Skocz do zawartości
GibONik

Płyty Główne firmy GIGABYTE

Rekomendowane odpowiedzi

mam GA-7N400 Pro i. Poza tym Mostek południowy jakoś tak (w/g mnie) niepokojąco ciepły był - przykleiłem radiatorek i też jest ok.:wink:

Mam nową GA 7N400 L i mnie też niepokoi wysoka temperatura

mostka południowego. Czy wszystkie płyty z tej serii tak grzeją

czy ja mam jakiś felerny egzemplarz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak też mam GA 7N400 L i 25003@200 to max 68 ... jak złoże lepsze chłodzenie na południowy mostek to będzi mnie / jeżeli tak to o ile ?

No to mam problem do rozwiązania :

 

Jak obniżyć temperaturę mostka południowego płyt GA 7N400

 

Jaki radiator, czym przymocować, jak później usunąć lub wymienić bez uszkodzeń itp.

A może tak ma być (mój taki gorący że parzyw palec), a może jest zaprojektowany

do pracy w temperaturze 80 - 90 stopni i nic nie trzeba robić :?:

Proszę zaawansowanych kolegów overlockerów o pomoc i radę :oops:

 

Z góry dziękuję

Magiel

-------------------------------------------------

Athlon XP 2000@1666MHz : GA 7N400 L : 2x256 kingston HyperX 400 : Chieftec 360W DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak też mam GA 7N400 L i 25003@200 to max 68 ... jak złoże lepsze chłodzenie na południowy mostek to będzi mnie / jeżeli tak to o ile ?

No to mam problem do rozwiązania :

 

Jak obniżyć temperaturę mostka południowego płyt GA 7N400

 

Jaki radiator, czym przymocować, jak później usunąć lub wymienić bez uszkodzeń itp.

A może tak ma być (mój taki gorący że parzyw palec), a może jest zaprojektowany

do pracy w temperaturze 80 - 90 stopni i nic nie trzeba robić :?:

Proszę zaawansowanych kolegów overlockerów o pomoc i radę :oops:

 

Z góry dziękuję

Magiel

 

ja dam zalmana ZM-NB47J i powinno sie uspokojic bo niekiedy nie mozna sie dotknac radiatora jak domnie dotrze zalman dam znac jak wypadaja temp aktualnie ET pokazuje mi 32 stonie ;/ ale cos w to nie daje wiary

 

 

pozdro

-------------------------------------------------

Athlon XP 2000@1666MHz : GA 7N400 L : 2x256 kingston HyperX 400 : Chieftec 360W DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dam zalmana ZM-NB47J i powinno sie uspokojic bo niekiedy nie mozna sie dotknac radiatora jak domnie dotrze zalman dam znac jak wypadaja temp aktualnie ET pokazuje mi 32 stonie ;/ ale cos w to nie daje wiary

 

Hm..., Cały czas mówimy o mostku południowym :?:

Tam nie ma miejsca na tego zelmana. Przeszkadza karta grafiki.

Gdzieś widziałem małe wentylatorki (15 x 15 mm) do wykorzystania z jakimś małym radiatorem np. od pamięci ale dalej pozostaje problem jak go przymocować.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba tez nie prolem  bo na niego mam naklejony klejem termo przewodzacym maly radiator z rivy tnt z wentylatorem

Ale jaki klej będzie trzymał :?:

Obudowa mostka jest plastikowa a do tego jest on gorący jak cholera. Obawiam się że operacja przyklejania będzie nieodwracalna a ja generalnie nie lubię takich sytuacji.

Z drugiej strony, jeżeli jest na trzech z przegrzanym (naszym zdaniem) mostkiem, więc może tak ma być :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to troche zamieszania wprowadze - mialem plyte gigabyte ga8iex pod p4 i byla to najgorsza z moich najgorszych plyt -wiecej nie kupie nic od tego producenta :) - nie twierdze ze wszystkie sa do bani ale mocno sie zrazilem.

Z ciekawszych problemow

Po 2 tygodniach walki udalo mi sie wykrecic proca na 2,2 ghz

ale zeby tego cudu dokonac pamiec musiala siedziec w ostatnim banku pracowac na zanizonej magistrali (juz nie pamietam cos kolo 280 mhz)

Plyta startowala losowo - pomoglo dopiero wspomniane wyzej przestawienie kosci do ostatniego banku i ustawienie bootowania z zapasowej kosci biosu.

Zwiekszanie timingow nawet o odrobine powodowalo wywalanie sie systemu :/ podnoszenie napiecia na procu zamiast polepszac jego podkrecalnosc powodowalo ze plyta nie wstawala :/

Jak juz wszystko ustawilem ok pracowala w miare stabilnie.

