Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

testow nie robilem, mam znajomego pracujacego w dziale technologii zaawansowanych (hehe jest taki dzial :) ) w Komputronie, poszedlem do niego z far crayem powiedzialem mu zeby zlozyl najmocniejszego kompa.

Sa to podzespoly najmocniejsze dostepne obecnie, AMD 64 FX-53 jeszcze nie ma ale to w sumie tylko podkrecony FX-51, ktorego zreszta tez znajomy podkrecil :). Gra chodzila super w tej rozdzialce 1280 + aliasingx4 i anizox16 gralo sie naprawde idealnie, na 1600 byly juz widoczne rwania fps spadal juz ponizej 20fps oczywiscie mowie o 1600+AAx4 + Anizox16 wszystko na very high + woda ultra high.

Gra ma niesamowite wymagania, bo oczywiscie mozna grac przy 30fps ale przeciez za taka kase to powinno byc przynajmniej 2 x tyle fps'ow. Oczywiscie w 1024 to gra miala juz ponad 40fps ale 1024 co to za rozdzielczosc, oczywiscie wszystko to z aliasingiem i anizo bo granie bez tego mija sie z celem na takim sprzecie.

 

Co do ceny to jest kosmiczna procek w okolicach 4000zl plyta byl to Asus na nforcie3 ok 1000zl grafa ok 2000zl wiec to juz kosztuje 7000zl 8O 8O

do tego reszta czesci to wychodzi grubo ponad 10000zl :) Troche przesada.... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylu z Was skończyło, a nikt nie wie co z tym magazynem....?

Gram ma powazna wade, jesli np. nie przejedziesz konkretna droga to nie savenie.

Drzwi do magazynu otwieraja sie bez zadnej karty.

Cofnij sie ze dwa save do tylu i przejdz do campu jeszcze raz, mi to pomoglo. Za pierwszym razem jak mi sie drzwi nie otwieraly nie bylo nad campem zadnego helikoptera, a po cofnieciu sie tych dwoch saveow pojawil sie helikopter, rozwalilem frajera co z niego strzelal, wybilem cala zaloge campu i drzwi bez problemu sie otworzyly.

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś sie p......na sterownikach 4.3 :( Przekłamania tekstur itp. :/

Omega Catalyst 4.2

http://downloads.driverheaven.net/omega/ra..._omega_2522.exe

 

u mnie bardzo pomglo, mialem 4.3 gra sie wieszala i wywalalo Critical Error.....po przeinstalowaniu wszystko jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieju

 

Nie ma niestety jeszcze oficjalnego Benchmarka ,tylko jakieś testy speców znających dogłębnie wszystkie komendy consoli

Myślę że Crytek powinien jak najszybciej pomyśleć o wypuszczeniu patcha umożliwiajacego Benchmarkowanie

FAR CRY ,

 

b.t.w

Jak tak patrzę na screena którego wcześniej zamieściłem

i porównuje wydajność różnych kart to dziwi mnie trochę fakt że

Radek 9700 Pro jest w F.C tylko o 20 % bardziej wydajny niż mój Radek 9600 Pro ??? różnica powinna być chyba z 35-40% ??

Z drugiej strony pożyjemy zobaczymy ,ATI ponoć szykuje optymizacje sterów specjalnie dla FAR CRY ,czy to prawda okaże się już nie długo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam problem w misji gdzie sie ma 10 naboi.Zabia sie jednego potworka, pozniej skacze w wodospad i....... no wlasnie i co dalej ??

Za pierona nie moge przejsc.Probowalem z lewej z prawej i doopa nie dobiegne do wody bo mnie ten szybki skaczacy dogania.

Ma ktos pomysla ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam problem w misji gdzie sie ma 10 naboi.Zabia sie jednego potworka, pozniej skacze w wodospad i....... no wlasnie i co dalej ??

Za pierona nie moge przejsc.Probowalem z lewej z prawej i doopa nie dobiegne do wody bo mnie ten szybki skaczacy dogania.

