Skocz do zawartości
digitalus

Szukam dobrej obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proponuje lekture numeru Chipa z bodajze misiaca styczen. Wystarczy spojrzec na stylistyke i tak samo jak ThermalTake tak i Antec bierze obudowy od Chiefteca i je lekko modyfikuje (nie mowie ze wszystkie, ale w wiekszosci przypadkow) ot tyle w tym temacie. Co do wypowiedzi na temat szybki to jest smieszna, ja bym wolal miec dobry zasilacz niz szybke z boku (hlehle to tak jak z polisz tjuningiem- jedni klada nacisk na moc i awaryjnosc inni na swiecidelka), bez szybki komputer dziala bez zasilacza nie bardzo, ale to jak ktos pisal to rzecz gustu, a moze znajomosci tematyki, no niewazne.

 

Pozdrawiam.

Ech, chieftec nie robi sam ani swoich zasilaczy, ani obudów. Zasilacze to sirtec, a obudowa chenming (podobnie jak u antec'a).

A co do chipa, to nie powołuj się na niego tak ochoczo, bo redaktorzy tej gazety już wielokrotnie udowodnili swoją indolencję.

 

Lookaj:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=56317

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=42423

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=28932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wyście wszyscy powariowali jakiegoś Anteca będziesz brał za 450zł 8O

Chiefteca masz za 500zł

Chieftec plusy

:arrow: dobry zasilacz w cenie 360W

:arrow: big tower

:arrow: perfekcyjne wykonanie

:arrow: możliwość zamontowania 7 wentyli

:arrow: dużo miejsca w środku

:arrow: umiarkowana cena 500zł

:arrow: możliwość zamontowania całego kompletu WC razem z chłodnicą

Minusy

:arrow: brak wyprowadzonych portów USB na przyód obudowy

 

Antec plusy

:arrow: perfekcyjne wykonanie

:arrow: szyba z boku obudowy

:arrow: możliwość zamontowania 5 wentyli

:arrow: porty USB (i coś tam jeszcze)wyprowadzona na przyód obudowy

 

Minusy

:arrow: brak zasilacza

:arrow: zbyd wygórowana cena

:arrow: obudowa tower

:arrow: brak możliwości zamontowania WC z chłodnicą brak miejsca :(

 

 

 

Ogólnie Chieftec jest lepszą obudową i ma większe możliwości. Jak pierwszy raz zobaczyłem test Anteca Przeczytałem wszystko i myślę jak będzie kosztować 250zł-300zł to kupię bez zasilacza cena jaką sobie wyobrażałem wydawała mi się spoko. A tu patrze na końcu resenzji 450zł 8O 8O myślę co ten producent zwariował :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, chieftec nie robi sam ani swoich zasilaczy, ani obudów. Zasilacze to sirtec, a obudowa chenming (podobnie jak u antec'a).  

A co do chipa, to nie powołuj się na niego tak ochoczo, bo redaktorzy tej gazety już wielokrotnie udowodnili swoją indolencję.

Dzięki za potwierdzenie mojej wypowiedzi. Dokładnie to miałem na myśli, mówiąc że Chieftec nie produkuje żadnej z obudów Anteca, gdyż są one produkowane w obu przypadkach przez inną firmę. Nie podałem jaką bo nieznałem dokładnie nazwy (a niewypowiadam się jak nie mam pewności i nie wypisuje bzdur).

 

Misiu15go

Masz rację co do wielkości!!! Chieftec z serii Matrix/Dragon Big tower są o 12cm wyższe od Antec'a(szerokość i głebokość ta sama) i jeżeli ktoś potrzebuje aż tak ogromnie dużo miejsca to Chieftec będzie lepszym wyborem!!!

