Skocz do zawartości
klami18[CK]

Radiowy internet Co o tym myslicie???

Rekomendowane odpowiedzi

To dostawca internetu ma się martwić czy po drodze nic nie wyrosło. On dostarcza internet do twojego lokalu. Jeśli w lokalu nie masz odpowiedniego łącza to każ im to naprawić, albo żądaj zwrotu pieniędzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami "MeHow'a" ^^

 

Jako, że "pochodzimy" z tej samej sieci...

Ja swoje łącze (za 40 zł/per/miech) chwale pod niebiosa...

Radiówka - ciekawa alternatywa dla mniej zamożnych :wink:

Jednak pozostaje niedosyt, ponieważ "dzielisz" się z kimś :(

 

Poczekajmy na NEO+ za 60 zł :P (marzenia :?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że jestem adminem w jednej sieci która praktycznie oparata jest na radiach ( karty wl-8305 + anteny kierunkowe lub panele) jeśli wejdziecie na strone www.siecibezprzewodowe.a.pl w dział PYTANIA możecie sobie poczytać jakie głupie rzeczy mogą być przeszkodami dla Wi-Fi. Topole o których ktoś wcześniej wspomniał czy też inne krzewy :wink: moga sprawiać problem ale myśle że te drzewa nie wyrosły tak nagle przecież jak nie miały liści to można było mniej wiecej określić co sie stanie w kwietniu kiedy będą je mieć, ja osobiście bym sie kłócił z ISP bo inaczej z faktem drzew zostaniesz do jesieni, sam instalując jak tylko widze że coś jest nad, pod koło drzew - rezygnuje bo potem wiecej z tym latania niż przyjemności z tego że ludzie płaca i są zadowoleni. Jeśli chodzi o Wi-Fi w Polsce doszło do P-A-R-A-N-O-J-I !!!! Każdy idzie do sklepu kupuje AP D-Link lub Planet i robi sieć radiową mało o tym czytając nie biorac pod uwage że ktoś w sąsiedztwie może działać na tym samym kanale, sprzęt radiowy był robiony z myślą o biurowcach w stanach gdzie budynki robi się z aluminium i ze szkła wtedy wystaczy powiesić 1 szt. AP w centralnym miejscu biura i każdy działa na radyjku bez problemu - nie to co u nas w blokach z wielkiej płyty gdzie sciany maja po 60 cm 8O . Inna poruszona kwestia to ilość osób podłączonych do bazy oraz prędkość, jeśli chodzi o standart 802.11b (22mb) to max do jednego AP przy AP 1965 Planet to 60 osób ale producent zaleca żeby nie wpinać wiecej niż 24 klientów - i tu ma racje baza z antena sektorową ma problem z obsługa 50 czy 60 klientów bo prawde mówiać radia te chociaż maja napisane 22 mb nie puszczająwiecej niz 7-8 mb czyli mniej wiecej tyle co hub, a jak wiadomo tego sie dziś nie stosuje dziś sieci są na tyle rozbudowane że robienie czegoś na 10 mb w sieci to byłaby zwała nawet na kablu. Podsumowujac Wi-Fi to może nie jest najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o internet aczkolwiek jeśliadmin sam raz na czas dogląda anteny kabla itp. jest w stanie utrzymać ład w sieci wszystko powinno smigac no i oczywiście jeśli pod jeden AP nie podłączy 100 klientów :wink:

 

PS. Sorki za te mądrości ale skoro się na tym troche znam to myślę że mogłem dorzucić 3 gr. do sprawy a wasze niektóre wątpliwości się rozwiały.

 

