Skocz do zawartości
BOBER 14

ILE POWINIENEM MIEĆ PKT W 3D MARKU NA TYM KOMPIE????

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!!!!!!

 

MÓJ KOMP TO:

ATHLON 1700 XP 1.47GHZ

256 RAM PC133

GAINWARD FX POWER PACK!FX 5600 ULTRA 780 TV/DVI

GIGABYTE 7ZXE

 

NA TYM SPRZEĆIE BEZ PODKRĘCANIA OSIĄGAM 5500 PKT

 

ILE WEDŁUG WAS POWINIENEM OSIĄGAĆ??

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to jest 3dmark 01 - masz TRAGICZNIE malo - powinienes miec ze 2 razy tyle, ale u Ciebie waskim gasrdlem jest RAM i CPU - niestety... ALe zeby AZ tak bardzo...

Aha - zaden GF FX [bez podkrecania] 5600 osiagnie 5500 pktow w 03, umowmy sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niespotkalem sie z 5600 ULTRA 64bitowym . ja juz napisał zavader proc i ram cie ograniczaja . ale IMO to i tak powinienes miec troszke wiecej pnktow . moze masz właczone bajery typu AA i AF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niespotkalem sie z 5600 ULTRA 64bitowym . ja juz napisał zavader proc i ram cie ograniczaja .  ale IMO to i tak powinienes miec troszke wiecej pnktow . moze masz właczone bajery typu  AA i AF ?

ale to tak naprawde nie jest Ultra 780 to non-ultra wiec moze to byc jakis lipny 64-bit. Ultra w wydaniu gainwarda to 760 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - za slaby procek aby wyciagnac duzo pkt

po drugie - przeciez to system na SDRAMach - czemu tu sie dziwicie?

po trzecie - gigabyte - najlepsza plyta do biura - timingi masz zapewne ustawione wolne, plyta sama w sobie ma nizsza wydajnosc od bardziej renomowanych wsrod overclockerow firm

po czwarte - a moze bober 14 nie wie co to VIA ServicePack? wgrales sterowniki 4in1? aczkolwiek w to watpie bo wynik bez VIA SP bylby pewnie nizszy.

RADA: sprzedaj plyte i pamieci, kup cos na DDRy - nawet najtanszy ECS na VIA KT333 da ci jakies 30-40 % lepsza wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wynik jak najbardziej prawidłowy w ciemno dawał bym temu 6000 ale ty masz troszke mniej szczesie z tym ty tylko update ci pozostaje zrobić jak nei mozesz krecić

agp x4 tyle cie nie spowalnia co cała reszta. Prpcka nie sprzedawaj bo moze sie niezle krecić najpierw zmien mobo i pamieci sprawdz jak sie proc kreci jak da sie z niego 2600+ zrobić to zostaw i pozbieraj kase czekajac na jakieśnowosci na rynku a jak sie nie bedzie krecił to kup co kolwiek co sie kreci. Ja jak bym wszysko odkrecił to pewnie nawet 10k bym nie przebił wiec nie masz cos ise łamać grafa pewno jest donbra tylko reszta kompa po prostu tu nie pasuje - jest za słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWER BY AMD troche przesadzasz. Na FX 5200 osiagaja ponad 8k w 3dm2k1.

W ciemno bez podkrecania to ten sprzet powinien ok 10-11k miec w 3dm2k1.

Z podkreceniem powinien ponad 12k wycisnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaby masz wynik. Coś musi być nie tak!!!!

Ja na starym sprzęcie:

Atlon 1.4 TBird(1.4GHz)

ECS K7S5A v1.0

256 SDRAM'u PC133

i na GF4 Ti4200 Ultra

miałem w 3DMarku2001 8150pkt (bez jakiegokolwiek O/C)

Może masz opcje w 3DMarku poprzestawiane i dlatego tak słabo.

Wejdź w opcje i daj Default i spróbuj jeszcze raz.

Jeżeli to nie to, to może sterowniki masz stare albo źle zainstalowane (do płyty i do karty), bo niemożliwe jest żebyś miał tak mało pkt, szczególnie że to niby FX5600Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no ja wujkowi skladalem kompa Barton 2600+ i Prolink FX5200 128MB (grafy nie potrzebuje super ,bo nie gra ,a kupilem ja w dobrej cenie) i po lekkim o/c mial ok 9.5k w 3dmarku01. Zreszta moj kumpel ma 1600+ i GF3ti200 i bez o/c wyciska 7200pkt na kt333 ,wiec u ciebie cos jest nie tak. Jaka miales wczesniej grafe i czy odinstalowales poprzednie sterowniki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko cos za slabo... Przeinstaluj system, moze pomoze. Na podobnym systemie (AXP1600+, 256SDRAM) z tym ze na pokreconym GF3 (250@550) mialem ponad 7100pkt a 5600pkt mialem na durniu 933... mimo wszystko niemozliwe zeby GF3 byl o tyle silniejszy od fx5600 (pelnego, a nie jakiegos 64bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWER BY AMD troche przesadzasz. Na FX 5200 osiagaja ponad 8k w 3dm2k1.

