Skocz do zawartości
Outlander

Modecom FSP350-60PN(PF) 350WPFC VS. Chieftec HPC-360W-302DF

Ktory z nich ???  

  1. 1. Ktory z nich ???

    • Modecom FSP350-60PN(PF) 350WPFC
      23
    • Chieftec HPC-360-302DF 360W
      40


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa zasilacze, podobna cena, podobne możliwości (teoretycznie).

Który wybrać do lekkiego kręcenia z naciskiem na ciszę :?: 8)

 

PS: propozycje w stylu Ener. za 350zł niesą mile widziane :wink:

PS2: wiem że Mode ma bebechy od Fortona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom to w rzeczywistosci fortron 300 watt (poszukaj sobie danych 300 fortrona ,te same amperaze) no a chieftec to prawdziwe 360w , modecom robi w bambola ludzi

Hmm po pierwsze po oznaczeniach wydaje mi sie ze ten FSP to jednak prawdziwe 350w, ale lukne na strone to porownam amperaze, ale nawet jak to 300w to realnie da to jakies 390w, a chiefik to da max 360 8) ja mam fortrona fsp300PNA i jestem z niego bardzo zadowolony i od tej pory to juz chyba zasilacze tej firmy bede bral 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie i Panie stało się mam nowy zasilacz !!! Mój wybór to .... fanfary .... Modecom FSP350-60PN(PF) 350WPFC !!!!

 

Szybkie wnioski z prób. W szranki stają w.w. i MegaSHIT ... przepraszam Megabajt MGB-300ATX (Uuuu ale nazwa :wink: )

 

Wyniki:

 

Mega... (mogło być gorzej :D )

12v -> 12.19 - 12.42

5v -> 4.9 - 4.96

3.3v -> 3.31 - 3.33

 

Mode...

12v -> 12.20 - 12.25

5v -> 5.00 - 5.00 !!!!

3.3v -> 3.30 - 3.30 !!!!

 

Jak widać dla takiego kompa nie podkręconego Mega starczy choć pieknie nie jest, ale Mode to zachęca do podkręcania !!! 8).

 

Jeszcze dwa slowa o głośności. Mega jest koszmarkiem !!!! huczy jak odrzutowiec najgłośniejsza część w kompie zato Mode jest świetny, przy pracującym kompie (wentyl na procu, na karcie, skrzypienie fotela :wink: ) niesłychać go nawet przy otwartej budzie z baardzo bliska.

 

Spełniwszy swój reporterski obowiązek udaję się wyciskąć ostatnie poty z kompa i nowego zasilacza :)

 

PS: pomiary woltomierzem pół-prof przy pełnym obciążeniu i bez na konfigu jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaaaaaa :)

Trzeba przyznać że nie tylko parametry sa powalające!!!

 

Sporo wtyczek :) Dziurki jakie ma każdy wie :) ... Polecam wziąć to cudo do rączki :D ... z 3 kilo jak nic :)

Ale chyba sobie taki balaścik zakupię :D bo zasiłke mam jakomś mierną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio gratuluje dobrego wyboru :)) qmpel tez ma to, ale on jeszcze nie kreci proca (musze do niego wpasc w koncu :> qrcze ma bartka 2500 i pamiatki dobre i nie @ tego - grzech !! :> ale lazi to mu bardzo ladnie i cichutko, nie wiem dlaczego wszyscy polecaja chefa jeseli modecom jest w podobnej cenie 8)

 

Updejt: i sprawdzilem amperaze fortronka 350 i modecoma 350 i modecom to wersja 350 a nie 300 jak ktos mylnie podal (dane porownywane z modecom.pl i fsp-group.com) wiec nic tylko brac i sie cieszyc 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka @ll, podepne sie pod ten topic.

Dzisiaj kupilem sobie Mode Coma (tzn Fortrona :) ) 350GTF(PF) i tak :

 

+3,3 --> 3,3 :)

+5 --> 4,99-5,01 :)

+12 --> 12,19-12,23 :?

Wqrza mnie tylko to napiecie dla lini 12v, czy u was tez tak jest ? moze to normalka w tych zasilkach a pozatym to zasilacz miodzio, dwa lata gwary wiec mozna katowac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka @ll, podepne sie pod ten topic.

Dzisiaj kupilem sobie Mode Coma (tzn Fortrona  :) ) 350GTF(PF) i tak :

 

+3,3 --> 3,3 :)

+5 --> 4,99-5,01 :)

+12 --> 12,19-12,23  :?  

Wqrza mnie tylko to napiecie dla lini 12v, czy u was tez tak jest ? moze to normalka w tych zasilkach a pozatym to zasilacz miodzio, dwa lata gwary wiec mozna katowac  :twisted:

hmm co cie wqrza 8O wszyskie napiecia masz miodzio, praktycznie zero skokow, mierzyles miernikiem czy odczyt z mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym modecomie 300W co razem z obudową dają czyli

 

modecom 300W

 

Shantillas - troche ktos cie w konia zrobił bo na zasilacze Modecoma jest 36 miesiecy gwarancji - przynajmniej w komputroniku :?

 

ps czy fsp i fortron to to samo bo chyba nie znalazłem strony fortona jako takiej - jak wam sie wydaje jaki to fsp jest ten modecom 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia sprawdzalem w BIOSie jak i XPku przy uzyciu Mainboard Monitor.

