Skocz do zawartości
CptKonar

Nowy sprzet - 3 pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienilem wiekszosc podzespolow w moim starym komputerze i mam odnosnie nich 3 pytania:

 

1.) Czy temperatura durona 1.4GHz ov 1.9GHz wynoszaca od 32' do max. 35' po ostrym graniu nie jest dziwnie niska(wskazania w biosie i w Hardware Sensors Monitor)?

 

2.) Po zwiekszeniu magistrali powyzej 195 komputer nie uruchamia sie, czytalem, ze aby to rozwiazac nalezy zwiekszyc napiecie na procesorze o 5%, ale nie moge znalezc nigdzie takiej opcji w biosie - plyta ASRock K7S8X SiS-746FX + LAN

 

3.) Wymienilem rowniez karte grafiki na taniego GeForce4 MX 440 AGPx8 (v.64bit) - z tego co widze karta domyslnie taktowana jest 250MHz/332MHz - czy ten wynalazek mozna troche podkrecic i czy potrzebny bedzie jakis cooler bo obecnie go nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.1. Update Bios'a może poprawić problemy, a co do temperatury to coś dziwnie niska, albo masz dobry coooler, albo płyta źle otczytuje.

AD.2. Szukaj, a może znajdziesz :) Sprubuj update Bios'a, bo może masz starszą v., która nie obsługuje funkcji ustawiania V-Core.

AD.3. Możesz sprubować troche podkręcić, jak będzie się mocno grzała to sprubuj założyć jakiś wentyl nawiewający na karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tą płytą dokładnie ale słyszałem że są 2 modele z tej rodziny i jedna obsługuje fsb 400 a druga nie... ale to nie to. Faktycznie, jeśli podkręcasz procka to wypadałoby zwiększyć napięcie, żeby kręcić dalej :D co z resztą gorąco polecam. Spróbuj update biosu i poszukaj tej opcji. Co do temperaturki to dziwna, dziwna, nie ma co ukrywać. Jeśli nie masz żadnego dobrego coolera tylko standardowy to na bank płyta kłamie (haha tylko o ile?). Co do GF to znajdź jakiegoś lamera i mu sprzedaj tą kartę najlepiej i kup sobie coś nie-64 bit, a na pewno zauważysz różnicę. Bo jak nie to w nowsze gierki będziesz musiał na 16 bitach grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Na CPU mam wielki cooler z miedzianym rdzeniem, moze dlatego.

 

2.) Zrobie update BIOSu i zobaczymy.

 

3.) Ogolnie komputer nie ma byc do grania wiec wydajnosc tej karty jakos specjalnie mnie nie interesuje, a pytalem dlatego bo jesli ma jakis nadmiar mocy to szkoda zeby zostal niewykorzystany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - zrobilem update BIOSu z v1.9 na v2.2

 

http://www.asrock.com/support/download/dl_k7s8x.htm

 

... jednak nadal nie widze gdzie jest opcja podnoszenia napiecia z czego wnioskuje, ze zle szukam, moze mnie ktos naprowadzic w ktorej zakladce i pod ktora pozycja powinno sie to znajdowac?

 

AMIBIOS 3.31a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...