Skocz do zawartości
przeciwnik

pierwsze testy Prescotta. Jednak AMD Najlepszy!

Rekomendowane odpowiedzi

to wynika z dziwnie wyższej przepustowości pamięci prescoota ! spowodowanej chyba nowymi instrukcjami.

one nie do tego sluza... i napewno nie maja wplywu, nawet nie ma wsparcia dla nich jeszcze

 

Zoabtrz sobie na PCLabie testy pamięci z Preskotem! Wypada zaskakująco dobrze.

Pcmark skaluje sie 1:1 z cache, podobnie jak inne

 

Chyab SSE3 dało kopa dlatego ,podobna różnica jest miedzy Thunderbirdem/Duronem a AXP w przepustowosci!

Wynikalo to z umiesczenia jednostki prefetch czy czegos takiego w XP

 

 

SSE2 daje znac o sobie i przepustowosc pamieci jest wieksza.

Nie widze wiekszego fsb... i zdecyduj sie czy SSE, SSE2 czy SSE3, bo 2 to juz N mial..

 

Pozatym 1mb cashu rozwija Netburst w Quake ktory jest wlasnie bardzo czyłu na wszelką przepustowość!. Daj dokładne wyniki oc

pozdro

wkoncu jakas prawde wycisnol ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wynika z dziwnie wyższej przepustowości pamięci prescoota ! spowodowanej chyba nowymi instrukcjami. Zoabtrz sobie na PCLabie testy pamięci z Preskotem! Wypada zaskakująco dobrze. Chyab SSE3 dało kopa dlatego ,podobna różnica jest miedzy Thunderbirdem/Duronem a AXP w przepustowosci! SSE2 daje znac o sobie i przepustowosc pamieci jest wieksza. Pozatym 1mb cashu rozwija Netburst w Quake ktory jest wlasnie bardzo czyłu na wszelką przepustowość!. Daj dokładne wyniki oc

pozdro

O czy m ty mowisz? Jaka dziwnie wyzsza przepustowosc? Co ma SSE3 do szybkosci komunikacji CPU->NB->RAM skoro to wewnetrzna instrukcja procesora? Juz nie wspomne o tym, ze SSE3 nie ma nigdzie wykozystania. Nawet Sandra w testach niskopoziomowych CPU nie korzysta z nowych instrukcji.

Szybkosc komunikacji z pamiecia wzrosla tylko w niektorych przypadkach. Przy przesylaniu malych blokow danych North jest wyraznie szybszy (do 30%). Przy blokach ponad 1MB jest Presc znacznie szybszy z uwagi na pojemniejszy cache. Zmniejszona wydajnosc przy malych wynika z wydluzonego o 50% potoku.

Thunderbird jest wolniejszy od AXP glownie ze wzgledu na zaaplikowana jednostke pobran wyprzedzajacych + dochodzacy w niektorych wypadkach SSE.

Przypomne ze SSE2 jest w obu Pentakach wiec nie wiem do czego twoj text przypiac. A i co ma 1MB cacheL2 w Presc do szybszego dzialania w Q3 skoro Presc jest w Q3 wolniejszy od Northa z uwago na potok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie, ale w niektorych wypadkach tak (niepotrzebne zapelnienie potokow). Cache tez nie zmniejsza wydajnosci, tylko caloksztalt zdarzen ktore zajda w srodku :)

Czyli wypadkowo to o co nam chodziło :D

 

Zobacz jaki pipeline dało czadu w czystoobliczeniowym superpi

 

Zapełnianie potoku nastepuje przy malych ciagach instrukcji ale za to odbpowiada TLB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wynika z dziwnie wyższej przepustowości pamięci prescoota ! spowodowanej chyba nowymi instrukcjami. Zoabtrz sobie na PCLabie testy pamięci z Preskotem! Wypada zaskakująco dobrze. Chyab SSE3 dało kopa dlatego ,podobna różnica jest miedzy Thunderbirdem/Duronem a AXP w przepustowosci! SSE2 daje znac o sobie i przepustowosc pamieci jest wieksza. Pozatym 1mb cashu rozwija Netburst w Quake ktory jest wlasnie bardzo czyłu na wszelką przepustowość!. Daj dokładne wyniki oc

pozdro

O czy m ty mowisz? Jaka dziwnie wyzsza przepustowosc? Co ma SSE3 do szybkosci komunikacji CPU->NB->RAM skoro to wewnetrzna instrukcja procesora? Juz nie wspomne o tym, ze SSE3 nie ma nigdzie wykozystania. Nawet Sandra w testach niskopoziomowych CPU nie korzysta z nowych instrukcji.

Szybkosc komunikacji z pamiecia wzrosla tylko w niektorych przypadkach. Przy przesylaniu malych blokow danych North jest wyraznie szybszy (do 30%). Przy blokach ponad 1MB jest Presc znacznie szybszy z uwagi na pojemniejszy cache. Zmniejszona wydajnosc przy malych wynika z wydluzonego o 50% potoku.

Thunderbird jest wolniejszy od AXP glownie ze wzgledu na zaaplikowana jednostke pobran wyprzedzajacych + dochodzacy w niektorych wypadkach SSE.

