Skocz do zawartości
Geralt18

nagrywarka TEAC czy LITE-ON

Rekomendowane odpowiedzi

taaak , popieram przedmowcow:(( mialem kiedys teaca w516E.. to bylo cos.. teraz mam w552E , ale trafilem chyba na dobry egzemplarz tylko troche glosny , i nie mam napisu 'teac' na panelu przednim wiec chyba rzeczywiscie jakis lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego. Jak do Audio - to Plextor.

Jak do danych - LiteOn.

 

Przy czym te tańsze plextory (ok. 300PLN) są nieco okrojone. Mają mniej kaszki, nie raportują C1 i nie obsługują GigaRec (i jak dotąd nic nie ma donosów jakoby dało się to poprawić).

Ale jakość zapisu (z korekcją nieco słabiej) pozostaje na najwyższym poziomie.

 

Teac jedzie już tylko na opinii - ani parametry, ani jakość zapisu nie przemawiają za nim.

 

Poczytaj cdrinfo (testy i forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym polecił boxowego lajtona, teac?hmm bedziesz czekał rok az sprowadzą, marne wsparcie biosów drogi, plekstor dobry w zasadzie wykonanie pierwsza klasa jednak mozliwosci hmm przeciętne.. wogule dla mnie zbyt drogi, pozatym lajton obsluguje kopiowanie wszystkich praktycznie zabezpieczen co wiecej nagrywa obsluguje CD+g i wszystkie inne standardy co lepsze ma własną optykę i to wysokiej klasy, natomiast mankamentem są średnio głosna praca... i lipne wykonanie zewnętrzne, jesli chcesz miec ekstra wyglad plextor, jesli niemasz kasy i potrezbujesz lamac zabezpieczenia a wyglad masz w nosie biez boxowego lajtona a tymczasem spadam do sql

pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kupic? nagrywarke teaca czy lite-ona

w sklepach mowia ze teac sa teraz daremne

a lite-ony lepsze

no chyba ze po co sie ma zastanawiac i kupic sobie plextora?

YAMAHA - najlepsza jakość nagrań audio niespotykana u większości nagrywarek / poteżny bufor 8MB ... 1 klasa jeżeli chodzi o dokładnośc zapisu. Fajny bajer - nadruk laserem na płytach. Jedyna dostepna nagrywarka w polsce znajduje się na nagrywarki.pl koszt 1059 zł zewn. SCSI dostępna na specjalne zmówienie. ( czekam na napływ gotówki i biore to cudo )

 

http://yamaha-online.de/prodfotos/p562_4.jpg

 

PLEXTOR - jeżeli chcesz coś szybko nagrać - bez obawy że nagrywarka popełni jakiekolwiek błędy. Możliwości zbliżone do YAMAHA, bufor także solidny 4 MB ( w wersji premium 8 MB )... najtansza wersja kosztuje około 390zł brutto w Polsce... z tych serii polecam premium ale jest to juz koszt rzędu 500 zł

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7102

 

TEAC - bufor 2 MB, seria tego producenta wyrobiła sobie opinie dośc solidnych nagrywarek... i tez w sumie taka jest... ogólnie jedna z lepszych... cena około 220 zł ( w zależności gdzie ... )

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5647

 

LiteON - bufor 2MB, najlepszy stosunek wydajności do CENY... produkt godny polecenia każdemu... mozna ją nabyć już za 169 zł ( czasami taniej )... bynajmniej ja ja polecam każdemu z mniejszym zasobem gotówki ceniących ponad przeciętną wydajność i solidne wykonanie.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7816

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą wersję Plextora (ale w pudełku) kupiłem w minioną sobote za 340PLN (bo musiałem kupić w sklepie, żeby zapłacić kartą) a tydzień wcześniej qmpel na giełdzie kupił za 310.

Jest supercicha. Możliwości bardzo podobne do LiteOna, ale jakość zapisu (i pewność tej jakości dzięki mechanizmom dodstosowywania szybkości zapisu do jakości nośnika) i niezawodność dużo wyższa od liteona.

