Skocz do zawartości
KIULIK

Podkładka pod mysz - tylko która ???

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie wydawanie >100zl na podkladke to lekkie przegiecie.

Od jakiegos roku mam optyka BJ-69 i powiem tak:

przy drewnopodobnej powierzchni biurka bez podkladki nieda rady, nawet ta za 5zl jest lepsza niz blat.

Prosze mi nie mowic ze nie wiem co gadam bo probowalem jezdzic bo blaci i halas niemilosierny i myszka czasami sie gubi.

Od 3 lat uzywalem podkladki reklamowej "Insert" i wymienilem ja tylko dlatego ze juz sie rowki ulatwiajace poruszanie wytarly na rowno i w miejscu nadgarstka niezbyt dobrze wygladala. ;)

Teraz uzywam jakies szmacianej za 5zl i jest poprostu super, zero przeskokow, slizga sie jak po masle itd.

Gosciu z sieci osiedlowej ma MX700, ciezka krowa jak nie wiem co i po 10min roboty na niej (czesto tam bywam bo wali sie komputer) i ledwo moge nadgarstkiem ruszyc bo nieuzywa podkladki, bo przeciez on ma MX700!! :lol: :lol:

 

Nie wiem jak myszka dziala na tych drogich podkladkach ale nie sadze ze to bedzie niebo a ziemia bo materialy maja swoje ograniczenia a wiekszosc robiona jest z materialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka za 5 zł i ślizga się jak po maśle? :D

Widać, że chyba nigdy nie pojeździłeś np. IntelliMousem po Steelpadzie 4D z PadSurfersami. To jest dopiero poślizg.. jeszcze jak sobie Steelpada sidoluxem wysmarowałem, to tarcia praktycznie nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka za 5 zł i ślizga się jak po maśle? :D

Widać, że chyba nigdy nie pojeździłeś np. IntelliMousem po Steelpadzie 4D z PadSurfersami. To jest dopiero poślizg.. jeszcze jak sobie Steelpada sidoluxem wysmarowałem, to tarcia praktycznie nie ma :)

Mowie jak po masle a nie jak rozgrzanym nozem po masle. ;)

Mowie ze nie mialem do czynienia z "pro" podkladkami ale drobne przesuniecie myszki, natychmiastowa reakcja na monitorze oraz zero przeskokow mysle ze to jest dobry rezultat jak na taki zestawik. ;)

Ale wydawanie 80zl na zestaw zeby miec ok. 15% mniejsze opory podczas poruszania to chyba lekka przesada?

Taki efekt moge miec jak wyjme ciezarek z myszki bo wtedy to nawet dmuchniecie przesuwa ja. :P

No ale jak kogos stac na myszke za 150-200zl to moze i sobie taki gadzet kupic.

 

Są momenty gdy trzeba wykazać się niezwykłą szybkością i precyzją aby trafić swojego przeciwnika; mamy na to zaledwie kilka sekund.

To mnie doslownie rozwalilo przy recenzji tej podkladki. :D

Przy spokojnej grze jest to gora 1,5s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja sie wlasnie zastanawiam, bo planuje zakup podkladki.. i jaka wybrac: ICEMAT Second Edition czy EVERGLIDE RICOCHET fUnc Killer ???????? podkladka ta ma byc dla myszki mx 310 :) wiec ktora kupic ? ktora lepsza i dlaczego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricochet jest zdecydowanie szybszy, ma lepszy poślizg, ponadto jest dwustronny. I w ogóle będzie Ci sie na nim grało o niebo lepiej niż na Icemacie, który jest ciężki, tępy, mało śliski.

Jednak na icemacie będą jeszcze grały Twoje dzieci, a Ricochet sie wytrze po paru miesiącach (zależy jak intensywnie będzie używany).

Ja bym brał mimo wszystko Ricocheta, grałem na nim trochę i jest rewelacyjny ( i tani - 99 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru kupowac podkladki na kilka miesiecy.. tylko na dluzej.. a bede ja uzywal intensywnie.. zawsze po kilka godzin dziennie, czasami kilkanascie :) wiec chyba kupie sobie icemata :) jak ktos ma jeszcze jakies zastrzezenia to prosze pisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu z sieci osiedlowej ma MX700, ciezka krowa jak nie wiem co i po 10min roboty na niej (czesto tam bywam bo wali sie komputer) i ledwo moge nadgarstkiem ruszyc bo nieuzywa podkladki, bo przeciez on ma MX700!! :lol:  :lol:

Kwestia przyzwyczajenia !

Na początku jak ją mialem to rzeczywiście wydaje się ciężka, ale po pewnym czasie w ogóle nie dostrzega sie jej masy.

Teraz bez problemu moge nią grać 4 godziny bez podkładki w Q3 i ręka nie boli.

Do gier jest bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale qpad to szmatka - też się kiedyś wytrze.