Ma ktos pomysla ??

ja to zrobilem tak - !

zeskoczylem z tej skarpy do wody - i bieglem najszybciej caly czas tą wodą !

zabrali mychyba 50% HP

 

a potem to juz bedziesz mial helikopter ...

 

UPDATE:

gralem na tym srodkowym poziomie trudności(nie pamietam jak to sie nazywalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wpis jest na www do ktorej podalem adres  :lol:  

 

Co do tej jakosci dzwieku to dziwne. Dzwieki sa przeciez te same, zajmuja tyle samo. Przeszedlem wersje 3CD i bylo git, dzwiek bardzo dobry... W sumie ty grales w 5CD wiec masz porownanie, pozostaje uwierzyc :)

Sciagnij sobie demo i porownaj. Wtedy uwierzysz na 100% :P Zwlaszcza slyszalne przy zmianie broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam problem w misji gdzie sie ma 10 naboi.Zabia sie jednego potworka, pozniej skacze w wodospad i....... no wlasnie i co dalej ??

Za pierona nie moge przejsc.Probowalem z lewej z prawej i doopa nie dobiegne do wody bo mnie ten szybki skaczacy dogania.

Ma ktos pomysla ??

ja to zrobilem tak - !

zeskoczylem z tej skarpy do wody - i bieglem najszybciej caly czas tą wodą !

zabrali mychyba 50% HP

 

a potem to juz bedziesz mial helikopter ...

 

UPDATE:

gralem na tym srodkowym poziomie trudności(nie pamietam jak to sie nazywalo)

Helikopter juz widzialem z daleka tylko ze nie moge dobiegnac :(

Ale jeszcze raz sprobuje.

Nie dam sie tak latwo wy wy wy ......stworki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem wczoraj tą gierkę i od razu zacząłem kombinować, żeby jakoś sensownie sobie pograć. Próbowałem na Catalystach 4.1, 4.2 i 4.3. Na 4.1 jest masakra. Gra co chwila się zatrzymuje na ok 10s. Na 4.3 już się nie zatrzymuje, ale występuje mnóstwo błędów i przekłamań graficznych. Jedynymi sterami na których chodzi na mojej karcie płynnie bez błędów są Catalysty 4.2. Oczywiście gram w raczej niskich detalach:

1024x768x32

Texture detail: High

Texture Filter Quality: Bilinear

Particle Count: Low - płynność na mojej karcie bardzo zależy od tej opcji

Special Effects Quality: Medium

Shadow Detail: Low

Water Quality: High

Lighting Quality: Medium

 

Niemniej jednak nie są to detale najniższe i jestem z tego całkiem zadowolony. :D Sczerze mówiąc to spodziewałem się, że wogóle w to nie pogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie giera rewelacja, grafika i zachowania przeciwnikow mi sie bardzo podobają

gram w anizo x4 i antyaliasing x4 wiec na otwartej przestrzeni okolo 30 fps w pomieszczeniach srednio 60 fps, gra potrafi przyciac 512 ramu to chyba dla niej za malo jednak

omegadrivers 4.2 jesli kogos interesuje uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Mam pytanie - co to jest w tej grze Particle Count w detalalach - czy dam na low czyvery high - to grafy nic nie zmienia (przynajmnniej ja nic nie widze) a predkosc bardzo duzo zmienia? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie przeszedlem :)

Gra daje popalic na dwoch ostatnich levelach.

Wkurzalem sie i to nie raz :(

Co do koncowki to myslalem ze sie inaczej zakonczy, jakis wielki Boss by sie przydal jak w Painkillerze ;)

Grafa najlepsza jaka dotad wyszla,wymagania tez jak dotad najwieksze.