W ciemno bez podkrecania to ten sprzet powinien ok 10-11k miec w 3dm2k1.

Z podkreceniem powinien ponad 12k wycisnac.

Nie przesadza. Niestety ale podsystem na SDRAMach potrafi uciąc skrzydła każdej karcie. Te 5500 to może tyćkę za mało o jakieś 600-700 pkt. , ale to może być wina braku sensownych sterów, tudzież przez przypadek włączonego AA lub AF, "pomerdania" w BIOSie "in minus" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWER BY AMD troche przesadzasz. Na FX 5200 osiagaja ponad 8k w 3dm2k1.

W ciemno bez podkrecania to ten sprzet powinien ok 10-11k miec w 3dm2k1.

Z podkreceniem powinien ponad 12k wycisnac.

to zobacz na niemca jego fx po podkrecaniu 11k ma to bez pewnie by miał z 9 wiec tutaj ten komp na sdra i 1700 + te mobo no nie widzi mi sie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jeśli chce podkręcić karte w Power stripie to jak wezmekontrolki zegarów o np.20 mhz to wracają one na swoje poprzednie miejsce.Podkręcał bym w Expert tool który był dodany to karty ale tam tylko mozna o 50 mhz.Jeśli znacie jakieś programiki do podkręcania karty graficznej to napiszcie.

 

Zgóry dzieki!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!!!!!  

 

MÓJ KOMP TO:  

ATHLON 1700 XP 1.47GHZ  

256 RAM PC133  

GAINWARD FX POWER PACK!FX 5600 ULTRA 780 TV/DVI  

GIGABYTE 7ZXE  

 

NA TYM SPRZEĆIE BEZ PODKRĘCANIA OSIĄGAM 5500 PKT  

 

ILE WEDŁUG WAS POWINIENEM OSIĄGAĆ??  

 

POZDRO

To dosyć mało!!

Na moim:

Duron 800Mhz

384 MB SDR (UWAGA:szyna 100/100 z prockiem,wiecej nie chce iść)

i pożyczonym Gf 4 Ti 4200 64 MB

 

miałem bez żadnego kręcenia 5200 pkt w 3DMarku 2001 SE

 

Jeśli nic nie przestawiałeś w 3DMarku to powinineś mieć na default,ale dla pewności odpal Marka i u góry masz zakładkę default - naciśnij ją i daj "Reset All"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, sdram ma g**** do gadania przy tak cieniasnym wyniku. Wiadomo, ze nie bedzie pobijania rekordow z zastosowaniem tego typu pamieci ale nie moze byc az tak zle. WINA LEZY W SOFCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze cos jest z softem nie tak, zainstaluj wszystko porzadnie, wlacz dxdiag i sprawdz czy masz wszystkie akceleracje...

 

kumpel ma p3 933 i 256 sdrow i na gf4ti 4200 bez zadnego krecenia robi 6500 3d2k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze cos jest z softem nie tak, zainstaluj wszystko porzadnie, wlacz dxdiag i sprawdz czy masz wszystkie akceleracje...

 

kumpel ma p3 933 i 256 sdrow i na gf4ti 4200 bez zadnego krecenia robi 6500 3d2k1

tylko widzisz ta jak ja na 4ti ma 16k to niemiec na fx ma 11k ma moze troszke słabszy sprzet ale nie od dzis wiadomo ze dopiero fx 5700 moze rozmawiać z gf4 w dx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co do sprawy tego wyniku to jest to troche mało 5 i pół tysiaka na takim sprzęcie ałłł, moj kumpel ma celerona 2,6, 1gb ddr(jakies szmelce)30 gb twardziel i jakas plyta głowna za 300 zyla i fx 5200 128 ddr 64 bit chyba i ma w 3dmarku 2001 coś koło 8k a tu fx 5600 i 5 i pol tysiaka ouu , może wina przeinstaluj:P ale tego dobra może tu mi wreszcie ktoś pomoże bo mam tez problem ale dziwny problem wgrałem biosa od 9800 pro i działa wszystko cacy pamieci do 365 bez artefaktow, ale jądro mam na 378 puszczone a wystarczy ze dam na 380 to juz w 2k3 w tescie mother nature kropki na wodzie... a w innych 3dmarkach ni..;( czemuu, chłodzenie mam 5 wentyli w obudowie, jeden nad kartą taki mały i boxowe chłodzenie herca;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze cos jest z softem nie tak, zainstaluj wszystko porzadnie, wlacz dxdiag i sprawdz czy masz wszystkie akceleracje...

 

kumpel ma p3 933 i 256 sdrow i na gf4ti 4200 bez zadnego krecenia robi 6500 3d2k1

Dżizas!!! Popatrz trochę na testy Ti4200 i FX 5600/5600Ultra pod DX 8 i zastanów się czy to co napisałes ma jakiś sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro masz sdramy to nie masz sie co dziwic i dziwia mnie te komentarze typu ja mam to i tamto i wyciegam tyle i tyle nie o to chodzi zeby sie pochwalic tylko o to zeby wskazac co jest waskim gardlem wymien plyte i pamiec i wydajnosc ci skoczy o bardzo duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...