Skocz do zawartości
zazi

Dyski pionowo ??

Rekomendowane odpowiedzi

optymalne ułożenie dysku to naklejką do góry,

pionowe zmniejsza ich żywotność o jakieś tam % (20?)

odwrotne (naklejką do dołu) jeszcze bardziej (30-50%??)

inne - czyli dowolne "ukośne" - jest niedopuszczalne

 

to tyle co zapamiętałem z jakiegoś Chipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalne ułożenie dysku to naklejką do góry,

pionowe zmniejsza ich żywotność o jakieś tam % (20?)

odwrotne (naklejką do dołu) jeszcze bardziej (30-50%??)

inne - czyli dowolne "ukośne" - jest niedopuszczalne

 

to tyle co zapamiętałem z jakiegoś Chipa...

Masz rację ja też zapamiętałem

Poczekajcie znajdę ten numer.......................jest :D

pionowe położenie dysku zmniejsza jego żywotność o 30%

Jeżeli założymy dysk naklejką do dołu to zmniejszymy długość życia dysku dziesięciokrotnie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podajcie prawidłowe uzasadnienie tego że optymalnie to naklejką do góry a nie do dołu

Podejrzewam, że:

1. W pozycji innej niż pozioma pozycjoner będzie miał utrudnione poruszanie się, bo jego silnik będzie walczył z grawitacją -> myślę, że może się to odbić na czasach dostępu

2. Dziwny rozkład sił oddziałujących na łożysko

3. Nie wiem, jak w pozycji pionowej będzie wyglądać sprawa poduchy powiecznej, na której unoszą się głowice :roll:

 

zdałem?

 

BTW. Stary rozwaliłeś mnie awatarem, normalnie tak sobie właśnie Ciebie właśnie wyobrażałem ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :> no to moja fotka z komunii św :P

 

Pozycję pionową - ją narazie zostawmy poza pytaniem moim :)

 

Jak odnosisz się do faktu że dość sporo markowych (compq/hp. starsze, czy dell) mają dyski wlepką do dołu i nie jest to pomyłka przy montażu (taśma IDE odp.długości (że nie da się obrócić) z wycieciem w stronę "na odwrót")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optimus w starych desktopach -486DX i pochodne :P tez mialy dziwnie wkladane dyski - wisdialy one sobie z boku :) przynajmniej model ktory posiadala moja matka tak mial ze dysk na specjalnych sankach wisial z boku a poza tym ten komp (i dysk) ma juz 10 lat (jak sie nie pomyliem +-2lata) i pracuje bez bad sectorow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmp pomyśl skoro dysk jest umieszczony naklejką dodołua wejście ma zrobione wycięcie tak aby nie dała się go odwrócić naklejką do góry to napewno było to dla dobra dysku bo pewnie tależe i głowica były odwrócone dogóry nogami w dysku i to nie jest żart tylko uzależnianie od siebie klijenta (praktyka powszechnie stosowana wtedy przez producentów "markowych" komputerów) taśma uniemożliwia założenie dysku naklejką do góry więc dyski powszechnie sprzedawane w sklepach nie będą działać tak długo bo padną 10x szybciej niż powinny wniosek kupić dysk od ibm del czy hp który oczywiście będzie sporo droższy (przeznaczony do koputerów robionych przez firme). Dlaczego tak uważam bo niemożliwe że takie firmy popełniły by taki bląd, chyba że robiły to celowo aby kupowano od nich nowe dyski większość firm tak robiło jak sam napisałeś więc nie musieli się obawiać że ktoś powi ale shit ten hp weięcej nie kupie bo to samo było u innych producentów czyli mogli wyrobić opinie żę dyski co jakiś czas trzeba wymieniać we wszystkich komputerach. Druga teoria wydaje mi się mało prawdo podobna bo takie udziwnienia jak opisane w pirwszej były w tedy powszechne np w serweże ericsona ram wkłada się pod ukosem i musi mieć specjalne wycięcie żeby pasował do klamerek ( nie takie zwyczajne tak są klamry inne niż w normalnym kompie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...