Cały spór z Panem r.nestem tyczył się głównie stwierdzenia, że Chieftec zaprojektował wyprodukował i produkuje dla innych obudowy o designie podobnym do Anteca PlusView 1000AMG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo fajnie, ale czy w tym Antec'u można zamontować panel AerogateII? Drzwiczki się domkną? Bo jak nie ma z tym problemów to chyba też sie skusze :)

W Antec'u PlusView 1000AMG można zamontować AerogateII (nawet bardziej wystające panele, wystarczy je tylko trochę głębiej zamontować). Normalnie odległość panelu od drzwiczek jest na brzegach 2cm a na środku 2,5cm.

Będe obiektywny i napiszę, że ze względu na identyczne konstrukcje do Chiefteców z serii Dragon i Matrix też się zmieści, gdyż odległość jest podobna!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, chieftec nie robi sam ani swoich zasilaczy, ani obudów. Zasilacze to sirtec, a obudowa chenming (podobnie jak u antec'a).  

A co do chipa, to nie powołuj się na niego tak ochoczo, bo redaktorzy tej gazety już wielokrotnie udowodnili swoją indolencję.

Witam

 

No co to powiesz na to (ChoosenOne rozwniez zapraszam do zerkniecia) http://www.chieftec.com/profile/profile.htm i na to http://www.chenming.com/companyprofile.htm hmmm... wyglada bardzo podobnie, obawiam sie ze Chieftec bezpodstawnie by tego nie umieszczal bo na pewno prawnicy z Chenming by nie zostawili suchej nitki na Chieftec'u, nie wnikam w to czy produkuje zasilacze, ale co do obudow to chyba nie ma watpliwosci.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ktos tam sie kłócił o zasilacz w obudowie antec myśle ze obudowy powinny być własnie sprzedawane bez zasilaczy bo każdy sobie dobierze do własnych potrzeb jaki bedzie chciał w moim przypadku jest mi zbedny bo mam ( przerobiony WC ) pozatym ta obudowa ma filtr powietrza czego nie zauważyłem w innych a wiadomo urządzenia elektroniczne to dobre "odkurzacze" co do zamontowania w srodu WC to kwestia dopracowania ostatni pojawiło sie dużo chłodnic i innych bajerów rózne rozmiary i na pewno coś sie da dopasować początkowo myślałem o big ale doszedłem do wniosku że mi taka jak antec wystarczy a pozatym bedzie sie ładnie prezentować

podrawiam ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wyście wszyscy powariowali jakiegoś Anteca będziesz brał za 450zł  

Chiefteca masz za 500zł  

Chieftec plusy  

:arrow:  dobry zasilacz w cenie 360W  

:arrow:  big tower  

:arrow:  perfekcyjne wykonanie  

:arrow:  możliwość zamontowania 7 wentyli  

:arrow:  dużo miejsca w środku  

:arrow:  umiarkowana cena 500zł  

:arrow:  możliwość zamontowania całego kompletu WC razem z chłodnicą  

Minusy  

:arrow:  brak wyprowadzonych portów USB na przyód obudowy  

 

Antec plusy  

:arrow:  perfekcyjne wykonanie  

:arrow:  szyba z boku obudowy  

:arrow:  możliwość zamontowania 5 wentyli  

:arrow:  porty USB (i coś tam jeszcze)wyprowadzona na przyód obudowy  

 

Minusy  

:arrow:  brak zasilacza  

:arrow:  zbyd wygórowana cena  

:arrow:  obudowa tower  

:arrow:  brak możliwości zamontowania WC z chłodnicą brak miejsca :(  

Nie przesadzaj z tym brakiem miejsca na WC. Jak ktoś się uprze to nawet w MIDI upchnie wszystko :D

Co do zbyt wygórowanej ceny też sie nie zgadzam - jest w sam raz :)

 

 

Jesli chodzi o Chiefteca, to jest jeszcze jeden problem...  

Ale przedstawie to blizej w osobnym watku jak sprawa sie zakonczy.