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BorekNet.com big THX za twoje 3gr :D Co do tego ilu jest podlaczonych klientów do jednej bazy to nie wiem, ilosc userow w naszej sieci "miasteczkowej" moge szacowac cos na 200+ ale dokladnej sumy nie znam. Jeszcze takie pytanko...Bawiac sie progsem VisualRoute zauwazylem pewnego zonka. Mainowicie progs ten potrafi takze mierzyc ping'a. Czasami ping do samej bamki mam po 100, 200 czasmi po 500ms 8O w normalnych warunkach jest to max 3ms ale patrzac na wykres podczas pingowania jakiegokolwiek adresu (np. oneta) widac ze pingi do bramki sa wysokie a juz przy "wyjsciu na świat" sa mniejsze. Czy takie zjawisko wskazuje na to, ze baza jest zbyt obciazona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BorekNet.com big THX za twoje 3gr :D Co do tego ilu jest podlaczonych klientów do jednej bazy to nie wiem, ilosc userow w naszej sieci "miasteczkowej" moge szacowac cos na 200+ ale dokladnej sumy nie znam. Jeszcze takie pytanko...Bawiac sie progsem VisualRoute zauwazylem pewnego zonka. Mainowicie progs ten potrafi takze mierzyc ping'a. Czasami ping do samej bamki mam po 100, 200 czasmi po 500ms 8O w normalnych warunkach jest to max 3ms ale patrzac na wykres podczas pingowania jakiegokolwiek adresu (np. oneta) widac ze pingi do bramki sa wysokie a juz przy "wyjsciu na świat" sa mniejsze. Czy takie zjawisko wskazuje na to, ze baza jest zbyt obciazona??

Kiedy miałem neta przez radiówkę to miałem tak samo. Dziwne, może z radiówkami tak jest. Nie potrafię tego wytłumaczyć bo to nawet nie jest logiczne, ale tak się dzieje 8O. Ciekaw jestem, czy ktoś może zna odpowiedź na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak: Z autopsji znam takie przykłady

Antena bazowa typ sector 19 dB podłączona 2 metrowym kablem z AP wap 1950 11 mb - pod taki sektor mam podłączonych 6 klientów na kartach wl-8305 i 3 grupy klientów na AP d-link 900ap+, wap 1965, wap 1966 w każdej z tych grup do AP podłączone jest od 3 do max 6 klientów w sumie jest to 14 osób na nowego typu sprzecie 22 mb. I co ja widze: w momencie kiedy jako AP przy bazie sektorowej służy stary wap 1950, każdy przyłącza sie bez problemu nie zrywa połączeń poprostu - niema jaj :) ale gdy pod ten sam sektor wepnę zamist 1950 d-linka dwl 900 ap+ to nie jest sobie w stanie poradzic z obsługa takiej ilości klientów chociaz ma niby 22 mb 4xmode itp. na pozostałych 2 sektorach mam wapa 1965 i karty wl-8305 i tam niema żadnych zwisów bo nikt z przyłączonych klientów niema AP - same karty !!

Z tego co zauważyłem bardzo ważnym elementem jest AP przy bazie widocznie stary wysłużony wap 1950 bezproblemowo sobie radzi z obsługą różnego rodzaju sprzętu zarówno kart radiowych i AP z wieksza ilościa klientów natomiast nowy sprzęt ma z tym problem, nie wiem z czego to wynika natomiast wiem jedno - że cena w hurtowni action wapa 1950 ma odniesienie do tego co te radia potrafia - kosztuja 2x tyle co nowego typu wapy 1966.

 

Wiec nawiązując do waszych postów stwierdzam że skoro były takie czasy ping do AP (a zakładam że kabel do anteny sektorowej od AP był dobrze zarobiony jak i wasz kliencki ) oznacza to że bazy były źle skonfigurowane, nieznam niestety jakie mieliście LQ i SS ale jeśli były słabe to mogła być też sprawa ułożenia anteny sektorowej pod pewnym kątem. Jest wiele opcji w sumie :wink: ale ta akcja z AP przy bazie jest chyba najlepszym odpowiednikiem przysłowia "co tanie to drogie" wiec zapewne was ISP nie zadbał odpowiednio o to żeby czasy były ok tylko o to żeby działało jako tak a płacic przecież bedziesz. Bo sam po swojej sieci widze że na 100 osób które mam może 5 wie co to jest ping reszta sie tym nie interesuje i mysle że z takiego założenia wychodzi też częśc ISP że ludzie sie nie znaja i tak zapłaca bo musza.

 

Pozdrawiam Maciek from BorekNet.com Kraków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BorekNet.com wiesz musialbys tam ze mna wjechac do tych cymbalow i im wytlumaczyc "czym to sie je" bo jak narazie wszystko co napisales sie ich tyczy :wink: niestety jak narazie nic nie wskuralem z ISP i nadal download prawie na maxa a upload.....lepiej nie mowic :( aaa i najciekawsze jeszcze jest to ze kilka pierwszych pakietow idzie pelna moca i baaaa rdzo szybko spada ponizej 1kB/s....w tym momencie mazy mi sie Neo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie??!!

Ja mam podzielona neostrade z kuplem(Radiowo)!

