Skocz do zawartości
przeciwnik

pierwsze testy Prescotta. Jednak AMD Najlepszy!

Rekomendowane odpowiedzi

ROZWIĄZANIE...

Co wy chcecie? procesor Presccot jest super! ej ludzie to robi 4Ghz na powietrzu :D (nie mówie już o banalnie niskich napięciach :D) Prosze bardzo wynik ES (sampel inżynieryjny!) 3.2 (ES, steppin3), 1.50V, R404, Superpi8M => 4506MHz, 1.55V,R404,SuperPi 1M => 4644MHz (powered by macci) ,jak widać masakra... dodajcie jeszcze to że to pierszy steeping nowej technologi ! Zobatrze jak zmiana technologi wpływa na podkręcalnośc pierszych steepingów! : Piersze northwoody B0 (2.2Ghz) robiły ~2.6Ghz teraz już robią nowe steepingi już po 3.8Ghz... ,pamiętacie jak sie kreciły piersze Tbirdy(wejscie nowej technologi 0.18um) ? robiły 1.3Ghz z trudem następne (AXIA AYHJA) już śmigały po 1.6Ghz... Nastepny przykład? prosze bardzo! Pamiętacie pierwsze T-Bredy? 2200+ A0? (nowa technologia dla amd piersze 0.13um) 2Ghz było super wynikiem z tych proców! obecnie chulją po 2.5Ghz... . Tak więc wynik prescotó wraz z wejsciem nowej technologi 0.09um jest naprawde baaardzo dobry! strach pomyśleć co będzie później (moge sie założyć ze ktos rozwali 6Ghz na prescocie do końca wakacji!) Do 3.2Ghz prescot dostaje w łęb od northwooda pozniej juz sie równoważą. A przy wyższych częstotliwośćach do których przecież preskot został przystosowany! (znakomicie sie podkręca) rozwala Northwooda po całości! Inna architektura jadra (cykle zegara) + 1Mb cashu własńie w tych procach rozwija sie dopiero powyzej 4Ghz...

Prescot 4.5Ghz jest tak samo wydajny jak northwood 4.8Ghz... prosze bardzo :

NW @4.8GHz (300x16 5:4 2-2-2-5) = 5min 34sec

Prescott @4.5GHz (281.5x16 5:4 2-2-2-5) = 5min 33sec

(powered by macci)

Poczytajcie sobie recke na anandtechu! tak jest bardzo fajnie wytłumaczone w zakładce . Secrets of Prescott!

 

Z tego co widze to ten topic przekształcił sie na najazdy na intela wywołane lamerstwem useró wypowiadających sie tu... (nie wszyscy). Śmieszny poziom sie robi tu na tweaku. Jak wy chcecie kandydować na najlepsze forum o oc... to ja moge kandydować na prezydenta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawe jak "czarodziejom" z benchmarka udalo sie osiagnac w commanchu calkowicie przeciwstawne wyniki do wszystkich swiatowych serwisow, ktore prowadzily testy :D No i ten 15% wzrost szybkosci, kiedy innym wychodzi wydajnosc porownywalna z NW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawe jak "czarodziejom" z benchmarka udalo sie osiagnac w commanchu calkowicie przeciwstawne wyniki do wszystkich swiatowych serwisow, ktore prowadzily testy  :D No i ten 15% wzrost szybkosci, kiedy innym wychodzi wydajnosc porownywalna z NW :)

powszechnie wiadomo :D benchmark.pl = korupcja.pl =lamki i krętacze :D. Zauważcie że to co ma komputronik w promocji lub potrzebuje sprzedać dziwnym trafemna benchmarku osiąga zaskakująco wysokie wyniki :D. Przykład? looknijcie na ich smieszna piramide kart graficznych... hehe śmiać sie chce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...będzie później (moge sie założyć ze ktos rozwali 6Ghz na prescocie do końca wakacji!)...

Tylko jak intel pujdzie za ciosem i róweniz zastosuje zintegrowany kontroler pamięcii to pa pa pdkrecanie tego proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne. A co robisz z EE juz nie wystarcza ?

5GHz SubZero nie ciagnie :D

 

Wcale nie jest pewne czy IC7max3 wydzwignie Prescotta. Pila na PClabie nia dal rady.

ale to raczej nie wina konstrukcji... watpie zeby ta plyta tego nie pociagla. Fakt faktem z tego co widze prescota montuja w kompach z hipermarketu... a tam raczej nie ma dobrych konstrukcji mobo. Tak wiec imo plyta jest przystosowana ,ma predyzpozjce zeby pociagnac. Ale jak wiadomo MAX3 byly wadliwe (szczegolnie rev1.0) ,tak wiec roznie moze byc ,no i pamietajmy o supporcie microcode for CPU ze strony producenta to tez jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie bo chcę miec pewność - czy PRESCOTT odpali bez zadnego "ALE" na mojej IC7-MAX3?

 

Od jakiegoś czasu zwracam na twoje posty szczególną uwagę. Nie obraź się, ale zadajesz głupie pytania. Po pierwsze w sieci jest masa info o płytach, które obsługują Prescott'a i twoja, (jeśli ją faktycznie masz) nie powinna mieć problemów. Po drugie, jeśli rozważasz zmianę obecnego EE na Prescott'a to albo ściemniasz z podpisem, albo... (tu musiałoby paść stwierdzenie, które mogłoby cię obrazić).

