Skocz do zawartości
plast

o/c barton 2500

Rekomendowane odpowiedzi

ja kuna tez zakupilem bartona 2500+ i nie wiem co jest grane ale:

 

fsb = 190 synchro przy napieciu 1,7v jest okej

 

fsb = 200 synchro napiecia wale do 1,9v

ciagle to samo wlazi do windy tryka kilka sekund i ress. jak puszcze

asynchro to moze troszke dluzej potryka i tez resnie.

 

zasilke mam chiefteca 360 i naprawde wszystkie napiecia sa okej...

moze poprostu procek trefny :(

AQZFA0402XPAW :(

 

w ciagu kilku dni zalatwie na testy pamieci 400 mhz ale czuje, ze wiele

to nie zmieni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kuna tez zakupilem bartona 2500+ i nie wiem co jest grane ale:

 

fsb = 190 synchro przy napieciu 1,7v jest okej

 

fsb = 200 synchro napiecia wale do 1,9v  

ciagle to samo wlazi do windy tryka kilka sekund i ress. jak puszcze

asynchro to moze troszke dluzej potryka i tez resnie.

 

zasilke mam chiefteca 360 i naprawde wszystkie napiecia sa okej...

moze poprostu procek trefny :(  

AQZFA0402XPAW  :(  

 

w ciagu kilku dni zalatwie na testy pamieci 400 mhz ale czuje, ze wiele

to nie zmieni :(

 

jak mozesz miec synchro przy fsb 190 ??? sa takie pamieci na 190mhz ???

z tego co wiem to synchro jest jak masz pamiatki 400 i fsb 200 wtedy to jest synchro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze synchro jest kiedy pamieci ida z predkoscia magistrali

procka wiec jesli dasz magistrale procka 250 i pamieci tez ci

wydola 250 to bedziesz mial synchronicznie. jak dasz magistrale

procka na 190 i pamieci beda szly na 190 to tez masz synchronicznie.

asynchronicznie jest wtedy kiedy magistrala procka np 200 a magistrala

pamieci np 333. jak sama logika wskazuje to jest asynchroniczne

bo pamieci jada swoja predkosc a procek swoja.

jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 333 i szły tylko do 380 a jak dawałem 200 na magistrali to procek ciągnoł a pamięci zostawały na 333 i nie wiem dlaczego.

niewiem jak jest u ciebie ale u mnie w biosie (GA-7N400Pro <- shit jak nic ale coz na to poradze) sie ustawia osobno fsb i osobno czestotliwosc ramcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik. Kręciłem procka. Przy FSB 190 jest wszystko OK. Wezmę FSB 195 pojawia się komunikat że jakieś pliki zostały uszkodzone. A wezmę FSB 200 to wszystko chodzi git, tylko że w 3dMarku 2001SE drugi test się nie chce włączyć. :x Co zrobić w tej sytuacji? Podnieść napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze to moj pierwszy post witam wszystkich uzytkownikow forum.

 

Mam podobny problem z kreceniem Bartona 2,5+

 

Posiadam:

- plyte GA-7N400,

- wspomnianego Bartona 2,5+ o niestety nieznanej serii (nie chce zdejmowac firmowo zalozonego wiatraka)

- ram Seitec (?) 400MHz 2,5 CLK

- obudowe z zasilaczem codegen 300W (ostala sie z poprzedniego kompa) :wink:

 

Wczesniej nie mialem zamiaru go krecic dlatego zalezalo mi na cichym w miare wydajnym tanim wentylu , dokupilem wiec Whisper Rock IV. Po naczytaniu sie o mozliwosciach krecenia tego procka postanowilem sprobowac swych sil.

Bedac laikiem w tym temacie przejrzalem to jak i inne rowniez anglojezyczne fora zeby nie zaczac krecenia od placzu :wink:

 

Komp zachowuje sie nastepujaco.

- przy deafult 166 fsb komp pracuje super stabilnie, pamieci maja timingi 7-2-2-2,5, procek na ustawieniach plyty "agressive" cokolwiek by to znaczylo

- na 3,2+ idzie tylko przy zwiekszeniu napiecia +10% (takie ustawienia w biosie, jest to dla niej max) czyli jakies 1,81V, windows sie odpala ale jest niestabilny, system sie resetuje,

- na 3,0+ (197 fsb) idzie stabilnie, rowniez przy tym 1,81V (przy probie obnizenia nie przechodzi testu 3dmark2001), testowalem rowniez prime95 ale nie mialem czasu puscic go na jakies 10h jak zalecane jest, pamieci synchro niestety ida na gorszych timingach 8-3-3-2,5 ale z tego co czytalem jest to normalne, na poprzednich timingach komp nie wstaje,

niestety martwi mnie temperatura... choc ponoc ta plyta wg roznych opinii zawyza temp o jakies 10-15 stopni mam w idle ok 60stopni, max w stresie 70, nie wiem czy jest to juz powod do zmartwienia, wrocic do nizszego fsb i poczekac na lepszy wiatrak czy tak zostawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem napięcie RAM na 2,9V. Przyeszło wszystkie testy w 3dMarku 2001SE. Później włączyłem Mafię i... pyk reset kompa. Podniosłem napięcie CPU to Winda nie wchodzi. Co zrobić z tym fantem (Temperaturka jest w normie tzn. w stresie 43 st. na FSB 200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojego bartka jak narazie wykreciem na 216*11=2376 w primie temp ok 48 *c.