Ciekawe czy zrobia FarCry2 bo ostatni filmik tak jakos nasuwa mysll ze bedzie To Be Continued.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z gra ( i to kolesia majacego gf 3 gainwarda - u mnie na ati wszystko smiga :P )

takie cos

Logged at Saturday, April 03, 2004 18:11:14

FileVersion: 1.1.0.1230

ProductVersion: 1.1.0.1230

 

Exception Code: 0xC0000005

Exception Addr: 0x001B:0x3804A104

Exception Module: <Unknown>

Exception Description: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION, Attempt to read from address 0x00000000

The memory could not be "read"

 

Call Stack Trace:

2) function=0x3804A104

1) function=0x0

 

Error Description:

 

instalowal rozne stery do grafy i dalej to samo

plyta asusa na nforce a7costam , 512 mb ram

i za ciach!a nie chce mu gra pojsc

wyskakuje to odrazu prawie , nawet do opcji dojsc nie moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -=uri=-

To i ja sie dolacze do dyskusji...Odnosnie tych fpsow na sekunde 25 to nie jest minimum do komfortowej gry w readme pisze wyraznie ze w gre gra sie git dopiero wtedy gdy sprzet da rade wygenerowac 40-50 fps na sekunde bo przy takiej predkosci dopiero mysz niema opoznien (In some situations with FPS below 40-50 the mouse may feel laggy) u mnie za kazdym razem kiedy spada ponizej 40 sa opoznienia w myszce :!: a pozatym...po tym gdy przeczytalem jak sejvowac w miejscu dogodnym dla gracza a nie zaplanowanym przez tworcow gry uznaje FarCraya numer 1 wsrod dier FPP :!: Niech chlopaki z Valve i ID pracuja bo po tym co przedsatawil Crytek ciezko bedzie im zaskoczyc swiat :lol: Szkoda tylko ze gry niema oficjalnie na Polskim rynku bo z wielka checia bym ja kupil z legalnego obrotu, a tak pozstaje granie w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w misji tej na wraku statku. Obadalem wrak, wylazlem na taki maly balkonik na tym statku i widze wyspe. mam zadanie o nazwie: FIND VALERIE IS POSSIBLE. co dokladnie trzeba w nim zrobic?

Musisz znaleźć taki jeden pokoik na statku. Jak wejdziesz tam pokaże się cut-scenka, że bandyci przewieźli gdzieś Valerie. Potem musisz iść na samą górę statku rozwalić tam mnóstwo przeciwników, spuścić ponton na wodę i odpłynąć na wschód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) No wlasnie to mi sie w FarCry'u podoba - nie zawsze trzeba robic drugi Sajgon, zeby przejsc jakies miejsce :] Ja sie teraz mecze w Katakumbach - nie jest tak zle jak sie spodziewalem (Cooler'a i Boat przechodzilem z dusza na ramieniu po tych wszystkich waszych zapowiedziach, a wcale nie bylo tak tragicznie - spoko, spoko, nie gram na easy ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w misji tej na wraku statku. Obadalem wrak, wylazlem na taki maly balkonik na tym statku i widze wyspe. mam zadanie o nazwie: FIND VALERIE IS POSSIBLE. co dokladnie trzeba w nim zrobic?

Musisz znaleźć taki jeden pokoik na statku. Jak wejdziesz tam pokaże się cut-scenka, że bandyci przewieźli gdzieś Valerie. Potem musisz iść na samą górę statku rozwalić tam mnóstwo przeciwników, spuścić ponton na wodę i odpłynąć na wschód.

dobra jestem juz kolo pontonu, wychodze przez drabinke. Atakuje mnie smiglowiec i inni kolesie z karabinami. Cholera juz mnie bierze, kolesie sa zajebisci. Na zywiol nie mozna wyjsc, bo od razu padam na cyce. Trzeba sie chowac itp. gierka jest super pod wzgledem grafiki i inteligecji wrogow.....ide grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wink: . U mnie na ATI9500modPRO, gram z wszystkimi opcjami na maxa oprócz textur. Te mam na medium. Grałem na high i też było dobrze. Różnica nie jest strasznie duża a na medium gra się cały czas płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Po prawie tygodniowej przerwie znow sie wzialem za gre,Jestem w misji Swamp i musze sie dostac do sztabu po bomby.Daleko mam jeszcze do konca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...