 

PS. Pewnie ostro zareagujesz i być może masz do tego prawo jednak charakter twoich postów raczej nie uwierzytelnia twojego podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie bo chcę miec pewność - czy PRESCOTT odpali bez zadnego "ALE" na mojej IC7-MAX3?

 

Od jakiegoś czasu zwracam na twoje posty szczególną uwagę. Nie obraź się, ale zadajesz głupie pytania. Po pierwsze w sieci jest masa info o płytach, które obsługują Prescott'a i twoja, (jeśli ją faktycznie masz) nie powinna mieć problemów. Po drugie, jeśli rozważasz zmianę obecnego EE na Prescott'a to albo ściemniasz z podpisem, albo... (tu musiałoby paść stwierdzenie, które mogłoby cię obrazić).

 

PS. Pewnie ostro zareagujesz i być może masz do tego prawo jednak charakter twoich postów raczej nie uwierzytelnia twojego podpisu.

eh...

 

- po pierwsze - niezamierzam jak narazie pozbywac sie proca ( nastepny który robi gały na widok czegoś innego niż XP 1.7 )

- po drugie - czy grzechem jest zapytac się o cokolwiek juz na tym forum? Poprostu chcę wiedzieć / byc pewny - a nie udawać że wiem ...

 

Prescott interesuje mnie jedynie z uwagi na MOŻLIWOŚCI "OVER." ( jak na te czasy ) na cholere miałbym zamieniać P4 EE na Prescotta? bo prócz możliwości overclockerskich niewidzę w nim nic ciekawego "jak na te czasy" ...

 

a tak na marginesie - czy w polsce niemożna sobie juz zmontowac "lepszego kompa" ? Wiem ze mój podpis co dla niektórych jest szokujący ale prawdziwy ( no bo jak to może działac na 300W zasilaczu ba - do tego megabajta - a juz o dysku niewspomne - bo w chwili kupna tego sprzętu "co mam" niebyło ULEPSZONEJ wer. Raptora SATA 78GB ... wreszcie wyszedł więc czas sobie kupić co też uczynie za koło tydzień ) - bo ktoś tu nierozumie, że niewszystko kupuje sie OD TAK, i na coniektóre podzespoły trzeba troche poczekać, bo po co dawac za jakiegoś ( przykład ) radka 9800XT 2700 zł ( Hercules w polsce ) jak mozna troche poczekać ( na okazje ) i dać 950 zł za tę sama kartę - używaną przez 2 miesiące z USA ( powinna dotrzec do mnie za tydzień ) ... ja myśle ( z tego co zauwazyłem ) w przeciwieństwie co do niektórych ( bez obrazy )... i wbrew pozorom mogę smiało powiedzieć że za każdą z częsci które obecnie posiadam niedałem więcej anijeżeli 40% jej faktycznej wartości ( w przybliżeniu ) ...

 

( w ogóle dobrze że niewypisałem reszty podzespołow, które jak narazie grzeją półeczkę bo "coniektórzy" zwł. admini to by mi pewnie BANA dali... pod pretextem "niemozliwe że posiadasz takie podzespoły" ... ba a ciekawe ile na nie wydałeś... dla mnie to jest smieszne... )

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

a wracając zupełnie do tematu - czyli niemam pewności że Prescott na 100% odpali mi na mojej płycie?... szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biarac pod uwage topic ktory byl jakis czas temu watpliwasci budzi to co piszesz i tyle.

a mnie się wydaje, że tobie poprostu trudno przełknąć to, że ten wynik osiągnolem na SubZero4G ! Bo raczej niespotkałem się ( i myślę że TY także ) z jakims recordem/ lub czym podobnym około 4GHZ , że by to hulało na SubZero4G - zwykle jakieś FC ev. WC ... już niewspomne o Azocie... a tu nagle jakis sobie REC_DJ wylatuje z "biednym" chłodzeniem i walnoł "takim wątkiem" to sobie go wyśmieje - bo jest "inny" i niekupił sobie FC do tego osiągnoł taki a nie inny wynik - ja nieosiągnołem to czemu on ma osiągnąć?... a zrobie mu jazde. Reszty już niepiszę bo za dużo jest szczegułów... Takie jest moje zdanie.

 

Ale też niezmieniajmy treści wątku - bo zajmowanie się taką "śmieszną" sprawą jest nie na miejscu... a obrażać niema się "o co" ani też polemizować "przecież ja sobie z was jaja robie" ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biarac pod uwage topic ktory byl jakis czas temu watpliwasci budzi to co piszesz i tyle.

a mnie się wydaje, że tobie poprostu trudno przełknąć to, że ten wynik osiągnolem na SubZero4G ! Bo raczej niespotkałem się ( i myślę że TY także ) z jakims recordem/ lub czym podobnym około 4GHZ , że by to hulało na SubZero4G - zwykle jakieś FC ev. WC ... już niewspomne o Azocie... a tu nagle jakis sobie REC_DJ wylatuje z "biednym" chłodzeniem i walnoł "takim wątkiem" to sobie go wyśmieje - bo jest "inny" i niekupił sobie FC do tego osiągnoł taki a nie inny wynik - ja nieosiągnołem to czemu on ma osiągnąć?... a zrobie mu jazde. Reszty już niepiszę bo za dużo jest szczegułów... Takie jest moje zdanie.

