Skocz do zawartości
Puffy

Jak myślicie czy MICROSOFT wytrzyma konkurencje?

Rekomendowane odpowiedzi

Zadziwiają mnie coraz bardziej dopracowane dystrybucje Linuxa.

Praktycznie nie potrzebny jest juz Windows.Jak sądzicie czy Microsoft wytrzyma presje i konkurencje np.Linuxa Lindowsa itp :D czy miejsce sie odwróci Linux będzie gigantem a Windows będzie jako miejszość :wink: OBY :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie potrzebny jest juz Windows

Powiedz to milionom ludzi wykorzystującym komputer do gier.

 

Zadziwiają mnie coraz bardziej dopracowane dystrybucje Linuxa.

Te dopracowane mozna policzyć na palcach jednej reki.

 

Jak sądzicie czy Microsoft wytrzyma presje i konkurencje np.Linuxa Lindowsa itp  :D  czy miejsce sie odwróci Linux będzie gigantem a Windows będzie jako miejszość  :wink: OBY  :wink:

W zastosowaniach domowych Linux nie jest konkurencją dla windows i jeszcze długo nie będzie. Przyklad z Lindows jest nietrafiony bo każdy kto miał do czynienia z Linuxem trzymałby się od tej dystrybucji z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linuks się rozwija w dość szybkim tempie. Jeśli komputer nie jest maszynką do gier linuks w tym momencie jest jak najbardziej odpowiednią alternatywą. Co do gier to myślę, że to się zmieni na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Co do windowsów to czekam na longhorna - może to być całkiem ciekawy system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa, windows lepszy, bo dla 99% darmowy :P

windows maszynka do gier ? a skad te gry - freeware ? :D

 

jade tylko na linuxie, gram na emulatorach. nic wiecej nie potrzeba :P

 

Puffy napisal : Linux będzie gigantem a Windows będzie jako miejszość OBY

Puffy ma w sygnaturce: Power by WINDOWS XP

to po * siedzisz na windzie ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jaka konkurencje? :>

ile osob korzysta z linuxa, tylko chlopcy ktorym sie naprawde nudzi i maja czas uczyc sie jego obslug!!

poki co, opowiedz jest prosta microsoft, przez najblizsze 10 lat nie ma sie czym przejmowac, pelen support wszystkich akcerosriow, nowinek itp.

a linux w domu, dla mnie to wciaz eksperyment, odskocznia, dla "desperatow" z tego co wiem, kazdy sterownik to problem, no i nic nie zastapi Worda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Microsoft wytrzyma konkurencje, bo nadal ma wielu klientów.

Np. polskie urzędy nie zainstalują Linux'a chociaż by im bez problemu wystarczył. Tylko muszą pakować szmal w winde :(

A tu dziura budżetowa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to Microsoft bedzie sie trzymal na rynku. Moze minac wiele czasu za nim sporo ludzi sie na Linuxa/UNIXa przezuci. A z reszta to Windowsy sa coraz lepsiejsze, moze wogole nie bedzie sie trzeba przerzucac z nich na inne OSy ? Wg mnie Winda na workstacje jest OK, tak samo jak np. FreeBSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propo przyszlosci majkrosoftó:

sciagnalem (kiedys) longhorna b4025. nie bylo do niego jeszcze cracka, to sciagnalem 4019 i zainstalowalem. laduje sie ladniej, ekran startowy ladniejszy, popupy nad trayem (malo miejsca na hdd) animowane. reszta praktycznie jak w xp, 97% longhorna to xp. nie dziala tray i kilka innych. minely 2 dni, mam cracka do 4025. zainstalowany. wiecej animacji przy starcie, jeszcze ladniej animowane popupy z traya, sidebar bardziej rozbudowany, ladne animacje upuszczania elementow. tray dalej nie dziala. o ile mnie pamiec nie myli to nawet nie da sie porzadnie obslugiwac okien z paska (zamykanie/minimalizacja i vice versa).

 

nie wiem ile czasu dzielilo te dwa buildy, ale jedyne co sie zmienilo to to, ze system jest o wiele ladniej animowany i przyjemniejszy w patrzeniu ;)

 

powiem tyle - albo ms sie skonczyly pomysly, albo idzie za przyslowiem "nie umiesz zrobic systemu dobregi to zrob przynajmniej ladny, ludzie i tak go kupia" :P

 

od zlej strony zabrali sie za system :] po prostu juz sie boje co bedzie jak go ukoncza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie potrzebny jest juz Windows.

:lol: :lol: (sorry ale tylko tyle udalo mi sie wymyslic :D)

 

Jak sądzicie czy Microsoft wytrzyma presje i konkurencje np.Linuxa Lindowsa itp  :D

Z pewnoscia nie - odda caly swoj dorobek i pozycje na rynku. Bleh ;/

 

czy miejsce sie odwróci Linux będzie gigantem a Windows będzie jako miejszość  :wink: OBY  :wink"

Wydaje mi sie ze przyczyna napisania tego posta bylo:

 

a) Odkryciu ze Linux to takze pelnowartosciowy system a nie nowsza wersja DOSa

B) Zainstalowanie jakiejkolwiek dystrybucji Linuxa i poczucie sie guru

 

 

Gadac z toba na ten temat to jak z slepym o kolorach, zdeletujcie to ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie potrzebny jest juz Windows.