A sprawa ma sie teraz tak, odpalam kompa a tu mi na +12v pokazuje w BIOSie +12,45 !! a w xpku 12,54 i zaraz skoczylo do 12,64!!. Zresetowalme kompa, odpialem cdka i ustawilem proca na default i to samo, teraz mam:

 

+3,3 3,3 nio supcio

+5 5,15

+12 12,52

 

I powiedzcie mi ze definytywnie cos jest nie tak z tymi +12 voltami...

 

Oka bay nie bylo ze mierzylem tylko MB to pwiem ze Aida32 pozakuje:

 

+3,3 3,26 :?

+5 5,04 no luzik

+12 12,35 :?

 

i co mam myslec o tym ? moze isc i reklamowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia sprawdzalem w BIOSie jak i XPku przy uzyciu Mainboard Monitor.  

A sprawa ma sie teraz tak, odpalam kompa a tu mi na +12v pokazuje w BIOSie +12,45 !! a w xpku 12,54 i zaraz skoczylo do 12,64!!. Zresetowalme kompa, odpialem cdka i ustawilem proca na default i to samo, teraz mam:

 

+3,3  3,3 nio supcio

+5   5,15

+12   12,52

 

I powiedzcie mi ze definytywnie cos jest nie tak z tymi +12 voltami...

 

Oka bay nie bylo ze mierzylem tylko MB to pwiem ze Aida32 pozakuje:

 

+3,3    3,26    :?  

+5       5,04  no luzik

+12     12,35   :?  

 

i co mam myslec o tym ? moze isc i reklamowac ?

Zmierz miernikiem (multimetr) na wtyczce :!: :!: bo odczyty z plyty (a bios, MBM i aida odczytuja z plyty wlasnie) sa niedokladne !! a to co ADIA pokazuje to sa w normie napiecia, pamietaj ze norma wynosi +-5%, ale jeszcze raz powtarzam : zmierz napiecia miernikiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u siebie niedawno w sklepie komputerowym (CI komputer jakby ktoś z Wałbrzycha czytał) są 2 rodzaje modecomów:

300W pfc ciężkie bydle noise killer fortron inside, ale drogo 125 zł.

350W niby pfc, ale waży połowę z tego co 300-ka, no ale za to ma pozłacany grillek :) :) :) nie dał bym za niego nawet 60 zł (tyle dałem za dobrego Feela 300W, którego używam prawie od roku i zero problemów), no ale ta cena 149 zł, heh może przerobię etykietkę swojego na 400W i drożej opchnę, bo i tak będzie lepszy niż ta 350-tka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wciąż zainteresowach tematem :wink:

 

Zmieniłem konfig z A1800, 512 i Asus na sis745 na bartka 2500@3200, 2x512 i abit'a NF7-S i zasilacz sprawuje się teraz tak:

 

12V -> 11,97 - 11,99 (spadek o 0,25V)

5V -> 5,08 - 5,09 (wzrost ?!?! o 0,09V)

3,3V -> 3,30 - 3,31 (bez zmian)

 

Czy to dobre wyniki ??? JA MYŚLĘ ŻE TAK :twisted:

 

PS: zawsze mierze miernikiem bo to JEDYNE wiarygodne źródło informacji :!:

 

:UPDATE:

 

:arrow: Sz@tynbury

Dołączona grafika

I wszystko jasne ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom to w rzeczywistosci fortron 300 watt (poszukaj sobie danych 300 fortrona ,te same amperaze) no a chieftec to prawdziwe 360w , modecom robi w bambola ludzi

zamknij sie jak sie nie znasz pajacu!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre napięcia (jeśli były mierzone miernikiem) ,naprawdę dobrze trafiłeś

Jeśli to było do mnie to:

PS: zawsze mierze miernikiem bo to JEDYNE wiarygodne źródło informacji :!:

Bez obrazy, ale czytajcie ludziska do końca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tu sie mozna przejechac... szef jest dobry.. daje tyle W ile ma na naklejce ale.. nic wiecej / a fortron daje duzo wiecej :lol: 300GTP =wyciaga 393W w peku !! |

jak wiadomo modecom ma bebechy fsp ale niestety slabszych wersji...300GT= fortron 300GTF czyli najsłabsza 3setka od fsp a

350GTF to tez jedna ze słabszych wersji trzystapiedziesiatki z pasywnym pcf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tu sie mozna przejechac... szef jest dobry.. daje tyle W ile ma na naklejce ale.. nic wiecej /  a fortron daje duzo wiecej  :lol:  300GTP =wyciaga 393W w peku !! |

jak wiadomo modecom ma bebechy fsp ale niestety slabszych wersji...300GT= fortron 300GTF czyli najsłabsza 3setka od fsp a  

350GTF to tez jedna ze słabszych wersji trzystapiedziesiatki z pasywnym pcf

"FSP300-60GRE (PF) - produkt Fortron Source osiągnął szczytową moc 367 watów pracując podczas testu przy pełnym obciążeniu....

Niemniej, Fortron Source oferuje identyczny w budowie model, którego oznaczenie to FSP300-60PFN..."

I wątpię żeby model 300GTP wyciągnął więcej ... !!!

Poza tym uważam że SZEF 360W bez problemu wytrzyma dodatkowe 15-30W ... (na toms hardware nawet pisze, że moc znamionowa tego szefa sięga 390Watt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...