Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie na to Far Cry w KŚ GRY Extra za 8.5 zł w ang wersji językowej, od 15.10 w sprzedaży. Czy ktoś kupił? Jest cd-key?

 

EDIT

 

Znalazłem.

 

Cd-key'a otrzymamy po wysłaniu maila do redakcji. W dodatku gra w ang wersji językowej. Sam kupiłem ją dawno temu i to na 5 cd (jakaś CD nie działa, więc nie mogę zainstalować gry) i kupię ponownie jutro ;).

 

BTW patch 1.4 psuje całą zabawę, bo wróg widzi i strzela przez ściany.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem i gra mi sie bardzo podoba. Na średnim poziomie jednak dwie ostatnie misje są nieco zbyt trudne. Grając na tym poziomie musiałem włączyc kody. Zakończenie też w miarę pomysłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najniższym ta gra potrafi być trudna w ostatnich misjach. Ja przeszedłem na średnim, ale dzięki opcji save game z poziomu konsoli. Bo generalnie quick save'ow w Far Cry nie ma. Są tylko checkpointy jak w konsolach. Także można powiedzieć, że grałem na czicie ;). Co do gry no to dla mnie taka raczej średnia. Po za grafiką jakoś ta gra mnie zbytnio nie zachwyciła. Jak zaczęły się misję z tymi mutantami to robiłem sobie długie przerwy i dopiero po czasie wróciłem do gry i ją ukończyłem. Lekko się przy tym na pociłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno ukończyłem FC.

 

Przepraszałem ( czyt. wracałem do niej ) się z nią chyba 4 razy, w końcu udało się.

 

Grafika

 

Z włączonym pełnym HDR'em ( r_hdrrendring ), grafika gry dalej może się podobać, a to już 4 lata. Moim zdaniem było trochę za zielono ( miejscami ). Woda całkiem fajna.

 

Fabuła

 

Jak na FPS'a, była ok.

 

Wielka trójca ( HL2 D3 FC )

 

Jeśli miałbym wybierać z tych trzech gier, w co grać do końca życia, wybrałbym bez wahań Half-Life2. Do tej gry mogę wracać bez końca. Najgorzej wypada D3.

 

Ot, takie moje przemyślenia.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyknalem ostatanio w dwa swietne MOD'y do FC : Matto 3 i Matto 4. Matto 3 świetny, Matto 4 perfekcyjny. swietne poziomy, AI, fabuła. sa jesteszcze wydane takie nakładki na single playera jak ProjectX 4.4 ( wydany jaksi czas temu ) i FCAM 1.5 ( wypuszczony niedawno ). obie poprawiaja i ulepszaja podstawkę. PX ma dodatkowe bronie i lepsz efekty trawień ( naprawde swietnie zrobione, az chc się strzelać do wszystkiego, odrywajace sie od skał małe kamyki i duzo iskier przy strzelaniu do metalu, glupota, a cieszy ) zas FCAM mimo ze nie ma broni nowych i tych efektów, to ma rozne inne ulepszenia i optymalizacje i przyspieszenia, w tym ponoc bardzo poprawione AI... polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic tylko podaj linki i bede probowal.

Jestem fanem tej gierki i moglbym w nia grac i grac.

Gralem tylko na jednym modzie ktory sie mi tez bardzo spodobal, ale juz kurcze nie pamietam nazwy.

 

 

EDIT: dziki slimeck.

Edytowane przez krzyss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matto ( 4 czesci ) : http://www.fc-kartografen.de.vu/ , poszukaj te z w http://farcry.crymod.com/ ( w downloads ).

Project X 4.4 : http://farcry.crymod.com/thread.php?thread...ilight=projectx

FCAM 1.5 : http://farcry.crymod.com/thread.php?thread...4111a5d44f9d079

 

ciekawostka taka ze w tym ostatanim są boty.

 

!!!!! EDIT !!!!!

i jeszcze jeden wypasiony mod polecam : The Delta Sector. poszykaj w googlach albo tutaj http://tds.platinumgold.de/ . az sie dziwie ze zapomnialem o nim na samym poczatku. :)

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie :

na poczatku gry ustawiamy stopien trudnosci i przechodzimy kolejne mapy jedna po drugiej kolejno az do konca, a ja chce załadowac komendą z konsoli dowolną mapę z jednoczesnym podaniem stopnia trudności, ze np :

\map catacombs

ale z uwzglednieneiam ze chce np maksymalny stopien trudnosci i "ai auto balance". jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. W związku z tym, że na Steam'ie można kupić tą grę za 5 euro, strasznie się napaliłem by uzupełnić swoją kolekcję gier o ten tytuł. Grałem już w tą grę u kolegi jeszcze na studiach. Pytanie, które mnie irytuje to czy da się pograć w Far Cry pod Vistą? Jak patrzę na wymagania podane na steam'ie to widzę, że tylko 2000/XP only support. Jest jakaś nadzieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

www.gog.com -> ta sama cena mniej więcej, ale nie potrzeba Steama no i pewna kompatybilność z Vistą, choć i w retailową wersję grałem i było ok.