:lol: :lol: :lol: ROTFL

co za gość :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ktos tam sie kłócił o zasilacz w obudowie antec myśle ze obudowy powinny być własnie sprzedawane bez zasilaczy bo każdy sobie dobierze do własnych potrzeb jaki bedzie chciał w moim przypadku jest mi zbedny bo mam ( przerobiony WC ) pozatym ta obudowa ma filtr powietrza czego nie zauważyłem w innych a wiadomo urządzenia elektroniczne to dobre "odkurzacze" co do zamontowania w srodu WC to kwestia dopracowania ostatni pojawiło sie dużo chłodnic i innych bajerów rózne rozmiary i na pewno coś sie da dopasować początkowo myślałem o big ale doszedłem do wniosku że mi taka jak antec wystarczy a pozatym bedzie sie ładnie prezentować

podrawiam ALL

Witam.

Moge sie w pewnym stopniu zgodzic z Toba, ale rozmowa toczyla sie w glownej mierze na temat ceny w/w obudow - Antec bez zasilacza ale z szybka z boku i z filtrem oraz Chieftec bez szybki i filtra, ale za to z zasilaczem ( ocena zasilacza 5/5 www.benchmark.pl). Ja akurat zasilacz juz posiadalem (Huntkey 400W Silent Gold) wiec ten z obudowy (360-202 PFC) po prostu sprzedalem za cene 230 zl wiec obudowa kosztowala mnie 200 zl czyli jak latwo zauwazyc o 245 zl taniej od Antec'a. Zmierzam do tego ze jesli komus zalezy na tym aby miec bardzo dobra obudowe(zaczyna od zera czyli bez zasilacza i obudowy) oraz zasilacz i nie zalezy na udziwnieniach typu plexi to Chieftec jest wyborem najlepszym (stylistyka, wykonanie, wyposazenie). Wracajac jeszcze do jednej rzeczy, a mianowicie filtr, na pewno daje sporo, ale nie mozna zbyt wiele od niego oczekiwac bo obudowy nie sa niestety hermetyczne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Chiefteca, to jest jeszcze jeden problem...  

Ale przedstawie to blizej w osobnym watku jak sprawa sie zakonczy.

:lol: :lol: :lol: ROTFL

co za gość :lol:

To gosc ktory wlasnie usiluje kupic bude Chiefteca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ktos tam sie kłócił o zasilacz w obudowie antec myśle ze obudowy powinny być własnie sprzedawane bez zasilaczy bo każdy sobie dobierze do własnych potrzeb jaki bedzie chciał w moim przypadku jest mi zbedny bo mam ( przerobiony WC ) pozatym ta obudowa ma filtr powietrza czego nie zauważyłem w innych a wiadomo urządzenia elektroniczne to dobre "odkurzacze" co do zamontowania w srodu WC to kwestia dopracowania ostatni pojawiło sie dużo chłodnic i innych bajerów rózne rozmiary i na pewno coś sie da dopasować początkowo myślałem o big ale doszedłem do wniosku że mi taka jak antec wystarczy a pozatym bedzie sie ładnie prezentować

podrawiam ALL

Witam.

W pewnym stopniu sie z Toba zgadzam, bo sam dysponowalem zasilaczem przed kupnem nowej obudowy (HuntKey 400W Silent Gold), ale nie przeszkadzalo mi to w zakupie obudowy z zasilaczem, po prostu zasilacz sprzedalem za kwote okolo 230 zl i obudowa wyszla mnie 200 zl czyli 245 l taniej od antec'a, a rozmowa glownie toczyla sie na temat ceny w/w obudow i co ona zawiera, moim zdaniem oferta Chieftec'a jest lepsza dla osob, ktore sa na kupnie obudowy i nie posiadaja zasilacza bo w dobrej cenie uzyskuja bardzo dobra obudowe i zasilacz (ocena zasilacz 5/5 www.benchmark.pl) no chyba ze komus zalezy na swiecidelkach no to wybiera plexi i sklada na zasilacz albo co gorsza montuje np. codegena ze starej obudowy (mam na mysle portfele nie wypchane po brzegi kasa). Na dodatki zawsze jest czas a komp bez zasilacza nie bedzie dzialal. Filtr na pewno dobra sprawa i nie bede odbieral mu zaslug, ale tez nie przecenialbym jego roli gdyz obudowy nie sa niestety hermetyczne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co to powiesz na to (ChoosenOne rozwniez zapraszam do zerkniecia) http://www.chieftec.com/profile/profile.htm i na to http://www.chenming.com/companyprofile.htm hmmm... wyglada bardzo podobnie, obawiam sie ze Chieftec bezpodstawnie by tego nie umieszczal bo na pewno prawnicy z Chenming by nie zostawili suchej nitki na Chieftec'u, nie wnikam w to czy produkuje zasilacze, ale co do obudow to chyba nie ma watpliwosci.