I mam takie same transfery jak on normalnie sciagam od niego filmy(szybciutko)!

I nierozumiem czemu wy tak nazekacie na radiowke!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie??!!

Ja mam podzielona neostrade z kuplem(Radiowo)!

I mam takie same transfery jak on normalnie sciagam od niego filmy(szybciutko)!

I nierozumiem czemu wy tak nazekacie na radiowke!

Pozdrawiam

Ile ty masz połączonych kompów radiowo? 2? :D i pewnie od domku do domku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwko a donki ile od siebie stoja...50 metrow, moze 100??? Czlowieku zbuduj siec osiedlowa z radiowki i zobaczysz o co loto i dorzuc jeszcze do tego odleglosci rzedo 1-2 KM od antenki bazowej....no comments

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem na radiu na dosc duzej odleglosci i w skrocie powiem ze nie jestem zadowolony

Jesli chodzi o transfery to sa w normie ale jesli chodzi o granie to kiszka

To sie po prostu czuje bo "surfuje" sie na pingu grajac. Mimo ze jest np. ping 40 to gra "rwie" i granie na wysokim poziomie jest niemozliwe

Na tym samym pingu 40 na neo jak mialem to byla 100 razy inna lepsza gra

Dodam ze niema zadnych packet lostow na drodze do AP i ping jest 10-15

Jakie wrazenie na radiu? Na pingu 40 gra sie jak na pingu 100...

W sumie radiowka to 2 kolejna rzecz ktora moze obnizac transfery/jakosc po 1 rzeczy jaka moze byc lacze providera na ktorym owy ciulacz chce jak najwiecej zarobic podlaczajac jak najwiecej klientow do jak najwolniejszego/najtanszego lacza :P (ah te biznesy kokosowe na DSL 1mb na ktorych jest po kilkadziesiat osob)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z kielc, ale nigdy bym nie zamienil Neo+ na lacze "ŁączeR", chyba ze naprawde bym nie mial $.

Mialem wczesniej radiowke i spisywala sie niezle, z tym, ze mialem 200kb/s (~25KB/s), a upload dochodzil czasami nawet do 50KB/s bo provider nie okreslal na to limitu.

Zwroc uwage na to, ze dostajesz niesymetryczne lacze o marnym uploadzie ~8KB/s. W takim przypadku zapomnij o P2P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage na to, ze dostajesz niesymetryczne lacze o marnym uploadzie ~8KB/s. W takim przypadku zapomnij o P2P.

Nooo i z takim upem mozna sciagac P2P tylko ze poczekamy sobie dluzej w kolejkach i tyle :) ZOstaja jeszcze torrenciki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak są np. wybuchy na słońcu, w efekcie czego zwiększone jest promieniowanie kosmiczne to czasami są dłuższe przerwy w dostawie. ostatnio podczas dosyć dużej aktywności na słońcu, jeśli chodzi o wybuchy (było to bodajże jesienia 2003) w moim  miescie wiele osob bylo tydzien bez neta...

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka :D

Szkoda, że mój dostawca nie ma tyle fantazji :P

Ty sie zajac nie smiej :P

Wyrzuty koronalne powoduja burze kosmiczne. Jedna z takich burz wywolala miedzyinnymi przeciazenie sieci energetycznej i w konsekwencji pol Quebecu bylo bez pradu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak są np. wybuchy na słońcu, w efekcie czego zwiększone jest promieniowanie kosmiczne to czasami są dłuższe przerwy w dostawie. ostatnio podczas dosyć dużej aktywności na słońcu, jeśli chodzi o wybuchy (było to bodajże jesienia 2003) w moim  miescie wiele osob bylo tydzien bez neta...

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka :D

Szkoda, że mój dostawca nie ma tyle fantazji :P

Ty sie zajac nie smiej :P

Wyrzuty koronalne powoduja burze kosmiczne. Jedna z takich burz wywolala miedzyinnymi przeciazenie sieci energetycznej i w konsekwencji pol Quebecu bylo bez pradu ;)

Ile trwa taki wybuch? Bo jak pierdykło u mojego dostawcy to przez 2 miesiące miałem problem z wysłaniem maila i zrezygnowałem w końcu z tego neta. Łącze od tepsy znacznie lepsze, ale też są problemy :( (innej natury, ale są)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wybuchu - ja jestem podłączony do WLana na 100 osób.

