tune 55 a wspeed fan 36 :D hehe

 

zastanawia mnie tylko co oznacza 3 tempeeratura w speedfan bo ksztaltuje sie na poziomie 122 stopni 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na moim ga-7vaxp mam problem z grafka ( gainward GF mx440se) pokazuje ze dziala na agp*2 i tak tez chodzi ( info aida i same stery )

chociaz zgodnie ze specyfikacja nie prawa ! probnowalem zadzialac zmieniajac bios na f14 dajac nowe stery 53.12 i nowe VIA 4in1 i nic skonczyly mi sie pomysly ... moze ktos sie uporal ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...