220 niechce wstac na vcor 1,675

A jakie masz napięcie na CPU i RAM'ie przy tym 216FSB? Bo ja kurde na razie nawet nie moge wycisnąć 200 FSB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojego bartka jak narazie wykreciem na 216*11=2376 w primie temp ok 48 *c.

220 niechce wstac na vcor 1,675

A jakie masz napięcie na CPU i RAM'ie przy tym 216FSB? Bo ja kurde na razie nawet nie moge wycisnąć 200 FSB :wink:

vcore mam na 1,675 Volta a pamiatki pusciłe na 2,8 V

pamięci na timingach 2,5-3-3-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore mam na 1,675 Volta a pamiatki pusciłe na 2,8 V

pamięci na timingach 2,5-3-3-8

Zmieniłem timingi na takie jak ty masz, napięcie RAM'u na 2,80V,CPU na 1,688V i śmiga aż miło. Na razie jest to wstępna faza testowania, bo na razie przeszedłem dobrze test 3dMarka 2001SE i grę w Mafię. Żadnych zwisów ani resetów. A temperatura w stresie 46 stopni. :twisted: Dzięki za podpowiedź. Jak coś się zmieni to dam znać :wink:

 

 

PS. Czy te timingi są dobre(tzn. czy dają dobrą wydajność) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tetiingi sa wydajne ty na forum bylo ze najlepsze to tego ostatniego ma bys suma pozostałych a pozatym sprawdz w aidzie test paieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie taką samą konfigurację tylko pamięci w Dualu 2x256 TwinMos PC3200 zasilacz 550W Tracert i po przestawieniu na szyny na 200 poszedł jako 3200+ bez problemu i wszystko działa bez żadnysz szopek nic więcej nie ruszałem temp w stresie żadko ponad 50 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja jak w podpisie, zmienilem chlodzenie na zalmana i pamieci z twinmosow 2x512 400mhz na Kingmax 2x512 433mhz i nie moge caly czas odpalic na 3200+. sprawdzalem chyba wszystkie mozliwe kombinacje ze zmiana napiecia itp i nic

moze poprostu sa procki ktore sie nie kreca?? stabilnie mam na 181x11. Dziwne jest ze na twinmosach odpalal sie na 3200+ tylko testow nie przechodzil a na Kingmax nawet nie odpala sie chociaz pamieci teoretycznie lepsze. Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl? Czy ktos ma 2x512 ram-u i takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego katowałem ostatnio przez 2 doby na 230 fsb stabilnie 234 już niechce :) a powinien, napięcie mu dałem 2.2 z grubej rury, NB napięcie z 1.6 na 2.0 wrzuciłem , i dimy na 2.93.

oczywiście synchronicznie, kurde chyba niedojade do fsb 250 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będe zakładał nowego tematu bo mnie zjedzą od razu więc się tu zapytam. Jeśli Barton 2500+ idzie na nominalnym napięciu 1.65V na 3200+ to jest jakaś szansa, że po podwyższeniu napięcia pojdzie na 2400Mhz?? Może ktoś się wypowiedzieć ile wycisnąl z takiego co na standardowym napięciu idzie na 3200+ ???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będe zakładał nowego tematu bo mnie zjedzą od razu więc się tu zapytam. Jeśli Barton 2500+ idzie na nominalnym napięciu 1.65V na 3200+ to jest jakaś szansa, że po podwyższeniu napięcia pojdzie na 2400Mhz?? Może ktoś się wypowiedzieć ile wycisnąl z takiego co na standardowym napięciu idzie na 3200+ ???

pozdrawiam

ja na standartowym poszedł na 210x11 a jak zapodałem na 1,7 to wstał na 216.

Chaos Gdańsk a czym masz chłodzone nb i cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie znacie Potęgi ModeComa 300GT ! Posiadam takiego. Napięcie 1.95V - no problem , dochodze do 2.2V i nic sie nie dzieje, Jade na napięciu non stop 1.95V. Mój barotn 2500+ działa spokojnie na szynie 210mhz z mnożnikiem 11(zablokowany) z napięciem 1.65V . Nie gadajcie ludziom że mają zły zasilacz. Mają złego procka do OC i taka jest prawda! Mój sie najlepiej nie kręci też ale mi wystarcza jasne na FSB 225 z napięciem 1.95V. Nie kręce dalej bo mój ZALMAN 7000Cu juz nie wyrabia !