 

Po prostu gra wyszła gdy Visty jeszcze nie było, więc nie muszą dawać kompatybilności z Vistą/7, bo mieli by problemy gdyby coś było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dupa123

Siema.Mam drobny problem.Odpalam gre FarCry i zaczynam 1 misje.Ale myszka mi nie dziala .Normalnie na pulpicie dziala a w grze nie .Nie moge sie obrucic i patrzec myszka gdzie kolwiek.Strzałkami moge a myszka nie moge sie obracac ??? Wielke dzieki za pomoc Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patche do Far Cry po wgrywane ? Spróbuj wywalić stery od myszki jak masz jakieś wgrane lub je zainstalować jak nie masz. Jak to myszka pod USB to spróbuj ja podpiąć pod inne USB.Chociaż stawiam, że to coś ze sterami namieszane.

 

 

Aha no i łaskawie poproś modernizacje o zmiane Nicku. Z takim nickiem to sobie idź na forum onetu, a nie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.Mam drobny problem.Odpalam gre FarCry i zaczynam 1 misje.Ale myszka mi nie dziala .Normalnie na pulpicie dziala a w grze nie .Nie moge sie obrucic i patrzec myszka gdzie kolwiek.Strzałkami moge a myszka nie moge sie obracac ??? Wielke dzieki za pomoc Pzdr

 

W czasie gry wyjdź do opcji sterowania i daj na default'owe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Grał ktoś w to w ostatnim czasie?

 

Mam wersje z GoG, i gra jest absolutnie niemożliwa to przejścia bez god mode. Gram na Easy, i pomijając bug w wersji 1.4 gdzie wrogowie widzą przez ściany, to po prostu trafiają w 100%, i każde trafienie zjada pół energii. Do tego wrogów jest po prostu masa (szczególnie na dalszych poziomach), nie raz mnie 5-6 mutantów jednocześnie zatakuje.

 

Dałem też drugi level na Realistic, wszedłem do pomieszczenia z dwoma gościami, zaczeli strzelać, i licznik god mode rosnął o kilka jednostek na sekundę (czyli tyle razy powinienm zginąć w tym czasie).

 

Nie wierze że ta gra jest tak trudna, dawno temu przechodziłem ale mnie nudziła po kilku levelach, mimo wszystko jakoś mi szło. A teraz praktycznie nie da sie grać. Czy to jednak coś z kompatybilnością z nowymi Windowsami bądź sprzętem? Znajomy ma retailową wersje, i ma to samo na podobnym sprzęcie i Win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry może to jakiś bug? Z drugiej strony ostatni level to istna miazga i bez god mode raczej nie da rady - przynajmniej mi się nie udało. bądź co bądź gram na wersji steam'owej. Ta gra nadal prezentuje jednak godny poziom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ta gra jest trudna dosyć i trzeba mieć dużo cierpliwości. Ja przeszedłem parę razy na najniższym poziomie. Ostatni level to było praktycznie Quick save i Quick load.. Jakby ktoś nie wiedział to da się robić szybkie save'y w grze, które domyślnie były niemożliwe. Robimy to przy pomocy konsoli. Komenda zdaje sie to po prostu quick save, ale już nie pamiętam. W sumie aż mnie naszła ochota by sobie odświeżyć tą grę. Grafika jak na tamte czasy była nieziemska. Pierwszy level jak wychodzisz z tego kanału na zewnątrz, a tam otwarty i kolorowy świat. Pamiętam jak w to grałem na Radeonie 9800 PRO i liczyłem każdy FPS. Woda, modele, tekstury, roślinność no i potem HDR wgniatało w fotel. Far Cry 2 już nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Ani grafiką ani grywalnością.

 

BTW. Ostatnio jak grałem na GF 8800GT + C2D E8400 gra u mnie lubiała się ciągle wysypywać. Grałem na patchu 1.33 zdaje się. Zobaczymy jak to będzie śmigać na Win7 i GTX 460.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie wydaje mi sie to możliwe aby gra miała być aż tak trudna. Nie sprawia praktycznie żadnej frajdy, a na Easy właśnie to powinna robić. Na Realistic jest wręcz komicznie.

 

Nawet god mode nie daje funu, bo jest non stop horda superżołnierzy do wykoszenia, a na niektórych levelach dookoła bazooki latają.