Proc ani pamiec nie byly temu winne

Pamiec wytrzymuje na innych plytach nawet 400 mhz i wyzej a procek bez zwiekszania vcore kreci sie tak jak widac :) 2,32

Ale i tak za wiekszy shit uwazam plyty microstara (ogolnie wszystkie jego produkty) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie zgadzam sie

MSI mialem taka i 0 problemow stabilna jak beton ( przy abicie ktory sie wiechal co chwila i w kacu wyzionol ducha :PPP ) all na BX

SHUTTLE 2x plyty all masakra wieszaly sie i nie odpalaly

GIGABYTE od kilku miesiecy i stabilna (zasilacz 260W 5 letni) wiec niemam pytan

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim mostku spoczywa cos takiego http://4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=40 i jestem z tego very happy :) Plytka zarupista tyle ze z tymi napieciami to jakis error straszny jest . No ale nadrobila to tym ze rusza na Dualu z dwoma Kingmaxami 256 i tu Uwaga jeden to PC2700 a drugi PC3200 :D nie wiem jak to mozliwe ale dziala (w sumie to raczej zasluga pamieci a nie MOBO) A tak wogole to musze zmienic opis bo sie troche pozmienialo antek dostal skrzydel i teraz smiga na 12x180 tylko ta grafa to porazka straszna no ale tak to juz jest jak sie starzy do Media Marktu na swiateczne zakupy wybiora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam starą GA7-VRX i do tej pory (niecałe 2 latka siedzi u mnie) nie miałem z nią żadnych klopotów. Co to stabilności to wypas - komp moze tygodniami chodzic bez restartów, zamuleń czy błędów!! Jeśli chodzi o OC no to tu już pięknie nie jest, ale staram sie jak moge ;) Więcej FSB jak 150 z pamięci nie wyciągne, bo są tylko 266 - na dniach bede odblokowywal mnoznik i sprobuje jeszcze proca podciagnac. Jak mi sie uda 2100+ uzyskac to bede happy. Może i stare to wszystko co mam, no ale na wymiane $ brakuje i trzeba sobie jakos radzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nabyłem płytę GIGABYTE 7VA VKT400 , która podobno miała być na 400a

i mieć magistrale 200, tymczasem na płycie jest tylko 100,133,166(zworki) a dodatkowo nie mogę ustawić mnoznika, możliwe że się nie da?

Procek ma odblokowany, ale na płycie nie ma zworek, a w biosie nic nie mogę znaleść.

Dodatkowo płytę kupiłem bez oprogramowania, a może ustawia się mnoznik z softmenu?

 

Pozdrawiam i czekam na radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad sciagnac najnowszy bios i czy jag go sciagne to bedzie mozliwosc zmienienia mnoznika i fsb na wieksze bo moge tylko 166 ustawic a i dzielnik pci i agp bo jak ustawiam fsb na full to mi pci i agp tez rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte GA-7VAX-A i takie pytanie:

 

Włożyłem do niej AXDA1700DUT3C a płyta zamiast mu podać 1,60 V podaje 1,65V. Dwa tygodnie temu założyłem mobile'a o napięciu 1,45V i było to samo płyta dała mu 1,65V.

 

Czy ta płyta nie obsługuje niższych napięć niż 1,65V czy może z moim egzemplarzem jest coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana mnoznika przeciez zalezy czyproc jest odblokowany.. ja mam zablokowany i zmieniac se moge ;-) bios z www.gigabyte.com.tw to chyba jest logiczne ze tam trzeba sprawdzic.. mi moj a2000 na fsb 200 na razie tez nie wstaje.. najlepiej wez i poczytaj instrukcje tam powinno byc wytlumaczone troche :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanko. Mam plyte Gigabyte GA-7VAX i mam problem z mnoznikiem. Chcialbym go przestawic na wiecej niz 12.5. Jak to zrobic ?? Przestawia sie go tylko DIPem na plycie a tam max to 12.5. To znaczy ustawienie jest >=12.5 Z tego wynika, ze da sie wiecej ale jak ?? W biosie nie ma obslugi mnoznika ;((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem GA7VT600-L, niestety poniewczasie doszły do mnie niepokojące wieści że płyta ma problemy z pamięciami, mam D1600 którego planuje puscić 12x166, czy to prawda że GoodRam i Elixir mogą nie chodzić, bo spotkałem się z opiniami że na tych płytach to najlepiej Kingstony zaraz kupić, tyle że kasy mało:(

Proszę o opinie, możliwie szybko bo mi się aukcja z Good Ram kończy:D

 

P.S

Soory jeśli ten temat już był, nie bluzgajcie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jakie wydajne coolery pasują na GA-7N400-L, bo podobno w wielu kondensatory przeszkadzają?

1230190[/snapback]

 

ja mam u siebie pentagrama QC-80 Cu i wchodzi spokojnie, plyta to GA7N400 E-L, ale ulozenie kondenstatorow jest identyczne jak na wersji L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...