 

Ale też niezmieniajmy treści wątku - bo zajmowanie się taką "śmieszną" sprawą jest nie na miejscu... a obrażać niema się "o co" ani też polemizować "przecież ja sobie z was jaja robie" ehh...

ale to nie chodzi o to ze nie masz tego sprzetu. Tylko ze z punktu widzenia techniki ten pelt ~80W i AC raczej nigdy nie odprowadzi ciepla z proca 150W... ,poprostu nauka na to nie pozwala! system skonstrułowania TECa! jest nie możliwy żeby to zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jak zawsze poziom dyskusji trącającej o trudny temat przewagi INTEL'a nad AMD, AMD nad INTEL'em, NVIDIA nad ATI, ATI nad NVIDIA osiągnął BARDZO niski poziom. Jak czytam wypowiedzi niektórych posiadaczy AMD to trawi mnie śmiech... można odnieść wrażenie, że dodają sobie otuchy. Intel ma taką pozycję na rynku, że jeszcze długo ŻADNA firma mu nie zagrozi. Tak samo jak z rynku nie zniknie NVIDIA tak i INTEL jeszcze długo będzie posiadał dominującą pozycję. Należy prosić moce nadprzyrodzone by AMD wytrzymało i nadal się rozwijało. AMD odnosiła dotąd suksesy na skromnych rynkach takich jak polski, gdzie bieda i niskie budżety domowe decydują o wyborze platformy. Dopiero w ostatnim kwartale AMD zanotowało globalnie zyski przy czym w skali całego roku nadal przyniosło straty. Więc zamiast p******** o upadku INTELA módlcie się by AMD wytrwało w wysiłkach. I chyba nie chcecie mi powiedzieć, że AMD Athlon 64 3200+ za 1999 PLN gwałtownie zmieni tą sytuację  :wink: Najzabawniejsze jest to, że o INTEL'u wypowiadają się bardzo krytycznie najczęściej posiadacze słabszych wersji Athlonów. Wręcz niepoważnie to brzmi jak gostek z Athlonem 2000+ pisze o produktach INTEL'a, że są g ó w n o warte. Wystawia się taki gość na śmieszność... 

 

Posiadałem zarówno procesory od AMD jak i INTEL'a. Ostatni proc spod młotka AMD to Barton 2500+. Uważam ten procesor za hicior zeszłego sezonu. Niestety nie ma dla AMD odpowiedników takich płyt jak INTEL'owski ABIT IC7-G czy ASUS P4C800 (już słyszę te wrzaski posiadaczy płyt Epox'a czy ABIT'a  :lol: ). To właśnie płyta zdecydowała o tym, że zmianiłem platformę. Obecnie posiadam P4 2.4C, który jest de facto overclockerskim odpowiednikiem Barton'a 2500+. I ja w przeciwieństwie do wielu pieniaczy-smarkaczy życzę obu formom jak najlepiej ponieważ obie robią wyśmienite procesory (Celerony pomijam, Durony z chlubnymi wyjątkami również). Niech każdy ich produkt będzie na tyle dobry by zmuszał konkurenta do wysiłku i ciągłego progresu. Wielu ma pretensje do INTEL'a w związku z bardzo wysokimi cenami jego produktów. Pamiętajcie jednak, że taki biedny rynek jak polska dla niego nie istnieje. Przykre??? Tak jednak należy na to popatrzeć z innej perspektywy. To jest interes i nikt nie będzie się rozczulał nad polaczkami, że nie mają kasy. Zresztą i AMD ma w swojej ofercie brunatne wisienki. Jak widzę przykładowo na sirius.pl Barton'a 3200+ FSB400 za 2350 PLN to zaczynam się zastanawiać co tu jest grane... Więc Panowie starajcie się zachować troszkę obiektywizmu.

Błędnie oceniasz przyczyny niechęci wielu... do firmy Intel. Na Mercedesa

nikt nie pluje z tego powodu że robi drogie samochody, AMD też robi i sprzedaje drogie procesory a intel nie gardzi rynkiem tanich (celeron)

Moim zdaniem przyczyna niechęci leży w nieuczciwych praktykach

marketingowych. (Jeśli nie słyszałeś o procesach w USA o nieuczciwe

reklamowanie pentium IV to poszukaj). Osobiście planowałem zakup

pentium IV w 2001 roku jednak przed dokonaniem zakupu zrobiłem

w sklepie test (własnym programem). Gały wyszły mi z orbit kiedy

stwierdziłem że celeron tualatin 1200 działa dwukrotnie szybciej

od pentium IV 1.5 Ghz (płyta pod P IV była marna ale jednak, kupiłem

wtedy celerona 1200 na płycie z pamięciami DDR bo mniej pobierał prądu

i był 0,13 a wydajnością niewiele ustępował procesorom Athlon)

Mnie omineła przykra niespodzianka po zakupie procesora.