 

 

 

Z innej bajki to natrafiłem na coś zabawnego. Jak wsiadłem do tej łódki to zaraz sobie pomyslałem "WTF?", bo zachowywała sie bardzo dziwnie, a domyślna kamera to FPP. Jak przełączyłem na TPP to miałem niezły polew.

 

Dołączona grafika

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ZGexb5zottc

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, z czego miałeś "polew"?

 

Odnośnie poziomu trudności to o co chodzi? Za trudno? Myślę, że pad by się lepiej sprawdził. Niestety potrzebujesz pomocy autoaim'a lub coś w tym stylu chociaż i tak nawet przy godmode nie dajesz rady więc rzuć tę grę w cholerę.

 

:wink:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak nie masz nic wartościowego do powiedzenia, to sie zamknij.

 

Tu nie chodzi o to kogo moge czy nie moge zabić. Tu chodzi o to jak zachowuje sie AI, które ma idealny wzrok, 100% trafień, a jedno trafienie zabiera od 1/3 do połowy armora czy energii. Jak do mnie strzela 10 gości na raz to mi tu nic nie pomoże, skoro każdy mnie trafi od razu zabijając.

To samo jak mnie 6 mutantów jednocześnie zaatakuje.

A w FPS-ach nie ma auto-aima, jest aim-assist, który dobry jest tylko do nieruchomych wrogów.

 

Najpierw może zagraj, potem sie udzielaj. Dawno temu też grałem na XP, i jakoś takich problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni etap jest bardzo trudny, zwłaszcza że zaczynamy bodaj z pistoletem z paroma nabojami, a naciera na nas mutant.

 

Dlatego też nigdy nie lubiłem etapów z mutantami - są przegięte, nawet na easy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz nic wartościowego do powiedzenia, to sie zamknij.

 

Tu nie chodzi o to kogo moge czy nie moge zabić. Tu chodzi o to jak zachowuje sie AI, które ma idealny wzrok, 100% trafień, a jedno trafienie zabiera od 1/3 do połowy armora czy energii. Jak do mnie strzela 10 gości na raz to mi tu nic nie pomoże, skoro każdy mnie trafi od razu zabijając.

To samo jak mnie 6 mutantów jednocześnie zaatakuje.

A w FPS-ach nie ma auto-aima, jest aim-assist, który dobry jest tylko do nieruchomych wrogów.

 

Najpierw może zagraj, potem sie udzielaj. Dawno temu też grałem na XP, i jakoś takich problemów nie było.

 

Jak to nic wartościowego? Przecież dobrze Ci radzę byś odpuścił bo robisz się przez to nerwowy. Rozumiem Twą frustracje. Przypuszczam, że przyzwyczajenie do niewymagających gierek właśnie się ujawnia.

A możesz odpowiedzieć mi jeszcze na pytanie z poprzedniego posta? Z czego tak "polewałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry ukończyłem pierwszy raz chwilę po premierze gry i ze cztery lata temu. Za każdym razem na poziomie trudności Realistic. Gra była k*****ko trudna. Można było wogóle zapomnieć o akcjach typu, sam przeciwko 10 gościom na raz, czy 6 mutantom. Trzeba było się mocno nakombinować. Pamiętam jedną misję (chyba Rebellion), w której w któryś momencie wskoczyłem do wody i chyba z 30 min czasu rzeczywistego płynąłem do celu, aby ominąć cały ten bajzej na wyspach. Nie pamiętam w jakiej wersji była gra. Dziwne, że na Easy są takie problemu. Chyba zainstaluję, aby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqrydza - a wolne chce? To nie rób flame'a łaskawie...

 

Co do filmiku z łódką to też nie załapałem dowcipu...

 

Ja i flame? Bez przesady. Na chłodno analizuję problem i staram się służyć pomocą. Grałem w Far :cry: jak kolega na chleb mówił "beb" i wiem, że poziom trudności może sprawiać czasami problemy.

 

Odnośnie tego "polewania" z doczepki do łodzi motorowej to domyślam się, że nie załapał możliwości jej wykorzystania np: wjechać wozem z dobrą bronią na pokładzie i przetransportowanie go na drugi brzeg. No ale to wymaga już kojarzenia pewnych faktów więc się za bardzo nie dziwię.

 

Pozdrawiam.

 

:smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 tygodnie temu bylem chory i bylem na zwolnieniu lekarskim tydzien i pogralem w FC dogrywajac tego moda: FarCry 2010 Site officiel (POLECAM!) i musze stwierdzic, ze gra jest super na tle ukazujacych sie dzis tutulow. Gra jest dluga i fabula jest fajna. Polecam sobie odswiezyc ta pozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...