 

A co do optyki, to tak zazwyczaj jest plastikowa (już wieki całe nie widziałem napędu ze szklanymi soczewkami, ale za dużo ich nie oglądam ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plextor nie jes twarty takiej ceny. liteona już za mniej niż 200 zeta się kupi a gorszy nie jest. mi ani jednej płytki nie zwalił. liteon wyrobił sobie markę obecnymi napędami, teac i plextor kiedyś były lepsze ale teraz niczym się nie wyróżniają, a cena jes tza wysoka (x2 to przesada, w kulki se lecą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nielubie gadania ze plekstor wypali najdokładniej i wogule super to są ruznice minimalne i niedowykrycia.... pomysl z predkoscia 40 i tak bedzie w huk blednych pitow.. i na tej i natej a jak chcesz miec perfektyjna jakosc Jamachy do wypalania audio to nieliczy sie wspaniala mechanika, tylko najmniejsza predkosc nagrywania obecne napedy 4x ale niektore potrafią nizej... wiec niemówmy juz tak naprawde o plekstorach a yamache to kiedys mialem i szczeze mówiac bylo w huk problemow wprawdzie to były zamierzchłe czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wcale najwolniejsze nagrywanie audio nie jest najlepsze. Obecne nośniki są zbyt czułe i za długie naświetlanie laserem powoduje wzrost ilości błędów (inna sprawa, że najlepsze do audio były płyty z indeksem do 24x - i te dobrze było nagrywać jak najwolniej, tylko, że teraz są praktycznie nie do dostania). Na współczesnych nośnikach najlepiej nagrywać 8-12x. I tu pojawia się problem z tańszymi nagrywarkami, bo tu już zaczyna boleć niedokładne pozycjonowanie czy dopuszczanie do drgania płyty.

2. Jak nośnik nie wyrabia przy 40x, to Plextor skoryguje szybkość zapisu i zminimalizuje ilość błędów C1. AFAIK żadna inna nagrywarka tego nie potrafi.

3. Yamaha wycofała się z produkcji nagrywarek. Miała świetne modele (pierwsze, jeszcze bez RW i ostatni), ale większość to co najwyżej średnia półka. Więc nie ma co o nich rozmawiać.

4. Yamah miałem 3 - wszystkie SCSI i dwie padły jeszcze na gwarancji, a trzecia właśnie dokańcza żywota (ale może czyszczenie ją odratuje). Nie mogę żadnego z tych modeli które miałem polecić z czystym sumieniem.

5. Mechanika liczy się jak najbardziej przy nagrywaniu audio - stabilny napęd i dokładne pozycjonowanie to warunek konieczny do nagrywania w najwyższej jakości.

6. Różnice w przypadku płyt audio są znaczące i dosyć łatwe do wykrycia - wystarczy kapryśny odtwarzacz by wyszły na jaw wszelkie niedomagania nagrywarki. Dlatego do audio polecałem plextora, a jak komuś na audio nie zależy, to LiteOn.

Generalnie uważam, że 300PLN za Plextora warto dać (i dlatego go kupiłem)

Ale ja to w ogóle jakiś dziwny jestem, bo uważam, że jakość jest najważniejsza (i dlatego nie kupuję Solteków, Saiteców, Samsungów itp. tandety - tylko to, co najlepsze w zasięgu moich finansów jest wystarczająco dobre dla mnie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lite-ony - ja tam wolę nie ryzykować :D

TEACi - stare modele - mogą pracować w wodzie, temperaturze > 18457*C i na luzach wytrzymują upadek z 10 pietra na PRLowski chodnik (niezniszczalne), nowe modele - kicha gorsza od Liteonów

Samsungi - ostatnio moje faworyty jesli chodzi o najtańsze nagrywarki - samsung poszedł w górę i to dużo w sprawie napędów..