Zaznaczam, że chodzi mi o dotarcie do prawdy a nie spieranie się, która obudowa jest lepsza, bo jak wcześniej pisałem to kwestia gustu.

Stosując wnioskowanie przeciwne do tego co napisałeś można równie dobrze stwierdzić, że Chenming też bezpodstawnie tego nie umieścił dlatego warto podejść do tego obiektywnie zanim się takie rzeczy napisze.

Moje dowody na to, że to Chenming produkuje te obudowy:

Po pierwsze firma Chenming została założona w 1970r a od 1984r zaczęła produkować obudowy i napewno robiła to sama bo Chiefteca jeszcze wtedy niebyło gdyż został dopiero założony w 1990r. Więc nasówa się wniosek, że posiadała ona swoją własną fabrykę o wiele wcześniej niż Chieftec.

Po drugie tą fabrykę "Dong Guang", która widnieje na zdjęciach obu producentów założył Chenming w 1997r o tu masz dowód na to:

http://www.uneec.com/en/about/history.asp

Po trzecie od wewnętrznej strony drzwiczek mojej obudowy (podejrzewam, że twojej też) widnieje oznaczenie 2BD-601A-CM08. Oznaczenie 601A stosuje oficjalnie Chenming do tej serii obudów:

http://www.chenming.com/601ae/601ael.htm

I jest to dowód na to, że to Chenming produkuje te obudowy, bo jeżeli produkował by to kto inny to z całą pewnością widniało by tam oznaczenie innej firmy a nie oficjalne oznaczenie Chenming.

Mam nadzieję, że to cię przekonało a jak znasz inne dowody, że się mylę to zapraszam do ich przedstawienia i wspólnej kulturalnej rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerywajac bardziej lub mniej produktywne ot mam propozycje calkiem interesujaco prezentujacej sie obudowy CaseTek

opis na mod4.us http://mod4.us/modules.php?op=modload&name...owcontent&id=58

do dostania tu: https://pc-tuning.pl/main.php

poltora cm szersza niz chief i 9 cm glebsza (oczywiscie nizsza niz full tower). w oparciu o ten model powstal xaser III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sporo potrwa, zanim na nia uzbieram ...

update - no i zapomnialem napisac, ze spiderman z forum taka obudowe ma (pewnie egzemplarz z testow na mod4us, lucky bastard :D ) i modduje - co mozna obejrzec w jego topicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co to powiesz na to (ChoosenOne rozwniez zapraszam do zerkniecia) http://www.chieftec.com/profile/profile.htm i na to http://www.chenming.com/companyprofile.htm hmmm... wyglada bardzo podobnie, obawiam sie ze Chieftec bezpodstawnie by tego nie umieszczal bo na pewno prawnicy z Chenming by nie zostawili suchej nitki na Chieftec'u, nie wnikam w to czy produkuje zasilacze, ale co do obudow to chyba nie ma watpliwosci.

Zaznaczam, że chodzi mi o dotarcie do prawdy a nie spieranie się, która obudowa jest lepsza, bo jak wcześniej pisałem to kwestia gustu.

Stosując wnioskowanie przeciwne do tego co napisałeś można równie dobrze stwierdzić, że Chenming też bezpodstawnie tego nie umieścił dlatego warto podejść do tego obiektywnie zanim się takie rzeczy napisze.