3x AP, do tego sektorówki 25dB, mam do stacji ~ 1km, widoczość optyczna. (wychodzi koło 30 osób na AP)

Jak takie coś było w zeszłym roku, to mi mój Eric a2628s wariował, ale WLan chodził bez problemu.

Wszystko zależy od admina i od sprzętu. Jak koles ma doświadczenie, to wszystko będzie ok. U mnie jest 2MB Frame Relay, mamy taki układ, że w dzień jest ciągłe 30kb/s, zaś w nocy róbta co chceta - kiedyś, jak ściągałem demo NFS:U, to miałem średni transfer 180kb/s.

Gościu co jakis czas zakłada nowe nadajniki i odciąża nimi główną stację (do każdego nowego nadajnika osobne łącze, w sumie tego będzie jakieś 6MB/s - tzn. sumaryczna przepustowość).

 

Za to jest tez u nas inna sieć - byłem u nich kiedyś - tacy lamerzy, że szkoda gadać. Ludzie typu- pokażą ci parę świecidełek, i myślą, że świecą sami. u nich w sieci jest taka ch*nia, że im wytoczyli w końcu sprawę w sądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa taki wybuch? Bo jak pierdykło u mojego dostawcy to przez 2 miesiące miałem problem z wysłaniem maila i zrezygnowałem w końcu z tego neta. Łącze od tepsy znacznie lepsze, ale też są problemy :( (innej natury, ale są)

Stosunkowo krotko ;) Moge pocieszyc - slonce ma 11 letni cykl aktywnosci - szczyt w tym okresie byl w 2000 roku aczkolwiek w 2003 faktycznie byly pewne anomalie i wystapila spora burza kosmiczna - jakos na jesieni - data wyleciala mi w tym momencie z pamieci ale w centralnej polsce bylo widac nawet calkiem ladna aurore. Tak wiec przez najblizsze pare lat powinno byc spokojnie ;)

 

A zeby nie bylo ze zartuje.

13 marzec 1989 - wylaczylo pol Quebecu po tym jak sie pojawilo zbedne 25.000V w liniach przesylowych ;)

Skylab w 1979 <span style="color:red;">[ciach!]</span>lnal przedczasem tez przez aktywnosc sloneczka ;) (podczas burzy gestnieja gorne warstwy atmosfery)

 

Sa firmy ktore zajmuja sie nawet dostarczaniem prognoz takiej pogody ;) Wkoncu miliardy ton naladowanych czasteczek sunacych @ 1700 km/s. to nie przelewki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero zaczynam myslec o radiu tzn nie chce dla siebie tylko sam buduje Lana. Ja zajmuje sie struktura mam juz siec okolo 25 os i wlasnie koncze 2 narazie okolo20 os. Nic bym nie zrobil gdyby nie moj kumpel ktory jes mistrzem od linuxa, ale nie chce sie tu chwalic obydwie sieci sa jak widzicie male mam w planie ich rozbudowe i obie maja taka mozliwosc tylko za pomoca radia jedna jest w starych blokach gdzie zadza wspolnoty mieszkaniowe a druga to budynek ktory stoi sobie samotnie i w promieniu 0,5 km nie zadnych innych.Na jednej i na drugiej mam lacze od tp adsl 1Mb dziala spoko.Mam pytanie nie macie moze dostepu di jakis e-book'ow sprawdzonych chodzi mi o cos takiego gdzie prostym i zrozumialym jezykiem jest napisane ,np:

 

-w jakiej sytuacji zastoowac jakas antene(sektorowa ;panelowa;kierunkowa;dookolna;szczelinowa etc..)

-jaki zastosowac ap i ilu userow pod szt

-jaki jest zeczywisty zasieg

-przykladowe konfigoracje (antena;ap;kabel;koncowki)

i nie jestem dusigroszem chce zeby ludzie czyli moi klienci byli zadowoleni z moich uslug i nie bede skompila na laczu np 1mb na 50 os planuje maks 25 os na takie lacze a w miare czasu i rozrostu na jakiegos sdsl'a.

