Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam takie pytanko:chciałbym wiedzieć czy mógłbym tą grę włączyć na ustawieniach powiedzmy : 800x600, detale na high (nie very high), bez AA i innych bajerów, ile mniej więcej miałbym fps satysfakcjonowałoby mnie około 20-30 fps Mam następujący sprzęt powiem w skrócie:

AMD Athlon 2200+, 512 MB RAM 400 Mhz, nVidia Geforce 6600 256MB (128 bit), płyta główna Solteka(300 zł), HDD 40 GB 7200 rmp, Samsung DVD

Prosze wszystkich o odpowiedź planuje kupić tą grę a nie mam wersji demo żeby sprawdzić jak będzie działać z góry dzieki!! P.S Jak ktoś wie na jakich dokładnie mógłbym włączyć ustawieniach tą grę to niech napisze>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam takie pytanko:chciałbym wiedzieć czy mógłbym tą grę włączyć na ustawieniach powiedzmy : 800x600, detale na high (nie very high), bez AA i innych bajerów, ile mniej więcej miałbym fps satysfakcjonowałoby mnie około 20-30 fps    Mam następujący sprzęt powiem w skrócie:

AMD Athlon 2200+, 512 MB RAM 400 Mhz, nVidia Geforce 6600 256MB (128 bit), płyta główna Solteka(300 zł), HDD 40 GB 7200 rmp, Samsung DVD

Prosze wszystkich o odpowiedź planuje kupić tą grę a nie mam wersji demo żeby sprawdzić jak będzie działać z góry dzieki!! P.S Jak ktoś wie na jakich dokładnie mógłbym włączyć ustawieniach tą grę to niech napisze>

1566285[/snapback]

Myślę, że będziesz mógł spokojnie grać przy 30-40 fps w high detalach w 800x600 albo nawet i wyżej. Na moim kompie z podpisu mam 40-60 fps w 1024x768 na very high (w walce spada czasami do 35). BTW z HDRem wyciagam (w w/w ustawieniach) 25fps średnio :wink: . Kupuj FC warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy far cry powinien być zainstalowany na partycji systemowej? Przy wgrywania patcha instalator nie wykrywa zainstalowanej gry, nie wiem dlaczego.

A może są jakieś sterowniki które likwidują rozjaśnienie obrazu na GF6600GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy far cry powinien być zainstalowany na partycji systemowej? Przy wgrywania patcha instalator nie wykrywa zainstalowanej gry, nie wiem dlaczego.

A może są jakieś sterowniki które likwidują rozjaśnienie obrazu na GF6600GT?

1567549[/snapback]

Obojetnie na jakiej partycji go masz, instalator wykrywa (SPRAWDZONE).. no chyba że masz pirata tego na 5 (3?) CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, najpierw 1.1, myślałem że można zacząć od 1.3 thx

rozjaśnienie - złe cieniowanie niektórych przedmiotów  :razz:

1567580[/snapback]

Z tym rozjasnieniem niektórych elementów też miałem problem. Zniknął po wgraniu patcha 1.3.

Aha 1.1 wogole nie instalowalem.

 

Obojetnie na jakiej partycji go masz, instalator wykrywa (SPRAWDZONE).. no chyba że masz pirata tego na 5 (3?) CD.

Hehe, na to też są sposoby, ale ććććć :wink: Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Czy far cry powinien być zainstalowany na partycji systemowej? Przy wgrywania patcha instalator nie wykrywa zainstalowanej gry, nie wiem dlaczego.

A może są jakieś sterowniki które likwidują rozjaśnienie obrazu na GF6600GT?

1567549[/snapback]

Poprostu zainstaluj patcha a potem skopiuj jego zawartosc tam gdzie masz gre :)

Ja mam natomiast inne pytanie:

Czy w trybie Cold HDR jest aktywny ?? Bo po mojemu tryb Cold dodaje tez grze prawdziwej kolorystyki i Ci, co uwazaja grafike za zbyt cukierkowa powinni jej sprobowac.Powiedzcie mi czy wogole w tym trybie HDR dziala, bo chcialbym wlaczyc (oczywiscie na geforcie 6800,ktorego mam dostac za ok tygodnia)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości włączyłem taką kobinację...działa :)...kolory mniej cukierkowe ale HDR na pewno działa - co widać po np kolorze piasku.

Muszę zmykać póki co - wieczorem wrzucę screena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradise i cold dwia najlepsze tryby renderowania w grze.

Apropos sterowników xg extreme o których wspominałem cześniej zawiodły na całej lini.Na "lotniskowcu", gdy wychodzi się po raz pierwszy na pokład a oczom ukazuje się rozległy widok na nabrzeże komp pocił się co niemiara.Na nowych sterach ok 50% szybciej 8O a na "molo" zaraz po wysadzeniu wielkiej anteny zwolniło do 24fps, masakra.Wróciłem do poprzednich xg71.20b i z 24 zrobiło się 44.

