Skocz do zawartości
KIULIK

LG v. Lite-ON ??? - Którą wybrać ???

Ktora wybrac ???  

  1. 1. Ktora wybrac ???

    • LG CDRW 52/52/32 OEM - 180 zl
      6
    • LG CDRW 52/52/32 BOX - 187 zl
      6
    • Lite-On CDRW 52/32/52 OEM - 170 zl
      8
    • Lite-On CDRW 52/32/52 BOX - 177 zl
      18
    • Inna - max. 200 zl - napisz w poscie jaka !!!
      1


Rekomendowane odpowiedzi

więc tak, co do LG, to akurat rozmawiałem ostatnio z moim szwagrem (pracuje w sklepie komputerowym) i najwięcej sprzedawanych nagrywarek to właśnie LG, i o dziwo, na tle nagrywarek innych firm LG najrzadziej wracają do serwisu, więc chyba coś w tym jest

 

Lite On - mam 52-24-52 w pracy, jego najgorszą cechą jest okropne wyyyycie zarówno przy odtwarzaniu jak i przy nagrywaniu, czasami potrafi to zagłuszyś i tak już głośną klimatyzację...... poza tym co zauważyłem to bardzo często robi przy nagrywaniu błędy CRC.... no i oczywiście kolejny minus to wygląd, gordzego dizajnu to chyba nie można wymyśleć, no i ta tacka, wyjeżdża z napędu jak traktor

 

jednym słowem kupuj wszystko, oby sie nienazywało LITE-ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam 2 kompy i w kazdym nagrywarke LG w jednym 48x a w drugim 52x obie sa bardzo dobre pracuje sie na nich bezproblemowo choc moja 52x to lekki odkurzacz jak sie rozpedzi 8) kumpel mial Lite-ona 32x i nie narzekal (urzywal jakies pol roku wiec ciezko o jakis wiarygodnijeszy test zywotnosci) ale byla niemal tak samo glosna jak moja 52-ka :lol: No i do tego gwara na 2 latka . Zreszta jak bedziesz mial pecha to i nawet Asusa dostaniesz walnietego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było przed kompem dla tego nie mogłem odpowiedzieć :(

Niegy nie kłupił bym nagrywarki lg ponieważ prawie każdy z moich kumpli co ją posiadają muszą ciągle te nagrywarkę oddawać na gwarancje ponieważ ciągle się coś psuje :D

Za to inni moi koledzy mają lite ona i nie mają większych problemów z urzydkowaniem tylko ten chałas podczas pracy.

Plusem nagrywarki lite on jest wspłópraca prawie ze wszystkimi nośnikami z maksymalną prędkością czego lg brakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem nagrywarki lite on jest wspłópraca prawie ze wszystkimi nośnikami z maksymalną prędkością czego lg brakuje :D

akurat mi się wydaje że to nie jest zaleta, wręcz przeciwnie, niektóre nośniki, zwłaszcza te gorszych firm, nawet jeśli mają zadeklarowane te 52x to tak naprawde nie są w stanie fizycznie wytrzymać nagrywania 52x, i właśnie stąd biorą się błędy CRC

 

a do 200 pln to http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=629

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Plusem nagrywarki lite on jest wspłópraca prawie ze wszystkimi nośnikami z maksymalną prędkością czego lg brakuje :D

akurat mi się wydaje że to nie jest zaleta, wręcz przeciwnie, niektóre nośniki, zwłaszcza te gorszych firm, nawet jeśli mają zadeklarowane te 52x to tak naprawde nie są w stanie fizycznie wytrzymać nagrywania 52x, i właśnie stąd biorą się błędy CRC

Z twojej wypowiedzi wynika to że lg nie wspłupracuje ze wszystkimi nośnikami z maksymalną prędkością (to ma byś zaleta :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi wynika to że lg nie wspłupracuje ze wszystkimi nośnikami z maksymalną prędkością (to ma byś zaleta :lol: )

:roll: zacznij czytać człowieku, chciałem żebyś zrozumiał, że wiekszosc firm robi nagrywarki, które potrafią dostosować prędkość do jakości nośnika, LITEON tego niepotrafi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem nagrywarki lite on jest wspłópraca prawie ze wszystkimi nośnikami z maksymalną prędkością  :D

