Skocz do zawartości
noe9

Kontroler wentylatorow jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace kontrolerow wentyli... Wiekszosc jakie znajduje na necie maja jeden zasadniczy mankament... reguluja napiecie w przedziale od 12-7V... a mnie koniecznie jest potrzebny kontroler wentyli od 12-5 (najlepiej DO 4V) + wylacznik kanalu

Drugim problemem jest fakt ze wiekszosc reguluje tylko 4 wentyle po jednym na kazdy kanal... ja mam wentyli 8 i najlepiej gdyby mozna regulowac je w konfiguracji po 4... (jedne na wc drugie w obudowie)

wiec czy ktoj wie jaki panel bylby w stanie sprostac takim wymagania... bo jedyne co znalazlem to panel zalmana... ale nie wiem czy wytrzyma 8 wentyli (po 2 na kanal) i do tego mam obawy czy sie zmiesci w chiefteku za dzwiczkami... bo galki moga za bardzo wystawac...

Mam tez pytanie do ludzi badziej obeznaanych z tematem... jakie ewetualnie potencjonometry kupic ktore by regulowaly napiecie od 12-5~4 (a najlepiej do zera badz mozna je bylo wylaczyc... np. wciskajac) musialy by wytrzymywac 4*przecietny wentyl 80mm... czyli w sumie... zalmany maja wedlug tego co pisze 0.25A czyli jeden musial by wytrzymywac 1A z hakiem....

jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz kiedys jeden sklecilem... na regulatorch ktore mi kumpel zrobil... i w sumie jak na pierwszy raz to wydaje mi sie ze nie najgorszy... ale sie mi juz przestal podobac )) bo ma skokowa regulacje i jest to oglonei pierwszy moj panel ;)) musze sobie sprawic cos lepszego... w kazdym razie dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...