LG - masówa, wyd. spoko, ale uwielbiają łamać płytki w napędzie :D (u mnie dosłownie zmielił, ale jeszcze zipie :D, u qmpla to samo, ale koniec zywota, a u 2giego jedynie strzeliła w pół - napęd dalej działa)

 

Moja rada - lookamy po qmplach za starszą nagrywarą 12/16/24x cdr/rw (teac, plextor) - na pewno posłużą jeszcze baaaardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz niewiem czy oplacalne jest wydawac 150zł wiecej dla tego ze płyta sie wypali z predkoscia 48 a nie 24... to tylko roznica paru minut a jak ktos chce mieć cos bardzo trwalego to i tak bedzie wypalał wolno i na nosniku ktoremu nieszkodzi naswietlanie dlugie laserem zresztą po to jest kalibracja mocy lasera ;) wiec niepomijaj tego, oczywiscie niepodwazam ze plekstor jest slaby.. ale jesli chodzi o kopiowanie safediców to jeszcze mu troszke brakuje wiecej poszukaj w chipie albo na cdrinfo :) yamache mialem.. nawet philipsa na bazie jamachy[nawet mozna bylo frimware od yamachy walic identyczna w srodku] niewspominam dobze obydwu nagrywarek...... akurat mialy juz obsluge RW ale mechanika fatalna, jedynie laser był dobry szklana soczewka z certyfikatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja bym bral liteona :) sam mam od prawie dwoch lat 16x10x40 i dziala idealnie - czyta wszystko pali bezblednie audio x 16 dziala poprawnie (0 trzaskow i innych)

Samsung sorry ale dla mnie to shit kooega ma 24x i ledwo zipie po wypaleniu moze 300 plytek ??? znajoma kupila 52x i audio nawet przy 12x sie kaszani (trzaski)

A czemu nikt nie polecil ricocha :P kolega juz taka 7 czy 8 dostanie z servisu :) sredni czas zycia okolo 800-1000 plytek albo 10 miesiecy :) ale rekordowe egzemplaze padaly po 2 :) - jedynie na servis nie mozna narzekac - ciagle wymieniaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ricochem zgodze sie mój sąsiad co mieszka podemną.... wypalamy płyte RW a tu nagle przestaje reagować po praktycznie miesiacu niewiem czy wypaliła z 50 płytek..... wymienili na nowszy egzeplaz...7 miechów padła...... bodajze o predkosci 12 albo 16 maksymalnej byla pierwsza a nowa to chyba 32....

kazdy uwazajacy sie za komputerowca wie ze samsung i lg jesli chodzi o nagrywarki to jest klasa zerowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ricochem zgodze sie mój sąsiad  co mieszka podemną.... wypalamy płyte RW a tu nagle przestaje reagować po praktycznie miesiacu niewiem czy wypaliła z 50 płytek..... wymienili na nowszy egzeplaz...7 miechów padła...... bodajze o predkosci 12 albo 16 maksymalnej byla pierwsza a nowa to chyba 32....

kazdy uwazajacy sie za komputerowca wie ze samsung i lg jesli chodzi o nagrywarki to jest klasa zerowa!

kumpel ma RICOCHA 12/8/24 (jakos tak ) , średnio tygodniowo wypala 200 płytek - OD DWUCH LAT!!! ani razu nieczyścił tejże nagrywarki, niebyło płyty której by nieprzeczytała ( chyba żę ktoś ją nożem posiekał rysami )... ogólnie 1 klasa... także o ricoch złego zdania niwypowiem bynajmniej poprzez wyżej wymieniony fakt. Jak jest dziś z ricochami niejest na bieżąco... wiem napewno że najlepsza inwestycją wydajnośc/do ceny na dzien dzisiejszy jest LITEON. 52/32/52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jak nośnik nie wyrabia przy 40x, to Plextor skoryguje szybkość zapisu i zminimalizuje ilość błędów C1. AFAIK żadna inna nagrywarka tego nie potrafi.

teac cdw-540e tak potrafi :) ale juz go nowego nie kupisz, wiec plextor zostaje, albo lite-on jak kaski malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez ja wcale nietwierdze ze wszystkie nagrywarki są złe ani tymbardziej ze wszystkie ricochy są fatalne ale piszę ze własnie mojemu znajomemu się tak zdazyło, przeciez nikogo niezmuszam do wyciagniecia jakichs wniosków tylko w pewien sposób naprowadzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno od kumpla wypalarke Teaca W540E... Jak słyszalem to jeden z ostatnich kultowych modeli. Codzi jak złoto.... tylko... no wlasnie ma jedna wade: pali wszystkie plytki słabej jakosci (a czasami nawet Sony czy TDK) Czy ktos miał kiedys taki problem??? Czekam na jakies sugestie - POMOCYYYYYY :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...