Skocz do zawartości
Ment0s

z Intel na AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm. Przerzycam sie z platwormy intel na AMD. Możecie mi poradzić jakie komponenty kupić w cenie do 800zł (proc , płyta główna, zasilacz) reszte mam z intelka najwyższa jakość.

 

I jeszcze jedno czy zalmana 7000Cu wsadze na AMD ?? Jak nie to na co zmienić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit nf7 - ok 400zł lub epox 8kr2... (na kt600) poniżej 350zł.

procek thorton 2000+ ok 300zł, spokojnie zrobisz z niego bartona i możesz podkręcić nawet na 2.5GHz

zasilacz jak zawsze - chieftec 360 choć przy ekstremalnym kręceniu i on może nie wytrzymywać - 200zł

zalmana zmieścisz jeśli będziesz miał wystarczająco dużo przestrzeni pod zasilaczem i dziury wokół socketa - abity je mają, epox chyba nie (chyba).

nForce2 ciut wydajniejszy i ma możliwe wyższe FSB (blokada pci) a VIA KT600 sprawia mniej problemów ale ma s-ata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polece solteka sl75frn2-®l ale raczej revD(ciezko znalezc), nowsze rev tez sa niezle. bardzo stabilnie wydajnie. dobrze sie kreci. :) cena ok 320zl

Szkoda ze nie mozna na tej plycie dac wiekszego Vcore :(

Plytka stabilna polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 cu pasuje na kazdego amd :)

wszystko zalezy od plyty!

muglbys jeszcze zwrucic uwage na plyty asusa a7n8x (cala seria),

ja by wziol w wersji deluxe no ale wtedy (+ barton)na zasilke juz nie starczy.muglbys pociagnac pierwszy miesiac na starym zasilaczu bez krecenia i potem dokupic jakas zasilke.

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorton 2000+ ,Abit KV7 ,Tracer 550W za 190pln na allegro(nowy)

razem ciut wiecej niz 800 (840opln)

Nieeeeeeeeeeeee, nie pakuj sie w TRACERY, MEGABAJTY, CODEGENY itp.

 

100 razy lepszy bedzie Chieftec 360W za 200 zl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem oferte Atchlona Thortona 2000+ - ktory sie da podkręcić na 2700mhz i więcej. Jest on z 23 tygodnia producji ! Jaka mam pewność że odblokuje w nim 512kb cache i czy bedą one sprawne w 100% ??'

I co sie bardziej opłaca Thorton i odblokować go czy na 100% działający Barton 2500+ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2700MHz na ac to raczej watpie. :roll: ale gosc ma duzo komentarzy i super sprzedawce, a to o czyms swiadczy. te dodatkowe 256kB cache daje nieduza roznice wydajnosci... IMHO lepiej kupic tanszy procek i lepsza pamiec/mobo/zasilke do niego. wtedy na 100% wydajnosc i sprawnosc takiego kompa bedzie lepsza. co do o/c to jeszcze szczescie potrzebne jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...