 

[update] odp na pytanie narciarza. Mój chodzi narazie max na 2580mhz (FSB 233), chyba wina timingów pamięci nie chciało mi sie restartować kompa więcej niz 3 razy i sprawdzać inne ustawienia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIALEM PAMIATKE OD KUMPLA 512 400MHZ I SPRAWDZALEM WEDLU MNIE WSZTSTKIE MOZLIWOSCI A PROCEK NADAL SIE NIE KRECI SYSTEM NIE WSTAJE.NAJGORSZE JEST TO ZE JAK KUPOWALEM PROCA NA GIELDZIE TO KOLES SIE ZARZEKAL ZE TO JEST PROC Z ODBLOKOWANYM MNOZNIKIEM Z PRZED 39 TYG.(A TAK NIE JEST)CO JA MAM ROBIC? CZY JEST MOZLIWOSC ODDANIA TEGO PROCA WKONCU SPRZEDAWANY BYL JAKO COS ZUPELNIE INNEGO MIAL MNEC ODBLOKOWANY MNOZNIK.:( WIELKA PORAZKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po najnowszych testach odpalilem na 3200+ (11x200) na 2x512 Kingmax 433 jednak ni ew dual tylko obsadzone sloty 1 i 2. Napiecie na cpu 1,8 na ddr 2,9. Pozdrawiam. Jak ktos odpali stabilnie 2x512 ram w dual to prosze o opis co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo jak w opisie . Nie wiem dlaczego szyscy maja takie problemy ze zrobieniem na 3200+ ?? Nie mam najlepszych pamieci nie mowiac o zasilaczu , a mi wszystko smiga az milo . Przy otwartym oknie bez obudowy ( zmieniala kolor w malarni) i Volcano na maxa mialem 29C na CPU (mam screna ale nie mam go gdzie wsadzic) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dodam że jestem ZIELONY w temacie.Mam bartona 2500 - jak ustawiłemFSB na 200 system mi pokazuje 3200+ .Tem.po otwarciu budy 42C a po 3dmarkach 47 - 48 .Dodam że mam zwykły wentylator nie boxowy.Pamięci nie wiem jakiej firmy ale napewno 333mhz.I pytanie co do pamięci - czy wymienić na 400mhz?Bo mam taką możliwośc.

Dodam że w zestawie jest płyta msi k7n2 delta i radeon 9800pro i w związku z tym pytanie o zasilanie-mam jakiś zasilacz 300w i chodzi mi to już trzeci dzień po podkręceniu procka i nic sie nie dzieje -czy jest sens wymienić na coś mocniejszego?

Ps.Dodam że dwa razy w ciągu tych trzech dni pokazał mi sie komunikat WYSTĄPIŁ BŁĄD....I ZOSTANIE ONA ZAMKNIĘTA i zdazyło sie to raz w IE a drugi w grze ale poza tym system cały czas stabilny

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy sa z podkreceniem bartona 2500+ na 3200+ w dual z pamieciami 2x512 ram na abit nf7. z 2x256 tych problemow nie ma lub sa zdecydowanie mniejsze.

Zywiec11 co do zasilacza to jednak sugeruje kupic taki aby miec zapas mocy na wszelki wypadek. Polecam Chiefteca 360 dual fan mam go osobiscie i jest wcale nie taki drogi (ok 230zl) w stosunku do mozliwosci.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będe zakładał nowego tematu bo mnie zjedzą od razu więc się tu zapytam. Jeśli Barton 2500+ idzie na nominalnym napięciu 1.65V na 3200+ to jest jakaś szansa, że po podwyższeniu napięcia pojdzie na 2400Mhz?? Może ktoś się wypowiedzieć ile wycisnąl z takiego co na standardowym napięciu idzie na 3200+ ???

pozdrawiam

ja na standartowym poszedł na 210x11 a jak zapodałem na 1,7 to wstał na 216.

Chaos Gdańsk a czym masz chłodzone nb i cpu.

 

nb mam jeden z bloczków cfd, a na cpu mam własnej konstrukcji, do tego pompa od centralnego ogrzewania rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zainstalowaniu Polimerowego ogniwa pod coolerka ?? Mam zamiar to zrobić, Jak tylko będzie najbliższy przypływ gotówki bo bedzie trzeba jeszcze zasilacz to tego ogniwa kupic bo ogniwo potrzebuje 267W !! Ale za to proc ma temp na minusie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zainstalowaniu Polimerowego ogniwa pod coolerka ?? Mam zamiar to zrobić, Jak tylko będzie najbliższy przypływ gotówki bo bedzie trzeba jeszcze zasilacz to tego ogniwa kupic bo ogniwo potrzebuje 267W !! Ale za to proc ma temp na minusie !

uważaj, na skraplającą sie wode :)

 

 

pc alert 50C ,aida 45C,sandra 45C - komu wierzyć?

 

ja bym nie wierzył żadnemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...