Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj i ja skusilem sie na zakup tej gierki w extra klasyce za 21.90zl :) spolszczenie mnie polozylo na podloge ze smiechu.... no az zal... ale engine jest tak udany ze u siebie gram bez problemu na minimalnych detalach i na maxymalnym poziomie szczegolow wody... bo lubie jak sie woda tak ladnie swieci ;) od 40 do 300 fps mam ;) mysle ze bylo warto... gdyby gry kosztowaly po 20 zl to zycie bylo by piekniejsze ;) gre spatchowalem full patchem 1.4 i jest cacy :) narazie zacialem sie na misji bodajrze labolatorium.. ale narazie mam dosc grania :) gre z czystym sercem polecam :)

co do gry przez neta... jakas taka dziwna ta gra po sieci... ale nie wiem czy na + czy - ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Far Cry wersja po polsku z Cenegi. Pewna osoba ją zainstalowała potem coś pousuwała i jako, że gra nie działa chciała instalować jeszcze raz ale się nie da. Zamiast instalacji włącza się menu do naprawy, modyfikacji i usunięcia przy czym w każdym wyskakuję błąd, że nie może znaleźć pliku. Da się jakoś to przeinstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopę temat. Właśnie odkurzyłem z półki Far Cry i coś mnie tchnęło, żeby na nowym sprzęcie przejść tą gierkę jeszcze raz. I jest problem. Najchętniej spatchowałbym ją, ale nie wiem jak to jest z tymi patchami, bo jest ich mnóstwo. Chcę najnowszego patcha z obsługą hdr a nie wiem co ściągać itp.

 

BTW ściągam 1.4 culmative (1.0->1.4)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia. Czasem mam takie błędy przy wczytywaniu poziomów

Dołączona grafika

Ostatnio sypnęło bluescreenem BAD_POOL_HEADER :mur: jak grałem w Far Cry, a później miałem taką sytuację, że w grze nic się nie działo, a gdy z niej wyszedłem i uruchomiłem inną gierkę sypnęło tym samym bluescreenem i na pulpicie ostatnio też sypnęło. I wszystko po grze w Far Cry. I sam nie wiem co o tym myśleć. BTW podczas instalacji Far Cry sypnęło błędem na 1CD, że niby plik dźwiękowy się nie zainstalował, włożyłem 2CD i instalacja przeszła. A gierka oryginalna itp, dawno nie instalowana, płytki czyste jak nówki. Myślałem, że to wina pamięci, przetestowałem memtestem, nic się nie wysypało, cpu przechodzi super pi. A gdyby ramy w karcie graficznej były uszkodzone, to miałbym arty na ekranie, a artefaktów nie mam i 3D Marki przechodzi wszystkie karta. Coś jest nie tak, ale nie wiem co. Dysk też jest sprawny.

 

BTW gra spatchowana do wersji 1.4.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ludzie macie naprawde pecha ,albo cos nie tak z OC swoich maszyn.

Bluescreena to ja u siebie szczerze mowiac nei widzialem chyba z rok czasu

albo i dluzej .

Pamietam jak wyszedl FAR CRY to mialem jakies problemy z podkreconym procem

( byl to A1700XP OC 2225MHz +/- 3200+ )

poprzednio wszystkie gry chodzily bez zazutu ,dopiero FAR CRY zaczol wyciskac z cpu siudme poty

co objawialo sie czestym wyjsciem do pulpitu , czasam i resetem kompa ! :/

Obnizylem coniecu taktowanie cpu/ram i wszystko wrocilo do normy ,

czasami zagrywalem sie w FC przez 6-7 godzin nonstop ,

swoja droga byl to tez test stabilnosci mojego owczesnego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wszystko śmiga jak należy, a Far Cry się krzaczy...

mialem to samo co Spylon, ale dziwnie, bo raz wykrzaczało sie, a innym razem nie, dalem patch 1.33, potem 1.4, potem znow 1.33.. teraz dziala stabilnie, ale ni wiem dlaczego.

co do patcha 1.4 to jesli ktos z was chce przejsc na nim singla to moze miec problem z tym ze przeciwnicy beda was widzieli i strzelali do was nawet jak was nie powinni widziec. np jak siedzicie w jakims domku drewnianym, albo duzym namiocie.

 

a, i taka duperela - jesli chcecie miec fajny ragdoll zabitch przeciwników to zaopatrzcie sie w "uncut patch" ( jest do wersji 1.33 i 1.4, do wczesniejszych chyba tez.