:lol: :lol: (sorry ale tylko tyle udalo mi sie wymyslic :D)

 

Jak sądzicie czy Microsoft wytrzyma presje i konkurencje np.Linuxa Lindowsa itp  :D

Z pewnoscia nie - odda caly swoj dorobek i pozycje na rynku. Bleh ;/

 

czy miejsce sie odwróci Linux będzie gigantem a Windows będzie jako miejszość  :wink: OBY  :wink"

Wydaje mi sie ze przyczyna napisania tego posta bylo:

 

a) Odkryciu ze Linux to takze pelnowartosciowy system a nie nowsza wersja DOSa

B) Zainstalowanie jakiejkolwiek dystrybucji Linuxa i poczucie sie guru

 

 

Gadac z toba na ten temat to jak z slepym o kolorach, zdeletujcie to ;/

Może zauważyłeś to u siebie i dewizą głupców jest ocenianie innego po jednym zdaniu.Czyżby zabolało cię EGO że nie potrafisz nawet uruchomić Flopixa :lol: i boisz się że jak nadejdzie czas Linuxa skończy się twoja przygoda z komputerami :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Czyżby zabolało cię EGO że nie potrafisz nawet uruchomić Flopixa  :lol:  

Agh :(

 

i boisz się że jak nadejdzie czas Linuxa skończy się twoja przygoda z komputerami :?:

No to mnie przejrzales :( Ale juz podjalem odpowiednie kroki - buduje z Billem G. bunkier w ktorym na wszystkich komputerach beda tylko Windowsy i gdy juz Linux opanuje swiat wyjdziemy na powierzchnie z Longhornem i wtedy zobaczysz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady jak już powiedziano windows jest i będzie górą bo wychodzą na niego gry, to przekreśla konkurencje na rynkum kopmuterw osobistych. Co biura to tu już zaczynają myśleć i wybierają stabilny system za kilka zł( wyjątkiem jet oczywiście rząd który nie potrafi zrozumieć żę linux jest bardziej stabilny od windowsa i co najważniejsze jest tańszy i nie zawiera tyle dziur co windows a jak ma to w końcu to jest open source możesz grzebać legalnie). Manial po twojej wypowiedzi wnioskuje że chyba linuxa na oczka nigdy nie widziałeś bo uczenie się linuxa aby wykonywać podstawowe funkcje to kilka dni a Open Ofice to tosamo co Ofice XP microsoftu tylko poprzestawiane miejsca funkcji i część innych nazw. Traktując wszystkich korzystających z linuxa jako odskocznie dla desperatów wywołujesz wrażenie jakbyś chciał ich odrazić

i gardził linuxem nie patrząc na żadne jego zalety poprostu linux be i już a windows cacy zupełnie jak arab do amerykanina. Wiele ludzi korzysta z linuxa i używa programów spod windowsa na nim ale to nie są te osoby które wlaśnie kupują swój pierwszy oczywiscie gotowy komputer podporządkowane masowej sieczce "kup windowsa" bo tu już trzeba wiedzieć troche więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste...

Jesli dojdzie do sytuacji gdy Linux bedzie faktycznie zagrozeniem dla pozycji Microsoftu w sektorze komputerow osobistych to momentalnie Linux zostanie "oblepiony" jako godzacy w prawo patentowe i zostanie... "zbanowany" ;)

Linux nie ma szans przezyc na tej planecie, przynajmniej nie w takiej postaci jakiej jest obecnie - czyli ze za darmo, ze wszystko jest open source, etc.

Przeciez juz sie znalazly firmy, ktorych SCO otwarcie leja na GPL i bezczelnie mowia, ze uzywaja w swoich produktach kodu zaczerpnietego z Linuxa!

 

No ale to dluuuga historia... wiele o tym jest w sieci, wiekszych/mniejszych publikacji i co czlowiek to inna opinia.

 

Sytuacja jaka bedzie na rynku za kilka lat nie bedzie w duzej mierze zalezec od ani "Linuxa" (czyt. wolnej grupy programistow) czy Microsoftu ale od... politykow i duzych korporacji... z duzym nasileniem tych drugich :?

 

...no a MS chyba do duzych korporacji nalezec ciagle bedzie wiec sie domyslcie jaki bedziemy mieli "happy" end ;)

 

P.S.

Co do gier pod Linuxem to wystarczy uzyc program "dostepny" Tutaj

Produkt komercyjny i sprawuje sie bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia wg mnie martwmy sie czy konkurencja wytrzyma z windowsem.

Tak na serio to nikt nie wygra ... linux bedzie mial swoje miejsce a microsoft swoje

Jest ku temu kilka powodow

Po pierwsze gry - nie zapowiada sie zeby nagle zaczely wychodzic gry takze pod linuxa

Co wiecej zeby grac ttrzeba miec czym grac i na czym grac- czyli sterowniki i optymalizacje kart graf ktore sa wykonywane w porozumieniu z naszym ukochanym ms (sprawa dx itd)

Linux sie rozwija ??????? no tak jest coraz ladniejszy, latwiejszy, ale narazie jest to ciagle pogon za npowym sprzetem - co wnosza nowe dystrybucje poza obsluga nawego sprzetu na dodatek z duzym opuznieniem - przyklad ??? np serial ata - do teraz nie ma stabilnego kernela poprawnie obslugujacego ten standard.

I nie jest to wina linuxowcow - jest to wina ms ktory podpisuje umowy z producentami sprzetu, fnansuje ich badania itd byle by ci niechetnie udostepniali specyfikacje sprzetu.

Jestem za linuxem ale mysle ze wojny nie wygra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...