Niewiem czy to jest zaleta bo LG współpracuje bez żadnych ale to żadncyh z każdym nawet najtańszym nośnikiem nawet za 80gr niema t owiekszego dla nie j znaczenia zawsze wypala super płytki ! żadnychbłedów crc ! nigdy mam ją już prawie 2 lata i chodzi miodzi zwaliłem w zyciu tylko 1 płytkę i to nie do końca a to z tego powodu że przesadziłem z ilością dancyh na 700MB chciałem wrzucić kolo 750MB i poprostu tych około 50MB dancyh nienagrało, płytka miała jakieś715MB i normanie chodziął w kadym napedzie czyli była dobra ! Wszystkei wypalarki LG powyżej 32x są super !! i niema co tu sie rozwodzić bo było pisane o tym wiele razy ajak ktoś ma taką nagrywarke i kilkukrotnie ją reklamuje to oznacza to że to nie nagrywarka jest zła tylko user jest do d.u.p.y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od rana testuje dwie nagrywarki :)

Zaraz musze je oddać :(

LG 52x/32x/52x

Lite-ON 52x/32x/52x

Płytki nagrywają identycznie żadnych błędów itp arfetaktów :)

Ale jednak kupie LG, ponieważ troche lepiej otczytuje płyty CD-RW :)

I ciszej chodzi :)

Więc jutro kupuje LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłęm dzisiaj Lite On 52x 32x. Spoko jest szybko wypala. Ma małe wymiary (długość). Tylko tacja jakas licha. Po wysunieciu sie kiwa na boki. Tak jakby z jesnej strony wogue nie była zamocowana. Powiedzcie czy to normalne i tak ma być. Tacka sie wysuwa troszku głosno, al eto w niczym nie przeszkadza. Jak bede mial ja juz troche dłużej to wtedy bede mógł napisac serzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Lite On`a 52x 32x. Spoko jest. Ma małe wymiary (długość). Tylko tacka jakaś licha. Po wysunieciu sie rusza na prawo i na lewo, tak jakby nie była zamocowana z jednej strony. Poweidzcie czy to tak ma być. Tacka troche się głosno wysuwa. Ale to w niczym nie przeszkadza. WErsje OEM dostałęm bez niczego. Nawet śrub nie było. Ale to i kabel audio miałem ze stargo CD Romu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Lite ON jest lepszy od LG. Mam nagryware lite on ltr 16102B

I nie mam z nią żadnych kłopotów, wszystkie płyty w niej nagrane są odczytywane bezproblemowo. Mój braciak cioteczny ma LG 8x4x32x i czasem potrafi płyte sfajczyć. Mam dvd rom 16/48 LG i jakość zrzucanej muzy przez lg jest gorsza od lite on. Kumpel ma wypalare LG i czasem jak przesadzi z prędkością to płyty wogóle nic nie odczytuje. Pozatym liteon często wydaje aktualizacje biosów do nagrywarek. Po takiej aktualizacji mam czasem sporo nowych bajerków. Kiedyś w jakimś czasopiśmie nabijali sie że nagrywary LG 32 i 24X "nadają sie dla dzieci do piaskownicy". Ja osobiście wole Lite-ON od LG. Ale i tak nic nie pobije Plextora ale to już inna klasa cenowa i jakościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój braciak cioteczny ma LG 8x4x32x i czasem potrafi płyte sfajczyć. Mam dvd rom 16/48 LG i jakość zrzucanej muzy przez lg jest gorsza od lite on.

O czym ty mówisz. My cały czas mówimy o nagrywarkach a nie DVD, a między nimi jest spora róznica. Co sie dziwisz że taka stara nagrywarka jak LG 8x potrafi spalić płyte.Przecież ten model nie ma ochrony przed opróznieniem bufora. Pisząc o jakims urządzeniu na podstawie dzialaniainnego urzadzenia pokazujesz tylko że nie masz o tym pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zwolennikiem TEACow! Wiem, ze to nie ten przedzial cenowy, ale to naprawde bardzo dobre nagrywarki!

LiteOn mi sie nie podobal ze wzgledu na jakosc wykonania, jakos tak nie budzil mego zaufania jesli chodzi o te kwestie!Ale palil dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym wybral cichsza, bo wg mnie to dwie glowne firmy ktore ze wzgledu na stosunek jakosci do ceny rzadza naszym rodziym rynkiem napedow optycznych :P

LG ma mase zwolennikow jak i przeciwnikow, jak i Liteon,

przy czym LG jest w tej nieszczesliwiej sytuacji, ze niestety podpadl robiac niezbyt wysokiej trwalosci napedy CD (ale z tym tez roznie jest).