NAPISZCIE COS POMOCNEGO PROSZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :!: Jestem z Kielc i od roku korzystam z Internetu poprzez łącze radiowe (firma emax service). Ogólnie z internetu byłem zadowolony, chociaz czasem doprowadzał mnie do szału :evil: - albo wogóle się nie łączył, albo nie dostawałem sygnału. Transfery miałem śrendio 15-25kb/s, ale czasem zdażyło się 200kb/s 8O (chociaż bywało i po 4-5kb/s - ale to naprawde rzadko). Poza tym zablokowali p2p i Torrent też nie działał :cry: W przyszłym tyg. kończy mi się umowa i nie wiem co robić :? :?: Przedłużać umowę czy przerzucić się na Neo :?:

Dodam tylko że abonament płaciłem 52zł, a od 2 miesięcy podwyższyli do 75zł :evil: :x . Proszę o jakieś rady :!:

 

POZDRAWIAM :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisali skad im sie wziely takie podwyzki?? Jakosc uslugi sie jakos polepszyla odczowalnie??75 zl to znosnie w sumie jeszcze wydaje mi sie ale wszystko zalezy od tego czy ty byles zadowolony jak kupisc neo z pakietem za 130 zl o mozesz zapomniec o transferku 200kb/s pytanie tylko jak to sie czesto dzialo na sama Tp nic zlego nie moge powiedziec jezeli chodzi o neta od nich ale obsluga pozostawia wiele do zyczenia. Sam podejmij decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to zamówić sobie dsl na 8-10(dsl512) i śmiga aż miło a koszty podobne albo nawet niższe i nie ma ca tu rozprawiać o radiówce bo to nic dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisali skad im sie wziely takie podwyzki?? Jakosc uslugi sie jakos polepszyla odczowalnie??75 zl to znosnie w sumie jeszcze wydaje mi sie ale wszystko zalezy od tego czy ty  byles zadowolony jak kupisc neo z pakietem za 130 zl o mozesz zapomniec o transferku 200kb/s pytanie tylko jak to sie czesto dzialo na sama Tp nic zlego nie moge powiedziec jezeli chodzi o neta od nich ale obsluga pozostawia wiele do zyczenia. Sam podejmij decyzje.

Powedzieli że wiecej płacą za umieszczenie nadajników na kominach elektrociepłowni :lol: . Ale faktycznie w umowie było napisane, że mogą zmienić koszty abonamentu. Ale to 200kb/s zdarzyło się tylko raz a średnio jest ok 20kb/s. Chyba wezmę tą "Wakacyjną neostaradę 640" i podziele na 2. Jaki jest średni transfer przy zasysaniu z netu na tej Neo640 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest równe 80 KB/s. Zależy od serwera z którego targasz. Pingi do większości serwerów gier 20-50 ms. Według mnie to najlepsze z dostępnych łączy na rynku ;]. Ale tylko w opcji 640 bo te mniejsze to lipa jest.

Pamiętaj, że jeśli będziesz chciał podzielić neo na parę osób i będziesz za NAT to będziesz musiał przekierować sobie np. port z zewnętrznego IP wewnątrz sieci na swojego kompa po to, aby wyciskać pełny transfer na torrencie.

DSL jest lepsze od Neo, ale cena przeraża. Nawet na sieć lepiej opłaca się brać neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to zamówić sobie dsl na 8-10(dsl512) i śmiga aż miło a koszty podobne albo nawet niższe i nie ma ca tu rozprawiać o radiówce bo to nic dobrego

No niestety ale nie znasz się i nie wiesz co to radiówka... Ja mam radio i jestem very happy a to moja jedyna możliwość założenia netu... nie dociera do mnie Neo,Sdi,DSL itp.

Radio mam od 2 lat i przyznam że jest to bardzo dobra rzecz jeżeli:

1. Admin ma rozum i potrafi się zabrać za to wszystko

2. Korzysta się z odpowiedniego sprzętu

 

U mnie w mieście jest max anten radiowych wszytkie kanały są kolizyjne jest ok 20-25 anten.

I powiem że u mnie pięknie śmiga net i nigdy nie ma przerw.

Mamy 2 DSL'e po 1Mb a niedługo będzie trzeci :lol:. Z netu jak coś ściągam to po 20 zawsze ~100kB/s a w dzień to 50-90kB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale nie znasz się i nie wiesz co to radiówka... Ja mam radio i jestem very happy a to moja jedyna możliwość założenia netu... nie dociera do mnie Neo,Sdi,DSL itp. 