Nie dziw się tym którzy wydali uzbierany grosz na pentium IV i nie lubią

Intela. Intel nie będąc w stanie konkurować skutecznie w 2001 roku

wydajnością, wykorzystał przeświadczenie większości nabywców

procesorów o tożsamości częstotliwości taktowania z wydajnością.

Pierwsze testy nowego procesora wskazują na powtórkę z rozrywki.

Zastanów się dlaczego na stronie Intela nie można znaleść porównania

wydajności Pentium III tualatin i pentium IV (może idzie o te procesy

w USA przeciwko Intelowi o wprowadzenie w błąd co do wydajności P IV)

Twierdzenie o nieistnienu takiego rynku jak Polska dla Intela stoi w

sprzeczności z istnieniem w Polsce oddziału Intela. Powoli staje się to

twierdzenie coraz bardziej prawdziwe. Jednak przyczyna tego kurczącego się dla Intela rynku leży po stronie świadomości technicznej nabywców w

Polsce , bardziej niż ,cienkich portfeli. Innymi słowy to my nie chcemy

kupować Intela bo znamy się na tym, a nie Intel nie chce nam

sprzedawać bo mamy za mały rynek i mało kasy.

Tak dla informacji: do premiery rynkowej pentium IV Intel miał

zdecydowaną przewagę na na Polskim rynku nad konkurentami, od tej pory stale traci udział w rynku na rzecz AMD. Oceniam że Intel poniżej

20% udziałów AMD powyżej 80%.

I kto tu jest monopolistą ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... naprawde sprawdza sie teoria że INTEL ma najszybsze procki... a AMD najwydajniejsze...

 

zróbcie porównanie np, AMD XP 2.2 GHZ * nie model 2200+ tylko proca o takim zegarze )... z procesorem P4 2.2 GHZ... jest oczywiste ze wygra AMD... tak więc jeżeli chodzi o kwestie wydajności - mamy to juz za sobą... kwestia ceny... to samo ... AMD wpadl na pomysl - hmmm nasze proce sa takie wydajne to czemu nieprzypisac im jakiegos modelu ktory mniej wiecej odpowiada prodekosci rzeczywistej P4... przez co AMD są tańsze... teraz zaś mówie tutaj o XP2200+ a P4 2200 ( niewiem czy jest taki model ale to tylko porownanie ) ... moim zdaniem AMD wygral w tej kwesti... i jak narazie INTEL niedostaje AMD do pięt ( mimo iz jestem zwolennikiem INTEL-A ) ... AMD się naprawde odrodziło... INTEL poprostu ma "duzo" MEGAHERZOW i to niektorych może podnieca ( np mnie jak czasami sobie podkrece do 4 GHZ proca to fajne robi to wrazenie na kumplach ) ...

 

AMD VS INTEL ... 1:1 ... niema co polemizować... kazda z tych firma ma plusy i kazda ma jakies minusy... kwestia wyboru/oceny zalezy tylko od nas samych ... a to ze prescott jest taki a nie inny? moim zdaniem niemamy jeszcze plyty ktora jest w stanie wycisnac 100% mocy z tego cacka tak jak to ma sie w przypadku P4 i chipset i875... kwestia czasu...

 

Nie obraz sie ale twoje rozwazania swiadcza ze nie masz zielonego pojecia o sprzecie.

Jak mozna porownywac 2 odmienne architektury zegar w zegar ???? przeciez to nie ma zadnego sensu - to tak jak bys porownywal 2 karty graf np gf2ti z radkiem 9100 tylko dlatego ze maja podobne zegary - to nie ma sensu.

Jak tak bardzo cie to bawi to porownaj centrino intela z zwyklym intelem albo z amd - jak widac intel tez moze robic szybkie wydzielajace malo ciepla procki z malymi zegarami ...

 

Zgadzam sie ze to kwestia marketingu - ludzie kupia proca ktory bedzie mial 4ghz zamiast 3000 mhz - ale nie ma to teraz i tak znaczenia - wiekszosc znajomych ktorzy zlozyli sobie kompy na amd nie mialo pojecia ze barton 2500 nie ma naprawde 2500 mhz

a jak ich uswiadamialem czuli sie oszukiani i godzine musialem tlumaczyc o co chodzi z oznaczeniami amd ...

Wiec rozwazania z cyklu porownajcie zegar w zegar to forum ma juz dawno za soba - ty jako ze jestes nowy i jak widac po postach (peltier 4ghz i te sprawy :P) niedoswiadczony miales prawo takie cos napisac.

I przykro to pisac ale to ze intel niedorasta amd do piet jest przesadzone - to raczej amd musi uwazac zeby wytrzymac konkurencje ... Niestety prawda jest taka ze intel przeznacza na rozwoj nowych technologii rocznie tyle ile wynosi caly przychod amd i nie zapowiada sie zeby sie to zmienilo.

A szkoda zeby amd odpadlo bo ucierpieli by na tym wszyscy.