Uff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś kupiłem sobie oryginałek i zamieniłem moją poprzednia "wersje" własnie na oryginal :D ..taka grę warto mieć w oryginale..nowa cena - 49.90 na DVD!! w Empiku..przejde jeszcze raz z HDRem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie na laptopiku sobie przechodzę Far Cry z serii Superseller.Powiem szczerze że ta wersja polska nie jest zła,wszyscy tak narzekają na nią ale jak dla mnie jest ok. Fakt że niby to poprawiona wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie na laptopiku sobie przechodzę Far Cry z serii Superseller.Powiem szczerze że ta wersja polska nie jest zła,wszyscy tak narzekają na nią ale jak dla mnie jest ok. Fakt że niby to poprawiona wersja.

1569434[/snapback]

gierka wyglada pieknie z HDRem..

 

ale byl zonk..bo z patchem 1.32 (razem z grą) i wlaczonym HDRrem nie dalo sie grac:/ tekstury znikaly itp..dopiero zainstalowalem patcha 1.3 i juz lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem moze był on poruszany ale za dużos tron do czytania, a mianowicie nie moge zainstalowac żadnego patha bo niby nie mam zaisntalowanej gry, mam wersje piracką na 3 cd jedynie cos sie rusza z pathem 1.3 ale jak podaje do jakiego katalogu ma to zaisntlaowac to nie moge dać dalej, i jeszcze jedeno, dobrze powinna mi chodzić ta giera na max detalach mam to co podpisie plus jeszcze 512 ramu czyli 1024 bo teraz bez patha jak gram to mam tak koło 35 kaltek i czesto spada tak do 20 no kurde kolejna gra w której mi tn GF przycina poprzednia GTA SA) no bez jaj chyba nie jest taka zła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkB, odpal patcha z polecenia 'uruchom' z parametrem /a, tzn:

na przykład E:\Downloads\FC\far_cry_v1.3.exe /a
instalator nie będzie sprawdzał czy masz FC, tylko zainstaluje pliki do program files/ubisoft/far cry/. Przekopiuj je do gry i bedzie gitarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Git, path działa, ale sama gra w sobie nie działa za szybko jak dam wszystko max w 1024x768 to tak jak stoje koło wody mam 17 klatek to troszke chyba mało co?

Poprawka teraz jest Gitaros wszystko maxi i jest 40 klatek czasami spadnie do 25 ale jest wypasik, troszke podkręce karte i będzie bosko:) ale grafa jest naprawde niezła:)

Jeszcze jedno pytanko co wpisac w konsoli zeby bylo to HDR?

Edytowane przez DarkB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było, było wszystko było i to całkiem niedawno.

Jeśli bez hdr masz tak niski framerate to go lepiej nie włączaj.

A tak poważnie to masz coś nietęgo kompa skonfigurowanego.

Tutaj link dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć jak różnej maści sprzęt sprawuje się w tej grze...

http://www.firingsquad.com/hardware/far_cry_sm30/

...a tu z hdr

http://www.firingsquad.com/hardware/far_cry_1.3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w far cry grałem jakoś w zeszłym roku chyba i mam pytanko bo wtedy nei miałem 64 bitowego procka a tera chce sobe zainstalować ten patch dla AMD 64 i mam 2 pytanaia, czy bedzie on działał na win 32bit? i czy z wersją polską styknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie iwem czy to właczyłem czy nie bo jakos nie widzie róznicy, zanim zaczne gre w consoli wpisuje r_hdrrendering4 i właczam gre i jakos nie wiedze różnicy, a jak to wyłaczyć dac na domyslne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej z wgranym paczem 1.31 uruchamiac hdr

w pliku system.cfg w katalogu glownym far cry znalezc r_hdrrendering i ustawic na liczbe od 1 do ilus tam (7 to najmocniejszy). roznica powinna byc od razu widoczna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej z wgranym paczem 1.31 uruchamiac hdr

w pliku system.cfg w katalogu glownym far cry znalezc r_hdrrendering i ustawic na liczbe od 1 do ilus tam (7 to najmocniejszy). roznica powinna byc od razu widoczna :]

1571538[/snapback]

Nie bardzo z tą "najmocniejszością", żadnej różnicy nie stwierdzono.Sprawdź jak poszczególne wartości wpływają nie na jasność(intensywność) efektu a na liczbę wyświetlanych klatek.

... do 11.

Są jeszcze inne komendy do kontrolowania hdr.

Wciskając tab przwijacie liste komend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...