Skocz do zawartości
juni

GeForce FX5200 zajrzyj tutaj!!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

 

Co sadzicie o karcie GeForce FX 5200 128MB ???

 

Kupilem sobie jakis czas temu komputer, mniej wiecej wyglada tak ze mam tego to Geforce FX5200 Celerona 2,4 80GB dysk samsunga, 256DDRAMU

 

i teraz mysle o malym ulepszeniu tego sprzetu, moze zaczac od dodania z 512 DDRAMU???

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 czy 64 bit ??? IMO i tak jeden ch.. ile za niego dałes ????

:lol: :lol: :lol: tak nowego uczestnika zjeb..... :evil: :evil: :evil:

FAKT topic "banalny" i IMO do kosza :lol: :lol: :lol: ale ... przeciez ladnie uzytkownikow powital wiec mozna bylo sobie odpuscic jednego posta......

 

 

 

Co sadzicie o karcie GeForce FX 5200 128MB ???

POSZUKAJ troche to sie dowiesz DUUUUZO na ten temat

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAMY NA TWEAK.PL

postaram sie byc mily :)

karta:uwazam ze jest kiepska!mialem ja u siebie na testach(64 bit) i wypadla poruwnywalnie z Gf1.z ta ruznica ze przechodzila troszke wiecej testuw w 3dmarku.ale za ta cene to tylko Gf3 ti!!!

 

dodac 512 ramu?

jak to sie muwi:ramu nigdy malo.chociaz wydaje mi sie ze +256 przy takim sprzecie starczy.tymbardziej ze winda98 wiecej nie lubi,no chyba ze masz XP.

najlepiej bedzie jak sprzedasz ten swuj ram i za cala kase kupisz 512 ramu(jakiegos firmowego CL2 itp).pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sprzet nie taki najlepszy, ale juz z takim bede sie meczyl, dlatego chcialem troche go ulepszyc.

Z tym ramem to dobry pomysl, sprzedam 256 i kupie 512

Mam wina XP

 

chcialem opinie o tej karcie, dam rade na tym sprzecie zagrac w Dooma 3??

 

Aha przy okazji to szukam nowych sterownikow do mojej karty zintegrowanej, ktora sie nazywa Ac'97 teraz mam sterowniki C-Media 3D Ver 1.0.0.17 chcialbym cos nowszego, wi kto gdzie znalezc?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ten ram ile mhz najlepiej?

Bo znalazlem na allegro cos takiego:

DDR 512 PC 333

AMIĘĆ NIEMIECKIEJ FIRMY

MDT

 

za 212 zlotych

 

Nie warto sprzedawac tego mojego 256, jak bym dokupil ten ram to by stykło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dooma 3 nie pograsz raczej ... szkoda ze zanim kompa kupiles na forum nie luknoles bys napewno lepiej zainwestowal ta kase .. chodzi mi o fx i no celerona ... ale ogolenie to taka biorowka ale spoko mozena cos z nia jeszcze zrobic .. podkresc tego celka zapusc 3dmarka 2001 bo 2k3 nie widze sensu i zobaczymy co tam z tym fx i reszta a ramu to czemu nie zawsze bedziesz mial poprostu wiecej hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o karcie GeForce FX 5200 128MB ???

POSZUKAJ troche to sie dowiesz DUUUUZO na ten temat

:lol: :lol: :lol:

?????????? ze co to nie moje słowa !!

 

IMO to posta ty powinienes sobie odpuscic bo niec nie wnosisz , ja zadałem konkretne pytania ile bit i za ile $ . :twisted:

 

chcialem opinie o tej karcie, dam rade na tym sprzecie zagrac w Dooma 3??

opinie w wiekszosci - "badziew nie wart swej ceny " a z doomem to zycze ci tego (i sobie tez).

 

jak chcesz kupic ram to minimum 400MHz roznica w cenie nie wielka , wogule podkrec tego celka albo sprzedaj go z mobo i kup se athlona :twisted:

aha i uzywaj opcji zmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Elpawlakos. Jak już chcesz ten ram tak bardzo to powiem Ci, że nie wskazane jest mieszanie dwóch czy nawet trzech różnych kości. Jak dokupiłem kiedyś ram do starego kompa to się wieszał. Po kupnie takich samych 2 kości ramu wszystko było w porządku. :wink:

LPC wyluzuj trochę bo juni wpadnie w zakłopotanie :)

Przecież nikt od razu się na tym nie zna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka za lamerstwo ale co oznacza "zapusc 3dmarka 2001 bo 2k3" :)

no i do ilu da sie mojego celerona 2,4 podkrecic?