Moje dowody na to, że to Chenming produkuje te obudowy:

Po pierwsze firma Chenming została założona w 1970r a od 1984r zaczęła produkować obudowy i napewno robiła to sama bo Chiefteca jeszcze wtedy niebyło gdyż został dopiero założony w 1990r. Więc nasówa się wniosek, że posiadała ona swoją własną fabrykę o wiele wcześniej niż Chieftec.

Po drugie tą fabrykę "Dong Guang", która widnieje na zdjęciach obu producentów założył Chenming w 1997r o tu masz dowód na to:

http://www.uneec.com/en/about/history.asp

Po trzecie od wewnętrznej strony drzwiczek mojej obudowy (podejrzewam, że twojej też) widnieje oznaczenie 2BD-601A-CM08. Oznaczenie 601A stosuje oficjalnie Chenming do tej serii obudów:

http://www.chenming.com/601ae/601ael.htm

I jest to dowód na to, że to Chenming produkuje te obudowy, bo jeżeli produkował by to kto inny to z całą pewnością widniało by tam oznaczenie innej firmy a nie oficjalne oznaczenie Chenming.

Mam nadzieję, że to cię przekonało a jak znasz inne dowody, że się mylę to zapraszam do ich przedstawienia i wspólnej kulturalnej rozmowy.

Witam.

Podejrzewam jedno, w probie dotarcia do prawdy nasunela mi sie jeszcze jedna koncepcja, wiele firm stosuje rozne nazwy dla roznych rynkow zbytu (np. honda -> acura, http://www.3dvelocity.com/reviews/dragon/b...ackdragon_2.htm <-- to moglo by potwierdzac ten fakt, takich przykladow jest mase wystarczy w wyszukiwarce wpisac chieftec +chenming ) calkiem mozliwe ze oboje mozemy miec racje, aczkolwiek z reguly lubia ja miec na wlasnosc ;-), w tym celu wystosowalem maila do firmy Chieftec i Chenming i pozostaje mi tylko czekac na odpowiedz, jesli komus sie bedzie chcialo przeczytac maila z koncowka .pl, to jak tylko dostane odpowiedz od razu umieszcze ja na forum.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odpowiedz na mojego maila o dziwo juz dostalem i przedstawiam ja ponizej, wynika z niej ze Chieftec ma udzialy w Chienming, czyli na upartego oboje mozemy miec racje.

Pozdrawiam.

 

Hi Jakub,

 

On this Chieftec model, it is the same as the Chenming.

Chieftec is just a marketing company with shares in Chenming.

Chenming is the factory and produces the molds and cases for Chieftec.

 

I hope this answers your question.

 

Best regards,

Mark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje szczere gratulacje Panie r.nest.

Po przejżeniu ok 100 różnych stron z opsisami/recenzjami różnych obudów (Chenming, Chieftec, Antec, Enermax itp.) wszyscy recenzenci nie mogli dojść do tego kto tak naprawdę je wytwarza i gdzie. Wszyscy jedynie wiedzieli, że jeżeli różne firmy sprzedają praktycznie identyczne obudowy, które różnią się jedynie tłoczeniami nazw lub wyposażeniem, to produkować je musi jedna firma, ale nikt nie doszedł do tego jaka.

Tak więc mogę pokusić się o stwierdzenie, że wspólnymi siłami rozwiązaliśmy zagadkę, która nie została jeszcze przez nikogo rozwikłana. (niech zagraniczne fora się uczą czego może dokonać polska ambicja i upór)

Czyli wszystkie te obudowy wytwarza(wytłacza blachy i buduje szkielet obudowy) tak naprawdę firma Chenming, której współudziałowcem jest Chieftec i podejżewam, że także inne firmy też, w mniejszym lub większym stopniu. Poprostu firmy takie jak Antec, Chieftec itp. tłoczą tylko swoje nazwy i dodają dodatkowe wyposażenie (zasilacze, filtry czy wentylatory) a potem sprzedają je pod nazwą swojej firmy.

 

Pozdrowienia r.nest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...