Skocz do zawartości
Sir_Yaro

Klopoty przy instalacji R9100

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluje drivery stad do wersji 4.3 X'ow

 

instaluje

rpm -ivh -force <plik.rpm>

a potem wg zalecen z dokumentacji odpalam prg do konf tych driverow

fglrxconfig

 

Po przejsciu calej instalacji dochodzi tam jakis problem z DGA ktorego absolutnie nie udalo mi sie odpalic mimo przegrzebania zasobow google w kiku jezykach.

 

Aby nie byc zupelnie goloslownym. Bez zainstalowanych driverow ATI. NWN (gra) dziala bardzo kiepsko ale dziala. Po zainstalowaniu - nic. W konsoli dostaje tylko komunikat 'Error'. (genialny system logow ;) )

VmWare bez sterow dziala bez problemu. Ze sterami dostaje:

Unable to enumerate any DGA modes

XFree86 direct graphic (DGA extention) initialization failed

Mplayer tez potrafi zglupiec.

 

Dreczylem juz bezskutecznie kilka razy XF86Config-4 probujac dorzucic tam najrozniejsze znalezione wpisy - efekt zerowy, a raz udalo mi sie calkiem skutecznie wywalic cale kde... Co prawda tylko na 20 minut ale zawsze.... :)

 

Prosilbym o jakies sugestie dla mnie gdzie moge jeszcze pogrzebac w kwesti tego DGA.

A najlepiej o jakies XF86Config-4 w ktorym te stery dzialaja...

 

aha - mandaryna 9.2

 

p.s. w czasie instalacji pojawilo sie kilka pytan sporo pytan na ktore nie bylem pewien jak odpowiedziec - znajac moje szczescie odp. zle. Lista tych pytan jest dostepna tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...