 

Da sie cos z tego zrobic z tego zlomu? ;))

 

wiem zaluje ze tu nie zajrzalem.....

za kompa dalem 2.100 pol roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech zgadne komp z marketu ?? :lol: . no trza było zajzec a teraz zajzyj sobie na podstawowe zagadnienia i do szukajki tam jest duzzzzzzooo o podkrecaniu . :wink:

 

a 3dmarki to takie benchmarki :) "sprawdzaja " wydajnosc kompa (ze tak powiem ) a szpak mowil zebys zrobił test 3dm01 bo w 3d03 to malutko pnkt dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge znalezc ten programik?

 

aha i co z tymi sterownikami do karty?

 

Aha przy okazji to szukam nowych sterownikow do mojej karty zintegrowanej, ktora sie nazywa Ac'97 teraz mam sterowniki C-Media 3D Ver 1.0.0.17 chcialbym cos nowszego, wi kto gdzie znalezc?

 

 

ps, zgadza sie z marketu.... ale to byla glupota....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek baaardzo słaby: Ten twój Celeron ma wydajność porównywalną z moim athlonem...ale na standardowych usatwienaich...

A celerony raczej kręca się dość słabo...moze wyciśniesz z 2,8. Ale podkręcanie Celeronów jest bez sensu. Nie daje praktycznie nic. Jak to mówią: Celerony to puste megaherce.

3Dmarka mozesz ściągnąć z www.futuremark.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co sadzicie o karcie GeForce FX 5200 128MB ???

POSZUKAJ troche to sie dowiesz DUUUUZO na ten temat

:lol: :lol: :lol:

?????????? ze co to nie moje słowa !!

 

:roll: .... nie wiem jak to sie stalo :wink: SORRY :D

 

 

IMO to posta ty powinienes sobie odpuscic bo niec nie wnosisz , ja zadałem konkretne pytania  ile bit i za ile $ . :twisted: 

kazdy ma prawo do wlasnego zdania :lol:, chociaz z tym konkretnym pytaniem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha przy okazji to szukam nowych sterownikow do mojej karty zintegrowanej, ktora sie nazywa Ac'97 teraz mam sterowniki C-Media 3D Ver 1.0.0.17 chcialbym cos nowszego, wi kto gdzie znalezc?

Tylko nie mów, że to zintegrowana grafika :? Bo jak tak to daruj sobie. Same problemy(tzn.konflikty). A jeżeli to stereo, to ja nie wiem gdzie szukać drivers'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zintegrowana jest dzwiekowa, grafika osobno.

Celeronek slaby.... ale teraz to juz sie wpakowalem bo zeby wymienic to na pentiuma albo cos musial bym parte stowek doplacic.

Jak to sie mowi gra nie warta swieczki.

Jak na razie chyba starczy ten celeorn do gier, a za rok sie zobaczy moze wtedy wymienie.

Na razie sprzedam ram i kupie jakis 512 400PC i sie zobaczy.

Poczytam o podkrecaniu i sprobuje go troszke podkrecic, nie gadaj ze nic zupelnie nie da, cos na pewno, w koncu celerona slyszalem ze sie najlepiej podkreca.

 

za adres strony dziekuje, zasysam juz sterowniki.

 

Cos sprobuje wyciagnac z tego kompa, w koncu taki zly nie jest, ale szkoda ze doom 3 nie pojdzie :)

 

aha i skad zassac ten caly 3dmark01 do testu?

zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jedyny fx5200 godny uwagi to PROLINK FX5200 ULTIMATE ma zwiekszone zegary i mozna go latwo krecic. Owszem celeron sie moze i dobrze kreci(gdzies widzialem celek 2Ghz@3Ghz) ale to sa puste MHz...tego celka 3GHz objechal by athlon 2300Mhz. A jak bedziesz zmienial jakies czesci to zainwestuj w AMD, tani athlon bardzo latwo sie kreci a dotego cos na nf2 albo kt600 i sprzecik cud miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie zalamuj sie z tym Doom3 ....napewno pojdzie ....

pewno nie bedziesz mial wysokich detali ale pojdzie ....

ja swojego czasu odpalilem na GF2MX alfe ......cinko bo cienko ale szla .... ( ale i procek byl slaby 700MHz ) ......wedlug zapewnien ID doom 3 ma chodzic juz od GF2 w gore .....

 

co do sprzetu to faktycznie przy najblizszej okazji zmien na AMD ...i jakies nForce2 lun KT600 ...