Radio mam od 2 lat i przyznam że jest to bardzo dobra rzecz jeżeli: 

1. Admin ma rozum i potrafi się zabrać za to wszystko 

2. Korzysta się z odpowiedniego sprzętu 

coż masz po prostu szczescie, ja nie moge sie tez cieszyc takimi transami ale tylko wtedy gdy jest malo wiary w sieci (przewaznie poxna noca i do godziny 8-9 rano, wtedy sie chołota budzi) i mój admin to chyba jakis przyjeb bo ta siec czasmi potrafi dzialac normlanie nawet za dnia!!! nie wiem ale cos mie sie wydaje ze klienci naszj sieci byliby o wiele bardziej zadowoleni gdyby za ten caly interes wziol sie czlowiek ktory po porstu wie o co chodzi! nooom musialem sie komuz wyzalic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COż może ja sie teraz podziele moimi refleksjami...

Pierwszy net radiowy założyłem w listopadzie ubiegłego roku w Opolu, tak sie skłąda że rozpoczołem tam studia a akademika nie dostałem więc razem ze znajomymi ulokowałem się w mieszkaniu blisko centrum... jako że na roczną umowe neo+ nie było mnie wtedy stać... załatwiłem radiówke, odległość od nadajnika może jakieś 100-200m i... [gluteus maximus] net zaczoł w miarę przyzwoicie działać koło połowy sierpnia (w międzyzasie podobno providerowi zaj*ali sprzęt :]) probem podobno rozwiązał mocniejszy nadajnik.... działąło fajnie może ze 2 miesiące i później zaczeły się znowu schody... czasami działało zcasami nie.. a najbardziej denerwował minie upload przy wysyłąniu mailów... poprostu cholery nie można było wysłac... dodam że jakość sygnału bardzo dobra była... w sumie co miesiąć marnowałem koło 10 zł na telefony ze zje*ami do admina... a on grzecznie przyjmował i obecywał że się tym zajmie... druga sprawa EMULE... cóż jestem anłogowym ssaczem i bardzo lubie ów programik... ale przyznam że czasami działanie jego na tej radiówce doprowadzało mnie do chęci wyrzucenia kompa przez okno mieszkania... w sumie dobrze net działął może łącznie z miesiąc... a reszta kiepsko w porywach do przeciętnie... admin miał tyle szczęści że dzięki temu że za niedziałąjące dni nie naliczał opłaty nie dostał w zęby ;)... cóż nadszedły wakacje i trzebabyło się zrelokować do domu... i tu schody... net udało mie sie zawiesić bez problemu ale co aj zrobie w domu? dodam ze mieszkam w wiosce około 25 km od Rybnika... no i co taki nałogowiec jak ja ma zrobić? coż neo odpada bo:

a) we wszystkich okoliczych wsiach jest ale umnie "JESZCZE NIE MA ALE ZA NIEDŁUGO BĘDZIE BO INWESTYCJE POSUWAJĄ SIĘ BARDZO SZYBKO"

b)130 zł :/

c) na 3,5 miesiąca sie poprsoru nie kali bo później wracam do Opola i du*a :(

no ale okazało się ze lokalnie działa provider radiówki... gość moze ze 4 lata starszy odemnie więc chyba bedzie się można dogadać...

i znowu schody pomimo teoretycznego "syganł jest" gigantyczna wierzba na przeciwko mojej anteny usilnie próbuje mnie przekonać że i tak nie będe miał neta ;)

cóż problem rozwiązał częściowo 5,5 metrowy maszt na dachu domu :))) no net zaczoł wreszcie działąć... ale tylko działać... średnio co 10 minut się rozłczał... do tego sygnał... słaby (cóż 3 km robi swoje a do tego kilka drzew po drodze...)... okazuje się że nadajniku jest przerywacz... który co 10 minut resetuje połączenia... "by się trojany nie rozsyłały"... dobra ok rozumie... Ku*WA Emule chodzi wybitnie do D... no aloe okazuje sież że pomimo tych kilku nidogodnosci sieć defakto działą lepeij niż w opolu (2*DSL na 1Mbit... w sierpniu mają być 2 Mbit i transfer zwiększony ze 128 do 256 bez dodatkwych opłat!) w nocy to jest niby 2 razy więcej choć nie powiem żeby było to czuć... Emule ciągnie gorzej niż w opolu niestety... reszta znacznie lepiej... czasami zdarzająs się 10 minutowe przestoje (raz w tygodniu) ale ogólni rzcz ujmując działa... (oprócz www.realitynet.plna który za cholere nie da się wejść i nawet admin nie wie dlaczego :D)...