 

i inna wazna rzecz - jesli na wypasionym sprzecie ( radeon X1900 ) podczas ładowania gry bedzie cos w rodzaju zwisu ( gra zacznie sie ladowac i nagle przestanie, na etapie splash screenu, jakby sie zawiesiła ), to nalezy cierpliwie poczekac 9 dosc dlugo niestety, cos okolo 10 minut ), a potem podczas ładowania pierwszej misji ( drugie tyle, moze troszke dluzej ) - również - poczekac cierpliwie, w koncu zaskoczy i bedzie mozna grac. kolejne uruchamienia i ładowania beda przebiegały juz szybko i sprawnie ( diabli wiedza dlaczego tak sie dzieje, pewnie jakas niekompatybilnosc tej, badz co badz, starej gry z nowymi sprzetami, mam niekiepski komp i sam tak mialem )

 

zas co do blue screena - w moim przypadku robił się kiedy w trakcie grania przelaczylem dżwięk ma "hardware acceleration" i chyba jeszcze wlaczalem eax'a, i moja zintegrowana dźwiękówka chyba nie dokonca dobrze sobie z tym radziła, kazde ladowanie poziomukonczylo sie niebieskim ekranem. sprobujcie wylaczyc te przyspieszanie sprzetowe i efekty, byc moze tam jest pies pogrzebany.

podkreslam jednak ze dotyczylo to zintegrowanej z płyta dźwiękówki, kupilem taniego sb audigy se i problemu juz nie ma.

 

jesli moje rady nie pomogłą, to na pewno nie zaszkodzą :D wiec jakby co - miłego grania w te calkiem fajna gierke ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat Critical Exception to jest błąd Far Cry'a, nie doszedłem do tego dlaczego on się w ogóle pojawia, po spatchowaniu do 1.4 chyba tylko raz go widziałem. Wcześniej na 1.1 czasami nie dało się grać, a czasami po instalacji systemu i FC wszystko było idealnie, nie wiem czemu.

 

Natomiast jak macie resety i bluescreeny to raczej coś nie tak ze stabilnością waszych konfigów, tym bardziej jak ktoś wyzej pisał, że jak grał w jakąś grę PO FC to też miał bluscreena :wink: Przecież Far Cry nie psuje komputerów :lol:

 

@slimeck - u mnie właśnie jak gra się zawieszała przy ładowaniu (pod koniec chyba) to znaczyło to, że wyskoczył ten critical exception, czasami jak głupi 10min czekałem a wystarczyło tylko alb + tab przełączyć do windowsów i wszystko jasne czemu stoi :wink: Ale jak już mówiłem ostatnio mi się ten błąd w ogóle nie objawia, sam nie wiem czemu.

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnieu mnie tez czasem robil sie "crirical error", a czasami nie. i mi równiez ostatanio juz wcale nie występuje. anie podczas ladowania, ani w czasie gry.

 

kiedy sie pojawial to odpalalem jeszcze raz i w trakcie ładowania od razu ALT+TAB ( dziwny sposób, no ale na 75 % przypadków juz gra ładowała sie ). a czy zwis jest ten który ja opisywalem, czy krytyczny, to wystarczy sprawdzic ALT+TAB i zobaczyc czy jest okno, czy nie. kiedy jest ten zwis przeze mnie opisywany, to proces zabiera okolo 11-13 % czasu procka i okolo 50 mb pamieci, i wtedy nalezy poczekac... a jak jest krytyczny, to widac okno bledu i wiadomo o co chodzi. mozna tez odpalac gre w okienku, i jak wejdzie menu przelaczyc rozdzielczosc i na full-screena ( porąbane, wiem, ze trzeba tak sie nagimnastykowac zeby sobie po prostu z durną gre pograc ). naprawde mogli z patchu dac cos wiecej, ta gra nie goni w piętki wcale, wrecz przeciwnie , jest popularna i to chyab nawet bardzo, a problemów z nią wiecej niz z wieloma innymi... ( przynajmniej ma moim kompie ).

 

a ta pauza ktora opisywalem ( ze czekac trzeba ) to chyab cos z tym ze gra na coś "czeka" ( jakas niekompatybilnosc ze sterownikami grafiki, na x1900xt musialem czekac, na 7900gt - nie ) i kiedy czeka , czeka, i sie nie doczeka, to zaskakuje. taki bezsensowny timeout. eh, kiedys nie widzialem co jest, i sie lekko wqrwialem, i na forum wypisywalem ten problem i nikt nie potrafil mi pomoc, ale dowidzialem sie zaz na mojej karcie czasem tak to źle dziala...

 

hehe, ale chyba warto sie te chwilke pomeczyc, gre przeszedlem pare razy, i zagral bym w jakis dobry mission pack, bo bardziej podobaja mi sie takie akcje jak na poczatku poziomy RESEARCH, niz lazenie po jungli i czajenie sie w krzakach an paroosobowe grupki przeciwników, terazmozna ich rozstrzeliwać w pieknej grafice i 60 fps'ach, nie to co kiedys. a cieszy prawie, prawie tak jak za pierwszym razem ;-) szkoda ze wni wydali oficjalnego mission packa zadnego :D

 

a przy okazji, gral ktos z was w mod'a Obsidian Edge po necie? albo jakis inny popularny mod ( taki ze sa i serwery i gracze :) ) z którym się troszke bardziej taktycznie, a mniej rzeźnicko sie gra niz z podstawką... grał ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do patcha 1.4 to jesli ktos z was chce przejsc na nim singla to moze miec problem z tym ze przeciwnicy beda was widzieli i strzelali do was nawet jak was nie powinni widziec. np jak siedzicie w jakims domku drewnianym, albo duzym namiocie.

