Skocz do zawartości
fala

odczytanie połamanego CD

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może pomysł jakim programem zgrać dane ze zwalonego CD? Tak jak z bardzo porysowanej płyty 1:1 na dysk?

Mam połamaną płytkę wzdłuż promienia. Skleiłem ja kropelką i tam gdzie brakowało dokleiłem odblask (brakowało naprawdę mało, więc może się uda). Odczytuje ją nagrywarką liteon 48x zwolniona do 4x programem CDBremse. WinXP widzi ją jako czyta CD-r. Zaraz spróbuje zrobić image clonem, może to coś da.

Może ktoś wie jak zwolnić napęd pod linuxem i wtedy to zgrać.

THX za wszelką chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem, ba nawet tam często bywam, ale i tak próbuje. Skleiłem, a windoza nawet ją widzi! -pierwszy sukces ;) teraz szukam programu który by zgrał płytę pit po picie, land po landzie do jednego pliku. Jak ktoś zna to mógłby się podzielić tą wiedzą ze mną. Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest archiwum zdjęć na szczescie tylko z jednego dnia pracy. Nie moje, ale znajomego i w najgorszym przypadku moze kosztować wiele wiele więcej. Czas mam ferie się zbilażają ;) a co do sprzętu to ta płytka się naprawde dobrze trzyma. no i tylko 4x -musze to przeliczyć na prędkość kątową :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...