Skocz do zawartości
HAIZ

Dysk twardy wykrywalny w biosie, a w windowsie juz nie.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem; gdy podlacze do czyjegos kompa mojego twardziela, to jest on wykrywalny w biosie a w windowsie juz nie, sprawdzalem na 3 kompach i wszedzie to samo. Zadziwiajace jest to iz gdy ustawie botowanie z mojego dysku to nie ma problemu chodzi i moj dysk i kolesia, ale gdy juz botuje z dysku fumfla to kupa. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win 98 .... wiec "chyba" masz FAT32 ;)

 

skoro bios wykrywa, a windows nie to sprawdz "inne" ustawienia ;) (zworki, miejsce na tasmie)

 

ja kiedys mialem taki "problem gdzy dysk byl w kieszeni a gfdzy normalnie podpiety wszystko bylo OKI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40GB podzielone na 4Gb i ~36GB wszystko w FAT32 i WindowsXP.

Podlaczony kumpla dysk 120GB podzielony 10GB (FAT32), 40GB (NTFS), ~70GB (NTFS) u mnie widoczna jest tylko pierwsza jego partycja...

Moj dysk podlaczony u tego kumpla widoczny jest caly :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PArtycje bankowo sa dobrze zrobione mam na wszystkich partycjach fat32 i na bank u 2 z trzech koompli tez jest fat 32 bo sam robilem im partycje, gdyby zworki byly zle poukladane to w ogole system by nie odpalil(na zworkach to robilem kazda kombinacje takze na bank nie to), tasmy tez nie. Noi niewiem co juz mam zamiar dysk wymienic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się podepnę pod wątek

 

miałem swego czasu problem z rozpoznawaniem przez system wielkości dysku (w Biosie było 40 GB, system zaś widział 2 GB)

Poradziłem sobie z tym, ale pojawił się inny problem.Mianowicie, zrobiłem partycje (Partition Magic - em) i na kompie na którym to było robione jest wszystko OK.Natomiast na kompie "docelowym" (czyli tam gdzie dysk ma być) nawet bios nie wykrywa dysku....

Co jest nei tak ?? Taśma jest OK (inny dysk na niej chodzi dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PArtycje bankowo sa dobrze zrobione mam na wszystkich partycjach fat32 i na bank u 2 z trzech koompli tez jest fat 32 bo sam robilem im partycje, gdyby zworki byly zle poukladane to w ogole system by nie odpalil(na zworkach to robilem kazda kombinacje takze na bank nie to), tasmy tez nie. Noi niewiem co juz mam zamiar dysk wymienic :?

czyli mam rozumiec ze partycje nie sa wcale wykrywalne ????

 

 

a uruchmiales program diagnostyczny partition magic (jak nie masz drugiego dysku z systemem to zrob u kumpla :wink: dyskietki startowe PM )

a pozniej to juz mozesz mieszac w programie ;)

 

a jesli to nie pomoze to jest jeszcze rozwiazanie BARDZO drastyczne ;) ale niezwykle pomocne :wink: czyli LOW-LEVEL FORMAT :twisted: :twisted: :twisted: w ten sposob juz cztery dyski udalo sie mi umarle-HDD uruchomic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tak zwane 'glowice' na dysku i poruwnaj je z tymi odczytywanymi w biosie jezeli sa inne to recznie wpisz wartosci z dysku do biosa. powinno byc oki.

jezeli sa takie same to nie wiem....

 

wyjasniam co to glowice:

wez dysk do reki i z wierzchu odczytaj:

[parameters:2484 ,16 heads,63 spt]-tak mam napisane na starym dysku.

i wlasnie takie(odpowiednie do twojego dysku) wartosci musza sie znalezc w biosie!!!

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...