Przypomne ze SSE2 jest w obu Pentakach wiec nie wiem do czego twoj text przypiac. A i co ma 1MB cacheL2 w Presc do szybszego dzialania w Q3 skoro Presc jest w Q3 wolniejszy od Northa z uwago na potok?

przystopuj... napierw piszesz ze dziwna wydajnosc w Q3 to ja próbuje coś wywnioskować żeby coś rozkminić skąd to sie wzieło co nie?. Wiadomo Q3 lubi duza przepustowosc! ,na PClabie w testach przegladalem wykresy i tam widzialem dziwnie duza przepustowosc w ktoryms (nie pamietam dokaldnie) tescie. To zwrocilo moja Uwage ,a ze piszesz ze w q3 cos nie tak to ci probuje dojsc do tego jakim cudem?... Dochodza nowe instrukcje (ok jeszcze nie dzisiejsze zgodze sie) to przychodzi mi na myśl wieksza wydajność AXP nad TB które wlasnie mn. tym sie różniły i różnie może być! . Wyniki z SuperPI na które powiedziałeś "poprostu ten progs bardziej lubi Prescota" to nie jest wytłumaczenie!. SuperPI też lubi dużą przepustowość pamięci (sam z tym ubolewam :/) wiec tu tez moze to wpływać. Metoda prób i błedów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wynika z dziwnie wyższej przepustowości pamięci prescoota ! spowodowanej chyba nowymi instrukcjami.

one nie do tego sluza... i napewno nie maja wplywu, nawet nie ma wsparcia dla nich jeszcze

 

Zoabtrz sobie na PCLabie testy pamięci z Preskotem! Wypada zaskakująco dobrze.

Pcmark skaluje sie 1:1 z cache, podobnie jak inne

 

Chyab SSE3 dało kopa dlatego ,podobna różnica jest miedzy Thunderbirdem/Duronem a AXP w przepustowosci!

Wynikalo to z umiesczenia jednostki prefetch czy czegos takiego w XP

 

 

SSE2 daje znac o sobie i przepustowosc pamieci jest wieksza.

Nie widze wiekszego fsb... i zdecyduj sie czy SSE, SSE2 czy SSE3, bo 2 to juz N mial..

 

Pozatym 1mb cashu rozwija Netburst w Quake ktory jest wlasnie bardzo czyłu na wszelką przepustowość!. Daj dokładne wyniki oc

pozdro

wkoncu jakas prawde wycisnol ;]

literoowka! z tym SSE2 i SSE3! więc to wam mogło zamotać sorry... porąbały mi sie klawisze ,choć i tak nie ma narazie ta instrukcja rzeczywiście znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przystopuj... napierw piszesz ze dziwna wydajnosc w Q3 to ja próbuje coś wywnioskować żeby coś rozkminić skąd to sie wzieło co nie?. Wiadomo Q3 lubi duza przepustowosc! ,na PClabie w testach przegladalem wykresy i tam widzialem dziwnie duza przepustowosc w ktoryms (nie pamietam dokaldnie) tescie. To zwrocilo moja Uwage ,a ze piszesz ze w q3 cos nie tak to ci probuje dojsc do tego jakim cudem?... Dochodza nowe instrukcje (ok jeszcze nie dzisiejsze zgodze sie) to przychodzi mi na myśl wieksza wydajność AXP nad TB które wlasnie mn. tym sie różniły i różnie może być! . Wyniki z  SuperPI na które powiedziałeś "poprostu ten progs bardziej lubi Prescota" to nie jest wytłumaczenie!. SuperPI też lubi dużą przepustowość pamięci (sam z tym ubolewam :/) wiec tu tez moze to wpływać. Metoda prób i błedów!

Napisalem ze na Anadtechu test Q3 wypadl dziwnie bo u nich Presc jest szybszy w Q3 od Northa a tymczasem z innych testow (w sensie innych serwisow i moje tez) wynika, ze Q3 szybciej dziala na Nothcie, a Presc w Q3 odstaje od tak samo taktowanego Northa. Tyle.

Tak samo wytlumaczylem dlaczego TB jest wolniejszy od XP-wprowadzono pobrania wyprzedzajace i powiekszono bufory TLB.

Jak moze na szybkosc dzialania SuperPi wplywac wysoka przepustowosc?

Piszesz o "dziwnie wysokiej przepustowosci". Czego wysokiej przepustowosc? Bo chyba nie komunikacji FSB skoro zadnych zmian na tym polu nie poczyniono. Chyba nie komunikacji z pamiecia podreczna skoro jest ona wolniejsza od tej z northa, ale szybsza niz w gallatinie. Wplynely na to zmiany w jednostkach logicznych i powiekszona pamiec podreczna. Poczytaj dokladnie opis architektury Presca a powienienes zrozumiec na jakim poziomie biora sie roznice. Nie ma tu nic dziwnego.