konkluzje: radiówki moga być różne dobrze skonfigurowana może być przyzwoita niestety jest jedno ale: nie dla ssaczy nawet 1Mbit radiówka jest gorsza niż 256kbitowy kabel... poprostu radiówka nie zostałą stworzona do takiego obciążenia połączeniami... więć jeśli ssacie nałogowo tak jak ja (24/7) to zapomnicie najlepiej o radiówce jezeli oglądacie poczte i siedzicie na gg... to radiówka jest ok, aha co do neo... kumpel ma 128 i i po tygodniu przekroczył te 5GB :)) i co najlepsze transferu mu nie obicieli!!!

cóż pozdrawiam wszystkich w waszych bojach s radiówką... bo za 3 miechy wracam do opola :(( może wtedy będzie mnie stać na neo... albo pojawi sie na horyzoncie coś przyzwoitszego... bez limitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quźwa no u mnie z upem tez...zalezy jak wiatr zawieje...sygnal od moje antenki niby ponad 90% tam "u nich" a qurde czasmi ten mejl nie chce wyjsc!! a co najlepsze DL qurna prawie zawsze przyzwoity tylko ten UP :( do tego pakiety...logika ze jak gubi przy bardzo niskim pingu to cos nie tan jest z siecią!! dla przykladu...pingi tak od 1 do 3 ms i nagle qutfa okolo 2-3 zgubionych czasmi po jednym!! nie wiem ale mam caly czas wrazenie ze banda jełopów sie wziela za nie latwa rzczecz a co najgorsze na naich nie dzialaja zadne skargi ze net nie dizala tak jak powinien :( po porstu maja to w [gluteus maximus] i tez tak jak kolega noe9 niedlug wiecej wybule za fona do mojego ISP niz za sam abonamencik za net :/ zeby bylo smiesznie nigdy nie dzwonie do admina tylko do cafejki internetowej gdzie maja swoja siedzibe te cfele i zawsze porblem nalezy "zglosic" tej niewiascie co tam siedzi ona dopiero zapisze w zeszyciku ze dzwonil kowalski i mu net nie smiga !!! boze paranoja w taki sposob mozn aczekac w nieskonczonosc!! ma ktos jeszcze jakies ciekawe przygody z radiem?? qutfa co ja bym dal za kabel!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam że takie same problemy jak Wy miałem również gdy założyłem radio od firmy z Kielc ;). Chłopaki byli zieloni i nie mieli kompletnie pojęcia, kable były lutowane dwa razy... przy antenie i przy karcie sieciowej(kabel H1000 łączony z H155). I na początku chodziło też super ale potem... Zaczeło mi też pingi gubić transfer był do d... Czasem miesiączna przerwa anteny się zdarzała :D.

No ale postanowiłem się przepiąć do firmy która działa w moim mieście i jest dealerem Optimusa i tutaj chodzi poprostu bajka prawie kabel :) Prócz transferów po sieci.

A co ciekawsze admin też jest super bo zawsze jak coś gorzej działa to mu na gg sie pisze i porozmawia i robią !!

Było też tak że w ostatnim okresie przybyło ludzi na AP do 17 osób no i zaczęło strasznie pingi gubić... fakt trzeba było poczekać te 2 tygodnie ale wystarczył jeden telefon i chłopaki odrazu się wzieli za naprawe, ściągneli cały maszt z 4 antenami przestawili sektora, zmienili 4 razy WAP'y aż trafili na tego który jest obecnie radzi sobie bez problemu :)

Jednym słowem dobry admin dobra sieć.

A co do waszych transferów przy wysyłaniu mailów to jest normalne przy DSL ponieważ każdy admin limituje celowo transfer upload żeby jeden user nie zapchał całego. Ja mam do 4kB/s upload zlimitowany...

A co do emula... Ja zapodaje Bittorrenta i łącze się z 50 klientami i wcale nie gubi pingów ! Jedynie łącze zapycha się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do 4kB/s upload zlimitowany...

ale dolina 4 kilo...masakra, z takim upem to bym w kolejkach muła chyba wieki stał! coz z tym upem u mnie to wlasnie jest roznie i muł jest moim wyznacznikiem predkosci jesli chodzi o UP wiadomo ze zawsze wyssa z lacza tyle ile sie da! i qurde patrzac na wykres statystyk to ten upik se faluje a czasmi stoi na rownym poziomie. qurna tak patrzac na te wszystkie topiki to wychodzi ze radio to jedno wielkie kurestwo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...