 

Przypominasz mi jednego czlowieczka ktorego ostatnio poznalem - starszy grubszy facet ktory uwaza sie za najwieksze guru komputerowe na swiecie.

zlozyl sobie kompa na p4 2,6ht asusie p4p800delux 512mb ramu na hyperx 120gb dysku sata grafike radeona 9500 a ostatnio dokupil obudowe za 1000 zl bo ma 7 wiatrakow katode fajne zaczepy itd ...

Jak rozmawialismy sobie zeszlo na temat amd ja powiedzialem ze najlepszym rozwiazaniem w kwestii cena/jakosc jest obecnie platforma na bartonie 2500 z dobra plytka i pamieciami - uslyszalem ze barton to grzejace sie g... ktore sie pali kruszy plyty pod to sa drogie wiesza sie nieustannie itd - i na dodatek zadne argumenty nie mialy sensu bo on i tak uwazal ze to shit.

Kolejna sprawa - porozmawialismy o kreceniu procka pokazal mi troche benchmarkow,

odpalil gre i okazalo sie ze jego komp chodzi niewiele szybciej od mojego - wiec powiedzialem zeby go jeszce troche podkrecil (mial puszczonego na 2,8) na co on opdpowiedzial ze dalsze krecenie nie ma sensu bo komputer mu dziala wolniej !!!

Tak wiec nie wiem czy zrozumiales co ci chce powiedziec - to ze ktos ma fajny sprzet nie robi jeszcze z niego guru - a moj znajomu za guru komputerowe podobnie jak i ty sie uwaza - no bo przeciez ma obudowe za 1000 zl ... szkoda tylko ze za kasa , fajnym sprzetem nie stoi wiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biarac pod uwage topic ktory byl jakis czas temu watpliwasci budzi to co piszesz i tyle.

a mnie się wydaje, że tobie poprostu trudno przełknąć to, że ten wynik osiągnolem na SubZero4G !

Nam ciezko przelknac jest to ze mozna tak zalosne wywody slyszec... Czlowieku, wez sie ogarnij, juz tak to powiem, zrozum to ze w tym subzero4g jest 55W peltier (no, powiedzmy ostatecznie ze jest 72W). Nie przepompujesz peltierem 72W "nedznej" ~150W gromadki... Twoje zarty ze chlodziles powietrzem zimnym takze do nas nie przemawaiaja bo kazdy kto przeczytal chocby najprostrze FAQ o peltierach wie jak mocno smierdzi to co mowisz...

 

 

Bo raczej niespotkałem się ( i myślę że TY także ) z jakims recordem/ lub czym podobnym około 4GHZ , że by to hulało na SubZero4G

Znowu te subzero.... Ehh czlowieku, odsylam cie do XS gdzie sa po 4ghz wyniki na boxowym coolerku z lepszym wentylem...

 

zwykle jakieś FC ev. WC ... już niewspomne o Azocie...

Takk, do 4ghz trzeba az ciezko artylerie w postaci chlodziarki / azotu wyciagac, OJEJ!

 

a tu nagle jakis sobie REC_DJ wylatuje z "biednym" chłodzeniem i walnoł "takim wątkiem" to sobie go wyśmieje - bo jest "inny"

Faktycznie jest inny.... nie rozumie tego ze wszyscy widza sciemke, mowia mu to dyplomatycznie wpierw, daja szanse na udowodnienie wyniku, ale nie, on wciaz stara sie przeforsowac swoje...

 

i niekupił sobie FC do tego osiągnoł taki a nie inny wynik

Czy to wyglada na kupione chlodzenie (??) :

 

Dołączona grafika

 

Popatrz na temp...

 

 

- ja nieosiągnołem to czemu on ma osiągnąć?... a zrobie mu jazde. Reszty już niepiszę bo za dużo jest szczegułów... Takie jest moje zdanie.

Jak sadzisz, czy gdybym nagle stwierdzil ze moj 2.4C robi 4ghz (334mhz fsb), pokazal ten zrzut, przerobione wcpuid latwo bylo by mi przeforsowac te 4ghz ? Tak, po dlugim namysle udalo ci sie dojsc do tego ze moglbym... Nie robie tego bo mnie to nie rajcuje i nie potrzebuje sobie podbudowywac ego ani wydluzac za pomoca sciemek, bez bolu moge stwierdzic ze chodzi na 306mhz fsb narazie i nie moge nim wyzej podjechac ze wzgledu na fsb...

Szczegolow unikamy? No tak, wkoncu im bardziej szczegolowo tym ciezej ukryc sciemke...

 

Ale też niezmieniajmy treści wątku - bo zajmowanie się taką "śmieszną" sprawą jest nie na miejscu... a obrażać niema się "o co" ani też polemizować "przecież ja sobie z was jaja robie" ehh...

Sam z siebie robisz idiote a nie z nas...

 

 

 

Moim zdaniem prescott narazie jest slaby poniewaz ma northwood'a na karku, ale gdy tylko wyjdzie nowszy stepping rdzenia, pojawia sie masowe wyniki po 4.5-5ghz to przescignie northwood'a... 2 jego slaboscia jest grzanie sie ale niektorzy z nas nie przejmuja sie tym specjalnie ze wzgledu na chlodzenie wysokiej jakosci (high end woda i mocniejsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie bo chcę miec pewność - czy PRESCOTT odpali bez zadnego "ALE" na mojej IC7-MAX3?