 

Co do SuperPi. Tak samo SuperPi reaguje na Gallatina. Tez dziala na nim szybciej niz na Nothcie. Wytlumaczeniem szybszego dzialania sa zmiany w architekturze na ktore program pozytywnie reaguje, a ze inny dziala wolniej to nie "cos dziwnego" tylko sposob konstrukcji programu i jego pozniejszego reagowania na konkretna architekture CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecenie Presca. Straszna kila. 1,65V Nukleon i 4GHz-nie wchodzi nawet do Windy. Tylko POST.

Na 3,6GHz trzeba mu dawac 1,4V -musi miec tyle pod obciazeniem realnie.

Na powietrzu nie widze wogle krecenia tego proca. Marnosc. Na obecnych steppingach nie stac go na wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecenie Presca. Straszna kila. 1,65V Nukleon i 4GHz-nie wchodzi nawet do Windy. Tylko POST.

Na 3,6GHz trzeba mu dawac 1,4V -musi miec tyle pod obciazeniem realnie. 

Na powietrzu nie widze wogle krecenia tego proca. Marnosc. Na obecnych steppingach nie stac go na wiele.

Identycznie jak na u 'zagraniczniakow'

 

Gdzie ta podkrecalnosc 4GHz na AC ... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh s478 powoli wymięka... Przy tym poborze mocy Intel nie poleci z prescotem s478 długo... LPGA ,zasilanie BTX , DDRII ,PCI-X , Matrix Raid ,nowe przewydywalne standarty ,ciekawe które wejdą i sie zaklimatyzują pozytywnie. Nie dzieje sie dobrze dla potencjalnych klientów ,A64 (s754 wisi w powietrzy) A-FX (ECC ,drogi ,trudny) a teraz intel z takim zonkiem. Chyba zamyka sie pewien rozdział. Choć zobaczymy... może będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam jedno możecie mnie zagryźć ale mam to gdzieśa więc do dzieła....intel firma konserwatywna niewychyla łba z nowym towarem dopoki go niesprawdzi a więc zalożę się że czerwiec 2004 będzie prezentacją prescota który dosra wszystkim na rynku pozatym amd też coś knuje w końcu niebez kozery budują nową fabrykę.....a więc...będzie wojna intel versus amd ale raczej nie na zapalki czy lekkie bombki jak na dzień dzisiejszy ale raczej już na kosmiczne procki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam jedno możecie mnie zagryźć ale mam to gdzieśa więc do dzieła....intel firma konserwatywna niewychyla łba z nowym towarem dopoki go niesprawdzi a więc zalożę się że czerwiec 2004 będzie prezentacją prescota który dosra wszystkim na rynku pozatym amd też coś knuje w końcu niebez kozery budują nową fabrykę.....a więc...będzie wojna intel versus amd ale raczej nie na zapalki czy lekkie bombki jak na dzień dzisiejszy ale raczej już na kosmiczne procki:D

to bardzo dobrze , moze cos sie ruszy a do tego bedzie taniej 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja chyba za duzo jezdzilem po swiecie i nabylem troszke inny stosunek do zycia.

zauwazylem ze najgorzej o polakach mowia polacy!?

ten nasz pesymizm mnie juz dobija.

rozumiem ze nie mozna porownywac sie do najbiedniejszych,ale twierdzic ze jest tak zle bo obok nas jest kraj z takimi dobrymi wynikami (3 najbogatszy kraj swiata-niemcy) jest troszke niepowazne.

 

poza tym z tego co wiem to intel planuje budowe fabryki w indiach.heh przecierz niemcy,francja sa bogatsze.dziwne

pozdro :)

Bardzo możliwe, że nabrałeś lepszego stosunku do świata przez podróże :). Ale więkoszść polaków jest skazana na oglądanie swoich wqurwiających sąsiadów przez całe życie :P Pewnie dla tego polacy mówią tak źle o polakach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja chyba za duzo jezdzilem po swiecie i nabylem troszke inny stosunek do zycia.

zauwazylem ze najgorzej o polakach mowia polacy!?

ten nasz pesymizm mnie juz dobija.

rozumiem ze nie mozna porownywac sie do najbiedniejszych,ale twierdzic ze jest tak zle bo obok nas jest kraj z takimi dobrymi wynikami (3 najbogatszy kraj swiata-niemcy) jest troszke niepowazne.

 

poza tym z tego co wiem to intel planuje budowe fabryki w indiach.heh przecierz niemcy,francja sa bogatsze.dziwne

pozdro :)

Bardzo możliwe, że nabrałeś lepszego stosunku do świata przez podróże :). Ale więkoszść polaków jest skazana na oglądanie swoich wqurwiających sąsiadów przez całe życie :P Pewnie dla tego polacy mówią tak źle o polakach :)

wiadomo, ten kto mowi o swoim podworku wie najlepiej, w koncu sam tam mieszka :D. CO do ceny prockow to watpie, zeby potanialy. Nie po to intel i amd wywalaja szybsze procki, zeby sprzedawac te wolniejsze za nizsza cene :D. Usprawniaja procesy technologiczne, pompuja MHz , cena stoi na stalym poziomie a koszty produckji maleja (wiecej jaderek z wafla robia). Tak to juz na tym swiecie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...