Skocz do zawartości
Adamus

Rozkrecanie HDD - pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko a mianowicie mam dysk 40 gb i wczoraj cos mi sie w nim walnelo okazalo sie ze elektronika a konkretnie przy samym zasilaniu i wszystko jest zrobione ale dysk jakos nie chce dzialac a dokladniej rozkreca sie i strzela tak jakby sie zacinala glowica no i bios go nie wykrywa i teraz moje pytanie jest takie czy jezeli rozkrece dysk (gorna czesc ta blache ) to czy pozniej jak skrece taki dysk nadaje sie do uzytku czy tez nie mozna sciagac tej "pokrywy" ???? z gory dziekuje za wszelkie info badz ew pomysly na zlikwidowanie tego strzelania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rozkrecania to jest tak.mozna ale jesli w sterylnych warunkach.poszukaj bo bylo o tym pisane jak i gdzie rozkrecac dysk.ale po co i rozkrecanie tego dysku.jesli poszlo w elektronice z zasialniem dysku to napewno jeszcze cos.dokladnie przetestuj go czy nic jeszcze nie padlo na nim i wtedy bedziesz wiedzial.jesli go rozkrecisz to co??pchniesz glowice w drugie miejsce.moim zdaniem jest to bezcelowe ale moze sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysku nie rozkręcaj - jak napisał przedmócwa -robi się to tylko w sterylnych warunkach.

ścieżki są grubości setnych (może tysiecznych a może jeszcze mniejszych :D ) milimetra a drobinka kurzu??? duuuuzo większa więc jak Ci kilka takich osiądzie to ...( nie musze chyba kończyć )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja sie dolacze i powiem zebys dysku nie rozkrecal... dysk mozna rozkrecic ale tylko do crashtestow ;) po rozlozeniu dysku w domowych warunkach masz 95% ze nie bedzie dzialal :)

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaka :?:

 

Dysk 500 MHz, Proc 300 GB, Ram x 48x16x48, Grafa 300W

 

Ludziska, wczoraj rozkręciłem Samsunga 4,3 GB.

Chwila i przyciągoł mnóstwo pyłków (światło halogenowe).

Jak elektronika ok, gwarancji nie ma, a HDD nie działa to możesz rozkcić z ciekawości (ale jak masz pewność że nawet po podłączeniu do innego HDD nie widać go, Użyj Prtition magic, Jeszcze możesz spróbować dokręcić śróbe na górnej częći dysku, pod naklejką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...