 

Od jakiegoś czasu zwracam na twoje posty szczególną uwagę. Nie obraź się, ale zadajesz głupie pytania. Po pierwsze w sieci jest masa info o płytach, które obsługują Prescott'a i twoja, (jeśli ją faktycznie masz) nie powinna mieć problemów. Po drugie, jeśli rozważasz zmianę obecnego EE na Prescott'a to albo ściemniasz z podpisem, albo... (tu musiałoby paść stwierdzenie, które mogłoby cię obrazić).

 

PS. Pewnie ostro zareagujesz i być może masz do tego prawo jednak charakter twoich postów raczej nie uwierzytelnia twojego podpisu.

eh...

 

- po pierwsze - niezamierzam jak narazie pozbywac sie proca ( nastepny który robi gały na widok czegoś innego niż XP 1.7 )

- po drugie - czy grzechem jest zapytac się o cokolwiek juz na tym forum? Poprostu chcę wiedzieć / byc pewny - a nie udawać że wiem ...

 

Prescott interesuje mnie jedynie z uwagi na MOŻLIWOŚCI "OVER." ( jak na te czasy ) na cholere miałbym zamieniać P4 EE na Prescotta? bo prócz możliwości overclockerskich niewidzę w nim nic ciekawego "jak na te czasy" ...

 

a tak na marginesie - czy w polsce niemożna sobie juz zmontowac "lepszego kompa" ? Wiem ze mój podpis co dla niektórych jest szokujący ale prawdziwy ( no bo jak to może działac na 300W zasilaczu ba - do tego megabajta - a juz o dysku niewspomne - bo w chwili kupna tego sprzętu "co mam" niebyło ULEPSZONEJ wer. Raptora SATA 78GB ... wreszcie wyszedł więc czas sobie kupić co też uczynie za koło tydzień ) - bo ktoś tu nierozumie, że niewszystko kupuje sie OD TAK, i na coniektóre podzespoły trzeba troche poczekać, bo po co dawac za jakiegoś ( przykład ) radka 9800XT 2700 zł ( Hercules w polsce ) jak mozna troche poczekać ( na okazje ) i dać 950 zł za tę sama kartę - używaną przez 2 miesiące z USA ( powinna dotrzec do mnie za tydzień ) ... ja myśle ( z tego co zauwazyłem ) w przeciwieństwie co do niektórych ( bez obrazy )... i wbrew pozorom mogę smiało powiedzieć że za każdą z częsci które obecnie posiadam niedałem więcej anijeżeli 40% jej faktycznej wartości ( w przybliżeniu ) ...

 

( w ogóle dobrze że niewypisałem reszty podzespołow, które jak narazie grzeją półeczkę bo "coniektórzy" zwł. admini to by mi pewnie BANA dali... pod pretextem "niemozliwe że posiadasz takie podzespoły" ... ba a ciekawe ile na nie wydałeś... dla mnie to jest smieszne... )

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

a wracając zupełnie do tematu - czyli niemam pewności że Prescott na 100% odpali mi na mojej płycie?... szkoda...

No cóż... nie o to mi chodziło. Widzisz dobry komp to nic złego i zapewniam cię, że przynajmniej moje posty są wolne od zawiści. Niestety nadal nie rozumiesz, że zamieszczane przez ciebie informacje są delikatnie pisząc mało wiarygodne. Jeśli wyciągasz owe 4GHz to zrzuć wynik na Orba czym rozwiejesz wątpliwości nas wszystkich. Oczywiście nie musisz tego robić, jednak jeśli chcesz byśmy cię traktowali poważnie to musisz popracować nad wiarygodnością. Każdy kolejny twój post zawiera treści, które kolidują z rzeczywistością. Przykładowo ten zakupiony przez ciebie Herculec 9800XT, który niebawem trafi do ciebie ze Stanów. Mam bliskie kuzynostwo w USA. Kuzyn nie należy do rozrzutnych i on nie trafia na takie okazje. Widzisz nikt nie sprzedaje jednej z najmocniejszych kart graficznych po dwóch miesiącach od zakupu jeśli nie może kupić czegoś mocniejszego. Jeśli natomiast zmusiła go do takiego posunięcia sytuacja materialna to nie sprzedaje karty za 35%.

 

Zastanawiające jest to, że gdy są kierowane do ciebie trudne pytania zawsze próbujesz zmianić wątek.

