Skocz do zawartości
Blastboy

Który dysk 80GB z 8 MB Cache najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio poprzez małe spięcie padł mi samsung 13,7GB. Nie ma sensu go naprawiać więc chciałbym kupić jakiś dysk 80GB z 8 MB cache. Ponieważ na rynku jest kilka ciekawych propozycji to nie wiem który, dysk wybrać. Mam nadzieję, że mi podpowiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poprzez małe spięcie padł mi samsung 13,7GB. Nie ma sensu go naprawiać więc chciałbym kupić jakiś dysk 80GB z 8 MB cache. Ponieważ na rynku jest kilka ciekawych propozycji to nie wiem który, dysk wybrać. Mam nadzieję, że mi podpowiecie.

wd seria jb warunek z malaysia lub taiwan mam dwa takie półroku i niepadly są oki ewentualnie maxtorek z 3 letnią gwarą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam WD Caviar.

Ja mam, dwóch kumpli ma i chodzą lux, chociaż wersja 120GB wydaje się trochę głośniejsza od 80, ale to może przez marną budę w której znajduje się ta 120.

Przemawia za nimi również długi okres gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung(zupelne dno)---->Fujitsu(w sumie oka no ale...)

---->Segate(niegdys to byla klasa, a teraz pfff---->Caviar(30gb, 40gb, 60gb to wersje na ogol skopane, jak dalej to niewiem)

---->IBM(tu troche loteira)---->MAXTOR(nr.1 moze byc wolniejszy od co niektorych ale liczy sie trwalosc i wykonanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAIZ @

 

nie chce byc niegrzeczny ale chyba bzdury piszesz :P

 

ile szt. dyskow/modeli danego producenta przerzuciles ze wydajesz tak jednoznaczne opinnie :?:

 

ze niby co Maxtor najlepszy - jeszcze mi powiesz ze model FireBall3 :P i powiedz mi czemu niektore firmy planuja calkiem sie wycofac z dystrybucji dyskow tego producenta :?:

albo Samsung to dno - a widziales choc na zywo jakis model z serii P80 bo po Twojej wypowiedzi to nie sadze - skoro takie awaryjne i kiepskie to czemu coraz wiecej dystrybutorow ma je w swojej ofercie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtor D740X 30GB 7200rpm - moze to nie najnowszy model Maxtora, ale pomimo tego, ze sie troszke nagrzewa( jak to Maxtory) to jak narazie chodzi bezproblemowo i znosi czeste przenoszenia bez zadnych awarii :)

 

a propo komentarza Haiz'a:

Nie mow mi ze Seagate to niegdys klasa a teraz dno.

Barracuda II to byl swietny dysk i niezawodny - 3 lata mi sluzyl,nowa seria 7200.7 rowniez jest b.dobra wg mnie (choc wydajnosc moglaby byc ciut lepsza),za to Barracudy IV to porazka - zwlaszcza 80GB, pomimo ze byly najcichsze to najbardziej zawodne - padly mi 2 sztuki.

Wyglada na to ze Seagate na poczatku to klasa,seria IV to pfff a seria 7200.7 znow pokazuje klase.

Co do Samsunga to tez nie wiem skad taka opiniia - moze liderami wydajnosci starsze dyski nie byly ale niezawodne to fakt - mialem stycznosc z 2 dyskami 20GB tej firmy i zadnych psikusow nie robily.Nowe dyski Samsunga juz nie sa tak slabe wydajnosciowo - wystarczy poczytac recenzje.

Co do Fujitsu to kolega mial takowy dysk i tez nie narzekal.

IBM tez ma latke zawodnych dyskow przez wadliwa serie Vancouverow, a teraz jak widac najnowsze dzieci koncernu Hitachi/IBM wykazuja swietne osiagi,maja 3 lata gwary i zbieraja pochlebne recenzje( tylko nie jestem pewien czy naprawde tak ciche jak mowia bo na serwisach zagranicznych pisza troche co innego - syndrom "meow", czyli "miau").

Tak naprawde kazdy dysk to loteria :-)

Pomimo ze mi padly 2 Barraki IV to stawiam nadal na Seagate chocby ze wzgledu na cisze i bezproblemowe wykrywanie dysku przez plyte glowna.

Z Caviarem WD800JB niestety moje mobo sie nie dogaduje a o pracy 2 dyskow mozna zapomniec. O ciszy rowniez - choc myslalem, a co tam pisza na Forum ze glosny - pewnie przesadzaja a wazniejsza wydajnosc.

Teraz kiedy pisze ten tekst w porze nocnej, to jednak jest roznica miedzy Barracuda 7200.7 a WD800JB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie to sie moge wypowiedziec tylko na temat Samsunga. Uzywam tych dyskow od kiedy mam kompa i nie mialem problemow z danymi no nie liczac niewlasciwego uzytkowania i wspanialego zasialcza firmy Codegen. Na poczatku mialem Samsunga 3.2 Gb pozadny dysk byl, jedynym problemem byla wtyczka zasilania ale to wyniklo z mojej winy. Dysk nadal dziala u mojego znajomego :D

 

Kolejny to SV30 ktory wyzionol ducha po awarii zasialacza. Teraz mam taki sam czyli SV30 i nie nazekam. Moze nie jest to demon predkosci ale jest cichy, i byl tani :D

 

Moja opinia o dyskach Samsunga jest jak najbardziej pozytywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem samsunga 5,1gb samsunga 30gb, seagate 40gb u6, caviara 6,4gb,i teraz baracuda VII 7.200 8mb cache 120gb. Z żadnym dyskiem nie mialem problemów tylko caviar mial bedy :D :). Ta baracuda jest cichutka tak jak samsungi(no moze troche przesadzilem ale jej nie slychac prawie, i jest cichsza od u6).

Jestem ciekawy jak z wydajnoscia nowych samsungow moze ma ktos jakiego linka?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...