Skocz do zawartości
Qban

Pompa HX 6830 - Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Natrafiłem na ciekawą pompę HX 6830. Jej wydajność to 3000 l/h, wysokość pompowania 320 cm, moc 100W. Waży 1 KG i jest długa na 20 cm. Może pracować w pełnym zanurzeniu jak również na zewnątrz. Cena 91 zł. Co myślicie o tej pompie ? Może ktoś z forumowiczów miał z nią do czynienia ? Wydaje mi się że tu coś nie gra bo pompa ma dużą wydajność w porównaniu z ceną. Wypowiadajcie się.

 

Tutaj można kupić

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko gra poprostu pompy do innych zastosowań niż akwariowe lub ogrodowe są dużo tańsze ja widziałem pompe 5000pare l/h za 200zł tania bo była do fontann. Co do mocy to porządna nagrzewnica lub chłodnica po niej w układzie.Co do chłodnicy to musiałaby oddać w dużym zaokrągleniu i pesymistycznej wizji ok 500w ciepła licząc proca chipset i grafe oraz pamiątki więc chłodnica od stara i jedziesz :D (co do ilości zajmowanego miejsca to skoro pompa ma 20 cm to i chłodnica może mieć proporcjonalnie więcej). Ja nie widze żadnego problemu ( jestem przyzwyczjony do chałasu a komputer przenosze raz w roku) ale nie wiem jak ty jesteś wyczulony na chałas i potrzebe mobilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa jest niezatapialna więc nie musisz ją wkładać do pojemnika z wodą, jak masz układ zamknięty to te 100W ci nie podgrzeje wody, przynajmniej tak mi się wydaje.

Tjaa 80% Watt idzie do wody reszta do atmosfery a ja podziekuje tyle watt wydziela procek ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez intresowalem sie pompkami tj firmy. Napisalem nawet do producenta odnosnie innego modelu - HX-6530 wydajnosc 1750 l/h podnoszenie 2,3 m moc 50 W, vena 119 zl. Informacja na temat halasu generowanego przez ta pompe wydaje mi sie dyskwalifikowac ja w zastosowaniu do ukladow WC, przynajmniej dla osob ktore cenia cisze ; poziom halasu 48 dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...