 

PS. Odpowiadając na twoje pytanie dotyczące Prescott'a... poszukaj okazji po czym kup go w Stanach za 35% wartości i przekonaj się empirycznie. Jak nie ruszy na twojej płycie to go sprzedasz z zyskiem... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wyglada na kupione chlodzenie (??) :

 

Dołączona grafika

Berkut nie obraź się , ale TO powyżej to wogóle do niczego nie jest podobne... :wink: :wink: :wink:

 

BTW SubZero + PIV 3,2GHz HT ktoś właśnie próbuje sprzedać na allegro.W tej chwili cena oscyluje wokół 1500PLN

 

SUB ZERO + PIV 3,2 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to wyglada na kupione chlodzenie (??) :

 

Dołączona grafika

Berkut nie obraź się , ale TO powyżej to wogóle do niczego nie jest podobne... :wink: :wink: :wink:

 

BTW SubZero + PIV 3,2GHz HT ktoś właśnie próbuje sprzedać na allegro.W tej chwili cena oscyluje wokół 1500PLN

 

SUB ZERO + PIV 3,2 GHz

:lol: ...nawet by się zgadzało. IC7-MAX3 oraz SubZero... tylko ten P4 3.2GHz :!: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej jak was już tak bardo ciekawi ten COMPARE to chętnie go zapodam... lecz dopiero wtedy , gdy zakupie dysk... ( raczej na mój obecny mark sie niezmieści )... & jak dojdzie do mnie karta...

 

ps. widocznie ja mam szczęscie skoro za taka cene mam tego XT... w ogóle jestem jakis "nie ten tego" nie? więc czemu się dziwisz...

 

ps2.berkut: gdybym miał mieć taką "rozj$#%$#$bke w pokoju wolabym naprawde : niekręcic proca / chłodzic go boxowym coolerem, ale mieć warunki do pracy NORMALNE, aż takim maniakiem niejestem, chociaż berkut nieprzeczę że masz pasje, a to w tych czasach jest b.ważne. Mnie jak narazie kręci co innego ; ) pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut nie obraź się , ale TO powyżej to wogóle do niczego nie jest podobne...  :wink:  :wink:  :wink:

 

BTW SubZero + PIV 3,2GHz HT ktoś właśnie próbuje sprzedać na allegro.W tej chwili cena oscyluje wokół 1500PLN

 

SUB ZERO + PIV 3,2 GHz

Takie cos jak powyzej takze w tych cenach oscyluje

 

Wyglada jak wyglada bo nie jest skonczone jeszcze

 

ps2.berkut: gdybym miał mieć taką "rozj$#%$#$bke w pokoju wolabym naprawde : niekręcic proca / chłodzic go boxowym coolerem, ale mieć warunki do pracy NORMALNE, aż takim maniakiem niejestem, chociaż berkut nieprzeczę że masz pasje, a to w tych czasach jest b.ważne. Mnie jak narazie kręci co innego ; ) pozdr.

Mam 2 biurko... I jakiej pracy ? Pracuje sie na tym normalnie, nie ma problemow

 

 

 

Niedlugo *moze* pomeczymy prescott'a na tym co wyzej, i **moze** na kaskadzie tego P4 2.4C i potem tego pres'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej jak was już tak bardo ciekawi ten COMPARE to chętnie go zapodam... lecz dopiero wtedy , gdy zakupie dysk... ( raczej na mój obecny mark sie niezmieści )... & jak dojdzie do mnie karta...

 

ps. widocznie ja mam szczęscie skoro za taka cene mam tego XT... w ogóle jestem jakis "nie ten tego" nie? więc czemu się dziwisz...

 

ps2.berkut: gdybym miał mieć taką "rozj$#%$#$bke w pokoju wolabym naprawde : niekręcic proca / chłodzic go boxowym coolerem, ale mieć warunki do pracy NORMALNE, aż takim maniakiem niejestem, chociaż berkut nieprzeczę że masz pasje, a to w tych czasach jest b.ważne. Mnie jak narazie kręci co innego ; ) pozdr.

Jak mialby takie glupoty gadac to bym sie nie odzywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie też uważam że do takiej pracy to piwnica odpowiedniejsza nżpokój i sam bym w takim bajzlu nie wytrzymał ale jak berkut chce to siedzi, robi rzeczy, które są eXtreme, woda już oklepana :D

ostatnio naszło mnie na ciszę, nie zupełną z WC ale ciche wiatraki itp.

 

berkut : poczekaj na lepsze steppingi prescotów i na 0.09 mikrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3.2Ghz prescot dostaje w łęb od northwooda pozniej juz sie równoważą. A przy wyższych częstotliwośćach do których przecież preskot został przystosowany! (znakomicie sie podkręca) rozwala Northwooda po całości! Inna architektura jadra (cykle zegara) + 1Mb cashu własńie w tych procach rozwija sie dopiero powyzej 4Ghz...  

Prescot 4.5Ghz jest tak samo wydajny jak northwood 4.8Ghz... prosze bardzo :  

NW @4.8GHz (300x16 5:4 2-2-2-5) = 5min 34sec  

Prescott @4.5GHz (281.5x16 5:4 2-2-2-5) = 5min 33sec  

(powered by macci) !

Jak narazie moje testy tego nie potwierdzaja (Anandtech). Roznica procentowa miedzy P4 2,8GHz C a E jest mniej wiecej taka sama jak miedzy 3,2 C i E. Roznice sa, ale na tyle niewielkie ze w obrebie bledu pomiarowego. Poteszcze dalej bo moze zlych narzedzi uzywam (zmienie benchmarki).

 

To co wycisnal macci to nie rewelacja. Northwood 3,2GHz 2M w SuperPi ma 1:43, a Prescott ma 1:37 wiec podane wyzej wyniki sa efektem dalszego skalowania i naturalnie rosnacej roznicy, nie zas tym ze Presc zyskuje mocy po podniesieniu taktowania.