Teraz mam Liteona 52x24x52 (poprzednio mialem LG8080b 8x4x32)i sobie chwale, ale jesli chodzi o jakosc wykonania i materialu,halas i kulture wysuwania tacki to niestety kiepsko :P

Gdybym zakupil LG to zaloze sie, ze bylbym rownie zadowolony jak z Liteona :)

Liteona wybralem bo ma dobre opinie na sieci i chcialem zmienic team - to tak jak zmienilem mobo z Asusa na Epoxa i bynajmniej tego tez nie zaluje a kolorek inny, bo juz nie gowniany brąz a jodełkowa zielen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz.LITEONA.w.BOXie...(7zl.wiecej.niz.OEM)

ja.mam.liteona.48x12x48.od.roku.i.zaklinam.sie.na.....ze.czyta.mi.WSZYSTKIE.CD

mialem.kiedys.lgx8...to.nawet.nie.bede.wspominal.ze.nie.czytal.mi.poprawnie.wiek

szosci.CD

dlatego.go.sprzedalem.i.zakupilem.liteona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dvd rom 16/48 LG i jakość zrzucanej muzy przez lg jest gorsza od lite on

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dvd rom 16/48 LG i jakość zrzucanej muzy przez lg jest gorsza od lite on.

DVD liteona (nie wiem czy nagrywarki) maja tzw. SMARTX czyli 256kB bufor tylko dla danych CDaudio (mowie tu o modelu ltd163 i 165)

Ale nie wiem o co ci chodzi z ta jakoscia zgrywanej muzyki - przeciez zalezy ona od uzywanego programu, tzn. czy masz w nim wlaczona korekcje bledow jitter... Sprobuj np: EACem...

Mój braciak cioteczny ma LG 8x4x32x i czasem potrafi płyte sfajczyć.

Nie wiem jak teraz, ale swego czasu LG produkowal straszny szajs. Np. wlasnie ten naped - paru moich kumpli go mialo/ma. Dwoch wymienialo go na gwarancji... Ci, ktorym jeszcze chodzi, nawet po czyszczeniu, potrafi wypalic plyte z masa bledow.

Sam mialem CD 48x LG i padl po 4 miesiacach... ale to nie na temat...

Dwoch fumfli ma liteony 52x i chodza dobrze... jeden wczesniej mial lg 8x4x...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale swego czasu LG produkowal straszny szajs. Np. wlasnie ten naped - paru moich kumpli go mialo/ma. Dwoch wymienialo go na gwarancji... Ci, ktorym jeszcze chodzi, nawet po czyszczeniu, potrafi wypalic plyte z masa bledow.

Sam mialem CD 48x LG i padl po 4 miesiacach... ale to nie na temat...

Dwoch fumfli ma liteony 52x i chodza dobrze... jeden wczesniej mial lg 8x4x...

I do teraz mu to zostało :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jam mam liteon'a juz 2 rok 32x12x40 chodzi troche glosno ale jest ok chyba ani razu od 2 lat nie uzywalem przycisku zeby schowac plytke zawsze po chamsku wpychalem tacke do napedu i odziwo wszystkie mechanizmy dzialaja jestem z tej firmy zadowolony tylko od poczatku chodzi troche glosno zwlaszcza przy koncowym nagrywaniu plyty ale to chyba normalne (najwieksza predkosc) wypalilem juz chyba z kilkaset moze z 1000 plytek ciagle katuje cd-rw odczyt tych plyt jest bez zarzutu

kumpel ma lg i nagrywa mu wszystkie plyty cd audio z trzaskami (moze walniety egzemplarz sie trafil hmm to dlaczego nornalnie bez bledow nagrywa wszystkie inne formaty ????)

 

Ja jednak jestem za lite-on'em mialem nawet monitor tej firmy byl nawet spox ale za maly i sprzedlaem go :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma lg i nagrywa mu wszystkie plyty cd audio z trzaskami (moze walniety egzemplarz sie trafil hmm to dlaczego nornalnie bez bledow nagrywa wszystkie inne formaty ????)

Kiedys kumpel mial cos takiego na lg chyba 12x ale tylko na jakis określonych cd

 

Na nowych np mojej neima czegos takeigo wszystko super idelanie chodiz tacke tez zamykam ręką chodzi cicho ładnie płynnie nic sie nie telepie wszystko idelaniespasowane i design niezły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...