Skocz do zawartości
JARBIO1

wpływ uv na węże pcv??

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: jutro przejade sie do practiker'a w poszukiwaniu dobrych, przezroczystych wezy. mialem oko na zielone Eheim'y, jednak ich kolor mija sie z celem stosowania UV dye-lite. mam nadzieje, ze cos tam fajnego znajde, bo w moim miescie cos cieniutko (dzisiaj prawie cale centrum schodzilem w poszukiwaniu wezy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawa sie wyjaśniła !uv z katodek jest niegroźne.Uv jest szkodliwe dla oczu i nik na zachodzie nie wypuścił by czegoś takiego..Ehaimy przeżroczyste widziałem na giełdzie zoologicznej w Katowicach

:arrow: na jakiej ulicy ta gielda? z gory dzieki za info.

 

wlasnie wrocilem z practiker'a. kupilem 3,5m przezroczystego weza za 3.49 zl za metr. mam nadzieje, ze sie sprawdzi w moim ukladzie i przy pozniejszym dolaniu UV dye-lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wlasnie szukalem tych przezroczystych wezy Eheima i nigdzie nie moglem dostac... jezeli ktos by takowy kupywal niech da znac na priv to sie dogadamy co do ceny, bo nie mowie ze za darmo odpalilbym cos za fatyge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wlasnie szukalem tych przezroczystych wezy Eheima i nigdzie nie moglem dostac... jezeli ktos by takowy kupywal niech da znac na priv to sie dogadamy co do ceny, bo nie mowie ze za darmo odpalilbym cos za fatyge :)

Przyłączam się do tego, jak ktoś by znalazł niech da znać :)

 

A co do twardości to imo są bardzo miękkie w porównaniu z tymi z marketu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste zdanie jest takie, ze te EHEIMY sa bardzo twarde. To samo mozna kupic w markecie.

Twarde ? Mi sie wydaja mieciutkie pozatym mimo miekkosci nie sa podatne na zgiecia... Szukalem duzo ale lepszych nie znalazlem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie i Tygon chcialbym kupic tylko nie mam gdzie na necie tez nigdzie nie znalazlem... Kiedys byly z tego co wyczytalem w Proline ale teraz ich tam nie widze. Katody UV juz zamontowalem w drodze barwnik UV a przweody zielone :( Mialem wczesniej przewody Igielitowe ale to juz wogole porazka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawa sie wyjaśniła !uv z katodek jest niegroźne.Uv jest szkodliwe dla oczu i nik na zachodzie nie wypuścił by czegoś takiego

 

A ja mam takie pytanie nieco z innej beczki, jak jest ze szkodliwoscia promieniowania UV w aspekcie katod UV? To jest zakres UV-A ? Ma ktos moze info na ten temat (info, nie domysly). Tzn oczywiscie promieniowanie UV jest szkodliwe, co do tego nie ma watpliwosci, ale zastanawiam sie jak bardzo...

 

Jakie są zakresy promieniowania ultrafioletowego i jaki jest ich wpływ na życie?

 

Promieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw wie ktoś może czy są węże eheim przezroczyste i ewentualnie gdzie je dostać (wawa, net)?

są przezroczyste

poszukaj tu wypowiedzi SpiderMan'ahttp://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=56762&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

No dobra, ale ja dalej nie pamietam dokladnie gdzie je widzialem, a pozatym nie mozesz mowic, ze sa, bo ja tak powiedzialem, obilo mi sie to o oczy, ale nie pomietam w ktorym sklepie w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem w testerach banknotow nie siedzi mala katodka?

 

"UVA to promieniowanie bliskie, do jakichś (o dużym zasięgu podskórnym, ale o niewielkiej jeszcze relatywnie ,,zjadliwości''). Typowe źródła - swietlówki do testowania banknotow. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem w testerach banknotow nie siedzi mala katodka?  

 

"UVA to promieniowanie bliskie, do jakichś  (o dużym zasięgu podskórnym, ale o niewielkiej jeszcze relatywnie ,,zjadliwości''). Typowe źródła - swietlówki do testowania banknotow. "

no siedzi i ?

czy w naszych katodkach tez jest UV-A ? ktos sie spotkal z jakimis problemami z tym zwiazanymi (pewnie nie, ile sa na rynku zagranicznym... 5 lat?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarl do mnie dodatek UV z allegro, wlalem i powiem ze efekt jest naprawde niezly. A w ukladzie mam niecaly 1l wody destylowanej. W fiolce bylo 20ml plynu i wlalem wszystko.

 

W zbiorniku wyrownawczym barwnik swieci sie rewelacyjnie, ale efekt spierdzielily zielone przewody eheima, troszke sie swieca ale naprawde bardzo slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...