 

Co do podkrecania. Ekhm nie jest dobrze. 0 4GHz na powietrzu przy rozsadznych napieciach lepiej zapomniec. 4GHz i 1,65V dla Presc na powietrzu to masakra przy jego ochocie do oddawania ciepla i Vmax okreslonym dla tego jadra na 1,55V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3.2Ghz prescot dostaje w łęb od northwooda pozniej juz sie równoważą. A przy wyższych częstotliwośćach do których przecież preskot został przystosowany! (znakomicie sie podkręca) rozwala Northwooda po całości! Inna architektura jadra (cykle zegara) + 1Mb cashu własńie w tych procach rozwija sie dopiero powyzej 4Ghz... 

Prescot 4.5Ghz jest tak samo wydajny jak northwood 4.8Ghz... prosze bardzo : 

NW @4.8GHz (300x16 5:4 2-2-2-5) = 5min 34sec 

Prescott @4.5GHz (281.5x16 5:4 2-2-2-5) = 5min 33sec 

(powered by macci) !

Jak narazie moje testy tego nie potwierdzaja (Anandtech). Roznica procentowa miedzy P4 2,8GHz C a E jest mniej wiecej taka sama jak miedzy 3,2 C i E. Roznice sa, ale na tyle niewielkie ze w obrebie bledu pomiarowego. Poteszcze dalej bo moze zlych narzedzi uzywam (zmienie benchmarki).

 

To co wycisnal macci to nie rewelacja. Northwood 3,2GHz 2M w SuperPi ma 1:43, a Prescott ma 1:37 wiec podane wyzej wyniki sa efektem dalszego skalowania i naturalnie rosnacej roznicy, nie zas tym ze Presc zyskuje mocy po podniesieniu taktowania.

 

Co do podkrecania. Ekhm nie jest dobrze. 0 4GHz na powietrzu przy rozsadznych napieciach lepiej zapomniec. 4GHz i 1,65V dla Presc na powietrzu to masakra przy jego ochocie do oddawania ciepla i Vmax okreslonym dla tego jadra na 1,55V.

oo to bardzo ładnie! Do tej pory wiekszosc serwisów pokazywałą ze northwood z prescotem szły w łeb w łeb od ~3.0 , ~3.2Ghz... pozniej już northwood zostawał w tyle! ,mniższe częstotliwości były na kożyść NW ale to baardzo minimalnie. Z 4Ghz na dzisiejszym powietrzu ok ;) troche przesadziłem!. W końcu rzeczywiście bardzo dużo mocy wydziela. Hmm na jakiej płycie testujesz?? nie zdziwił bym sie gdyby twoje różnice w porównaniu z innymi serwisami spowodowane były ćienkim supportem CPU micro code producenta płyty ;) w końcu to nowa technologia różnie bywa. Wrzuć jakieś lepsze chłodzenie na to i zapodaj wyniki!.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P4C800dlx. BIOS 1014. Takie same plyty stosuja inni i z tym samym BIOSem ze wsparciem dla Prescotta.

Dziwia mnie wyniki Anandtecha gdzie Prescott sdzybciej im wypada w Q3, gdzie u wszystkich innych to Northwod jest szybszy. Policz sobie srednia roznice wydajnosci dla Presc 2,8 i North 2,8 a potem z zegarami 3,2GHz na innych serwisach i zobaczysz zeroznica jest niemal taka sama.

Chlodzenie- Nukleon 1. Czy to za slabo?

To ze Presc jest szybszy w PuperPi nie znaczy ze cos nie tego, poprostu ten progs lubi bardziej tego proca niz Northa i tyle. Nie ma sie czym ekscytowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P4C800dlx. BIOS 1014. Takie same plyty stosuja inni i z tym samym BIOSem ze wsparciem dla Prescotta. 

Dziwia mnie wyniki Anandtecha gdzie Prescott sdzybciej im wypada w Q3, gdzie u wszystkich innych to Northwod jest szybszy. Policz sobie srednia roznice wydajnosci dla Presc 2,8 i North 2,8 a potem z zegarami 3,2GHz na innych serwisach i zobaczysz zeroznica jest niemal taka sama.

Chlodzenie- Nukleon 1. Czy to za slabo?

To ze Presc jest szybszy w PuperPi nie znaczy ze cos nie tego, poprostu ten progs lubi bardziej tego proca niz Northa i tyle. Nie ma sie czym ekscytowac.

to wynika z dziwnie wyższej przepustowości pamięci prescoota ! spowodowanej chyba nowymi instrukcjami. Zoabtrz sobie na PCLabie testy pamięci z Preskotem! Wypada zaskakująco dobrze. Chyab SSE3 dało kopa dlatego ,podobna różnica jest miedzy Thunderbirdem/Duronem a AXP w przepustowosci! SSE2 daje znac o sobie i przepustowosc pamieci jest wieksza. Pozatym 1mb cashu rozwija Netburst w Quake ktory jest wlasnie bardzo czyłu na wszelką przepustowość!. Daj dokładne wyniki oc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...