 

pamiec jak pamiec .... im wiecej tym lepiej ....:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka za lamerstwo ale co oznacza "zapusc 3dmarka 2001 bo 2k3" :)

no i do ilu da sie mojego celerona 2,4 podkrecic?

 

Da sie cos z tego zrobic z tego zlomu? ;))

 

wiem zaluje ze tu nie zajrzalem.....  

za kompa dalem 2.100 pol roku temu

1:moim zdaniem twoj komp jak dla poczatkujacego uzytkownike jest zupelnie wystarczajacy.lepszy komp narazie nie jest ci potrzebny.

2:doom3 ci odpalic,bez fajerwerkow ale bedzie mozna bezproblemowo pograc.

3:co do ramu zwroc uwage na czas dostepu CL(wez taki co ma 2 lub 2,5),

jezeli nic nie pisza o CL to znaczy ze ma na pewno 3.

4:nie mam celerona wiec nie wiem o ile da sie podkrecic,ale podkrecic sie da!(lepiej miec wiecej pustych mgh niz mniej).

5:podaj wynik z 3dmarka 2001

6:sprawdz czy karta ma 64 czy 128 bit.

7:pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jedyny fx5200 godny uwagi to PROLINK FX5200 ULTIMATE ma zwiekszone zegary i mozna go latwo krecic. Owszem celeron sie moze i dobrze kreci(gdzies widzialem celek 2Ghz@3Ghz) ale to sa puste MHz...tego celka 3GHz objechal by athlon 2300Mhz. A jak bedziesz zmienial jakies czesci to zainwestuj w AMD, tani athlon bardzo latwo sie kreci a dotego cos na nf2 albo kt600 i sprzecik cud miód.

 

nierozumiem tych pustych mhz po podkręceniu mojego celka (zaznaczam programowo bo sprzętowo nic niedam rady zrobić ) odrazu widać rożnicę i w 3dmarku 2001se jak i też w aidzie32 w odczycie i zapisie także mowienie że podkręcanie ce;erona nic niedaje oprócz mhz to chyba jakies nieporozumienie

 

 

 

pawelc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj skladalem zestawik wlasnie z Prolinkiem FX5200 Ultimate 128MB.Standardowo 250/500 poszlo bez najmniejszych problemow 300/600 bez dodatkowego chlodzenia.3dmark2001SE - 9100pkt

 

Reszta sprzetu to Bartek2500+ nie krecony,MSI K7N2 Delta-L,512MB PC2700 No Name :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w doom3 moze pograsz na 640x480 no i w dx8 (bedziesz musial w rivatuner wylaczyc PS2.0 i VS2.0)

Ogólnie slaby pc w pentium4 bym sie nie pakowal są bardzo drogie podłóg athlonów no chyba ze ktos ma kase ale szybkie P4 i dobra płyta to co najmniej 1500zl.

Jak bedziesz zmienial pc to lepiej przejdz na AMD.

 

Podkrecac pc mozesz jak grafe podkrecisz to powinnienes zobaczyc różnice na + ale proca jak bys wykrecil na 3.5ghz to za duzo ci nie da w grach:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak procek nie da ..... nie przesadzaj ... sprobuj odpalic FarcCry na slabym procku .....nawet na 5950U czy 9800XT bedziesz mial malo klatek ..... zalecany do teh gry to nim 2.0GHz ..a i to malo .... wiem to po sobie .... FX 5600 nie jest demonem predkosci ale jak pozyczylem od kumpla Bartona 2500 to roznica byla ogromna w wydajnosci wzgledem mojego Durona 1600@2000 .... a po podkreceniu Bartona do 3200+ jeszcze ladniej gra chodzila ..... zmieniam procka :)

 

alcen co do strow to uzywam 56.72 na 5600 u kumpla jest 5200 Ultimate i tez uzywa 56.72 ... zadnych problemow .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek baaardzo słaby: Ten twój Celeron ma wydajność porównywalną z moim athlonem...ale na standardowych usatwienaich...

A celerony raczej kręca się dość słabo...moze wyciśniesz z 2,8. Ale podkręcanie Celeronów jest bez sensu. Nie daje praktycznie nic. Jak to mówią: Celerony to puste megaherce.  

3Dmarka mozesz ściągnąć z www.futuremark.com

Witam i wielkie 8O bo celerony kreca sie super(northwood) i z takiego 2,4 wycisnie na dobrej płycie ponad 3 GHz(FSB koło 500), ale to nic jesli chodzi o gry bo ma za mały cache ale do pracy na kompie jest ok i przyrost szybkości jest odczuwalny.A jeśli chodzi o 3d marka to tylko 2003(jak już musi) choć ja wole aqamark03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...