Oooo to mnie pocieszyłeś. A ja myślałem, że mam polski FC jest taki zabugowany, że przeciwnik do mnie strzela nie widząc mnie... Gram sobie od nowa na Veteranie i ostatnio, chyba 3 misja [ta po wysadzeniu radaru :)] wchodze do obozu przeciwnika, siedze w namiocie i nagle obrywam, patrze a strzały lecą przez namiot :mur: :lol: Potem miałem jeszcze lepszą akcje. Wybiłem wszystkich ide sobie, nikogo nie ma, nagle przeciwnik do mnie strzela ze środka budynku, do którego notabene sie nie dało wejść...

W takim razie, na patchu 1.33 też jest HDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.33 hdr jest tylko na nvidii, a na ati dopiero w 1.4. chyba.

 

a to ze widzą ci przez sciany to jest na kazdej wersji 1.4 gry, zaarowno polskiej jak i angielskiej. sprawdziałem, i wrocilem do 1.33 ( przynajmniej w singlu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zwisy i bluescreeny w FC, to jest wina sprzętu. FC jest bardziej wyczulone od np. SPI na procesor. (U mnie 16M przejdzie na danym ustawieniu, a FC się zwiesi).

 

Co do zatrzymywania paska przy ładowaniu, to mi pomaga ctrl+alt+del i ponownie przejść do FC, wtedy leci dalej.

 

Odnośnie mision-packów, to do single są pojedyncze misje dodatkowe (niektóre nawet całkiem dobre), jedynie explore, explore1 i explore2 tworzą spójny ciąg (ale one są ekstremalnie do planowania, grafika słabsza).

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zwisy i bluescreeny w FC, to jest wina sprzętu. FC jest bardziej wyczulone od np. SPI na procesor. (U mnie 16M przejdzie na danym ustawieniu, a FC się zwiesi).

Masz rację. Przetestowałem sprzęt od nowa. Super_pi, 3D marki, memtest, zapuściłem demko w Trackmanii United (wysypała się gra, pc się zresetował). Winowajcą okazała się za bardzo podkręcona karta. A jednak Far Cry to dobry benchmark dla sprzętu. Obniżyłem takty o 5 MHz na rdzeniu i pamiątkach, teraz zainstaluję Far Cry i sprawdzę. Muszę ściągnąć patcha 1.33 bo na tym ścierwie 1.4 nie da się grać. Mam czas dziś, to się pobawię...

 

EDIT

 

No to mam pościągane :mur:. 7GB pękło...

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzieje sie tak dlatego ze FC obciaza na maxa grafe cpu ram

Samo testowanie SuperPi a nawet Prime95 nic nie daje ,wtedy obciazony jest tylko proc i ram.

90% przypadkow bluescreenow , wyjsc do pulpitu i restetow podczas gry w FC to niestabilnosc zbyt wykreconego sprzetu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YO!

właśnie ukazala sie czwarta czesc absolutnie zajebistego single player mod'a MATTO 4, mozna ją sciagnac ze stronki http://www.fc-kartografen.de.vu/ , podobnie jak wszystkie wczesniejsze częście MATTO : 1, 2 i 3. w MATTO 2 mozna zobaczyc cienie palm które wyglądają jakby były liczone w czasie rzeczywistym ( czyli ze nie są, ale na pierwszy rzut oka trudno sie domyslic, a wyglada to super ). jedyną wadą tych leveli sa dość ich duze wymagania ( sa bardzo rozbudowane ), zaś niewątpliwą zaletą - znakomite dorpacowanie. jesli lubicie Far Craya to grzech nie wypróbować :) polecam!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YO!

właśnie ukazala sie czwarta czesc absolutnie zajebistego single player mod'a MATTO 4

 

 

Zainstalowałem, całkiem ciekawe, rusek rządzi :)

 

Są jeszcze jakieś godne polecenia mapki/mody SP do FarCry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, całkiem ciekawe, rusek rządzi :)

zaden rusek, tylko NIEMIEC!!! :mur:

HEHEHE. ci pierwsi robią takie mapki i sprzedają na lewo, a ta jest full darmo... no chyba ze ruskie ją ściągną, wstawią ruskie menu i puszczą w obieg :P B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być zalogowanym tam, żeby ściągać bez ograniczeń te pojedyncze sp mapy.

 

W Single Player Map Pack v1.1 jest jeszzce ciekawy x-isle mod- słabo działa, ale taka ciekawostka- dinozaury i klimat.

 

Te co wcześniej podałem to pojedyncze mapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden rusek, tylko NIEMIEC!!! :mur:

HEHEHE. ci pierwsi robią takie mapki i sprzedają na lewo, a ta jest full darmo... no chyba ze ruskie ją ściągną, wstawią ruskie menu i puszczą w obieg :P B-)

 

 

To ten koles, ktorego tam spotykamy w kanalach nie jest ruskiem?

 

A tak brzmi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...