Viper chodził na Icemacie znakomicie (dzięki teflonowym ślizgaczom) więc Diamondback zapewne też (zastosowali te same ślizgi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem wlasnie na kupnie myszki + pada.

 

Co lepiej wybrac, Razer Diamondback czy Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 Platinum ?

 

Przeczytalem juz wiele opinii i do Razera w dobrej cenie najlepszy jest QCK, racja ?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawialem nad IE 4.0, mx 1000 i wlasnie razer'kiem diamondback'iem ;) wybralem tego ostatniego + Q pada albo qck+ ;) ( przez ostatnie 2h czytalem mase komentarzy, recenzji itp ;) ) mx1000 to radiowka... ciezka do tego i wsteczna akceleracja... za tyle kasy mija sie z celem imo, a o ie 4.0 zbytnio sie wypowiedziec nie moge ;) Q pada kupuje bo juz mi sie znudzilo co 2 miechy wydawanie 20 zl na to cos z mm :P

P.S. wie ktos gdzie w krakowie mozna kupic diamondbacka i Qpada lub qck+? chcialbym najpierw to zobaczyc, wymacac itp, wiec sklepy internetowe odpadaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx1000 to odrzuc juz na wstepie - poprostu mega syf za mega pieniadze.

ie 4.0 - nie wiem nie wypowiem sie,ale posiadam juz 1,5 roku jej starsza siostre czyli ie 3.0,i nie zamienił bym bym jej na zadna inna

razer - hmm,bardzo duzo osob zachwala,wiec musi cos w tym być

 

co podkładki to polece Ricocheta,jade na nim od ponad roku - sliska strona troszeczke wytarta,a szorstka (juz z 5 miechow na niej gram) nawet najmniejszych sladów uzytkowania nie ma.

 

Jeszcze zalezy na jakich sensach grasz czy raczej duzych czy małych.

 

Jakby ktos był zainteresowany kupnem slizgaczy to proponuje mICEskatezy - super sprawa i super poslizg,0 oporów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wydawanie >100zl na podkladke to lekkie przegiecie.

Od jakiegos roku mam optyka BJ-69 i powiem tak:

przy drewnopodobnej powierzchni biurka bez podkladki nieda rady, nawet ta za 5zl jest lepsza niz blat.

Prosze mi nie mowic ze nie wiem co gadam bo probowalem jezdzic bo blaci i halas niemilosierny i myszka czasami sie gubi.

a nie prawda bo ja w jednym zestawie mam zwyklego samsunga za 49 PLN i zero podkladki a biórko z woskowanego dębu z wyraźnymi słojami i nic mi nie skacze :) i nic sie nie gubi :)

 

a 100 PLN za podkladkęto wcale nie przegięcie :) tak jak jedni kupują telewizor za 1000 PLN a inni za 10000 PLN tak jednu wolą podkladkę za 100 a nie 10 PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkładek to:

 

a) jeśli szmatka to albo Everglide Destruktpad (kumple z teamu mają i zachwalają, dobry ślizg, cena ok)

albo Steelpad Qck (takie atuty jak i DKT)

 

B) jeśli tworzywo to FuncKiller - sam posiadam, dobry ślizg, o trwałości sie na razie nie wypowiem

bo mam ja zaledwie 3 tygodnie, dobra cena i rozmiary pada. Bardzo dobry jest Steelpad, którego wersję 3S

użytkowałem przez kilka ładnych miechów i nie zmieniłbym na nic innego gdyby nie to, że przestały mi powoli

wystarczać jego rozmiary (stopniowo zmniejszałem sensitivity) a 4S jest jak dla mnie troche za drogi (170 zł :o ). 3S/4S to super ślizg, pad jest cieniutki, jak kogoś stać to polecam :D

 

IceMat ma jedną, jak dla mnie dużą wadę - jest b. gruby przez co nie ergonomiczny, ale może komuś to nie będzie przeszkadzać.

 

PS.

 

Mam Steel'a 3S do sprzedania jakby ktos byl zainteresowany ;)

 

Pozdro

 

EDITED:

 

A co do myszek:

 

to kazda z seri Logitech MX na kablu i Microsoftu z IntelliEye na kablu jest godna polecenia, najlepiej

'przymierzyć' przed zakupem i brać tą ktora najlepiej w łapie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam mam podkladke ze sklepu z tworzywami sztucznymi, parkietami itp ktora kosztowala mnie 10zl - blat o wymiarach 50cmx20cm!!! powierzchnia przypomina gladka strone func'a i jest niedowyje... 8)

razem z najlepsza myszka ktorej niewymienie za zadna inna IE3.0 tworzy idealny duet :lol: jedyne co dodalem do tej myszki to odjechane slizgacze ktore przykleilem na tych oryginalnych w intelli!! dodam tylko ze te super slizgacze sa z radiowego a3techa ktory wkoncu sie na cos przydal :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...