Skocz do zawartości
fipa

który lepszy dla mnie) - dwa zasilacze

Rekomendowane odpowiedzi

HuntKey HK300-XP Graphite, PFC, SATA, UltraSilent

 

SPECYFIKACJA:

Moc: 300W,

2 x Złącze Serial ATA,

Wyłącznik sieciowy,

Pasywne PFC

Wydajność prądowa:

+5V - 32A

+12V - 18A

+3.3V - 22A

Kolor (Ciemny grafit)

Ultracichy wentylator 120mm na podwójnych łożyskach!

GWARANCJA: 3 lata.

 

Dołączona grafika

 

czy

 

Chieftec HPC-360-302-DF, ATX 360W CE, P4

 

SPECYFIKACJA:

- moc: 360W

- aktywne PFC

- 2 x Wentylator podwójnie łożyskowany

DC OUTPUT:

+3.3V=28.0A

+5V=35.0A

+12V=17.0A

 

Dołączona grafika

 

PS. Wiem, że jest temat o zasilaczach, ale jak zobaczyłem ilość stron, to aż mi się odechciało... Potrzebne mi konkretne porównanie, bo nie wiem co wybrać. Nie patrzcie na cenę. Nie zależy mi na jakimś wielkim podkręcaniu kompa, ale trochę jednak będzie. Zależy mi jednak na ciszy. Niech się wypowiedzą użytkownicy tych zasilaczy na ten temat (oraz każdy kto ma coś wartościowego do powiedzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem do czynienia z obydwoma zasilaczami, tzn.hunkey taki jak ten tylko 350W, a Chieftec 420W.

 

musze powiedziec, ze huntkey jest naprawde super cichy, to smiglo kreci sie z predkoscia 850 rpm :!: nieslyszalne i lepsza wentylacja niz w Chieftec-u. lepiej wyciaga powietrze z nad procka. chieftec glosny nie jest, ale jak sie zblizy glowe do wylotu powietrza to jednak go slychac, ale z bardzo bliska, u mnie wentyle maja okolo 1500 rpm i wieja slabiej niz ten wiatrak z hunkey'a.

 

jednak chieftec jest mocniejszy i lepiej trzyma napiecia, +12V = 12.01V, +5V = 4,95V, huntkey 12.18V, 4,89V, oba zasilacze stabilne bez wahan, moj komp., procek leci z linii +5V, mierzone miernikiem.

 

chieftec jest jakby lepiej wykonany, dokladniej spasowany, ladniej, i jest nieco ciezszy.

 

jesli zalezy ci na idealnej ciszy i obecna zasilka jest twoim najglosniejszym elementem, to huntkey bedzie OK, jesli na mocy chieftec, jednak ja bym wzial chiefteca do twojego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, są jednak jeszcze kompetentni ludzie na tym forum...

-> Maybach

Jeśli chodzi o wykonanie to po przesiadce z mojego 'zasilacza' napewno poczuję różnicę na +. A kręcić nie zamierzam zbytnio bo i jak... Ten mój Athlon to 0.18 więc wiele nie wyciągnę. Skłaniam sie jak do tej pory ku HuntKey'owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmieniłem zdanie i kupię HuntKey'a HK400-XP 400W supercichy wentylator 120mm ATX aktywne PFC. Tylko czekam na p[rzypływ kasy (jeszcze z tydzień). Opiszę swoje wrażnia jak juz kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...